پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » مشکل مالی
1 امتیاز
Vote Con!

مشکل مالی

مشکل مالی

پسری 25 ساله هستم. حدود یک سال پیش با دختری آشنا شدم که 4 سال از من کوچک تر است. رابطه ما رفته رفته شدیدتر شد هم او خیلی مرا دوست داشت و هم من او را. تا قبل ازدواج هیچ رابطه جنسی با هم نداشتیم. وی پیشنهاد ازدواج به من داد من هم به او گفتم که از لحاظ مالی در سطح ازدواج نیستم و باید صبر کند که او گفت اصلاً نگران شرایط مالی نباش چون هم من و هم خانواده ام آدم های پول پرستی نیستیم و پول در طول زمان به دست خواهد آمد. بالاخره حدود 6 ماه پیش با اصرار او با مراسم خیلی ساده و مختصر ازدواج کردیم و حالا پس از گذشت 6 ماه با وجود اینکه انصافاً هم خودش و خانواده اش رعایت حالم را می کنند ولی همان هزینه های روز مره عادی فشار مالی کمرم را خم کرده طوری که از زندگی متنفر شده ام و علاقه ام را به همسرم رفته رفته از دست می دهم. احساس می کنم او مرا مجبور به ازدواج کرد و اکنون با این مشکلات دست به گریبانم. از شما میخواهم کمکم کنید فقط لطفا نگویید قناعت چون هر دویمان خیلی آدم های قانعی هستیم مشکل این است که در هزینه های روز مره گیر کرده ام. لازم به ذکر است که بنده دانشجوی ارشد عمران هستم و 4 سال هست که کار میکنم.

توسط sardarghom درازدواج · پاسخ 3402 روز 8 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (3)

 1. 1 vote

  با سلام. از اینکه این سایت را برای مشاوره انتخاب کرده اید ممنونیم. خوب شما گفتید از قناعت حرف نزنم….!!!؟ خوووووب کلید اصلی شما همین قناعته. که خووووب دوست ندارید بهش بپردازید. پس من هم ازش رد میشم. ولی یه نکته ای قناعت و نوع خرج کرد برای هر کسی یه الگویی داره. مثلا شاید بگید من و همسرم آدم های قانعی هستیم. ولی این شاید در فرهنگ و سطح و موقعیت اجتماعی شما اون مدل زندگی کردن ساده و قانع باشه. و در کل این مسائل متغیر است. اشاره ای به محل زندگی نکرده اید. که یکم به سطح فرهنگ شما نزدیک شویم. ولی مثلا بیاید توضیح بدید خرج کرد ماهانه تون رو تا ببینیم واقعا قناعت می کنید یا نه !
  خوب ازدواج هم یک سری فواید داره و هم یک سری سختی ها و مشکلات…
  و خوب یکی از مشکلات ازدواج هم همین مسئله مالی است…. ولی این قضیه نباید باعث بشه شما نسبت به همسرتون این مدلی فکر کنید. بالاخره ازدواج هم خیلی فوائد دیگه ای هم داره. مهم اینه که بلد باشیم خوب زندگی کنیم حتی اگه بی پول باشیم.
  بیایید با هم خوبی ها و فوائد ازدواج رو بشموریم. مقایسه کنید زمانی که مجرد بودید. چی داشتید و الان چی دارید؟ به اون اضافه کنید پیدا کردن ارامش و برطرف شدن مشکلات و فشارهای جنسی.
  نگاه کنید پسرهای هم سن خودتون رو چی دارن؟ شما حداقل تکلیفتون مشخص شده…. یه کمش هم به خاطر اینه که یه کوچولو برای شرایط سخت، بار نیومدیم……

  توسط خانم زهرا عباسی · 3400 روز 9 ساعت 38 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  اول از همه تشکر بابت پاسخ گویی شما!
  محل زندگی من تبریز هست. اتفاقاً از اول ماه هر روز دخل و خرجم را در سررسید ثبت میکنم که آخر ماه ببینم چقدر و برای چه چیزهایی خرج کرده ام و احیاناً مخارج غیر ضروری رو حذف کنم. ولی وقتی به مخارجم نگاهی می اندازم واقعا چیز اضافی نمیبینم. همان هزینه خورد و خوارک طبیعی و نه لوکس، حمل و نقل، درمان و هدیه های خیلی ساده دوران نامزدی. همین!

  توسط sardarghom · 3399 روز 12 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 3. 0 votes

  با سلام. مجدد.
  خوب دانشجوی ارشد بودن! فقط چهار سال کار کردن! 25 سال سن داشتن! متاهل بودن!
  همه ی اینا خودش باعث میشه یه جورایی شرایط و فشار زندگی سخت بشه. ولی جای تبریک داره. بسیار بسیار هم جای تبریک داره. شاید الان یکم سختی بکشید و خدا رو صد هزار مرتبه شکر که خیلی تو زندگی جلو هستید.
  سخت نگیرید. انشاالله ارشدتون تموم میشه وقتتون کمی بازتر بیشتر میرید سرکار.
  الان در حا لحاضر شغل شریفتون چی هست؟ این مشکل مالی رو متاسفانه خیلی اه گریبان گیرش هستند و همین مسئله باعث میشه آقایون به سمت دو شیفت کار و یا بعضا شغل دوم باشند. تا یکم این فشار مالی سبکتر بشه.
  ببینید خودتون هم اشاره کردید خانواده همسرتون سخت نگرفتن. فکر کنید اگه الان با ایشون ازدواج نمی کردید بعدا با فرد دیگری در سن های بالا از کجا معلوم اون موقع با بالا رفتن و گرونی بیشتر سختی می کشیدید. تازه به یه رابطه نامعلوم جهت دادید و رسمیش کردید. اینها همه از فوائد ازدواج شماست. سعی کنید به خوشی های زندگیتون متمرکز بشید و روی سختی ها نمونید.
  این روزها میگذره و شما هر چه زودتر نتیجه زحمت هاتون رو میبینید. براتون آرزوی موفقیت می کنم .

  توسط خانم زهرا عباسی · 3395 روز 1 ساعت 5 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است