پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مشاوره خانواده » سایر مسایل خانوادگی » صحبت صادقانه با شریک زندگی
0 امتیاز
Vote Con!

صحبت صادقانه با شریک زندگی

شریک زندگیشریک زندگی صادقصحبت صادقانهصحبت صادقانه با شریک زندگیصحبت صادقانه با شوهرصحبت صادقانه با همسرصحبت غیرصادقانهصداقت سازندهصداقت مخرب

 

سوال مهم اینه که آیا باید در مورد معشوقه های قبلی خود با همسرمان صحبت کنیم ؟

ایا میتوان در این مورد از احساساتمان با شریک زندگی صحبت کرد؟

مسئله مهم اینجاست که برای ما صداقت مهم است .

ولی تفاوتی بین صداقت مسموم با صداقت سازنده قایل نیستیم و همه را در یک حد میبینیم .

در صورتی که نمیشود تمام گذشته را به شریک زندگی گفت چون تاریخ مصرف این خبر برای زندگی امروز

به سرامده و شما با این کار فقط حس شک و تردید را در فرد مقابل تحریک خواهید کرد

توسط مدیریت سایت درسایر مسایل خانوادگی · پاسخ 3023 روز 6 ساعت 53 دقیقه قبل

سوال: 43 پذیرفته شده: 1 ( 2% ) | امتیاز: 867

 

پاسخ (8)

 1. 0 votes

  سلام . من عاشق دختری هستم چند ساله میشناسمش ولی یه حرفی زدم که باعث شد مثل قبل بهم اعتماد نداشته باشه درسته هنوز باهاش در ارتباطم ولی مثل قبل نیست من از حرفم قصدی نداشتم از روی ناراحتی یه چیزی گفتم حالا چیکار کنم مثل قبل بهم اعتماد داشته باشه؟

  توسط uns · 2949 روز 12 ساعت 55 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • اعتماد مثل کاغذی براق هست که وقتی از بین رفت دیگه شما نمیتونید اونو مثل روز اول داشته باشید .. شما میتونید رفتارتون رو در حد و مرز مشخص نگه دارید تا گذر زمان و نوع رفتار شما بتونه دوباره این اعتماد رو برگردونه ولی نباید انتظار روز اول رو داشته باشید ...پس صبور باشید ... گاهی برای اینکه کاری درست بشه نیازه که کاری نکنید چون توضیح دادن شما میتونه اوضاع رو بیشتر بحرانی کنه ...

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2947 روز 19 ساعت 1 دقیقه قبل

 2. 0 votes

  سلام،من يك ساله ي پسريو دوس دارم،پسر خيلي دختر بازه،من خودم عكساشو با صد نفر توو كامپيوترش ديدم،مسيجاي صد تا دخترم تووي گوشيش خوندم،خيلي سنگ دله،وقتي ازش پرسيدم چرا اينكارو ميكني گفت دخترا حقشونه هيچكس منو واقعن دوست نداره،من خيلي دوسش دارم با اينكه اين چيزارو ازش ديدمو اين حرفارو بهم زده،ما عملا وقتي با هم بيرونيم ميريم هيچ حرفي نميزنيم چون من از عكس العمل اون نسبت ب خودمو حرفام ميترسم،ب نظرتون مشكل ما چطور حل ميشه بايد چيكار كنيم

  توسط Narges ramezani · 2518 روز 13 ساعت 2 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • مسلما" با کسی که بهش اعتماد ندارید و ترسی که بین شما هست نمیتونید ادامه بدید شما گذشته ایشون رو میدونید و مسلما" بهتر از هر کسی میدونید این افراد قابل اعتماد نیستند چون پایبند به هیچ اصول و اخلاقی نیستند و این توجیحی که اوردن فقط برای فرار از عذاب وجدانه

   توسط مدیریت سایت · 2516 روز 22 ساعت 17 دقیقه قبل

 3. 0 votes

  شما ميگيد كه فراموشش كنم؟چطور با اين افسردگى مقابله كنم؟ب نظرم هيچي خوشالم نميكنه،حالم خيلي بده.ميدونم ك حرفاى شما كاملا درسته

  توسط Narges ramezani · 2514 روز 19 ساعت 16 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 4. 0 votes

  من حرفاي شمارو بهش انتقال دادم،بهم گفت ك ميخوام خوب بشم،برم پيش ي مشاور يا روانشناس ك خوب بشم،ب نظر شما بايد واسه حل اين مشكلاتش بايد ب چ روانشناس يا مشاوري مراجعه كنه؟ لطفا كمك كنيد✋

  توسط Narges ramezani · 2513 روز 18 ساعت قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 5. 0 votes

  من حرفاي شمارو بهش انتقال دادم،بهم گفت ك ميخوام خوب بشم،برم پيش ي مشاور يا روانشناس ك خوب بشم،ب نظر شما بايد واسه حل اين مشكلاتش بايد ب چ روانشناس يا مشاوري مراجعه كنه؟ لطفا كمك كنيد✋

  توسط Narges ramezani · 2513 روز 18 ساعت قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 6. 0 votes

  سلام . من عاشق دختری هستمچند ساله میشناسمش ولی یه حرفی زدمکه باعث شد مثل قبل بهم اعتماد نداشته باشه درسته هنوز باهاش در ارتباطم ولی مثل قبل نیستمن از حرفم قصدی نداشتم از روی ناراحتی یه چیزی گفتم حالا چیکار کنم مثل قبل بهم اعتماد داشته باشه؟

  با سلام. با توصیه یک مقاله و چند راه کار شاید بتوانید اعتمتماد ایشان را جلب کنید .
  البته به اشتباهات خود اعتراف کنید. اگر به هر دلیلی عمل نادرستی از شما سر زده است یا حرفی را زده اید که نباید می زدید، از گفتن واقعیت هراس نداشته باشید زیرا نه تنها از اعتبار شما نخواهد کاست بلکه موجب جلب اعتماد دیگران نیز خواهد شد، چون شما فردی صادق هستید که می شود رویتان حساب کرد.
  فکر کنید سپس سخن بگویید

  به آنچه که می گویید توجه کنید، به زبان ساده تر به اول فکر کنید، سپس سخن بگویید تا ناخواسته و به اشتباه حرفی نزنید که در نظر دیگران وجهه و اعتبارتان را از دست بدهید.
  درباره آنچه که می دانید سخن بگویید، زیرا حرف زدن و پاسخ دادن به سووالاتی که نمی دانید نه تنها گویای مطلع بودن شما از موضوعات مختلف نیست بلکه با گویای اطلاعات اندک شما خواهد بود به علاوه دیگران با ادامه این روند به حرف ها و گفته های شما اعتماد نخواهند کرد چون آنها را غیر واقعی می دانند و حتی به مقابل روی شما یا در غیبتتان به صحبت هایتان خواهند خندید.

  اعتراف به اشتباهات

  به اشتباهات خود اعتراف کنید. اگر به هر دلیلی عمل نادرستی از شما سر زده است یا حرفی را زده اید که نباید می زدید، از گفتن واقعیت هراس نداشته باشید زیرا نه تنها از اعتبار شما نخواهد کاست بلکه موجب جلب اعتماد دیگران نیز خواهد شد، چون شما فردی صادق هستید که می شود رویتان حساب کرد.

  اعتماد به نفس فراموش نشود

  داشتن اعتماد به نفس هم می تواند به جلب اعتماد دیگران کمک کند. البته به خاطر داشته باشید اعتماد به نفس نباید کاذب با از سر خودخواهی باشد که نتیجه آن بر عکس خواهد بود. هیچ فردی حتی نزدیکترین دوستان و بستگان شما به شخصی که بیش از اندازه ای که باید به خود اعتماد دارد و با این کار دیگران را به زحمت می اندازد یا آزرده خاطرشان می کند، علاقه ای ندارند.

  خوش اخلاق باشید

  اخلاق هم می تواند یکی از آشکارترین معیارها افزایش اعتبار شما در نزد دیگران و جلب اعتماد آنها باشد. داشتن روی خوش و اخلاق نیکو این امکان را برای دیگران فراهم می آورد که بتوانند به شما نزدیک شده و ویژگی های برجسته شخصیت و رفتار خوبتان را بشناسند و آن را درک کنند، که این امر در نهایت منجر به اعتماد دیگران به شما می شود.

  عزت نفس هم داشته باشید

  عزت نفس را در خود تقویت کنید، این که برای خود ارزش و اعتباری قائل باشید. ارزش قائل‌شدن برای خود به دور از حس تکبر و خودخواهی در مواجهه با موقعیت هایی که می تواند بر افراد ضعیف النفس وسوسه برانگیز باشد حتی در ازای پاداش گذرا و اندک نیز از دیگر مواردی است که نباید به آن بی توجه بود.

  تصمیم گیری درست

  در تصمیماتی که می گیرید راسخ باشید، البته به شرط این که تصمیم هایی که می گیرید درست و منطقی باشد، زیرا هیچ کسی از فردی که دائم در رفتار و تصمیم هایی که می گیرد رنگ عوض می‌کند خوشش نمی آید چه برسد به این که بخواهد به چنین فردی اعتماد هم کند. بنابراین اگر فردی هستید که می توانید فارغ از دودلی و تردید از سر اطمینان در زندگیتان تصمیم های درست بگیرید می توانید امیدوار باشید که دیگران هم به شما اعتماد خواهند کرد.

  صمیمیت هم مهم است

  گشاده رو و صمیمی باشید، یاد تان باشد دیگران باید بتوانند به شما نزدیک شوند تا از شناخت بهتری از شما داشته باشند. فراموش نکنید حتی نزدیکانتان به فردی اعتماد می کنند که با وی احساس راحتی کنند، بنابراین با گله گذاری های بی مورد و حساسیت های نابجا موجبات رنجش اطرافیان خود و بی اعتمادی آنها را فراهم نیاورید.

  اعتماد از نوع ارتباطی

  برقراری ارتباط شیوه های خاص خود را دارد همانطور که ارتباط به زیر شاخه هایی تقسیم می‌شود؛ کلامی و غیر کلامی مانند ارتباط چشمی. از این رو به هر میزان که بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید قادر خواهید بود اعتماد آنها را نیز به خود جلب کنید. مصداق بارز این امر افرادی هستند که در شغل فروشندگی مشغول به کار بوده و با تکیه بر رابطه کلامی در کنار روی گشاده حس اعتماد مشتریان را به خود جلب می کنند.

  ثبات شخصیت فراموش نشود

  ثبات شخصیت هم از دیگر الزامات جلب اعتماد دیگران است، این که چقدر یک فرد قابل پیش بینی باشد و در موقعیت های مشابه رفتارهای متضاد نداشته باشد تا بتوان با وی درد دل کرد و از او راهنمایی خواست نیز از دیگر مواردی است که باید به ان توجه کرد، پس این مورد را نیز فراموش نکنید.

  برای دیگران ارزش قائل شوید

  در روابطی که با دیگران دارید چهرتباطات خانوادگی و چه رابطه های کاری سعی کنید برای دیگران ارزش و احترام قائل باشد، زیرا یکی از شاخصه هایی که باعث می شود تا سایر افراد به سمت شما گرایش داشته باشند و به تدریج اعتماد کنند، احترامی است که به آنها می گذارید، پس این راهکار را هم فراموش نکنید./

  توسط motakhasesan · 2258 روز 14 ساعت 21 دقیقه قبل

  سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است