پرسشتان را مطرح کنید

خانه » آموزش کار با قسمت های مختلف » چطوری خوب صحبت کنم؟
0 امتیاز
Vote Con!

چطوری خوب صحبت کنم؟

درست و به موقع و خوب صحبت کردن

سلام. با اینکه 30 سال سن دارم و فوق لیسانس مدیریت و حسابدارهستم، گاهی خودم متوجه میشم که نحوه صحبت کردنم پیشرفت نکرده. خیلی ساده احوال پرسی میکنم.ساده پاسخ میدم. زود با دیگران صمیمی میشم و …
بارها سر کار از صاحب کارام شنیدم که منشی فلان شرکت عجب زبونی داره. تا حدی که وقتی باهاشون صحبت کردم خودم لذت بردم و از خودم ناامید شدم.
من دختری روستایی بودم که توی کل زندگیم یک بار با مادرم صحبت نکردم.و نحوه معاشرت ازش یاد نگرفتم.و پدرم هم بهم یاد داد که اگر بزرگتر جواب سلامت را داد و حالت رو پرسید پاسخ بده.با اینکه مثل سال های قبل کم رو و خجالتی نیستم ولی دوست دارم نحوه برخورد و معاشرتم در حد یک مجری تلویزیون یا رادیو باشه.حدود رو رعایت کنم و یکی ضعف های دیگه ام پوششم بوده. چادر و مقنعه و مانتو تیره و حجاب کامل دارم. از بچگی تا بحال این نوع پوشش رو برای بیرون انتخاب کردم.
تا حدی که عکسم برا دوستم فرستادم که با روسری و لباس روشن بودم بهم گفت خوش تیپ تر شدی.(با اینکه تمام لباس های منزل ،رنگ های خیلی شاد هستن)
شاید یکی از عیب های من نحوه صحبت کردن یا پوشش بوده که تابحال ازدواج نکردم. وگرنه ظاهری معمولی دارم.
بد صحبت نمیکنم. ولی تصور دیگران از من فردی کم زبان که دیگران باید هواشو داشته باشن هست.
درحالی که من به بزرگتر ها احترام میگذارم. و حتی در محیط کار اگر مقصر نباشم و خطا از فرد دیگری باشد، اعتراض نمیکنم و فقط گوش میکنم و در صدد حل مشکل. چون وقتی کسی از خطایی ناراحت هست، اگر توجیع کنیم بیشتر ناراحت میشه و ممکنه عواقب بدتری داشته باشه.

می خوام پیشرفت کنم.لطفا کتاب یا چیزی بهم معرفی کنید.
راه های کم حرف شدن نیز بهم بیاموزید.
میدوونم هیچ مهارتی یک شبه بدست نمیاد.
متشکرم

توسط jahaniyan درآموزش کار با قسمت های مختلف · پاسخ 247 روز 1 ساعت 15 دقیقه قبل

سوال: 3 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  با سلام
  دوست عزیز
  ببینید اینکه می فرمایید که نحوه ی صحبت کردن شما درست شود و یا بهتر شود خب کلاس های فن بیان وجود دارد و خب بله قطعا نوع صحبت کردن و پوشش در جذب مخاطب تاثیر دارد و خب باعث می شود که دیگران هم توجه بیشتری داشته باشند و به تبع ان در مورد ازدواج هم چنین مساله ای وجودددارد .منتهی یک نکته را به خاطر داشته باشید کخ به هر حال همه افراد حتی مجری ها مادرزادی اینچنین نبودند و خیلی از افراد از مناطق محروم خواستند و شد و به ارزوهایی جامعه عمل پوشاندند در بازار هزارن کتاب با عنوان ی که می خواهید هست که قطعادبا یک سرچ ساده مشخص خواهد شد منتهی شما فوق لیسانس هستید یعنی فرد موفقی هستید پس این نکته را فراموش نکنید که یک مساله بسیار مهم وجود دارد و ان هم این است که بتوانید تعامل مناسبی برقرار کنید .
  بتوانید به هر صورت اعتماد به نفس داشته باشید اگر فرضا نمی توانید در کاری هم موفق باشید ولی اعتماد به نفس داشته باشید .به هر صورت در مساله ازدواج هم داشتن حجاب و پوشش معقول و اینکه بتوانید با طرف مقابل به درستی ارتباط برقرار کنید خودش مساله مهمی است
  این ها همه نکات قابل توجهی هستند که می توانید دقت داشته باشید اینکه مراجپعه به روانشناس هم به شما کمک خواهد کرد که بتوانید شرایط مطلوبی را پیدا کنید
  برخی وی
  زگی ها شخصیتی هستند که اگر تلاش کنیم تغییرات مثبتی ایجاد کنیم در کنار سایر ویزگی ها دیده خواهیم شد
  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

  02122689534

  موفق باشید

  توسط مشاور · 246 روز 22 ساعت 2 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

© tribuneazad.ir 2013. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است