پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » مشاوره ازدواج
1 امتیاز
Vote Con!

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج

از سال 87 که طلاق گرفته ام تا هفته قبل موردی برای ازدواج نداشتم. هفته قبل آقایی به من پیشنهاد داد که می فهمیدم مناسب نیست ولیتوان نه گفتن نداشتم و با کمک شما جرات کردم اورا رد کنم.این هفته 2 نفر به من پیشنهاد داده اند که اولا در مجموع هردو مناسبند و من نمیدانم چه کار کنم اولا می ترسم هردو را از دست بدهم دوما این که تعجب کرده ام و کمی دستپاچه ام. مورداول آقای جداشده از همسرش هست که بچه نداره همسن خودمه. از نظر اعتقادی و سبک معاشرت و تحصیل مثل خودمه و ظاهر خوبی داره ولی با لهجه آذری صحبت می کنه(من اصالتا تهرونی هستم و نسبی هامون هم یعنی شوهرخواهرام هم فارسن و ترک نداریم). گرم و پرشوره و ابراز علاقه میکنه ولی وضع مالی روشنی نداره کارمند مامور به خدمت اداره ای بوده که برگشته اداره خودش و فعلا دراختیاره. ضمنا خونه و ماشین و پس اندازش رو به همسر قبلیش داده.میترسم بعد از مدتی بنظرش پیر بیام. می ترسم خونوادش نپذیرنم.
مورد دوم آقایی با تحصیلات معمولیه از نظر سن متناسب تره و 7 سال ازم بزرگتره. فارسه خوش صحبته وضع مالی بهتری داره ولی با احتیاط ابراز تمایل به شناخت بیشتر می کنه. از همسرش سر یه لجبازی جداشده یه پسر داره و بصورت نامناسبی چاقه و ظاهر خیلی بدی داره. البته من درموقعیتی نیستم که ظاهر مهم باشه و مورد دوم رو بیشتر می پسندم ولی می ترسم اولی رو رد کنم و دومی هم بعد از مدتی معاشرت نخواهدم.
خواهش می کنم راهنمایی ام کنید که چگونه باهاشون صحبت کنم. چگونه تصمیم بگیرم. با تجربه ای که دارید فکرمی کنید هیچکدام به نتیجه نرسد؟
عذرمیخواهم از زیاده گویی ام و میخواستم جزئیات را روشن کنم.

توسط 87654321 درازدواج · پاسخ 3277 روز 14 ساعت 16 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 6

 

پاسخ (4)

 1. 1 vote

  به نام خدا
  دوست عزیز سلام‌، شما در هر دو مورد نگران این هستید که آنها پس از مدتی شما را نپذیرند و نخواهند! بهتر است در این مورد کمی اعتماد به نفس خودتان را بالابرده و واقعیت هم در کنار آن بپزیرید که ما در جامعه ای زندگی می کنیم که افراد جدا شده را کمتر مورد پذیرش قرار می دهند ولی این نباید سبب شود که خودمان هم اینگونه فکر کنیم و نگران طرد شدن ها باشیم . باید خودتان را باور داشته باشید اگرچه خیلی ها شما را باور نداشته باشند این رمز اعتماد به نفس است.برگه ای بردارید و اول اولویت های خودتان را برای انتخاب همسر یادداشت کنید سپس نکات منفی و مثبت هر دو نفر را بنویسید . به نظر من شما هنوز معیارهایتان برای خودتان مشخص نیست . حتما به معیارهایتان شماره بدهید . مثلا اگر قیافه برای شما مهم است به قیافه نمره بالاتری بدهید و اگر و….. موفق باشید.

  توسط خانم م - طالبی · 3277 روز 11 ساعت 50 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  دوست عزیز در زندگی قطعیتی وجود نداره و اینکه شما فرض میکردید که خواستگاری ندارید و الان میبینید که چند نفر براتون اومده ولی در این مورد باید منطقی رفتار کنید .. چون باید در ازدواج آرامش داشته باشید .. پس بازم عجله نکنید چون ازدواج نکردن بهتره از ازدواج بد کردن … پس بهتره اگه با وضع ظاهر ایشون مشکلی ندارید برای شروع به مشاور مراجعه کنید چون ایشون بخاطر زندگی قبلی دل نگران هست و باید نسبت به شما اعتماد کامل رو پیدا کنه …

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3145 روز 21 ساعت 26 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  سلام
  باتشکراز لطفتون جهت ارائه خدمات
  من یه خواستگار دارم که دو سال از من کوچکتره ضمن اینکه از قیافش بدم میاد، طرف از همکارانم هست. من دوست ندارم حتی باهاش یک بار هم صحبت کنم. ولی خانوادم اصرار میکنن که سنم رفته بالا و با این ایرادهای الکی فرصتهام رو از دست میدم. من نظرم اینه که چون همکارمه و چشم تو چشم هم هستیم وقتی ازش خوشم نمیاد و کوچکتر هم هست چرا باید خودم رو قانع کنم که وقت بذارم و آشنا شم. از طرفی میگم حتی این ازدواج هم شکل بگیره من جلو بقیه روم نمیشه بگم این شوهرمه یکی از همکارام میگفت زن این بشی حروم میشی- مثل خنگها میمونه. میشه راهنمایی م کنین که آیا درست فکر میکنم؟
  یه مشکل دیگه هم دارم اینه که چرا هر چی ازشون بدم میاد از من خوششون میاد؟ یا حتی اونایی که خوشم هم میاد بعد از لحاظ فکری احساس میکنم قابل اعتماد نیستن و نمیتونم روشون حساب کنم. آیا واقعا همه مردها بچه و تعطیل ذهنی ان و نمیشه یه خوبشو پیدا کرد؟
  باسپاس فراوان

  توسط professorAT · 2516 روز 10 ساعت 19 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • وقتی از ایشون تنفر دارید پس دلیلی برای ادامه دادن چنین رابطه ای وجود نداره ... چون همین احساسی رو که امروز نسبت به ایشون دارید در آینده هم خواهید داشت پس منطقی فکر کردید در مورد سایر افراد فقط سعی نکنید با بی اعتماد شدن قبل از شناخت به وسواس فکری دچار بشید

   توسط مدیریت سایت · 2514 روز 19 ساعت 37 دقیقه قبل

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است