پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » مشاوره ازدواج،ی راهنمایی اساسی نیاز دارم
1 امتیاز
Vote Con!

مشاوره ازدواج،ی راهنمایی اساسی نیاز دارم

مهیا امین زاده

سلام
دختری 25 ساله با مهندسی شیمی و از ی خانواده مذهبی هسم البته خودم هم اعتقادات مذهبی بالایی دارم، چن وقته پیشنهاد ازداج از پسری28 ساله ک ارشد داره و شرایط خوبی واسه ازدواج داره ،داشتم البته من چون آشنایی دورادور ی نسبت به خودش و خانوادش دارم گفتم باید بیشتر با هم آشنا بشیم تا اینکه دیشب گفت زمان کارشناسیش چن تا دوس دختر داشته و چن بارم مشروب مصرف کرده البته میگه مجبور شدم استفاده کنم ولی این توجیه درستی نیس حسابی ریختم بهم خیلی رو این مسائل حساسم و میگه بخاطر گذشته ببخشمش البته من میگم چه تضمینی که دوباره اتفاق نیفته میگه هر تضمینی بخوای میدم و میگه چن وقته دور همه کارای بدش خط کشیده نمیدونم چکار کنم یا حتی چه جوابی بهش بدم ی چیز دیگه اینکه فعلا تو شهر ما زندگی نمی کنه من از کجا بدونم دیگه انجام نمیده رو ی حرف نمیشه اعتماد کرد، تورو خدا راهنماییم کنین درسترین راه رو انتخاب کنم ک بعدا پشیمون نشم.
با تشکر مهیا

توسط 1367341 درازدواج · پاسخ 3394 روز 23 ساعت 46 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (4)

 1. 0 votes

  سلام خواهر خوبم. دنیا امروز ی خورده بازتر از اون حدی شده که کمتر ادمی رو می شه پیدا کرد که سمت انحرافات نرفته باشه. به نظر من که یه جوون 25 ساله مث خودتم، مهمترین چیز افکار خودته ولی جندتا نکته رو میشه بهتر بهش فکر کرد.
  اول اینکه صداقت این ادم قابل تحسینه و امروز کسی بگه توو رابطه نبوده باید بهش شک کرد.
  با این حال اعتراف این ادم نشون می ده پای بندیهایی برای خودش توویه زندگی داره و این جای امیدواری داری
  دوم اینکه مطرح کردن روابط قبلی ادم معمولا نمیتونه کمک زیادی به بهتر شدن شناخت واقعی از ادم مقابلت ایجاد کنه، چون به هر حال شما احساسی در مورد اون قضاوت میکنی
  نکته سوم این که توجه داشته باش حس این ادم موقع بیان این واقعیتها چی بوده، منظورم عادی شده براش رابطه داشتن و مصرف یا نه.
  علاوه بر این نکات، مهم اینکه ببینی از زندگی چی می خوای و چه جور ادمی هستی، سعی کن با کسی خارج خانواده و تا حدی از نظر اجتماعی و دینی خنثی که شناخت کافی نسبت به داره موضوع رو مطرح کنی.
  اگر امکان این وجود داره که زمان بیشتری به خودت بدی، حتما تا حد امکان این رو ایجاد کن و با سنجیدن رفتارهای طرف مقابلت توویه ازمونهای رفتاری که می شه ازش گرفت بهتر بشناسش.
  ازدواج و وارد زندگی مشترک شدن یه بحران بزرگه و عدم شناخت کافی از ادمها باعث ایجاد رابطه های سست و نامطلوب میشه. بهترین راه برای شناختن ادمها دگیر شدن و حرف زدن بیشتره ، البته هر چی احساسات رو کمتر وارد کنی کمتر وابسته میشی،
  کاملا واقع بین باش، اگر شرایط ازدواج و مالی و غیره اش خوبه به این معنی نیست که همه چی حله،
  به رفتارهای کوچیکش خیلی دقت کن، ادمها معمولا توان مخفی کردن رفتارهای کوچیکشون رو ندارن، به عنوان مثال؛ کسی که سرعت تایپ اس ام اسش خیلی بالاست، ممکنه، دقت کن ممکنه دوستان پیامکی زیادی داشته، یا ادمی که توو رفتارهای جزئیش خشونت داره، ممکنه ادم خشنی باشه و این هنر تو که بفهمی و تشخیص بدی.
  بهعنوان مثال جمله چندوقته دور کارای بد رو خط کشیدم، ممکنه، بازم میگم ممکنه، نشون بده شما وادارش کردید به تغییر؛ در عین همین حال ممکنه، باز تکرار می کنم ممکنه، از عدم ثبات شخصیتی این ادم در رابطه با شما به دلیل احساسی شدن رابطه خبر بده.
  به نظر من هرقدر زمان برای شناخت نیاز دارید به خودتون و طرفتون بدید و از ترس این که رابطتون کمرنگ بشه یا موقعیت رو از دست بدید، عجولانه انتخاب نکنید.با این حال کاملا توصیه می کنم رابطتون کاملا زیر نظر خانواده ها و با کنترل کامل باشه، چون به شخصه تجربه رابطه بدون کنترل رو داشتم و کاملا بهتون اطمینان می دم به جایی نمی رسه.
  رفتن پیش مشاور خوب و کاربلد رو هم حتما توصیه می کنم.
  در اخر من یه جوون مث خودتم که نظرم رو برات نوشتم و قطعا بی اشتباه نیست، تنها تامل کن و چیزهایی که به نظرت درست می یاد رو انجام بده. موفق باشی

  توسط rainman · 3394 روز 17 ساعت 48 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 2. 1 vote

  سلام علیکم.
  ازاینکه سایت ما را برای پاسخگویی انتخاب کردیدتشکر می کنم.
  ازدواج امر مهمی است –باید در انتخاب همسر بسیار دقت کرد .
  خوب واقعا این توجیهی که ایشون گفتند دلیل بر این کار حرام نمی شود –لذا واقعا نمی شود نظر قطعی داد .واقعا چه تضمینی وجود دارد که ایشون بعد از ازدواج دنبال این کارا دوباره نرود .؟!
  لذا واقعا نمی شود روی این جور حرف ها اطمینان کرد –شما با کسی ازدواج کنید که واقعا اهل این کارا نباشد ومتناسب با خودتون مذهبی ومقید باشد .
  بنابراین دوراه وجود دارد :
  یا ریسک کنید وحرفشون را قبول کنید که دیگه دنبال اینکار نمی رود –ولی واقعا همانطور که خودتون هم گفتید واقعا چه تضمینی وجود دراد که ایشون بعد از ازدواج دنبال این مسائل دوباره نرود ولذا ما به گفته ی ایشون زیاد خو شبین نیستیم.
  یک راه دیگه هم وجود دارد اینکه ریسک نکنید واز خیلی از مشکلاتی که ممکن است بعدا براتون پیش بیاد پیشگیری کنید ،ولذا ایشون برود با کسی ازدواج کند که طرف مقابل با این مسائل مشکلی نداشته باشد.تصمیم با خود شماست.
  وشما هم با کسی که مذهبی ومقید ومتناسب وهم کفو خودتون است ازدواج کنید .
  هزینه مشاوره شما 10تا صلواة است .
  اگر سوال دیگری ندارید لطفا پاسخ نهای را بزنید.
  یاعلی…….

  توسط میثم رشید · 3376 روز 19 ساعت 12 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 1 vote

  وقتی اون مشروب مصرف میکنه جای اینکه نگاه کنی کنارش بشین دستهاش رو بگیر و از جذابیت مذهبت برایش بگو اگر پذیرفت که معلوم درست گفتی و مذهب تو جذابتر است و اگر نپذیرفت تو بازنگری در خودت کن

  توسط aji hamid · 3351 روز 11 ساعت 40 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 11

 4. 1 vote

  خب دوست عزیز شما چاره ای جز اعتماد ندارید ، چون نمیشه کسی رو همیشه کنترل کرد … ولی همینکه بهتون صادقانه در مورد گذشته گفته ودش خیلی حسن به حساب میاد … در ضمن از این به بعدش شما باید بتونید با خودتون در مورد اعتماد به همسر آینده کنار بیاد و از بدبینی و شک خارج بشید چون این دو مورد از مواردی به حساب میاد که زندگی رو به سقوط میکشونه …

  درضمن برای مشاوره ، به سایت تخصصی مشاوره مراجعه فرمایید .
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3228 روز 10 ساعت 30 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است