پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » مشاوره در خصوص ازدواج
2 امتیاز
Vote Con!

مشاوره در خصوص ازدواج

مشاوره در خصوص ازدواج

باسلام
مدت 2 ماه است به دختری پیشنهاد ازدواج دادم.اوایل تفکرم این بود که تفاهم ما در خصوص زندگی مشترک هم سو باشد.
ولی رفته رفته میبینم در مورد بسیاری از نکات باهم تفاهم نداریم و حاالا میخواهم نظر خودمو (پاسخ منفی) را به ایشان بدهم و نمیخواهم ایشان را بیش از این چشم انتظار بگذارم.نمیخواهم باعث ناراحتی و دل آزردگی ایشان شوم .چگونه باید نظرمو عنوان کنم که باعث ناراحتی ایشاان نشود.
ممنون میشوم اینجانب را راهنمایی فرمایید.

باتشکر

توسط saeed_taj درازدواج · پاسخ 3095 روز 22 ساعت 36 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (2)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  اگر تصمیم‌تان را گرفته‌اید و می‌خواهید به دختری که باهاش به تفاهم نرسیدین جواب رد بدهید، باید بدانید که این جواب دادن، خودش اصول و قاعده‌ای دارد که باید رعایت کنید. در غیر این صورت جواب رد شما ممکن است باعث دلخوری یا حتی کینه‌هایی شود که پاک کردن اثرات آن تا مدت‌ها زمان می‌برد؛ بخصوص اگر پای خواستگاری‌های فامیلی یا همکاری در میان باشد!
  راستش را بگویید
  اگر بعد از بررسی تمام موارد و درست تحلیل کردن شرایط‌تان، باز هم فکر می‌کنید برای هم ساخته نشده‌اید، باید هرچه زودتر حرف‌ دلتان را به او هم بگویید. حستان را در دلتان نگه ندارید و سعی نکنید با تحقیر و کم‌محلی، به او پاسخ منفی‌تان را نشان‌دهید. دلایل‌تان را بیان کنید و مقابلش اعتراف کنید که علاقه‌ای به او ندارید. از شکستن دلش نترسید و نگذارید که بیشتر از این امیدوار باشد و در دلش برای ازدواج کردن با شما برنامه بریزد.چشم در چشم حرف بزنید

  اگر هنوز جواب منفی‌تان را قاطعانه به او نداده‌اید، بجنبید. در نخستین فرصت یک قرار دو نفره با او بگذارید و بدون گوشه و کنایه یا در لفافه حرف‌زدن، برایش همه چیز را توضیح دهید. احترام گذاشتن به او پذیرش این موضوع را برایش آسان‌تر می‌کند و تنظیم کردن چنین قراری یکی از نشانه‌های این احترام است.

  قرار نیست این ملاقات را دوباره تکرار و ده‌ها بار موضعتان را بیان کنید. چه قانع شود و چه نه، شما تنها باید یک‌بار و برای همیشه تکلیف این ماجرا را روشن کنید
  غرورش را نشکنید

  هیچ وقت او را به‌دلیل علاقه‌ای که به شما دارد، تحقیر نکنید. شما هر راهی را برای ردکردن درخواستش می‌توانید بروید؛ اما حق ندارید به او حمله و توهین کنید یا به‌دلیل حسی که دارد او را سرزنش کنید. اگر او با درخواست‌های مکررش شما را آزار می‌دهد، تنها جریان ارتباط‌تان را قطع و تلاش کنید تاجایی که می‌توانید از او فاصله بگیرید.متکلم وحده نباشید و به او هم اجازه دهید که حرف‌هایش را بزند و از خودش دفاع کند. بدون آنکه حرفش را قطع کنید یا با لحنی تند و شتاب‌زده به او جواب دهید، بگذارید خودش را خالی کند. او به‌عنوان خواستگار شما، حق دارد تمام تلاشش را بکند و هر راهی را که گمان می‌کند برای رسیدن به شما منتهی می‌شود برود. پس به او این فرصت را بدهید اما در تمام مراحل، قاطعانه روی موضع اولی‌تان پافشاری کنید.بگویید با دیگران خوشبخت می‌شود اما با شما نه!

  اگر می‌خواهید یک پایان‌بندی خوب ایجاد کنید، کمی او را تحسین کنید. در ذهن‌تان فهرستی از نقاط قوت او را بچینید و وقت نه گفتن، با اشاره به همه آنها برایش توضیح دهید که باز هم می‌تواند شانس عاشق شدن و دوست داشته شدن را داشته باشد. فقط برایش توضیح دهید که او را به چشم زن زندگی‌تان نمی‌بینید و این به معنای بد بودن یا ناتوان بودن او نیست.
  اگر می‌بینید بعد از گفتن حرف دلتان، شرایط زندگی برای او روز به روز سخت‌تر می‌شود یا اینکه با نپذیرفتن حرف شما، همچنان برای برقراری این ارتباط تلاش می‌کند، یک راه دیگر را امتحان کنید. با او به جلسه‌های مشاوره بروید و حل کردن این ماجرا را به علم روانشناسی بسپارید. به او نگویید که برای قانع کردنش نیاز به کمک روانشناس دارید، بلکه موضوع مشاوره پیش از ازدواج را مطرح کنید و بگویید اگر واقعا با شما بودن را می‌خواهد، باید این شرط، یعنی شرکت در جلسات مشاوره را بپذیرد. شاید او در کنترل و شناخت احساساتش دچار مشکل شده و به کمک‌های یک متخصص نیاز داشته باشد.

  ////////////// سوالی بو د در خدمتتون خواهم بود ////////////

  توسط آقای ص - غفاری · 3095 روز 10 ساعت 35 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  SAEED_TAJ
  خب خیلی راحت نظر خودتون رو بهش بگید … برای قطع ارتباط عاطفی بهترین حالت اینه که رودررو باشه وخیلی راحت حرف بزنید …
  و از گفتن عباراتی مانند ” من برای تو مناسب نیستم و … خودداری کنید چون نتیجه خوی نداره … و موضوع رو به طور کامل کات نمیکنه …
  چون اگه قصد قطع کامل هست باید عبارات خیلی قاطعانه و مشخص بیان بشه تا فرد موضع و تکلیف خودشو بهتر بدونه
  مشاوره تلفنی با شماره :
  021 – 22354282
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 2958 روز 13 ساعت 1 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است