پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » طولانی شدن دوران عقد
1 امتیاز
Vote Con!

طولانی شدن دوران عقد

دوران عقد

باسلام.من وهمسرم قرار گذاشته بودیم که فقط دو سال توعقد باشیم والآن دو سال تمام شده وایشون 5ماه دیگه فرصت خواستن.به دلایل مالی و… حالا من میخوام یه کم به ایشون سخت بگیرم مثلا بگم که دیگه ازین به بعد شبها پیش هم نخوابیم تا شاید ایشون زودتر به فکر بیفتن آخه میترسم 5ماه دیگه هم نتونیم بریم سرخونه زندگیمون!!!!حالا من تصمیم درستی گرفتم یا ممکنه به زندگیم لطمه وارد بشه؟

توسط 91154066 درازدواج · پاسخ 3405 روز 7 ساعت 33 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  با سلام. از اینکه این سایت را برای پاسخ به سوالتان انتخاب کردید پاسگذاریم.
  از اینکه می خواهید اسبابی را فراهم کنید تا زندگی زناشویی خود را هر چه زودتر آغاز کنید به شما تبریک می گویم.
  متاسفانه طولانی شدن دوران عقد بسیاری از زوجین بر سر همین مسائل مالی و مخارج سنگین عروسی می باشد. چه بهتر است به جای آنکه بخواهید همسرتان را در ارتباط با خود محروم کنید کمی با کسب موافقت از خانواده و صحبت با آنها از مخارج سنگین عروسی کم کنید تا زودتر بتوانید زندگی مشترکتان را آغاز کنید. البته این نکته ای را هم که اشاره کردید، شاید بتوان گفت یکی از اسبابی است که خانواده دختر به جهت آنکه داماد به ذوق و شوق آنکه بتواند زودتر با همسرش زیر یک سقف برود و زندگی زناشویی خود را زودتر آغاز کنند، از آن استفاده می کنند. که البته می توان گفت راه بدی نباشد و فقط به جهت آنکه زودتر عروسی انجام شود، خوب است. نه به خاطر آنکه این مسئله حربه ای باشد به جهت عدم تمکین دختر از پسر. و همچنین این قضیه مبنی بر آن است که زوجین در دوران عقد رابطه ی جنسی کاملی با هم نداشته باشند. (و البته اینگونه برداشت کردم که منظور شما از اینکه گفتید پیش هم نخوابیم، این است که احتمالا تا حدودی و یا به طور کامل در دوران عقد با یکدیگر رابطه زناشویی داشته اید!!!). که خوب اگر اینگونه بوده است، شما نباید به روشی رفتار کنید که بی محلی شما سبب سردی شود.
  و در کل به شما توصیه می کنم هیچ گاه در زندگی مشترک و زناشویی تان از حربه ی منع ارتباط جنسی و زناشویی برای پیش برد اهداف و خواسته هایتان استفاده نکنید. که این از بدترین محدودیت هایی است که یک زن می تواند در مقابل همسرش استفاده کند. در روایت است که زنی نزد پیامبر اکرم (ص) آمد و از حقوق شوهر که بر عهده زن است پرسید: حضرت فرمود: «زن نباید شوهر را (از بهره وری جنسی) از خود منع کند، گر چه بر پشت مرکب سوار باشد». (وسائل ج 14 ص 117 و 112). و یا امام صادق (ع) فرمودند: «بهترین زنان بانوئی است که چون با شوهر خلوت کند لباس حیا را از خود دور کند و چون لباس بپوشد لباس حیاء را هم بپوشد.» (یعنی از شوهر در مسئله جنسی مضایقه نکند ولی با دیگران با حیا باشد). (وسائل ج 14 ص 14 و 126). و همچنین از پیامبر اکرم (ص) نقل شده که فرمودند: «برای هیچ زنی روا نیست که بخوابد مگر اینکه خویشتن را به شوهر عرضه کند، به اینکه لباسهایش را در آورد، میان بستر شوهر رود و پوست بدن خویش را به بدن شوهر بچسباند، اگر این کار را بکند خود را عرضه کرده است.».(وسائل ج 14 ص 14 و 126).
  پس بهتر است خیلی راحت با همسر خود صمیمی و مهربانانه صحبت کنید و از زبان و کلام و سیاست زنانه ی خود برای جلب رضایت همسرتان به جهت آنکه زودتر به سر زندگی تان بروید استفاده کنید. شاید با استفاده از دلبری و عشق ورزی و تنازی در این مسئله زودتر هم به جواب برسید. با همین حربه طوری برای همسر خود وانمود کنید که دیگر شرایط تان در خانه پدری مساعد نیست و بسیار دوست دارید که زندگی مشترکتان را شروع کنید و برای همیشه در کنار همسرتان به آرامش برسید. با ایجاد چنین شرایطی (که از محبت و عاطفه ی خود برای همسر کم نگذارید)، آن وقت کم کم سعی کنید قدری همان مسئله ای را که بدان اشاره کردید انجام دهید. ان هم به گونه ای که سبب سردی و بی تفاوتی نشود. یعنی اگر تا به حال عشق ورزی و ارتباط کامل داشته اید، اجازه دهید همسرتان همان رابطه را با شما داشته باشد اما بر فرض این ارتباط کامل تجربه نشود. کمی ایشان را از این لحاظ محدود کنید.( مثلا اگر تا الان دخول کامل را تجربه کرده اید. ارتباط زناشویی را به طور کامل قطع نکنید عشق بازی و ارتباط جنسی را داشته باشید ولی منجر به دخول نشود).
  اما بهترین راه همان است که در ابتدا ذکر شد. که مسائل مالی را سبک تر بگیرید و در کنار همسرتان در برنامه ریز ها کمک ایشان باشید تا زودتر بتوانند عروسی را بگیرند. نه اینکه کنار بایستید و فقط منتظر باشید تا زودتر عروسی برگزار شود. برای شما و همسرتان آرزوی خوشبختی و سلامتی را داریم.

  اگر پاسخ سوالتان را گرفته اید گزینه «حل شده» را انتخاب نمایید و در نظرسنجی ما هم شرکت بفرمایید. باتشکر

  توسط خانم زهرا عباسی · 3405 روز 4 ساعت 36 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  91154066
  اگه مشکلات مالی و اقتصادی سد راهتون باشه مسلما” بعد از این 5 ماه هم به نتیجه ای نمیرسید و شما باید تا اخر عمرتون خودتو از شوهرت دور نگه داری تا بهش فشار بیاری و زودتری اوضاع درست بشه … ولی اینو یادت باشه زندگی مثل دو بال یک پرنده می مونه که برای اوج گرفتن و بالا رفتن باید هر دو همزمان حرکت بکنن نه اینکه شما بشینید و بخوایت بر علیه ایشون کودتا کنید … بهتره فکر کنید و راهی برای رفتن ساده و آسون به سر خونه و زندگیتون پیدا کنید و با این رفتار باعث سردی شوهرتون نشید

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3110 روز 14 ساعت 34 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است