پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » چیجوری به خانوادم بگم؟؟؟
1 امتیاز
Vote Con!

چیجوری به خانوادم بگم؟؟؟

چیجوری به خانوادم بگم؟

من دختری 16 ساله دوم دبیرستانم که با پسری که دوست داییمه از طریق اینترنت اشنا شدم و در حد احوال پرسی با هم چت میکردیم.محل زندگی ما با هم خیلی فاصله داره تا اینکه برای مسافرت به شهر ایشون رفتیم.قرار شد که تو بازار همدیگه رو ببینیم..البته من ایشونو دیده بودم ولی اون منو ندیده بود.بعد از مدتی از طریق چت بهم گفت که عاشقم شده و دوسم داره.اون پسره هم 17 سالشه و عضو تیم ملی بسکتباله و قد بلندی هم داره.و دلیل اینکه من اصرار داشتم ایشون رو ببینم به خاطر قدشون بوده.و همچنین خانواده ی خیلی خوبی هم داره و خودش اصلا اهل سرکار گذاشتن و دروغ گفتن نیست.دوس دارم به خانوادم بگم ولی نمیدونم چیجوری…..

توسط M.ghavi درازدواج · پاسخ 3261 روز 11 ساعت 1 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

 

پاسخ (5)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  اگه فردی را برای ازدواج در نظر گرفته اید و به نظرتان این شخص بهترین شخصی است که تا به حال دیده اید و می توانید روی آن همه جوره حساب کنید. قصد دارید این موضوع را با خانواده ی خود در میان بگذارید که شخصی هست که شما تمایل دارید با او ازدواج کنید. در این مواقع افراد ترس از این دارند که مبادا خانواده شان با این ازدواج مخالفت کنند. بنابراین منطقی باشید و جلوی این مانع ایستادگی کنید. البته قبل از هر چیز از خوب بودن خواستگارتان مطمئن شوید.

  هنگام مطرح كردن موضوع با خانواده‌تان، آرامش خود را از دست ندهيد. متوسل‌شدن به خشونت يا ابزار ضعف از طريق گريه كردن مي‌تواند مشكل شما را صد چندان كند. هنگام صحبت كردن با والدين‌تان در اين مورد با آرامش، صحبت‌هاي‌شان را گوش كنيد و حتي اگر مي‌بينيد كمي خشونت وارد حرف‌هاي‌شان مي‌شود، با صبوري به آن حرف‌ها پاسخ دهيد. نشان دهيد كاملا در اين مورد جدي و مصمم هستيد و آن‌قدر بالغ شده‌ايد كه بتوانيد حرف‌تان را با آرامش و متانت به كرسي بنشانيد.

  نقش مدافع خواستگارتان را ايفا نكنيد و سعي كنيد منطقي باشيد. اگر احساس مي‌كنيد خانواده‌تان روي مواردي تاكيد كرده‌اند كه شما جوابي براي‌شان نداريد به خشونت كلامي و يا سو‌استفاده از احساسات‌شان متصل نشويد. به آنها بگوييد روي اين موارد فكر خواهيد كرد و نتيجه افكارتان را به آنها انتقال خواهيد داد. شايد بد نباشد قدرتمندترين و بانفوذترين فرد خانواده را انتخاب كنيد و ابتدا با او وارد مذاكره شويد.

  ممكن است خانواده شما مخالفت‌شان را تنها با يك جواب «نه» و بدون توضيحات بيشتر ابراز كنند. در اين مورد بايد مقاومت كنيد و از آنها دلايل دقيق مخالفت‌شان را بپرسيد. اگر شما مورد قبل را انجام داده باشيد مي‌توانيد پاسخ تمام صحبت‌هاي‌شان را بدهيد. يادتان نرود اين پاسخ‌ها بايد در دايره احترام و آرامش ابراز شوند.

  سعي نكنيد كلام‌تان را با قهر و لجبازي به كرسي بنشانيد. قبل از صحبت كردن با خانواده‌تان در مورد دلايل اين انتخاب خوب فكر كنيد. مي‌توانيد قلم و كاغذ برداريد و اين دلايل را بنويسيد. ذهن‌تان را پيش از وارد شدن به اين ميدان سر و سامان دهيد. آماده باشيد درصورت ابراز مخالفت يا پرسيدن سؤال از شما جواب‌هاي منطقي و درستي داشته باشيد.

  با هماهنگي خانواده‌تان يك قرار ملاقات تنظيم كنيد تا با خواستگارتان آشنا شوند. اين قرار نبايد به قيمت وجود تنش تمام شود. پس، قبل از آن بايد اوضاع را كمي آرام كنيد. چند روز به خانواده‌تان زمان دهيد تا در اين مورد فكر كنند و بگوييد اين تنها فرصتي براي آشنايي آنها با يكديگر است و از آنها بخواهيد بدون پيش داوري پس از ديدن او، نظرشان را ابراز كنند.

  او را وارد اين نزاع نكنيد. او را در جريان اين وقايع بگذاريد اما مراقب باشيد نگاه همسر آينده‌تان را نسبت به خانواده خود منفي نكنيد. از طرف ديگر سعي كنيد مثل يك پل ارتباطي ميان خانواده و خواستگارتان عمل كنيد. نه خود را وارد مناسبات او با خانواده‌اش بكنيد و نه او را به كشمكش خانوادگي‌تان بكشانيد.

  آماده پاسخ دادن به سؤالات‌شان باشيد. ممكن است آنها در بعضي موارد دچار سو‌تفاهم شده باشند و نياز باشد نظرات‌شان را اصلاح كنيد و آنچه را كه حقيقت ندارد جايگزين آن نظرات كنيد. شايد هم آنها براي تكميل اطلاعات و اعلام نظرات‌شان سؤالاتي را مطرح كنند. سعي كنيد صادقانه به آن سؤالات جواب دهيد و در كلام‌تان ترديد و دودلي نشان ندهيد. مثل يك فرد بالغ با آنها وارد مذاكره شويد و سعي كنيد با دست پر، سر ميز مذاكره بنشينيد.
  اگر خانواده‌تان با ازدواج شما مخالفند و پاسخي براي انتقادات آنها نداريد كمي درنگ كنيد. شايد آنها مواردي را به ياد شما بياورند كه از آنها غافل بوده‌‌ايد.

  اغلب خانواده‌ها هنگام ملاقات با خواستگار فرزندشان سؤالات تكراري مي‌پرسند. از هدف اين علاقه گرفته تا شرايطي كه براي زندگي و آينده درنظر گرفته‌اند و… .
  خود و او را براي پاسخ دادن به اين سؤالات آماده كنيد و سعي كنيد با دست پر براي ملاقات اول آماده شويد. اين سؤالات تكراري در روز اولي كه موضوع را با خانواده‌تان مطرح مي‌كنيد هم به سراغ‌تان مي‌آيد پس جوابي آماده براي اين سؤالات هميشگي داشته باشيد.
  سعي نكنيد كلام‌تان را با قهر و لجبازي به كرسي بنشانيد. قبل از صحبت كردن با خانواده‌تان در مورد دلايل اين انتخاب خوب فكر كنيد.

  به خواستگارتان توضيح دهيد كه به او اهميت مي‌دهيد و و تنها با ديدن واكنش خانواده‌تان كنار نمي‌كشيد. اگر كمي ترديد كرده‌ايد او را در جريان دلايل اين ترديد بگذاريد و بپرسيد تا چه حد مي‌تواند نگراني‌هاي شما و خانواده‌تان را برطرف كند. قدرت خود را به او نشان دهيد و به او اطمينان دهيد براي پشتيباني از همسر آينده‌تان به اندازه كافي قوي هستيد.

  شما به دلايلي كه از نظر خودتان منطقي به‌نظر مي‌رسد براي آينده‌تان تصميم گرفته‌ايد. اگر مي‌بينيد خانواده‌تان پاسخ روشني براي درخواست شما ندارند از آنها بخواهيد به‌نظر و احساسات‌تان احترام بگذارند. اگر شما ارتباط خوبي با خانواده خود ايجاد كرده باشيد اطرافيان‌تان نسبت به رفتارها و تصميم‌هاي شما اعتماد داشته باشند مطمئنا اين مسير را با موفقيت پشت سر خواهيد گذاشت.
  يك حامي پيدا كنيد
  به كدام يك از اعضاي خانواده خود نزديك‌تريد؟ سعي كنيد از ميان افراد خانواده يك حامي براي نظر خود پيدا كنيد. شايد بد نباشد قدرتمندترين و بانفوذترين فرد خانواده را انتخاب كنيد و ابتدا با او وارد مذاكره شويد. صحبت‌كردن با منطقي‌ترين عضو خانواده دو حسن دارد، يا او با منطق خود نگاه شما به اين ماجرا را عوض مي‌كند يا صحبت‌هاي منطقي شما را مي‌پذيرد و تا پايان راه شما را پشتيباني مي‌كند. همراه شدن فرد بانفوذ خانواده مي‌تواند شما را به يك حاشيه امن و نيمي از نگراني‌هاي‌تان را از بين ببرد. از اين طريق ديگر بار سنگين راضي كردن خانواده بر دوش شما نخواهد بود. شما حتي مي‌توانيد از اين حامي براي حضور در نخستين قرار ملاقات خانوادگي با خواستگار جديدتان كمك بگيريد.

  توسط آقای ص - غفاری · 3261 روز 10 ساعت 38 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  آقاي غفارى سلام
  من مدتيه سوالات و پاسخ ها رو ميخونم
  تو يكى مورد نتونستم حرفى نزنم
  چرا از اين خانم نميپرسيد كه از كجا اينقدر مطمئنه كه اون اقا دروغ نميگه؟! واقعا چطورى مطمئن شده عاشقه و خانواده درستى داره؟! چطور ممكنه چت و چند بار ملاقات انسان رو به شناخت مناسب واسه ازدواج برسونه؟! چطور ممكنه در زندگى شهرى امروز كه يكسرى اصول به طور كلى زير پا گذاشته شده يه دختر و پس ١٦ ساله بتونه تحت تسلط عقل ميل به ازدواج داشته باشه؟! اين سن دبيرستانه و غالبا تو اين سن ادم هيجان زده و احساسيه. من ي به شخصه كسى رو نديدم كه تو چت روم اشنا شده باشه و ازدواج موفقى داشته باشه. در عين حال چندين مورد در نزديكاو خودم ديدم كه ازدواج چتروميشون منجر به شكست شده.
  آخه دختر خوب آيا واقعا تا به حال روى كاغذ اوردى كه اهداف ازدواج چيه و چه الزاماتى داره؟!
  و ميدونى كه چندتا از شرايطش رو دارى و چندتاش رو ندارى؟!
  انتظارات و اهداف شخصى ات از ازدواج چيه و آيا اونها واسه خوشبختى ات كافيه؟!
  دختر خوب زندگى حرف ٣٠ سال و پنجاه زندگى كردن تنگاتنگ بايه ادم ديگه اى از اين دنياست. تحت هيجان نميشه انتخابش كرد.
  من مخالف دير اززواج كردن نيستم. اما حواست باشه كه واسه ازدواج بايد شيطنت هاى مقتضى س ات رو رد كرده باشى و فهميده باشى كه ازخودتو زندگى و طرف مقابلت چى ميخواى. در غير اينصورت درزندگى ات دچار حسرت و افسوس ميشى.

  لازم بود به عنوان يه انسان اينا رو تذكر بدن. شايد بتونم تاثير مثبتى در زندگى ات داشته باشم.
  خوشبخت باشى.

  توسط farahani · 3261 روز 6 ساعت 32 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 3. 0 votes

  خب اولا سن شما برای ازدواج کمه چون در این سن بیشتر احساس تصمیم میگیره تا عقل و منطق …
  چون در حال حاضر شما با چندبار چت کردن و یکبار دیدن تصمیم گرفتید که با ایشون ازدواج کنید …
  شما برای خرید یک لباس چندین بار مراجعه میکنید و از نزدیک ورانداز میکنید و با چندنفر به دیدن اون میرید …
  اونم برای فقط یک لباس ولی در این مورد که که بحثیک عمر زندگی و آرامشه ، خیلی راحت و ساده گذر میکنید
  ***
  ولی خب اگه تصمیم شما جدیه بهتره این موضوع رو از طریق کسی که میتونه بین شما و خانواده واسطه باشه ، مطرح کنی
  به هرحال اگه متوجه بشن تکلیف شما برای آینده مشخص میشه …
  البته باید اونقدر قوی باشید که طاقت شنیدن ” نه ” رو در هر مرحله ای داشته باشید …

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3169 روز 17 ساعت قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 1 vote

  سلام من متاهل هستم و یک خواهر دارم که اول دبیرستان است دختری شیطون و پر انرژی چند وقت پیش تو پست های لاین که گذاشته بود احساس کردم داره مسیر غلطی میره و پیگیر شدم دیدم با یه پسر آشنا شده و با هم دارن چت می کنن احساس کردم بهش دلبستگی پیدا کرده باهاش صحبت کردم خیلی نگران شدم خودش خیلی پشیمون قول داد بهم دیگه کار اشتباهی نکنه ولی من خیلی نگرانم با مادرم هم مطرح نکردم موضوع رو گوشیش رو هم نخواستم بگیرم ازش کمک کنید من باید چطور باهاش رفتار کنم چی بگم اصلا واقعا شوکه شدم خودش واقعا خجالت زده بود و گفت که جبران می کنه موندم چی کار کنم به عنوان خواهر بزرگترش لطفا راهنماييم کنید .  توسط neda_nasiri64 · 3082 روز 18 ساعت 50 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 5. 1 vote

  neda_nasiri64,

  دوست عزیز باید در این راه دوست و رفیق و همراه خواهرتون باشید تا بتونه به شما اعتماد کنه .. و چیزی رو از شما پنهان نکنه … باید تمام خطرات و اتفاقاتی که برای افرادی که وارد چنین رابطه هایی شدن رو براشون توجیح کنید … تا بتونه خطرو لمس کنه ..متاسفانه نبود آموزش درست در این موارد باعث شده خیلی از جوونای ما بدون اگاهی داشتن از خطرات این ارتباطات به مسیرهایی کشیده بشن که عواقب جبران ناپذیری رو برای خودشون و خانواده هاشون بجا گذاشته

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3082 روز 14 ساعت 59 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است