پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » همسر دچار اختلالات روانی است و مرا کتک.میزند.
0 امتیاز
Vote Con!

همسر دچار اختلالات روانی است و مرا کتک.میزند.

اختلالات روانیکتکهمسرم

سلام خدمت شما.الیکاهستم.24 سالمه و دوساله متاهلم.
سال نود با عشق دو طرفه با همسرم مازیار که 29 سال دارد ازدواج کردم. از اول ازدواجمون همسرم منو کتک میزنه وقتی عصبی میشهو به یاد گذشته ی تلخش میفته.
پدرهمسرم دو سال قبل از ازدواج ما فوت کرد و همسر و مادر همسرم تا زمان فوت ایشکن رنج کشیدن.مادر همسرم بهم.گفته که پدر مازیار ، مازیار و اون رو میزده . ودرکل آدم درستی از لحاظ اخلاقی نبوده.
همسرم وقتی به یاد گذشتش میفته یهو عصبی میشه و از حالت عادی خارج میشه و فراموش میکنه من کیم و شروع میکنه به دادو بیداد کردن و زدن من و لعن و نفرین به پدرش.
من همیشه سعی میکنم آرومش کنم و همش میگم مازیار منم الیکا زنتم بابات مرد تموم شد اون زجرات ولی اصلا انگار نمیشنوه به کاراش ادامه میده تا ول میکنه یهو با عصبانیت میره بیرون .
همسر من درحالتی که آرومه و متوجه حالشه خیلی مهربونه و بهم ابراز علاقه میکنه.و بعد عصبانیتش وقتی به خونه برمیگرده شروع میکنه به گریه کردن و من با اینکه آزارم داده ولی همیشه میرم بغلش میکنم و دلداریش میدم.
و اینم بگم نمیدونم عمدا یا واقعا یادش میره چون بعضی وقتا با دیدن کبودی هام میگه الیکا اینجات چی شده ؟ منم میگم تک زدی یادت نیست ؟ شروع میکنه به معذرت خواهی و ملتمسانه میخواد ببخشمش و حدود یه سالی هست که موقع معذرت خواهی گریه میکنه و میگه منو ببخش من خیلی بدم من پدرو مادرم و حتی مادر مازیار و خلاصه هیچ.کس ازین موضوع خبر نداره و به مشاور هم همسرم اجازه نمیده اقدام کنم قبلا یه بار امتپتحان کردم ولی فهمید و دردسر شد.من هیچ وقت از هیچ.چیزی براش کوتاهی نکردم. از انجام هیچ کاری کوتاهی نکردم.از کارهای خونه و آشپزی و غذا گرفته تا مساءل عاطفی و حتی مساءل زناشویی.اینکه همسر من که با اون ابهت همه ی کارمنداش ازش حساب میبرن مثل یه بچه ی پنج ساله با هق هق گریه میکنه منو بیشتر آزار میده. من نگرانشم.ن بار هچ خواستم موقتا ترکش کنم تا بلکه خودش به مشاور مراجعه کنه ولی اجازه نداده و شروع کرده به گریه کردن و من هم منصرف شدم.
همسرم ازینکه تنها بشه میترسه حتی به فکر افتادم اگر بچه ای وارد زندگیمون بشه گذشتشو فراموش میکنه ولی همسرم قبول نکرد و میترسید من بچمونو ازون بیشتر دوس داشته باشم.خواهش میکنم کمکم کنید من احتیاج به کمک فوری دارم.

از اول ازدواجمون تا حالا دفعات کتک زدناش و در کل خشونت هاش کمتر شده ولی خیلی گزیه میکنه گاها تنهایی میشینه و گریه میکنه یا با گریه ازم.میخواد برم بغلش کنم . من هیچ وقت تو زندگیمون از هیچ چی کم.نذاشتم از غذا و آشپزی تا تمیزی خونه و رسیدگی به خودم.و محبت و مساءل عاطفی و حتی هم بستری با همسرم.کوتاهی نکردم.

توسط elika_irani درازدواج · پاسخ 3267 روز 3 ساعت 54 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  سلام دوست عزیز
  عمولاً علائم بیماری های روانی به تدریج پیش می آیند و امكان دارد خود به خود از بین بروند یا شدت یابند مانند:

  – تغییرات برنامه روزانه ، مانند زیاد خوابیدن یا زیاد خوردن ( پرخوابی ، پرخوری ) یا دشواری های جسمانی كه قابل بیان نیست.

  – هذیان(Delusion)

  – اعتیاد به الكل یا سایر مواد مخدر و داروهای اعتیاد آور

  – افسردگی

  – توهمات (Hallucination )

  – عدم همكاری و برخورد طبیعی با كارهای روزانه خود

  – ترس های فراوان، خسته كننده یا اضطرابی

  – احساس های عجیب ، یا خشم وغضب بی مورد

  – افكار خودكشی یا اقدام به آن

  كناره گیری از خانواده ، زندگی ، دوستان و فعالیت های روزانه
  *ابتدا باید مطمئن شوید که مشکل ساز اصلی خودتان نیستید. باید یقین کنید که اشتباه نمی کنید. سپس می توانید مطمئن باشید که طغیان شوهر پرخاشگر، ریشه در مشکلات خودش دارد و رفتار شما سبب پرخاشگری وی نیست.
  اگر مطمئن شوید که بددهنی شریک زندگیتان ریشه در زندگی سخت گذشته ی او دارد و یا به مسایل ژنتیکی و وراثتی مربوط است، آرامش بیشتری خواهید یافت و آگاهی شما به اینکه عامل به وجود آمدن پرخاشگری همسرتان نبوده اید، سبب آرامش شما خواهد شد.
  آگاهی دقیق از میزان و زمان بددهنی همسرتان، به شما کمک می کند از تهاجم او آسیب کمتری ببینید.

  فردى که از همسرش توجه، عاطفه و محبت مى خواهد باید توجه داشته باشد که دیگرى نیز این حق را دارد که چنین انتظارى داشته باشد. از سوى دیگر، درک نیازهاى واقعى و طبیعى همسر به دور از اینکه به آن اعتقاد داشته باشد یا نه، برآورده کردن آن موجب رضایت از زندگى مى شود و بى توجهى به آن خودخواهى است
  حتی المقدور زمان بیشتری را با او به سر برید، رابطه خودتان را قطع نكنید. بگذارید بداند كه هنوز برخورد خوبی با او می شود و برای او ارزش قائل هستید . حتی المقدور همواره سعی كنید او را به متخصص معرفی كنید.

  توسط آقای ص - غفاری · 3264 روز 10 ساعت 28 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  salam man moshkele do ghotbi daram bekhatere avareze ghors va inke daroo hichvaght moshkelamo be tore kamel hal nemikone daroo masraf nemikonam va say kardam khodam bimarimo hal konam… harayi ke anjam dadam shenakhte khodam va neveshtane roozaneye halatame,ketabe ghalabe bar navasanate kholghiam mikhoonam ta hududi tasir dashte shoma che raveshio gheyr az daroo darmani baraye darman pishnahad mikonin?

  توسط pishi · 3165 روز 7 ساعت 37 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است