پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » مشاوره ازدواج
1 امتیاز
Vote Con!

مشاوره ازدواج

ازدواج

سلام و خسته نباشید .دختری هستم 29 ساله و مدرک فوق لیسانس. خواستگاری دارم که از هر لحاظ مورد تائید خانواده و دوستانم است اما مشکل من با تیپ و قیافه شخص مورد نظر است نمیدونم چرا به نظرم این فرد مرد زندگی من نیست در صورتی که هیچ مورد منفی نداره که حداقل دلمو خوش کنم که به خاطر مورد منفیشه که جوابم منفیه. اما بدبختانه یا نمیدونم خوشبختانه همه از اخلاق خوب و ایمانش تعریف میکنن. از نظر مالی هم تا حد نسبتا خوبی تامینه اما نمیدونم چرا این چیزا به چشمم نمیاد .از طرفی به شخص دیگه ای علاقه دارم که میدونم به هیچ عنوان ازدواج با اون شخص امکان نداره چون 5 سال از خودم کوچیکتره.اما به خاطر علاقه ای که بهش دارم نمیتونم به کس دیگه ای فکر کنم شما میگید چی کار کنم؟

توسط rashin درازدواج · پاسخ 3266 روز 20 ساعت 8 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (2)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز

  زيبايي حلاّل همة مشكلات نيست و خيال نشود هر كسي همسر زيبا دارد، حتماً در آغوش خوشبختي آرميده است. نيازي به ارائه سند و آمار نيست هر كسي كه در اجتماع زندگي مي كند، به آساني مي يابد كه چه بسا زوج هاي زيبايي كه، زندگي آنان مرگ تدريجي است. قهر و غضب، تلخي و جدايي نتيجه اين است كه در ازدواج فقط به “جمال ظاهري يا مال و موقعيت اجتماعيِ همسر و خانواده اش توجه شده، به ملاك هاي اصلي توجه لازم نشده است. ايمان و اخلاقِ نيكو از مهم ترين معيارها است امّا تناسب هم شرط موفقيت است، مثلاً تفاوت زياد ايمان و پايبندي به دين ميان همسران، براي هر دو مشكل ساز است. يكي از ضعف ايمان همسر رنج مي برد و ديگري از شدت پايبندي و تقيّدش به مسايل ديني.

  زيبايي امري نسبي است. بستگي دارد با چه ديدي و از كدام منظر به همسر نگريسته شود.

  در انتخاب همسر ايده آل گرايي و مطلق گرايي را بايد كنار گذاشت. همسري كه از هر جهت ايده آل و باب ميل انسان باشد و همه ويژگي ها و ملاك ها را در حد عالي داشته باشد، دست نيافتني است.

  فكر معقول بفرما گل بي خار كجاست

  كسي كه منتظر همسري است كه از لحاظ ايمان و تقوا، اخلاق نيكو، اصالت خانوادگي و زيبايي ظاهري درحد عالي باشد، آيا خودش از چنين ويژگي هايي در حد عالي برخوردار است؟! زيبايي ظاهر ملاك درجه دوم است. اگر معيارهاي اصلي و اوّلي در حد مطلوب و زيبايي مورد پسند باشد، پيشنهاد ازدواج را بايد پذيرفت.

  از نظر طبيعي و با توجه به روحيات زن و مرد، مسئلة زيبايي همسر براي مرد مهم تر است. آن چه بيشتر براي زن مهم است، شخصيت مرد و جايگاه او و رفتار او درجة محبت و عشق وي نسبت به همسر و … است. زيبايي ظاهر در مرتبة بعدي قرار دارد.

  /////////// سوالی بود درخدمت شما هستم //////////

  توسط آقای ص - غفاری · 3266 روز 12 ساعت 51 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  خب دیگه دوست عزیز فارغ از هرگونه حرفی باید طرف به دل شما بشینه و گرنه در اینده نمیتونید باهاش ارتباط برقرار کنید و به مشکل برخورد میکنید .. در این مورد بهتره واقع بین باشید و از تصمیم عجولانه خودداری کنید .. به هر حال هر کسی تیپ و شخصیتی خاص داره و این به دیدگاه فرد مورد نظرش برمیگرده … خب وقتی بهش علاقه ندارید پس دلیلی هم به ازدواج با اون ندارید …

  مشاوره آنلاین با شماره تلفن :
  021 – 22354282
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3146 روز 8 ساعت 28 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است