پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » کمکم کنید
1 امتیاز
Vote Con!
حل شده

کمکم کنید

آیا می تونماز این برزخی که خودم ساختم نجات پیدا کنم؟

با سلام و عرض خسته نباشید . دختری 37 ساله هستم که تا به این سن موفق به ازدواج نشدم. الان تقریبا هفت ماه است که خواستگاری دارم اما در رابطه آشنایی دچار مشکل شدیم .از شما تقاضا دارم منو در این مهم یاری بدید.
من دبیر هستم و مدرک تحصیلیم فوق لیسانس است و ایشون استاد دانشگاه هستند و مدرکشون دکترا است.
خواستگارم استاد دانشگاهم است.البته تقریبا هشت سال پیش استادم بودند که جدیدا توسط یکی از دوستان مشترک تمایل خودشون رو برای ازدواج اعلام کردند. ایشان یک ازدواج ناموفق داشته اند و الان تقریبا ده سالی هست که تنها زندگی میکنند.اوایل برای ازدواج بسیار علاقه مند بودند اما الان مدام دچار تردید میشه و ترس از شکست دوباره در زندگی .مشکلات مالی. مخالفت خانواده (بالا بودن سن من)و مخالفت خانواده من ( به دلیل ازدواج ناموفق ایشون) را بهانه قرار میده.درضمن دلیل طلاقشون شکاک بودن خانمشون و بچه دار نشدنشون بوده.متاسفانه با توجه به نیازهامون رابطه ما خیلی زود صمیمی شد که خودم فکر میکنم اشتباه من همین بود که باعث شده فکر خیانت به ذهنشون بیاد. چطور میتونم این تصور غلط رو از ذهنشون بیرون کنم .با توجه به اینکه به شدت به ایشون علاقه مندم و الان با اینکه یک ماهه هیچ تماسی با هم نداشتیم نتونستم فراموشش کنم . این مساله روی کار و سایر فعالیت های روزمره ام تاثیر گذاشته.
خواهش میکنم بگید کار درست چیست. با توجه به اینکه تا به این سن هرگز به مردی اعتماد نداشتم.الان صمیمیتی که بینمون پیش امده به شدت روح و روانم رو بهم ریخته .طوری که نمیتونم خودم رو ببخشم. احساس میکنم اگر این موردم هم نشه .نباید هرگز ازدواج کنم . چون خودم رو پاک نمیدونم.این عذاب وجدان و بلاتکلیفی از جوابشون خیلی کلافه ام کرده. چطور میتونم سوء تفاهم رو از بین ببرم تا دوباره ایشون رو به ازدواج با خودم علاقه مند کنم.در ضمن احساس میکنم ایشون بیماری زود انزالی دارند.وحس میکنم تردیدشون برای این مساله باشه شاید دلیل بچه دار نشدنشون همین باشه.من بارها گفته ام یکی ازدلایل ازدواجم بچه دار شدن است. اگر چه الان این مساله برام کمرنگ شده.چگونه این مساله رو براشون توضیح بدم.اصلا این کار درسته. با حس عذاب وجدانم چطور کنار بیام. خواهش میکنم منو راهنمایی کنید. در برزخ بزرگی گرفتار شدم.با تشکر

توسط azadeh -ahmadi درازدواج · پاسخ 3394 روز 14 ساعت 49 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 2 ( 200% ) | امتیاز: 4

 

پاسخ (8)

 1. 1 vote

  سلام علیکم.
  نگفتید سن آقا چقدر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  توسط میثم رشید · 3380 روز 22 ساعت قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  سلام
  چهل وسه سا ل

  توسط azadeh -ahmadi · 3380 روز 15 ساعت 46 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 2 ( 200% ) | امتیاز: 4

 3. 1 vote

  سلام
  پس چرا جواب نمیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  یک ماهه منتظرم.متاسفم

  توسط azadeh -ahmadi · 3370 روز 10 ساعت 16 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 2 ( 200% ) | امتیاز: 4

 4. 1 vote

  انشاء سعی می شود تا آخر هفته ÷اسخ بدم.

  توسط میثم رشید · 3369 روز 11 ساعت 16 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 5. 1 vote
  پذیرفته شده

  سلام علیکم از تاخیر پاسخگویی به دلیل مشکلات بسیار عذر خواهی می کنیم.
  ازدواج امر مهمی است ونباید شما هیچ وقت فکر کنید که چون تا الان موفق به ازدواج نشدید ،حالا هرکی اومد جلو چشم بسته وبدون چون چرا ،قبول کنید .
  نه هرموردی که بود باید صحیح با ملاک ها ی صحیح سنجیده شود ،البته باید به طور جد از توقعات بیجا که فقط باعث می شود ،افراد قراری شودند اجتباب کرد.
  در مواردی که ذکر کردید سن ها خوب است –ومناسب است.
  اما مهم تر از اینها دقیق شدن در جزئیات است.
  ببینید ، راه درست برای آشنایی وازدواج زود صمیمی شدن درحالی که هنوز نامحرم هستید ،نیست –بنابراین همانطور که خودتون هم گفتید ، ممکن است آقا دچار بدبینی شود ، بهترین کار این نیست که خانم ها تمایل نشان بدهند ،خانم ها باید سنگین باشند واگر مرد طالب باشد بیشتر از راه صحیح وخانواده پیگیری می کند ومرد خانمی که اینطور سنگین باشد بیشتر دوست دارد.
  اینکه چطور بدبینی را از بین ببرید –باید از همون اول پیشگیری کنید –مردها حساس هستند ودر کل در زندگی هم مرد وهم زن نباید با رفتارهای اشتباهشون کاری انجام دهند که باعث بدبینی هریک از طرفین شوند.
  هریک از مشکلاتی که گفتید می تواند در زندگی تاثیر گذار باشد .
  اما شما گفتید یک ماه تماس نداشتید –شما قرار نیست ایشون را علاقه مند به خودتون کنید –هر چند شما به ایشون علاقه داشته باشید ،اما شما بهتر است پیش نرید بزارید اگر ایشون واقعا طالب ازدواج با شما هستند وبه شما علاقه دارند بیان جلو .
  شما با ایشون اتمام حجت کنید وتکلیفتون را معلوم کنید ،ومشخص کنید که اگر واقعا می خواهند ازدواج کنند با خانواده شون بیان جلو ،وگرنه بهتراست رابطه را تمام کنید وشما هم فراموشش کنید .
  ازدواج ریسک است ،زوجین باید ریسک ازدواج را با رفتارهای صحیح کاهش بدهند.مثلا همین رابطه هایی که قبل از ازدواج کردن شروع می شود وبعد به ازدواج می انجامد ریسک را می برد بالا مثلا دراینجا احتمال بدبینی وشک در زندگی وجود دارد درحالی که می شد با رفتاری صحیح به دور از دوست شدن قبل ازازدواج از احتمال شک وتردید دز ندگی جلو گیری کرد.
  زندگی تنها علاقه نیست-رابطه ی جنسی صحیح وسالم وبچه در زندگی هم اینها در زندگی تاثیر می گذارد فکر نکنید علاقه کاذبی که الان در شما به وجود آمده برای یک زندگی موفق کافی است – این مواردی که عرض می کنم در زندگی صدرصد تاثیر دارد-رابطه ی جنسی سالم وصحیح +بچه دارشدن .+مهر محبت در زندگی +نبود شک وتردید در زندگی زناشویی+رضایت خانواده ها
  بنابراین از کنار مسائل به راحتی نگذرید –
  باز متوجه نشدم – ایشون اگر می خواهند ازدواج کنند باید مسلما برای ازدواج با خانوادشون بیان جلو –بنابراین اگر واقعا می خواهند بیان جلو وگرنه شما هم تکلیفشون را مشخص کنید .
  زود انزالی وازدواج ناموفق ایشون می تواند فردا در زندگی تاثر بگذارد .بنابراین شما وایشون البته بعد از اینکه ایشون اومدند خواستگاری باخانوادشون ، بنابراین اولین گام این است که ایشون با خانوادشون بیان خواستگاری شما ،شما هم البته این خواستگاری اومدن دلیل بر ازدواج قطعی نیست-ازاینجا به بعد باید خیلی دقیق مسائل را سنجید وحرفها را زد ونظر خانواده مطرح شود اگر حرف ها سنجیده شد وخانواده ها صحبت کردند وموافقت خودشون را اعلام کردند،اگر هم خانواده ها نظرشون مخالف بود با دلیل منطقی و… بهتر است شما هم روی نظرشون فکر کنید وومشورت کنید وبعد تصمیم بگیرید. حالا شما وایشون باید برید پیش یک مشاوره خوب ودینی ومسائل را مطرح وبررسی کنید ومشاور شما وایشون را رهنمایی کنند.واقعا لازم است شما وایشون (البته بعد از اینکه ایشون وخانوادش اومدند خواستگاری و…)برید پیش یک مشاوره حضوری تا بتونند شما را راهنمایی کنند.
  به هیچ وجه این فکر را نکنید که اگر این ازدواج نشد دیگه شما نباید ازدواج کنید ، اگر این ازدواج هم نشد ،شما به خدا توکل کنید مطئن باشید کمک تون می کند.
  موفق باشید.
  یاعلی…………………..

  توسط میثم رشید · 3365 روز 18 ساعت 53 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 6. 0 votes

  من که از استاد دانشگاه خیری ندیدم

  توسط aji hamid · 3351 روز 10 ساعت 51 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 11

 7. 1 vote
  پذیرفته شده

  سلام سال نو مبارک
  از راهنماییتون بسیار سپاسگزارم.
  موفق و پیروز باشید

  توسط azadeh -ahmadi · 3349 روز 11 ساعت 54 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 2 ( 200% ) | امتیاز: 4

 8. 1 vote

  azadeh -ahmadi,

  خب شما بهتره در این مورد مشاوره ازدواج کنید …
  اگه ایشون در تردید بسر میبره پس نمیتونید روی ایشون برای ازدواج حساب کنید … درسته دیر ازدواج کردید ولی ازدواج نکردن خیلی بهتر از یک ازدواج بد کردنه …
  پس اگه میبینی علاقه ای هست بهتره باهاش رک و راست حرف بزنی و نظرشو بدونی …
  شاید نیاز به کمک و همراهی داره و شما باید با مراجعه به مشاور این تصورات بیهوده گذشته رو از ذهنش پاک کنید

  درضمن برای مشاوره ، به سایت تخصصی مشاوره مراجعه فرمایید .
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3229 روز 14 ساعت 7 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است