پرسشتان را مطرح کنید

خانه » متفرقه » چگونه می توانم به زندگی عادی برگردم؟
1 امتیاز
Vote Con!

چگونه می توانم به زندگی عادی برگردم؟

چگونه می توانم به زندگی عادی برگردم؟

سلام.
من یک دختر یزدی 23ساله ودانشجو هستم چند سال پیش با پسری رفسنجانی آشنا شدم که فقط از طیق تلفن باهم در تماس بودیم متاشفانه این آقا عاشقم شد و درخواست ازدواج کرد من هم بهش گفتم باید با مادرش به خانه مان بیاید اما ممانعت ورزید حدود یک سال بعدش من را مجبور به خواندن صیغه محرمیت و فرستادن عکس بی حجابم کرد بعد از یک سال وخرده ای فهمیدم که اصلا با هم محرم نبودیم چون من باکره بودم واجازه پدرم واجب بوده. الان آن پسر جدا شدم و دیگر تماسی باهاش ندارم چگونه می توانم به زندگی عادیم برگردم و اشتباه بزرگم را جبران کنم البته این را بگویم اصلا باهم رو در رو نبودیم و تمام ارتباط ما از طریق تلفن بود لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

توسط دل شکسته درمتفرقه · پاسخ 3283 روز 14 ساعت 50 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (2)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  شکست عشقی می تواند یک نفر را به یک معتاد یا الکلی تمام عیار تبدیل کند! خیلی ها اولین سیگار شان را بعد از شنیدن یک “نه” کشیده اند اما لطفا به خاطر خودتان هم که شده گریه ها و زاری های بعد از شکست عشقی را به گیجی و عوارض بعد از سیگار و الکل ترجیح دهید! لا اقل به خاطر انتقام از طرفتان هم که شده خودتان را تلف نکنید!

  رسوایی قدغن

  اصلا از همان اولش که عاشق شدید لازم نیست همه هم اتاقی ها و همکارها و همکلاسی هایتان بفهمند! اعتماد به نفس تان زیاد است که هست. برون گرا هستید که هستید. عوارض این رسوایی وقتی که “نه” شنیدید معلوم می شود! وقتی که حتی اگر دیگران هم در موردتان حرف نزنند خودتان فکر می کنید که همه جا قصه عشق شما نقل مجالس است

  یک سنگ صبور درست وحسابی و رازدار پیدا کنید و خودتان را پیش او سبک کنید .

  از بالا به قضیه نگاه کنید

  کمی از خودتان و زاویه دیدتان به قضیه فاصله بگیرید. بروید بالاتر و بالاتر. حالا خودتان را از بچگی تا پیری ببینید و ببینید که این شکست چقدر توی مسیر زندگیتان موثر بوده است. حالا آدم های دیگر را ببینید. می بینید؟ کافی است به دور و بری های خودتان فکر کنید تا بفهمید دنیا پر است از فلش های یک طرفه. پر است از “نه” هایی که دیگران شنیده اند و حتی “نه” هایی که خودتان گفته اید. شما تنها نیستید.

  به شکست به عنوان یک فرصت خودشناسی نگاه کنید

  خیلی ها بعد از شکست عشقی ،فرد مثبت تری میشوند. برای این افراد , دیگر نظر معشوق مهم نیست. آنها به خودشان برگشته اند. شکست عشقی فرد را با خودش ، عواطفش و فکرهایش رو به رو میکند. شکست عشقی می تواند یادآور دیگر شکست های عاطفی در طول زندگی باشد(مثل جدایی والدین). این هم می تواند هم افسرده کننده باشد هم سازنده. فرد میتواند نقاط ضعفش را شناسایی کرده و نقاط قوت شخصیتش را پرورش دهد.همچنین میتواند هدفش از رابطه و معیارهای انتخابش را بازنگری کند.

  حرف بزنید

  2 راه حل قبلی به تنهایی هم قابل اجرا هستند. اما مشاور و روان شناس را برای همین مواقع گذاشته اند! به جای اینکه اجازه دهید در افکار خودشکن و افسردگی غرق شوید، وقتی داغتان تازه است با یک متخصص حرف بزنید.

  سوالی بود من درخدمت شما خواهم بود ……………..به امید موفقیت شما

  توسط آقای ص - غفاری · 3283 روز 9 ساعت 21 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  دل شکسته

  خب برای بازگشت به زندگی عادی که مقدمات نمیخواد باید شما بتونید فراموش کنید و از این اتفاق درس خوبی گرفته باشید که نباید حد سادگی تا مرزی پیش بره که شما رو مجبور به دادن عکس به پسری بکنه که هیچ شناختی ازش ندارید و فقط با تلفن در ارتباط بودید … به هرحال این خیلی بده که دخترا اینطوری و خیلی راحت وارد یک رابطه میشن و گاهی تن به هر خواسته ای میدن .. و تنها کسایی هم که آسیب میبینن همین خانوما هستن که براساس جنسیتشون مورد سوء استفاده بعضی ها قرار میگیرن ….

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3137 روز 19 ساعت 41 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است