پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » نامزدم بهم دروغ میگه
1 امتیاز
Vote Con!

نامزدم بهم دروغ میگه

دروغ

سلام. یه سوال داشتم که خیلی داره اذیتم میکنه. من یک سالی هست یکی از اقواممون رو میخوام یعنی نامزدیم. من قبل از جریان نامزدیمون حتی یک بار هم ندیده بودمش. الان بعد از یک سال فهمیدم دروغ گفتن براش عادی شده. خیلی وقتا دروغای ریز و درشت میگه. من بهش اخطار کردم در صورت تکرار دروغ نامزدیمون رو بهم میزنم. ولی بازم بهم دروغ گفت. و تا بیست و چهار ساعت هم ممتد انکار میکرد که من دروغ نگفتم. من اصلا دیگه حرفاش رو باور ندارم. و این شده برام یک کابوس. اونم شب و روز گریه میکنه که بیخیالش نشم. میخوام بدونم چیکار کنم. ایا میتونم با همچین کسی زندگی کنم؟ من اصلا طاقت دروغ رو ندارم.

توسط habib.h درازدواج · پاسخ 3275 روز 22 ساعت 59 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (4)

 1. 1 vote

  به نام خدا
  دوست عزیز سلام ، لطفا سن خودتان و ایشان را و چند نمونه از مسائلی که دروغ گفته اند را رای پاسخگویی بهتر بنویسید.

  توسط خانم م - طالبی · 3275 روز 22 ساعت 40 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  سن من بیست و شش
  سن خانم تقریبا بیست و دو
  اوایل مثلا من به یکی از دختر های دوران دانشگام که خیلی در حقم لطف داره سپردم بهش اس بده، به عنوان یه خاستگار. نامزدم بهم نمیگفت و ازم پنهان میکرد. ساعت دوازده به من میگفت خوابم میاد تا دو به اون خانم پیام میداد. همون موقع میخواستم بیخیال شم زد زیر گریه و زاری قول داد دیگه دروغ نگه و صادق باشه. بعد یه روز توی حساب ایرانسلش، اینترنتی نگاه میکردم. میزان اعتبارش رو دیدم. بهش گفتم شارژ کردی گفت نه. بازم دروغ میگفت. خلاصه بازم بیخیال از کنارش رد شدیم. چند مدت پیش هم یک پسر خاله داره که قبلا خاستگارش بوده. من اصلا دوست ندارم با ایشون حتی گفتاری هم داشته باشه. یک روز ساعت دو بعد از ظهر تا تقریبا شیش جواب تلفن من رو نمیداد از دو تا چهار میگفت دارم تمیز میکنم و جولو مامانم نمیتونم ج بدم. آخه توی عید و خونه تکونی بود. و چهار تا شیش هم میگفت دختر دایی مامانم با شوهرش اومدن خونمون. خلاصه سرتون رو درد میارم ما اتفاقی از خواهرش فهمیدیم که اینایی که ایشون فرمودن خونشون نبودن و پسرخاله با داداش خانم فعلی ما اومده خونشون. و این خانم بنده براش غذا درست میکرده. که من هنوز هم این حرفارو ازش باور نمیکنم. به دلیل کثرت دروغ. الان خیلی دوسش دارم. دلتنگشم. ولی عشقی نسبت بهش ندارم. یعنی بی تفاوت شدم. اگر دست خودم باشه کنار میزارمش. ولی گریه و زاریاش این اجازرو بهم نمیده. این رو هم بگم فقط این مشکل رو باهاش دارم. بقیه اخلاق و رفتارش همگی مورد تاییدم هست. وسلام. با تشکر فراوان

  توسط habib.h · 3275 روز 22 ساعت 14 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 3. 1 vote

  به نام خدا
  سلام ، مسائلی که به عنوان دروغ مطرح کردید نشان می دهد که هم کلاسی خانم شما ظاهرا از شما به ایشان پیام میداده و از ایشان به شما! به نظر می رسد که خانم شما بعد از اینکه به شما میگفته ساعت 12 می خوابم تازه مورد مشورت و درددل هم کلاسی شما قرار می گرفته . به نظرم هم شما و هم ایشان رفتار بچه گانه ای از بابت این طور پیامک دادن ها انجام داده اید و به نظر می رسد در موارد دیگری که به عنوان دروغ گفتن ایشان مطرح کرده اید ترسی در وجود ایشان نسبت به خواسته های شما وجود دارد که آن را به این شکل برای شما تعریف کرده . یعنی امدن پسرخاله را برای از دست ندادن محبت و توجه شما و کسب رضایت شما ، به شما اعلام نکرده تا اینکه بخواهد سوء استفاده کند. اینکه به ایشان بی تفادت شده اید مسئله خطرناکی است چرا که د رازدواج بی تفاوتی به همسر قابل قبول نیست. سعی کنید به جای اینکه نگهبان و کنترل کننده ایشان باشید که دقیقا چه ساعتی می خوابد و چه ساعت بیدار می شود و…. بیشتر به معیارهای مهم و ارزشی ازدواج فکر کنید . من از نوشته های شما احساس می کنم که شما حالت کنترلی برایشان دارید که ایشان حالت ترس را نسبت به شما اتخاذ کرده و برای رهایی از ترس مسائل را وارونه به شما منعکس می کند. در ازدواج نباید مالکیت افراد را بر عهده گرفت . هر فردی باید تا حدی آزادی و اختیار عمل داشته باشد اگر بداند کسی مدام گزارش لحظه به لحظه از او می گیرد فرد حالت تدافعی در پیش خواهد گرفت.
  توصیه بنده این است که از پیامک بازی ها وسوء تفاهم های پیامکی دوری کنید و چون در حال ورود به زندگی مشترک با این همه زیبایی دارید وقت و آرامش خود را درگیر چنین مسائلی ننمایید لازمه آن هم این است که مسائل مهم زندگی تان را حضوری با همدگیر صحبت و مذاکره کنید و از پیامک ها برای ارسال مسائل مهم و کلیدی هیچ وقت استفاده ننمایید.
  سوء تفاهمات و کنترل گری ها در ازدواج خطرآفرین هستند.
  در پناه خدا آرام باشید.

  توسط خانم م - طالبی · 3275 روز 21 ساعت 46 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 1 vote


  habib.h,

  خب دیگه در زندگی باید برای فهمیدن اینکه کسی چه نوع رفتاری داره قیاس کرد … وقتی کسی به این راحتی دورغ میگه پس در زندگی عادی خیلی راحت تر دروغ خواهد گفت … از طرفی هر چه قدر در کار ایشون تجسس کنید ایشون راه های بیشتری رو برای دورغ گفتن به شما امتحان خواهد کرد … ولی در مورد ادامه زندگی باید به خودت رجوع کنی و ببینی میتونی با همچین کسی در زندگی سر کنی یا خیر ؟

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3141 روز 18 ساعت 23 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است