پرسشتان را مطرح کنید

خانه » متفرقه » نمیدونم
1 امتیاز
Vote Con!

نمیدونم

نمیدونم

دختری 20ساله ام. دو سال در کنکور شکست خوردم. پایبند به مسائل دینی مثلا رعایت حجاب خواندن نمازو… ولی الان از هر فرد موفقی سوال میکنم نماز نمیخونه! مثلا یه آقاپسری هست که قرار بود مشاورم باشه ولی نشد وتاحدودی ازم خواس تا روابطش با من درحد دوستی باشه! اون یه شهر دیگس و من اصلا ندیدمش! پزشکی میخونه و نماز نمیخونه و روابط نامشروعم داره! ولی موفقه! ازم خواس عکسمو واسش بفرستم ولی بهش اعتماد نکردم! ترسیدم آخه! کلا با کسی تو شهر خودم دوس نیستمو نمیشم با وجود اینکه خیلی شماره میدن! ولی اون گفت درحد زنگ و اس باهم دوس باشیم! مشکلات خانوادگیمو بهش میگفتم حدودا 40روز! اما حالا خیلی سرد شده! آیا کار درستی کردم عکس ندادم؟! اصلا ازش خوشم نمیومد ولی واقعا با جون و دل به سوالام جواب میداد و واسه رهایی از تنهایی عالی بود!
مورد بعدی اینکه من اول مهر بطور اتفاقی با یه پسر از تهران آشناشدم! قرار بود مشاورم باشه و هس! چون من دانشگاه آزاد میرفتم والان این ترم مرخصی گرفتم از همون مهر کم و بیش به هم اس میدادیم و خییییلی کم حرف میزدیم شاید ماهی یکبار! تو آذرازم خواس دوس شیم ولی خب جورنشد ولی خب خیلی عادی الان میحرفیم باهم! پول نمیگیره قرار شده وقتی قبول شدم بهش پول بدم! واقعا من بدون مشاور نمیتونم باشم و اینم واقعا هوامو داره! خیلی بهش وابسته شدم خیلی دوسش دارم و واقعا عاشقشم! اصلنم ندیدمش! بخاطر ازدواج نمیگما کلا دوسش دارم همینطوری! و گاهی اوقات حتی فکر کردن به اون باعث میشه درس نخونم! تورو خدا در هر دو موردش راهنمایی کنید! ضمنا از تابستون نماز نمیخونم الان بخونم موفق ترم یا نه؟؟؟؟؟ البته چن هفتس شروع کردم به خوندنولی هنوز مرددم! اینم خواهشا نگید شاید به صلاحته! من اگه امسال قبول نشم خودکشی میکنم والسلام

توسط parak20 درمتفرقه · پاسخ 3346 روز 15 ساعت 40 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (5)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  والا نماز رو هر موقعه شروع کنی*********دیر نیست صد بار اگه توبه شکستی باز ابی ************
  شما اگه به زندگانی فاطمه زهرا بنگرید چه مصیبت هایی کشیدند چه سختهایی سرشون اومد این حرفارو نمیزنی چه بسا افرادی در این دنیا هستن که ارزو دارن فقط یک ثانیه زنده باشن تا زندگی کنن .شکست دز زندگی باعث می شود انسان تجربش زیاد بشه بتونه به اون چیزایی که دوس داره برسه … این شکستی که شما میگین پلی است برای موفقیت وپخته شدن در اینده
  افرادي كه در زندگي، موفقيت هاي درخشاني به دست آورده اند، معتقدند كه همه چيز در جهان به كام آنهاست و به هيچ وجه به عدم امكان كاري نمي انديشند. اين گونه افراد، مصيبت ها و مشكل ها را به سكوي پرشي در جهت اهداف خود تبديل مي كنند و معتقدند همه چيز براي كسب موفقيت در اختيار آنهاست و بر اساس چنين عقيده اي از تمام مشكل ها در جهت اهداف خود بهره برداري مي كنند.
  در زير شرح احوال و ماجراي زندگي انسان هاي بزرگ را بخوانيد تا دريابيد چگونه هر يك از اين افراد، بارها و بارها مي توانستند در برابر موانع و مشكل ها سر خم كنند. كار ديگري هم مي توانيد بكنيد، از خاستگاه اجتماعي ليدرهايتان يا هر كسي كه به نظر شما در واقع در زندگي اش موفق است، اطلاع پيدا كنيد. وقتي همه چيز را در مورد او فهميديد، متوجه مي شويد كه چگونه بر دشواري ها و موانع بزرگ فايق آمده اند.

  امكان ندارد بدون مخالفت ها، مشكل ها و موانع، به موفقيت هاي بزرگ دست پيدا كنيم. ولي امكان آن وجود دارد كه از موانع براي پيشبرد اهداف خود استفاده كنيم.

  بياييد ببينيم چگونه:

  «سر رالف رمزي» مربي فوتبال انگلستان پس از پايان مسابقه تيم هاي ملي كشور خود و آلمان، جمله ي زيبايي بر زبان آورد كه شنيدني است. داستان از اين قرار است:

  بازيكنان تيم فوتبال انگلستان پس از باخت در برابر حريف با خشم تماشاچيان انگليسي مواجه مي شوند و بسيار عصباني و ناراحت به رختكن مي روند، در حال عوض كردن لباس هاي خود، همديگر را سرزنش مي كنند. هر كس سعي مي كند تقصير را بر گردن ديگري بيندازد و خود را تبرئه كند. سر انجام دعوا بالا مي گيرد و فضا چنان متشنج مي شود كه ناگهان سر رالف با صداي بلند و با وقار و خونسردي خاص خود مي گويد:

  «انچه در ميدان بازي اتفاق افتاد، به تاريخ سپرده شد، اما آنچه باقي مانده، تنها تجربه اي است كه از اين بازي كسب كرده ايم.»

  با اين گفته ي رمزي همه ساكت مي شوند، چهره ها رنگ ديگري به خود مي گيرند و حال و هواي تازه اي بر فضاي سالن رختكن حكم فرما مي شود.

  در يكي از مهماني هاي بزرگ پاريس، ژنرالي حضور داشت كه 28 مدال روي سينه اش نصب شده بود، خانمي زيبا و موقر جلو آمد و پس از تعارف هاي اوليه گفت: «ژنرال! آيا شما پيروزي هاي متعددي داشته ايد كه صاحب اين همه مدال شده ايد؟»

  ژنرال با فروتني پاسخ داد: «با جرات مي توانم بگويم كه به همين اندازه نيز شكست داشته ام.»

  حال سرگذشت شخص بزرگي را برايتان تعريف مي كنم كه پايداري او در كسب هدف موجب عبرت همگان است: «آبراهام لينكلن» فرزند خانواده فقيري بود كه پس از سالها رنج و مرارت از دانشكده حقوق فارغ التحصيل شد. ابتدا وكيل موفقي نبود، پس وكالت را كنار گذاشت و به طرف تجارت رفت و در اين كار هم نشان داد استعداد ندارد، سراغ سياست رفت و در سي و دو سالگي در انتخابات مجلس شركت كرد، اما شكست خورد و در سي و چهار سالگي بار ديگر ورشكسته شد و در سي و پنج سالگي همسرش را در اثر مرگ ناگهاني از دست داد و سال بعد به بيماري عصبي مبتلا شد. در سنين چهل و سه، چهل و شش و چهل و هشت سالگي خود را نامزد كنگره كرد، باز هم شكست خورد! در پنجاه و شش سالگي با وجود تلاش زياد براي رسيدن به معاونت رياست جمهوري، در اين مبارزه نيز مغلوب شد! در سن پنجاه و هشت سالگي در انتخابات سناتوري ناكام ماند و سر انجام در سن شصت سالگي در انتخابات رياست جمهوري شركت كرد و اين بار قاطعانه موفق شد رئيس جمهور ايالات متحده امريكا گردد و يكي از بهترين و بزرگترين انها.

  پس در حقيقت شكست وجود ندارد و آنچه مشاهده مي شود نتيجه است.
  دلم گرم خداوندیست که با دستان من گندم برای یا کریم خانه میریزد !

  **************چه بخشنده خدای عاشقی دارم !

  که میخواند مرا با آنکه میداند گناهکارم…

  دلم گرم است

  میدانم بدون لطف او تنهای تنهایم…

  برایت من خدا را آرزو دارم…!

  به امید موفقیت شما …………… سوالی داشتین من در خدمتتون هستم

  توسط آقای ص - غفاری · 3346 روز 4 ساعت 14 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  مرسی ممنون. خوب من که خودم از شکست خسته نمیشم. مهم خانوادمه! نه اصلا امکان نداره امسال بتونم حرفاشونو بشنوم! مخصوصا بابام منو میکشه! اصلا فک کردن بهش هم عذاب آوره! ایشالا که قبول میشم. آمین
  فقط من نفهمیدم الآن نماز بخونم یا نه؟! واقعا چرا اونایی که از خدا دورترن موفق ترن؟؟؟ من اگه قرار باشه اینجوری موفق شم حاضرم هر کاری واسه رسیدن به آینده ی خوب انجام بدم! چرا پسره روابط نامشروع داشته و داره انقدر خوشبخته؟؟؟؟ البته من هیچوقت ازین روابط نخواهم داشت و بزرگترین گناهم نماز نخوندنه منظورم اینه که گناه به این بزرگی مرتکب میشن ولی آرزوهاشون برآورده میشه!
  اینم قبول ندارم که میگن خدا چه میدونم هرکیو بیشتر دوس داره و میخواد بیشتر صداشو بشنوه دیر تر دعاش مستجاب میشه! آقا ما تلاش میکنیم فقط شما بگو دوری از خدا باعث موفقیت بیشتره یا نزدیکی؟؟؟ اگه من قبول نشم خیلی از خدا دور خواهم شد حتی اگه خودکشی هم نکنم

  توسط parak20 · 3345 روز 20 ساعت 32 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 3. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  جذابیت اینگونه لذت ها از سر شهوته ، واگرنه من لذتی رو سراغ ندارم که از سر هوس باشه و طولانی شه . (رابطه مستقیم شهوت = زودگذر بودنش) .
  شهوت و هوس هم از زمزمه های شیطانه ، همون موجودی که از وسوسه برای انسان زر و سیم و کاخ و طاق میبافه !
  در هر سطحی این خوشی های زودگذر به اندازه ی ارزشی که دارن ، بافته ی هوسه ؛ گناهان ریز یا درشت .
  اما چرا نماز خوبه وباید این واجب انجام بشه
  نماز ، عبادتي زيبا و دلنشين است . هنگامي كه نماز با معرفت و خشوع انجام شود ، انسان را تا ملکوت پرواز می دهد و زنگارها را از دل می زداید . نماز ، پنجره ای به سوی روشنایی و زندگی سعادتمندانه است .
  به دلیل نقش سازنده نماز و آثار و برکات گسترده آن در زندگی بشر ، به جز نمازهای واجب ، در احکام اسلامی ، نمازهای دیگری نيز مطرح شده است که به آن نمازهای ” نافله ” به معنی ” زیاده و اضافه ” می گویند . این نمازها مستحبی هستند و خواندن آنها واجب نیست ، اما انجام آنها ، نشانه علاقه به نماز و خدا دوستي است . ” نماز شب ” ازجمله این نمازهاست .
  خداوند مهربان ، رسيدن به مقامات متعالي را از ثمرات نافله شب مي داند و با اشاره به همين حقيقت ، خطاب به پيامبر مي ‌فرمايد : ” پاسي از شب را ( از خواب برخيز ) و قرآن ( و نماز ) بخوان . اين يك وظيفه‌ اضافي براي توست ، اميد است پروردگارت تو را به مقامي در خور ِ ستايش برانگيزد . هياهوي زندگي روزانه ، توجه انسان را به خود جلب مي ‌كند و فكر او را به وادي ‌هاي گوناگون مي‌ كشاند . به همين دليل در كشاكش كارهاي روزانه ، تمرکز ذهن ، آسان نيست . اما در نيمه هاي شب و به هنگام سحر که روح و جسم فرد در پرتو استراحت ، آرامش يافته ، توجه خاصي به انسان دست مي‌ دهد كه نشاط آور و لذت بخش است . در اين محيط آرام و دور از هرگونه ريا و تظاهر ، انسان می تواند در کارهای روزانه خود ، تأمل كند و با نیایش و استعانت از خداوند نیرو بگیرد . به همين دليل ، دوستان خدا همواره از عبادت در نيمه شب و سحرگاهان ، براي تصفيه‌ روح و تقويت اراده ، بهره گرفته اند

  توسط آقای ص - غفاری · 3345 روز 17 ساعت 43 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 1 vote

  PARAK20

  دوست عزیز نماز خوندن با موفق شدن و نشدن ربطی نداره و هر کدوم راه خودشونو میرن … ولی وقتی کسی نماز میخونه یه جورایی به عالم ماورایی بالا وصل میشه و در مواقعی که زندگی سخت میشه میتونه به انسان انرژی و آرامش بده … به هرحال هر کسی سرنوشت خودش رو داره و کسایکه به بلا نزدیک میشن کسایی هستن که خداوند با امتحان کردنشون میخواد به اونا ارزش و بها بده وگرنه که هر کسی میتونه زندگی کم و بیش خوب یا بدی رو داشته باشه و بگذرونه ….چون هر اتفاقی فارغ از خوب و بد بودنش برای رشد انسان رخ میده و باید شاکر خداوند باشی و از زمان حال استفاده ببری

  مشاوره آنلاین با شماره تلفن های :
  ۸۸۴۲۲۴۹۵
  ۸۸۴۷۲۸۶۴
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3201 روز 23 ساعت 10 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 5. 1 vote

  سلام
  یه داستان …. اگر حوصله داشتید بخون…
  یه پسر 24 ساله بود … مدرک دانشگاهی داشت . همچین اهل نماز و روزه و این جور چیزا هم نبود .. حتی مشروب هم میخورد و .. بعد از تمام شدن درس میره دنبال کار… آقا مهندس بود باید یه کار خوب پیدا می کرد… زمین و زمان رو به هم دوخت… هر کاری کرد نشد.. همه مقصر بودن از دید اون… حتی خدا هم مقصر بود… 2 سال مجبور شد کارگری بکنه… گفتنش راحته … ولی زجر کشید… یه روز یه خلوتی با خدا کرد… گفت خدا خسته ام شد از بس جنگیدم … همه چی دست خودت… اون حالش رو کسی نمیتونست بفهمه… ولی تسلیم شد… گفت به خداییت قسم لب به مشروب نمیزنم.. نه واسه اینکه کاری واسم بکنی واسه اینکه دوست دارم خدا… بعد از مدت ها یه شرکت معتبر نفتی استخدامی زد.. امتحان داد قبول شد.. ولی تو مصاحبه رد شد… گفت خدا تو صلاح من رو میدونی.. راضیم به کرمت.. خیلی حس خوبی داشت دیگه دنبال مقصر نبود…… روز اربعین بود یه نامه تو حیاط خونه افتاده بود…. نوشته بود شما جذب شرکت شدید .. الان چند سال از این موضوع میگذره .. من جایگاه خوبی خدا رو شکر تو شرکت دارم ….این داستان بدون هیچ گونه اغراق نوشته شده..
  همه امور دست خداست .. تلاش کن واسه هدفت… بدون توقع… این که نماز بخونی یا نه … تاثیری به حال امتحانت نداره.. نمیگم مشاور بد.. ولی صادقانه بگم بنده در تمام مقاطع تحصیلی از مشاور درسی استفاده نکردم… پدر و مادرم هم دیپلم دارن و زیاد نتونستن کمکم کنن (از نظر مشاوره)… فکر میکنم این مشاورانی که گفتید بیشتر ضرر دارن تا سود… واسه شما آرزوی بهترین ها رو میکنم.. با همه وجود تلاش کن …مطمین باش خدا بیشتر از ما به فکرمون هست

  توسط bahador · 3155 روز 5 ساعت 34 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است