پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » سوال عمومی
1 امتیاز
Vote Con!

سوال عمومی

ازدواج

با عرض سلام من به مدت 24 سال دارم و با پسری که یک سال از من بزرگتر است مدت دو سال است اشنا شده ام و همه شرایط هم رو قبول داریم و اختلافی با هم نداریم اما مدتیه که خونواده این پسر با ازدواج ما با هم مخالفت میکنند چون عروس بزرگترشون غریبه بوده و بعد از ازدواج با ÷سرش مشکلات زیادی داره خانواده اش راضی نمیشند با غریبه ازدواج کنه و برای همین یکی از اشناهاشون رو براش در نظر گرفتن و با ازدواجش با من ندیده و نشناخته سخت مخالف شدند در صورتی که مشکل بودن من نیست غریبه بودن منه الان هم خیلی به هم وابسته شدیم جدایی شده مثل مردن میترسم اگه ازدواج هم کنیم چون با مخالفت خونواده اش مواجه میشیم خیلی مشکل داشته باشیم میشه کمکم کنید و ی راه حلی نشون بدید؟
مرسی

توسط mkhakpoor درازدواج · پاسخ 3265 روز 2 ساعت 40 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (6)

 1. 0 votes

  سوالم رو نمیخواهید جواب بدید پس لطفا پاکش کنید که دیگه چک اش نکنم.

  توسط mkhakpoor · 3257 روز 6 ساعت 13 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 2. 0 votes

  باسلام و معذرت . به دلیل اینکه د فصل امتحانات هستیم مشاورین سایت مشغله های زیادی پیدا کردند . انشاالله تا آخر هفته به تمام سوالات پاسخ داده خواهد شد

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3257 روز 3 ساعت 38 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  سلام. خوبید؟ از اینکه این سایت رو برای مشاوره انتخاب کردید ممنونیم. جدا عذرخواهی می کنیم که این همه در پاسخگویی به سوالات تاخیر پیش اومده و با عث شده شما این همه عصبانی باشید!!! اما بریم سر اصل مطلب

  امان از دست شما جوونا… امــــــــــــــــــــــــان…
  اول میرید با هم دوست میشید بدون اطلاع خانواده ها. تازه با همم عاشق و صمیمی میشید اون هم از مدل دو آتیشه ی دو رو خاشخاش اون هم از نوع فیلم هندیش. بعد که دیگه مثل چسب دوقلو دلاتون به هم چسبید. میرید به خانواده ها میگید. غافل از اینکه اینجا ایرانه. خانواده ها و پدر و مادر یه میزان مهم و تاثیر گذار در ازدواج جووناشون هستن.
  تازه اون موقع میگید چی کار کنیم. ببین عزیزم. این قضیه در اصل مشکل شما نیست. مشکل آقا پسره. با اجازتون هم خودش باید این مسئله رو حلش کنه. مگه نمی دونسته خانواده اش سر این مسائل حساستد چرا اومده دختر مردم رو یه دل نه صد دل عاشق خودش کرده!!!
  با اجازتون باید یه جوری خانواده اش رو از راه منطقی راضی کنه. باید بره پیش مشاور. باید دستش بیاد مادرش اینا چه طوری راضی میشن.
  به شما دختر گل هم میگم این طوری پیش بری زدی خودت رو داغون کردی. خدایی نکرده فردا پس فردا. خدایی نکرده این عشق و احساس دو آتیشه مجبورتون نکنه خودتون رو بیپاره کنید. اگه سوالات همین سایت رو بخونی یا سایتهای دیگه دستت میاد منظورم چیه.
  یه چندتاشو بخون که اینا مراجعین خودم بودن:
  سمیرا دختری بود مثل تو بعد سه سال دوستی با مخالف خانواده ها مواجه میشن. متاسفانه در اثر همین حرارت دو آتیشه تن به یه رابطه نامشروع میده و حامله میشه. بعد این قضیه خانواده ها مجبور میشن این دو تا به عقد هم در بیارن. الان 10 سال از زندگی سمیرا و سینا میگذره با دو تا پسر. سینا بهش شدیدا شکاکه. معتاد شده و دائما میزنتش. و میگه وقتی تو با من بودی ممکنه بهم خیانت کنی. بعد 10 سال میخوان جدا بشن.
  یا حسنا دختری 38 ساله. در اثر همین عشق و عاشقی و مخالفت خانواده رامین رفتن وتو سن 30 سالگی عقد رسمی خوندن. حسنا پدر نداره و مادرش در جریانه. الان 8 سال میگذره و حسنا زن مخفی رامینه. رامن هنوز نتونسته خانواده شو راضی کنه. و حسنا به شدت افسرده است. چون هیچ کس به غیر از مادرش نمیدونه.
  یا رز دختری 28 ساله که در اثر خودکشی به خاطر دوست پسرش که باهاش رابطه جنسی برقرار کرده و سیاوش به خاطر مخالفت خانواده هاش رز رو ول کرده و رفته الان رز فلج مغزی شده و روی ویلچر میشینه.
  اگه بخوام برات همین طور مثال بزنم فقط بی خودی اعصابت رو خورد می کنم. فقط خواستم بگم. ازدواج یه مرحله از زندگیه. که باید با درایت و عقلانیت درست انتخاب بشه. مثل انتخاب رشته. مثل انتخاب شغل. و… اگه بخوای فقط احساس رو توش دخیل بدونی پس کی میخوای از عقلت استفاده کنی.
  به این آقا بگو خانواده ات رو راضی کن. و ازش بخواه عقلانی و با منطق و درایت این کار رو انجام بده. اگه خانواده اش منطق و نه فقط احساسات رو در این پسر ببینند احتمال رضایتشون ممکنه بیشتر بشه. توکلتون هم به خدا باشه. و سعی کنید بیشتر از این بهم وابسته نشید. اگه باز سوالی هست در خدمتیم . البته اینجا سوالت رو نپرس. تو آیکون جدید بپرس که بیاد صفحه اول سایت. اگر هم نه ممنون میشم گزینه حل شده رو انتخاب کنی. در نظرسنجی سایت هم شرکت کنی. باتشکر

  توسط خانم زهرا عباسی · 3255 روز 1 ساعت 24 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 0 votes

  واقعا مرسی که جواب سوالم رو دادید من هم گفتم که خودش باید خونواده اش رو راضی کنه و اگه میخواد میتونه بیاد خواستگاری و اگه نه هم جدا بشیم چون ی عمر نمیشه با مخالفت خونواده ها زندگی کرد.من همیشه به نظرم دوستی و ازدواج هیچ وقت راه درستی برای ازدواج نبوده اما گرفتارش شدم.
  مرسی که پاسخ دادید

  توسط mkhakpoor · 3252 روز 7 ساعت 16 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 5. 0 votes

  واقعا مرسی که جواب سوالم رو دادید من هم گفتم که خودش باید خونواده اش رو راضی کنه و اگه میخواد میتونه بیاد خواستگاری و اگه نه هم جدا بشیم چون ی عمر نمیشه با مخالفت خونواده ها زندگی کرد.من همیشه به نظرم دوستی و ازدواج هیچ وقت راه درستی برای ازدواج نبوده اما گرفتارش شدم.

  توسط mkhakpoor · 3252 روز 7 ساعت 16 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 6. 1 vote

  mkhakpoor,

  برای داشتن یک زندگی خوب حمایت خانواده خیلی لازمه .. چون در آینده مخالفت هاشون میتونه روی زندگی شما اثر داشته باشه … در ضمن اگر هم حرفی زده نشه همین عدم همراهی و حمایتشون میتونه به زندگی شما خیلی لطمه بزنه … پس تا حمایت خانواده هارو ندارید دست به ازدواج نزنید چون بعد از مدتی کوتاه به اشتباه خودتون پی خواهید برد که ایکاش صبور بودید و اینقدر در ازدواج عجله نمیکردید

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3005 روز 21 ساعت 53 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است