پرسشتان را مطرح کنید

خانه » شبهات » میوه ی ممنوعه
1 امتیاز
Vote Con!

میوه ی ممنوعه

میوه ی ممنوعه

اگر قرار بود انسان میوه ی ممنوعه را نخورد چرا خداوند درخت انرا بلند و میوه های انرا بدبو خلق نکرد تا ادم سمتش نرود؟ ایا خداوند میخواست که ادم انرا بخورد؟

توسط saeid درشبهات · پاسخ 3251 روز 19 ساعت 59 دقیقه قبل

سوال: 6 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 6

 

پاسخ (3)

 1. 1 vote

  پرسشگر محترم، از آيات قرآن استفاده مى‏شود كه اساسا آدم براى زندگى در روى زمين، همين زمين معمولى آفريده شده بود، ولى در آغاز خداوند او را ساكن بهشت كه يكى از باغهاى سرسبز پر نعمت اين جهان بود ساخت، محيطى كه در آن براى آدم هيچ گونه ناراحتى وجود نداشت.
  شايد علت اين جريان آن بوده كه آدم با زندگى كردن روى زمين هيچگونه آشنايى نداشت، و تحمل زحمتهاى آن بدون مقدمه براى او مشكل بود، و از چگونگى كردار و رفتار در زمين بايد اطلاعات بيشترى پيدا كند، بنا بر اين مى‏بايست مدتى كوتاه تعليمات لازم را در محيط بهشت ببيند و بداند زندگى روى زمين توام با برنامه‏ها و تكاليف و مسئوليتها است كه انجام صحيح آنها باعث سعادت و تكامل و بقاى نعمت است، و سرباز زدن از آن سبب رنج و ناراحتى.
  و نيز بداند هر چند او آزاد آفريده شده، اما اين آزادى بطور مطلق و نامحدود نيست كه هر چه خواست انجام دهد او مى‏بايست از پاره‏اى از اشياء روى زمين چشم بپوشد.
  و نيز لازم بود بداند چنان نيست كه اگر خطا و لغزشى دامنگيرش شود درهاى سعادت براى هميشه به روى او بسته مى‏شود، نه مى‏تواند بازگشت كند و پيمان ببندد كه بر خلاف دستور خدا عملى انجام نخواهد داد تا دوباره به نعمت هاى الهى باز گردد.
  او در اين محيط مى‏بايست تا حدى پخته شود، دوست و دشمن خويش را بشناسد، چگونگى زندگى در زمين را ياد گيرد، آرى اين خود يك سلسله تعليمات لازم بود كه مى‏بايست فرا گيرد، و با داشتن اين آمادگى به روى زمين قدم بگذارد.
  موفق باشيد .
  1-. تفسير نمونه، ج‏1، ص: 185. همان.

  توسط آقای ب - مانده علی · 3237 روز 10 ساعت 42 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  روزی شیطان به خدا گفت : خدایا من به حکمت و دانایی تو شهادت میدهم … ولی تو که میدانستی من اگر دستم برسه آدم و حوا رو فریب میدم … تو که از دشمنی من بر آنها خبر داشتی پس چرا به من تا روز معلوم فزرصت دادی و ………. کلی سوال دیگه

  خداوند به شیطان کفت : تو در اول سوالت منو به حکمت قبول کردی پس باقی سوالت تو همگی بیهوده است …

  پس خداوند در این کار حکمتی داشته که هنوز عقل انسان نتونسته اونو درک کنه …

  درضمن خداوند به ادم و حوا عقل داده بود ، پس در مورد نخوردن از میوه ممنوعه حجت بر انها تمام بود …

  و البته باز برمیگردیم ، به موضوع حکمت خداوند که کسی نمیدونه واقعا” در لوح محفوظ چه قرار بود و هست که باید حادث بشه

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3165 روز 20 ساعت 17 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  دوست من بهشت جاییست که هیچ بدی در اونجا نیست. و دلیل رانده شدن آدم و حوا هم این بود که با خوردن میوه ممنوعه معدشون بکار آمد و بهشت جایی برای تخلیه نجاسات نبود.پس نمی شود عقلانی دانست درختی بد بو در اونجا کاشته شده باشه

  توسط bcm2045a · 3041 روز 22 ساعت 53 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 5

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است