پرسشتان را مطرح کنید

خانه » متفرقه » مشكل در خانواده همسر
1 امتیاز
Vote Con!

مشكل در خانواده همسر

خانواده همسر

با سلام و تشكر از شما بابت وقت گذاشتن در خصوص حل مشكلات اشخاص مختلف.
مردي 50 ساله هستم و سعي مي كنم متدين باشم و بخصوص حق الناس را همواره رعايت كرده ام.
همسر برادر زنم فردي تقريبا بي ادب و خودخواهي است و ما با هم رفت و آمد نداريم ولي قهر هم نيستيم. او چند بار پشت سر خانواده همسرم با من صحبت كرده بود كه من يا چيزي نگفتم يا گفتم اينطور نيست و واقعا خانواده همسرم خوبند. و او اشتباه مي كند.
اخيرا مادر خانمم عروسي دعوت كرده بود و كلي زحمت كشيده بود اين دعوت براي ظهر بود كه از دختران و پسرانش خواست شام هم بمانند.آخر شب از ا،جائي كه شوهر اين خانم زياد سيگار مي كشيد من به هال آمدم و آنجا نشستم اين خانم به شوهرش مي گفت بوي سيگارت من را اذيت كرده كه من گفتم پس شما هميشه چكار مي كني؟ گفت من كه ديگه به بلاهايي كه اينها سرم مي آورند عادت كرده ام. با توجه به سابقه قبلي و لفظ اينها كه بكار برد من فكر كردم دوباره داره از خانواده همسرم بد مي گه و خيلي ناراحت شدم.آخر شب به خواهر زنم گفتم شما چه بلايي سر اين آورده ايد كه اينجور ميگه گفت به خدا ما جز احترام كاري نكرده ايم ( كه راست هم ميگه). اين گذشت و او به مادر زنم گفت و مادر زنم هم براي اولين بار موضوع را با او د ميان گذاشت كه اون گفته بود من منظورم شوهرم بوده و فلاني خواسته ميانه ما را به هم بزند.
حال اولا من ناراحتم كه نكند واقعا اشتباه كرده باشم و منظور او همان شوهرش بوده دوم اينكه از آنجائي كه زن بد دهن و بداخلاقيه ممكنه زندگي ما را به هم بريزه البته هنوز با هم روبرو نشده ايم.
حال به نظر شما من چه بايد كنم.

توسط alialiali درمتفرقه · پاسخ 3341 روز 2 ساعت 28 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 6

 

پاسخ (3)

 1. -3 votes

  سلام د وست عزیز

  خانواده در میان ما ایرانی ها از ارزش و منزلت خاصی برخوردار است و حتی در زمان ازدواج سعی داریم محبت و عنایت و توجه خود را علاوه بر والدین خویش به والدین همسر هم مبذول کنیم . در بسیاری مواقع به دلیل محبتی که در روابط ایجاد می شود حتی بسیاری از افراد پدر و مادر همسرشان را هم مانند پدر و مادر خود خطاب قرار می دهند و احترام لازم را برای آنها قایلند. اما کم هم نیستند عروس و داماد هایی که هم چنان با مشکلات و مسایل متعددی در رابطه با خانواده همسرشان مواجهند و راه حل های موفق را در این میان نمی دانند. اگر پس از سپری شدن زمانی کافی همچنان خانواده همسر نمی توانند ازدواج شما را در واقعیت بپذیرند و انتظارات آنها در این رابطه جدید تغییر نکرده باید راهکار های دیگری را امتحان کنید . گاه برای رفع مشکل نیاز به صراحت داریم. منظور از صراحت از بین بردن احترام های موجود در روابط نیست. بلکه داشتن توان این کار است که توقعات خود را به صورت واضح و روشن همراه با بذل محبت و احترام به اطرافیان خود گوشزد کنید و خواسته های خود را مطرح نمایید.

  چنانچه اگر خانواده همسری دارید که با آنها به مشکل برخورد می کنید و می خواهید که رابطه تان دوام داشته باشد، تنها یک حق انتخاب بیشتر ندارید: شما می بایستی که به همسرتان اصرار کنید تا حد و مرزهای آنها را برایشان تعریف کند. مادامی که همسرتان فکر می کند که مشکل از شماست و خود را دخالت نمی دهد، جدائی بین شما مرتباً بیشتر و بیشتر خواهد شد.
  وقتی با کسی ازدواج می کنید، او را فرد شماره یک زندگی خود قرار می دهید. خانواده ی شما «او» می شود. اولویت شما دیگر اوست. این به آن معنی نیست که دیگران را کنار بگذارید، بلکه به این معناست که اولویتهای شما از نظر زمان و انرژی، تغییر می کنند.

  توسط آقای ص - غفاری · 3338 روز 22 ساعت 27 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  جناب آقاي غفاري
  با سلام و با تشكر از صرف وقت جنابعالي، فكر مي كنم مشكل مرا خوب مطالعه نكرده ايد خدا را شكر من با همسرم و خانواده وي مشكلي ندارم
  لطفا يكبار ديگر مشكل را بخوانيد.

  توسط alialiali · 3338 روز 6 ساعت 27 دقیقه قبل

  سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 6

 3. 1 vote


  alialiali,

  دوست عزیز خوده خداوند در قرآن بندگانش رو از تجسس پرهیز داده چون تجسس کردن باعث بروز مشکلاتی میشه و این یکی از این موارد هست ..شما نباید در این مورد به مادر خانموتون حرفی میزدید و در واقع حرف رو کش میدادید .. به هرحال باید منتظر بود و دید که ایشون چه رفتاری خواهد کرد .. به هرحال در مقابل چنین افرادی باید خوددار بود و طوری رفتار کرد که حساسیتشون رو زیاد نکنید …

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3209 روز 7 ساعت 37 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است