پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مسایل جنسی » زود انزالی » مشکل نعوظ و زود انزالی
0 امتیاز
Vote Con!

مشکل نعوظ و زود انزالی

زود انزالیمشکل نعوظ

با سلام. من پسرم و ۲۷ سالمه و تا ۲۵ سالگی اصلا رابطه جنسی نداشتم. اما از ۲۵ سالگی که خواستم رابطه جنسی برقرار کنم متوجه شدم خیلی خیلی تو اینکار ناتوانم و هم مشکل نعوظ دارم و هم زود انزالی. من قبل هر رابطه جنسی بدنم شروع میکنه به لرزش به حدی که نمیتونم جلوی خودمو بگیرم و کل ماهیچه های بدنم میلرزن و وقتی شریک جنسیمو لخت میبینم بعد از چندثانیه بدون اینکه بهش دست بزنم ارضاء میشم و منی ازم خارج میشه و جالب اینه که آلتم خواب هست ولی ارضاء میشم و حتی موقع دیدن فیلم های پورنو هم یه موقع هایی ارضا میشم و لرزش دارم حتی توی هوای گرم. این مسئله خیلی باعث ناراحتی من شده به حدی که نمیخوام ازدواج کنم و دوستام منو مسخره میکن و هنوز ۱ بارم نتونستم رابطه جنسی برقرار کنم. خواهش میکنم راهنمایی دقیقی بکنید ممنون میشم.

توسط gon درزود انزالی · پاسخ 1940 روز 17 ساعت قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  مشکل زودانرالی

  دوست عزیز مسلما شما سابقه رابطه جنسی نداشتید.
  و همین موضوع چون تازگی داره نسبت بهش حساسترید .
  مسلما مدتی که بگذره هم برای شما عادی خوهد شد .
  و هم ذهن شما آرامتر میشود.
  و میتونید انزال خودتون رو کنترل کنید .
  میتونید از کاندم های تاخیری استفاده کنید .
  تا از این طریق بتونید مدت زمان بیشتری به رابطه جنسی ادامه بدید .
  در مورد اختلال نعوظ باید با متخصص ارولوژیست مشورت کنید .
  اگر واقعا چنین مشکلی باشه میتونه ریشه جسمی مثل : مشکلات عروقی.
  و یا ریشه روانی داشته باشه که باید به مشاوری مجرب مراجعه کنید .
  عوامل روحی-روانی مثل :

   استرس
   اضطراب
   گناه
   افسردگی
   اعتماد به نفس پایین
   ترس از شکست در رابطه جنسی

  10 تا 20 درصد از موارد ناتوانی در نعوظ را شامل می شود.
  مردهایی که به دلایل جسمی دچار ناتوانی نعوظ شده اند.
  نیز معمولاً همان واکنش های روحی-روانی.
  (استرس، اضطراب، احساس گناه و افسردگی) را تجربه می کنند.
  سایر عوامل ممکن برای ایجاد ناتوانی نعوظ وجود دارند از جمله :
  می توان به کشیدن سیگار که بر گردش خون در سرخرگها و سیاهرگها تاثیر می گذارد.
  و همچنین اختلالات هورمونی مثل پایین بودن سطح تستوسترون در بدن اشاره کرد.
  در مردهایی که میزان طبیعی تستوسترون در آنها پایین است.
  مصرف تستوسترون غذایی می تواند به کاهش ناتوانی نعوظ کمک کند.
  اما گاهی این روش ناموثر بوده و ممکن است منجر به آسیب رسیدن به کبد شود.
  پس حتما با متخصص و پزشک مربوطه در این خصوص مشورت کنید.
  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  دفتر قیطریه:
  ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

  توسط مدیریت سایت · 1938 روز 23 ساعت 21 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  انـزال زودرس (زود انزالی) چیست؟
  انـزال زودرس (زودانزالی) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد.

  این روزها عده زیادی از مردان به کلینیک سلامت خانواده و ناتوانی جنسی مراجعه می‌کنند تا درباره یکی از مشکلات خود در زمینه ارتباط زناشویی با همسرشان مشاوره کنند. موضوع به این سادگی نیست چون با ایجاد افسردگی و اضطراب در زوجین، موجب اختلال در سلامت روان و رفتار آنان و در برخی موارد پرخاشگری هر دو نفر می‌شود.

  پژوهشگرانى که روى بیمارى زود انزالی کار می کنند، اعلام کردند که می توانند این اختلال را تعریف کنند. به گفته آنها انزال در مبتلایلان به زود انزالی در کمتر از 118 ثانیه از شروع مقاربت صورت میگیرد.

  از طرفی زود انزالی یا انزال زودرس به حالتی گفته می‌شود که فرد زودتر از زمانی که می خواهد به انزال برسد و یا اینکه به حدی زود به انزال برسد که همسرش از ارتباط زناشویی لذت کافی نبرد البته باید انتظارات، واقعگرایانه باشند. این تعریفی است که مورد تایید اکثر متخصصان مسایل جنسی یا سکسولوژی است.

  زمان استاندارد انزال در مردان :
  زمان استانداردی برای رسیدن به انزال در نظر گرفته نشده است. با وجود اینکه طبق نظر اکثریت افرادی که در مطالعات شرکت داشته‌اند یک سری زمان‌هایی پیشنهاد شده اما هیچ کدام قطعی نیستند چون این زمان بسته به نظر و رضایت افراد از رابطه زناشویی‌شان از هر زوج تا زوج دیگر متفاوت است اما پیشنهاد شده که اگر در 50 درصد یا بیشتر موارد ارتباط زناشویی انزال زمانی اتفاق افتاد که فرد و یا همسرش راضی نبودند یعنی فرد مشکوک به این اختلال هست و می‌توان وی را مورد تشخیص و درمان قرار داد.

  در ضمن این مهم است که اول ببینید چه زمانی متوجه شدید که اختلال زود انزالی را دارید و از کجا متوجه شدید. آیا خودتان ناراحتید؟ همسرتان از روش رابطه راضی نیست، معمولا گرفتن شرح حال دقیق از زوجین جزو سنجش‌های اولی‌‌ است که برای تشخیص و درمان اختلال زود انزالی انجام می‌شود، چون رابطه زوج‌ها در ایجاد و یا دامن زدن به مشکل زود انزالی نقش به سزایی دارد.

  دلایل و عواقب زود انزالی مردان :
  نشانه اصلی زود انزالی مردان، انزالی غیر قابل کنترل است که قبل از انجام گرفتن رابطه زناشویی و یا مدت زمان بسیار کمی پس از آن با میزان تحریک کم و خلاف میل فرد اتفاق بیفتد.
  مساله زود انزالی می‌تواند باعث نارضایتی جنسی در هر دو طرف شده و اضطراب ناشی از این مشکل را بیشتر کند. زود انزالی یکی از متداولترین اختلال فعالیت زناشویی در مردان است و ممکن است برای هر مردی در بعضی از مراحل زندگی رخ دهد.

  اکثر موارد زود انزالی فاقد عامل یا دلیل خاص است. عوامل روانی مثل اضطراب، احساس گناه یا افسردگی نیز ممکن است به زود انزالی منجر شوند. در برخی موارد، زود انزالی ممکن است به خاطر عوامل پزشکی مثل مشکلات هورمونی، آسیب‌های جسمی و یا عوارض جانبی بعضی داروها باشد.

  ابتلا به عارضه زود انزالی منجر به بروز اختلالات روان مانند اضطراب، افسردگی و سردی روابط زوجین می‌شود و بر روان آنان تاثیر می‌گذارد و به همین علت، بسیار مهم است که درباره عارضه زود انزالی بیشتر بدانیم و به موقع به مشاور مراجعه کنیم.

  روش های درمان زود انزالی

  متخصص و پزشک مربوطه سابقه فعالیت زناشویی و پزشکی شما را بررسی خواهد کرد و آزمایش کلی را انجام خواهد داد. ممکن است پزشک بخواهد با همسر شما نیز صحبت کند چون زود انزالی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. پزشک، آزمایش لازم را انجام می‌دهد تا مشکلات پزشکی فرد را بررسی کند.

  روش درمان در زود انزالی مردان :
  -در بسیاری از موارد، زود انزالی خود به خود درمان می شود. انجام تمرینات ریلکسیشن و آرام سازی و استفاده از متدهای منحرف کردن حواس می‌تواند در به تاخیر انداختن انزال کمک کند.

  -در بعضی مردها ترک مصرف دخانیات و مواد مخدر در درمان زود انزالی کمک کننده خواهد بود.
  -متخصص از شما و همسرتان می‌خواهد که روی متدهایی برای به تاخیر انداختن انزال کار کنید. این تکنیک‌ها تشخیص و کنترل احساساتی است که باعث انزال زود رس می‌شود.

  -در سایر موارد برای کاهش حساسیت در آلت تناسلی، استفاده از کاندوم توصیه می‌شود.

  -مشاوره‌ها و رفتار درمانی خط اول درمان عارضه زود انزالی به شمار می‌رود و می‌تواند اضطراب ناشی از این مساله را کاهش دهد. مرحله بعدی، استفاده از کاندوم است.کاندوم سبب کاهش تحریک پذیری می‌شود. در صورتی که یک کاندوم قادر به این کار نباشد از دو کاندوم می‌توان استفاده کرد ضمن اینکه کاندوم سبب جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی و بارداری هم می‌شود.

  -استفاده از دارو، گام سوم در درمان زود انزالی است. این داروها به این دلیل استفاده می‌شوند که یکی از عوارض جانبی این گونه داروها، جلوگیری از ارگاسم است که باعث به تاخیر انداختن انزال می‌شود.

  -استفاده از شیوه ماستر و جانسون
  این شیوه، در چهارمین مرحله از درمان افراد مبتلا به زود انزالی انجام می‌گیرد که به همکاری خود فرد و همسرش نیاز مبرم دارد. این روش شامل یادگیری تشخیص و کنترل احساسی است که به ارگاسم منجر می‌شود. این روش نیاز به اراده و تمرین دارد ولی بسیار موثر است. برای آموزش و تمرین این روش باید به مشاوران و متخصصان سلامت جنسی در کلنیک‌های سلامت خانواده مراجعه شود تا با آموزش خصوصی در این باره، کار به نحو موثر صورت گیرد.

  درمان‌های موضعی زود انزالی در مردان :
  استفاده از کرم‌ها و اسپری‌های کاهش‌دهنده حس سطحی دستگاه تناسلی نیز سبب کاهش احتمال زود انزالی می‌شود.

  به یاد داشته باشید که قبل از آغاز فعالیت زناشویی، موضع را با صابون شستشو دهید تا از بیحسی بیشتر آلت جلوگیری شود. متاسفانه از این روش به صورت خودسرانه و بسیار معمول استفاده شده که عوارض زیادی را در پی دارد. استفاده از بی‌حس‌کننده‌های موضعی، در آخرین مرحله از درمان افراد مبتلا به انزال زودرس قرار دارد و به هیچ‌وجه نباید در ابتدای کار از آن استفاده کرد. استفاده از روش‌های موضعی باید با تشخیص و صلاحدید پزشک و براساس سیر درمان و بهبودی باشد.
  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  982122354304
  موفق باشید

  توسط مشاور · 1860 روز 21 ساعت 52 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است