پرسشتان را مطرح کنید

0 امتیاز
Vote Con!

مشکل نعوظ

جنسی

با سلام و عرض ادب
من 25 سال سن دارم
قد 180 و وزنم هم 110 کیلو
حدودا مدت قبل ازدواج سابقه خودارضایی داشتم
اما برام یه مشکل پیش اومده الان حدود 5 ماه ازدواج کردم
مشکل اصلی من در نعوظ هست التم رو طبق معیار های درست اندازه گیری گرفتم حدود 15 سانت با محیط دور 12 سانت ولی موقع نزدیکی با همسرم بیشتر 10 سانت نمیشه و زود کوچیک میشه
البته دیر هم ارضاع میشم ولی برام سواله مشکل از کجاست
البته بعضی موقع هم اینطوری نیست
البته وقتی نزدیکی مهره کمرم قفل میکنه قبلا عمل کردم بهش ضربه وارد شده
اگر میشه راهنمایی کنید
تست چربی و خون دادم
یکم غلضط خون بالا بود و چربی کبد ولی در کل خودم هم استرسی هستم .
با تشکر

توسط ramin7454 دراندام جنسی · پاسخ 1795 روز 10 ساعت 31 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  نعوظ ناقص مردان
  نعوظ ناقص در مردان را باید خیلی زود درمان کرد. روشهای حفظ نعوظ مردان و درمان نعوظ ناقص مردان را در ادامه با جزئیات کامل شرح خواهیم داد. اگر دچار نعوظ ناقص شده اید باید برای حفظ نعوظ آلت تان بیشتر تلاش کنید. با توجه به آمار بالای نعوظ ناقص مردان در جوامع مختلف و گستردگی موضوع اختلالات جنسی تصمیم بر این داریم که به بررسی نعوظ ناقص مردان و اختلالات جنسی شایع بین خانم‌ها و آقایان بپردازیم.

  درمان نعوظ ناقص مردان
  مدتی است که در یک اداره دولتی در حیطه روانشناسی و مشاوره خانواده خدمت می‌کنم. چندی پیش مطلبی در مورد روش‌های پیشگیری و درمان ناتوانی‌های جنسی در محل کارم به اشتراک گذاشتم. مطلب را مثل همیشه با سلسله مراتب برای گروه آموزش ارسال کردم تا از آن طریق برای همکاران به اشتراک گذاشته شود اما به ظهر نرسیده از گروه آموزش با من تماس گرفتند که «آقای دربانی متاسفانه این مطلب را نمی‌توان در اداره به اشتراک گذاشت».

  اما باید بدانیم نعوظ ناقص در هر موضوعی می‌تواند به عقده حقارت، کاهش اعتماد به نفس و تضعیف عزت نفس منجر شود و هر چه زودتر جلوی آن را بگیریم، ضرر کمتری نصیب مان خواهد شد و در این زمینه هم باید اطلاع‌رسانی کرد و آموزش داد.

  روشهای حفظ نعوظ
  چندی پیش مراجعی داشتم که هر از گاهی تماس می‌گرفت و می‌گفت: «خواهرم افسرده است و برای درمان مطب نمی‌آید چون خجالت می‌کشد، می‌شود شما چند راهکار بدهید؟» چند روز بعد آمد مرکز مشاوره و گفت: «من همانم که هر از گاهی برای خواهرم مشاوره می‌خواستم؛ من خودم مشکل دارم اما خجالت می‌کشیدم بگویم.» من هم در جواب گفتم: «تا به حال دچار آنفلوآنزا یا سرما خوردگی شده‌ای؟» گفت: «بله خیلی!»؛ گفتم: «آن موقع خجالت کشیدی بری دکتر؟» و در جواب گفت: «نه.» من هم گفتم: «این هم یک نوع بیماری است و خجالت‌نداره!»

  چند هزار مرد ایرانی نعوظ ناقص دارند
  ناتوانی جنسی هم در آقایان وجود دارد و هم در خانم‌ها، اما در زن و مرد به شکل‌های متفاوتی خود را نشان می‌دهد. گفته می‌شود که شایع‌ترین مشکل درمان نشده در جوامع مختلف نعوظ ناقص است و تنها یک درصد از افراد مبتلا به نعوظ ناقص تحت درمان قرار می‌گیرند. شایع‌ترین علل عدم درمان نعوظ ناقص نیز نداشتن اطلاعات کافی در مورد روش‌های درمانی مطمئن و بدون خطر است. تخمین زده می‌شود بیش از ۱۰ درصد از افراد جامعه (حدود ۳ میلیون زوج در ایران) دچار مشکل عدم حفظ نعوظ باشند؛ پس شما تنها نیستید.

  درمان آسان نعوظ ناقص در مردان
  در دهه ۵۰ میلادی نظریه‌ای بیان شد که می‌‌گفت بیش از ۹۰ درصد از اختلالات مربوط به نعوظ، جنبه روانی دارد و باید بر مسائل روحی و روانی بیماران تمرکز کرد. اما امروزه پیشرفت دانش پزشکی و روش‌‌های مدرن اورولوژی نشان می‌‌دهد بیش از ۵۰ درصد از ناتوانی‌های جنسی علل ارگانیک (اختلال در سیستم عصبی، بیوشیمیایی و عروقی) دارند. این نکته روشن می‌‌کند که این اختلال را می‌‌توان آسان‌تر درمان کرد.

  به هر حال، پزشکان بر این عقیده‌ هستند که بر هم خوردن تعادل سیستم عصبی سمپاتیک و پاراسمپاتیک، اساس بروز ناتوانی‌های جنسی ناشی از مسائل سایکولوژیک است. بسیاری از بیماران روانی همچون افراد مبتلا به افسردگی‌، بیماران دو قطبی البته در فاز افسردگی و… از جمله کسانی‌ هستند که بیشتر درگیر این اختلال می‌شوند.

  انواع روشهای حفظ نعوظ
  ناتوانی جنسی یک مشکل مشترک است که بیمار و همسرش را تحت تاثیر قرار می‌دهد. درمان آن نیز نیازمند کمک زوجین در طول درمان است. دو نوع نعوظ ناقص وجود دارد: اولیه و ثانویه. مردانی که نعوظ ناقص از نوع اولیه است هیچگاه توانایی کافی برای انجام یک رابطه جنسی به طور مطلوب را نداشته‌اند. این نوع عدم حفظ نعوظ بسیار نادر است و معمولا دلایل عمیق روانشناسی مثل ترس از صمیمیت، احساس گناه و اضطراب برای آن مطرح است.

  در نعوظ ناقص ثانویه بیمار توانایی فعال شدن عضو جنسی خود را بعد از مدتی از دست می‌دهد. این نوع نعوظ ناقص متداول‌تر است و مردانی که به آن مبتلا هستند فقط توانایی انجام حدود ۲۵ درصد از فعالیت جنسی را دارند. نعوظ ناقص ثانویه معمولا به طور تدریجی ایجاد می‌شود و درمانش هم نسبت به نوع اول ساده‌تر است.

  چه کسانی در خطر ابتلا به نعوظ ناقص هستند؟
  میلیون‌ها زوج در دنیا از مشکل نعوظ ناقص رنج می‌برند. با افزایش سن از ۵۰ سال به ۷۰ سال شیوع این مشکل از حدود ۵ به ۱۵ درصد افزایش می‌یابد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از مردان در دهه پنجم عمر خود قادر به فعالیت جنسی هستند اما با رسیدن به دهه هفتم زندگی این توانایی تنها در ۳۳ درصد آنها وجود دارد. ۶۰ درصد از مردانی که دچار سکته قبلی شده‌اند نیز از نعوظ ناقص رنج می‌برند و ۵۰ درصد از افراد دیابتی این مشکل را دارند. لازم به ذکر است که نعوظ ناقص حتی در ۵ درصد از افراد زیر ۴۰ سال با درجات مختلف وجود دارد.

  عدم درمان نعوظ ناقص در مردان
  ناتوانی جنسی اگر چه مشکل شایعی برای یک زوج محسوب می‌شود اما قابل درمان است. نعوظ ناقص مردان به صورت نعوظ ناقص یا اشکال دیگر آن دیده می‌شود اما می‌تواند به صورت دائمی و مزمن باقی بماند. به طور ساده عدم توانایی در ایجاد و حفظ نعوظ مناسب برای انجام مقاربت موفق را نعوظ ناقص مردان می‌گویند. این عدم حفظ نعوظ نه تنها تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت زندگی دارد بلکه مشکل مشترکی است که خود شخص و همسر او را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث اضطراب، افسردگی و کاهش رضایت‌شخصی از زندگی زناشویی و از بین رفتن اعتماد به نفس می‌شود که هر یک از این مشکلات به تنهایی باعث افزایش عوارض روحی و اجتماعی مربوط به این بیماری می‌شوند لذا درمان عدم حفظ نعوظ از اولویت‌خاصی برخوردار‌است.

  بیماریهایی که منجر به نعوظ ناقص مردان می شوند
  به‌طور کلی در ۱۵ درصد از موارد علت نعوظ ناقص بروز مشکلات روحی (معمولا در افراد جوان ) و در ۸۵ درصد از موارد به دلیل اختلال در عملکرد فیزیولوژیک شخص است که شایع‌ترین علل آن در ۴۰ درصد از موارد بیماری‌های عروقی (مانند تصلب شرایین)، ۳۰ درصد دیابت، ۱۰ درصد اختلالات عصبی (مانند قطع نخاع، پارکینسون، ام‌اس و …)، ۹ درصد جراحی‌های لگن و صدمات آن، ۸ درصد داروهای مختلف و مواد مخدر (مانند سیگار، داروهای ضد فشار خون و داروهای ضد افسردگی) و ۳ درصد اختلالات هورمونی هستند.

  اولین راه درمان نعوظ ناقص مردان
  اولین قدم و چه بسا مشکل‌ترین مسئله در این بیماران پذیرش وجود مشکل است زیرا پس از آن می‌توان به آسانی روشی برای درمان آن یافت. برای اینکه نعوظ آلت تناسلی ایجاد شود، باید قسمت‌های مختلف بدن با یکدیگر هماهنگ شوند. یک مرد، تنها به این دلیل که می‌خواهد، نمی‌تواند به سادگی نعوظ پیدا کند.

  برای ایجاد نعوظ هماهنگی بین روان آدمی، مغز و دستگاه اعصاب مرکزی و محیطی، هورمون‌های خونی، عروق خونی اعم از شریان و ورید برای ورود جریان خون به داخل عضو و عدم خروج آن ضروری است. در صورت وجود اختلال در هر کدام از اعضا و دستگاه‌های دخیل در نعوظ، نعوظ ناقص ایجاد می‌شود.

  آزمایش نعوظ ناقص مردان
  برای اینکه ببینید عدم حفظ نعوظ مربوط به عوامل جسمی است یا روانی می‌توانید از این آزمایش ساده استفاده کنید. مرد‌ها شب هنگام موقع خواب و در صبحگاه بارها دچار تحریکات جنسی می‌شوند. اگر شما نیز این تحریکات را داشته باشید و عضو تناسلی‌تان چند بار موقع خواب فعال شود، معلوم است که حالت طبیعی داشته و کلیه عصب ها، ماهیچه‌ها و رگ هایی که در این زمینه کاربرد دارند، درست کار می‌کنند.

  این نشان می‌دهد که دلیل عدم حفظ نعوظ جای دیگر است نه اشکالات جسمی. برای مشخص کردن این مسئله می‌توانید به سادگی با تر کردن عضو و چسباندن یک برچسب به خواب بروید. پس از بیدار شدن در روز اگر برچسب سرجایش نباشد به این معناست که در شب دچار تحریکات شده‌اید و کاملا سالم‌هستید.

  توسط مشاور · 1794 روز 9 ساعت 33 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  با سلام
  دوست گرامی
  به هر حال خودراضایی عوارضی دارد مثل زود انزالی و مشکل نعوظ مخصوصا اگر خودارضایی شما زود شروع شده باشد و شدید باشد این مساله ایجاد خواهد شد و باید در نظر اشته باشید که به هر صورت در چنین شرایطی ممکنه با مشکلاتی رو به رو شوید که خودتون هم در نظر نگرفتید و توجهی نداشتید .بهتهر حتما به خاطر این مساله ابتدا با پزشک مشورت کنید چون مشکلات جسمی که می فرمایید کاملا می تواند مرتبط و موثر باشد و شابد نیاز به دارو داشته باشی مشگل دیگر در مساله نعوظر بحث مربوط به این است که شما دچار استرس هستید طبیعتا اضطراب و استرس تاثیر منفی بر رابطه جنسی خواهد گذاشت و مشکلات زیادی را ایجادخواهد کرد .
  به هر حال در نظر داشته باشید که این مسائل بیشتر با جنبه های روحی روانی افراد سرو کار دارند خب طبیعتا خودارضایی هم تاثیر سویی بر مساله گذاشته است و مشکلات را دو چندان کرده است ولی خب سایر جوانب هم بی تاثیر نیست در هر صورت موفق باشید

  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  02122689558
  موفق باشید

  توسط مشاور · 1614 روز 6 ساعت 5 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است