پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مشاوره خانواده » اخلاق و رفتار همسر » واقع بین نبودنه همسرم
0 امتیاز
Vote Con!

واقع بین نبودنه همسرم

مادرشوهر

سلام. ۹ ماهه ک ازدواج کردم. من ۲۴ و همسرم ۳۱.
شوهرم خیلی زیادی به مادرش احترام میذاره و دوسش داره.
مثلا مادرش به من جلو جمع تیکه میندازه هیچی توی روم یا پشت سرم بهش نمیگه و منم نباید جوابی بدم یا انتقادی کنم. یا زنگ میزنه بهم باحرفاش جیگر ادمو میسوزونه در حضور مامانه خودم و وقتی ک میخوام ب شوهرم بگم میگا هیچی نگو نمیخوام فکرم درباره مامانم خراب بشه و مامانشم راحت میزنه زیر حرفایی که زده. یا اگه شوهرم بگه فلان کارو کن و من انجام بدم مامانش بگه اشتباه بوده شوهرم گیر میده به من ک اره مامانم درست میگه نباید انجام میدادی. خسته شدم کلافم کرده خیلی میترسم ازش‌. خیلی راحت میتونه زندگیمو رابطمونو خراب بکنه.
راهنماییم کنید لطفا

توسط H_S_Z دراخلاق و رفتار همسر · پاسخ 850 روز 6 ساعت 4 دقیقه قبل

سوال: 8 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  سلام به شما دوست عزیز
  احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید که اگر شما بخواهید تمرکز زیادی بر رفتارهای مادرشوهرتان داشته باشید و بهای بیش از اندازه بدهید خب اینکه ایشان بتوانند به راحتی با دیدگاهای خود در زندگی شما تاثیر بگذارند وجود دارد اما اگر در کنار احترامی که برای ایشان قائل هستید سعی کنید از سرزنش کردن همسرتان بخاطر رفتارهای مادرشوهرتان خوداری کنید چون ایشان مسئولیتی در قابل رفتارهای هیچ فرد دیگری جز خودشان ندارند و تمرکز شما بر این موضوعات می تواند باعث ایجاد آسیب های بیشتری برای زن گی مشترکتان شود .
  در این مسیر بهتر است از هرگونه بی احترامی به مادرشوهرتان در مقابل همسرتان خوداری کنید و سعی کنید حریم شخصی زندیگ خود را حفظ کنید تا از میزان دخالت دیگران کاسته شود .
  به عنوان مثال اگر مادرشورهتان دیدگاهشان را بیان کردند و از قبل با همسرتان به توافق رسیده بودید در احترام بیان کنید که در این مسیربا مشورت با همسرتان تصمیم گرفته اید و از توضیحات بیشتر خوداری کنید.
  بهتر است در این مسیر در زمان مناسبی در احترام به همسرتان بیان کنید که برای مادر ایشان احترام قائل هستید اما ترجیح می دهید که مشکلات زندگی مشترکتان در حریم خصوصی برطرف شود و در این مورد تصمیم گیری شود .
  در این مسیر یک دروه زوج درمانی با بررسی دقیق شرایط و دیدگاه های همیرتان وس بک روابط شما می تواند باعث نتیجه گیری بهتر برای هردوی شما در ادامه مسیر زندگی مشترک شود.

  درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  021-22354783

  توسط مشاور · 848 روز 14 ساعت 6 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است