پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » سوال در مورد ازدواج
1 امتیاز
Vote Con!

سوال در مورد ازدواج

تگ 1

سلام ،من 24 سال دارم دانشجو هستم ،مدت دو سال است که با پسری که 2 سال از من بزرگتر است و دانشجو دکتری است دوست هستیم و چندماهی است که بحث ازدواج بین ما مطرح شده .او ساکن شهرستان است و فعلا تا پایان تحصیلاتش ساکن تهران است و گفته که بعد از اتمام تحصیلاتش میخواهد در شهرستان ساکن شود و تهران ماندن برایش سخت است. من تا بحال شهرشان را ندیده ام ولی تا فکر میکنم بتوانم آنجا زندگی کنم البته اگر نتوانم کاری انجا پیدا کنم برایم سخت میشود.البته این بستگی به خانواده و محیط آنجا هم دارد که تا چه حد من را قبول میکنند. اما مشکل اصلی ما مشکلات مالی است. من از نظر مالی روی هیچ کمکی از طرف خانواده ام نمیتوانم حساب کنم خودم در حال حاضر به طور نیمه وقت مشغول کار هستم و فعلا از پس هزینه هایم برمیایم، و او هم فعلا کاری ندارد ولی حقوقی معادل وزارت کار از دانشگاه میگیرد،سربازی هم نرفته است و بعداز اتمام تحصیلاتش که سه چهارسال دیگر طول میکشد معلوم نیست در کدام شهر کار پیدا کند.برای شروع زندگی هیچ پس اندازی نداریم و خانواده اش هم نمیتوانند از نظر مالی به او کمک کنند،
حالا تمام این شرایطی که گفتم ذهن منرا مشغول کردهاینکه اصلا میتوانم کاری آنجا پیدا کنم یا نه،اینکه کار او چه میشود، بیشتر از همه اینها میترسم مشکلات مالی بعاز ازدواج روی رابطه ما تاثیر بگذارد،اینکه تفاوت فرهنگ خانواده هایمان چه میشود واینکه اصلا محیط آنجا چقدر منرا قبول میکنند …. گاهی با خودم فکر میکنم میتوانیم همه این مشکلات را به مرور زمان حل کنیم اما گاهی میترسم که نکند دارم آرمانی فکر میکنم و واقع گرا نیستم، حالا ممنون میشوم اگر با تمام این اوصاف من را راهنمایی کنید،،،،،،،،،،،،،،،،

توسط mahsa68 درازدواج · پاسخ 3276 روز 18 ساعت 57 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (5)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  برای ازدواج باید حداقل های اقتصادی و شغلی فراهم باشد و می توان گفت که نداشتن ثبات اقتصادی مرد پس از ازدواج می تواند از دلایل بسیار جدی نارضایتی های زناشویی باشد؛ با این حال نبود اطمینان از درستی تصمیم از آن هم مهم تر و اساسی تر است؛ زیرا همواره تلاش برای حل این معضلات از اراده ای محکم نشأت می گیرد که خود از اطمینانی عمیق و اعتماد به نفسی اساسی بر می خیزد، مخصوصا در این شرایط که مسیر پیش روی فرد برای ازدواج کردن مسیر همواری نیست و با دشواری هایی همراه است.

  قرار نیست که مرد یک خانه شخصی یا توانایی اجاره خانه در نقاط خاصی از شهر را داشته باشید. همین که بتواند گلیم خودش را از آب بیرون بکشی، سرمایه ای داشته باشد که با کمک خانواده، گرفتن وام یا حتی کمک کردن با رضایت قلبی همسر، مبلغ آن به حد اجاره یک خانه متوسط و در شان برسد کافی است. داشتن شغلی که بتوانید روی درآمد آن تا مدت یکی دو سال حساب کنید و دانستن مهارتی که به شما اعتماد به نفس بدهد که در صورت از دست دادن کارتان باز هم توانایی پیدا کردن شغل را دارید اهمیت دارد.

  ////////////////////////////////////////////////////////
  بیا خدا را به رحمت رحمانیه و رحیمه اش بخوان آن وقت اگر به تو رحم نکرد گله کن .
  کدام دردمند است که رو به رحمت خدا بیاورد و دردش دوا نشود ؟!
  5- اعتقادات و باورها.

  توسط آقای ص - غفاری · 3276 روز 14 ساعت 11 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  سلام دوست عزیز.
  سال نو مبارک. من روانشناس یا روانپزشک یا هرچیز دیگه نیستم. فقط یک انسانم که تجربه ای کشابه تجربه ی شما دارم. جسارتم رو ببخش اما دلم می خواست تجربیاتم رو در اختیارت قرار بدم.
  برای شروع هر زندگی، باید عزم فولادین داشته باشی. مخصوصا در این دوره و زمونه که زندگی هزاران برابر سخت تر از هر زمان دیگه است. پس قبل از شروع باید فعل”خواستن” رو صرف کنین. برای شروع کردن هیچ وقت عجله نکن. شما هنوز اول راهی. دکترا اسما 4سال طول می کشه اما بعد از آزمون جامع، فرد اگر اهل کار و تشکیل خونواده باشه، می تونه کار کنه. پس قبل از عاشق شدن، قبل از وابسته شدن، سعی کن طرفت رو بشناسی. کنار اومدن با مسائلی که ازشون آگاهی نداری اشتباه هست. آدمهای هزار رنگ در این دنیا به وفوور پیدا می شن. دو سال آشنایی چیزی نیست. توی همین سایت ببین چه آدمهایی که بعد از چندین سال دوستی ازدواج کردن و تازه فهمیدن، اصلا هم رو نمی شناسن. پس عجله بی عجله. سعی کن چشمهاتو به حقایق باز کنی. هر ادمی بهتر از دیگران در مورد خودش و خواسته هاش، توانایی ها و آستانه ی صبر و تحملش می دونه . پس به خودت رجوع کن. اگر احساس می کنی خانوادت می تونن این رو بپذیرن با خانوادت مطرح کن که اگر خواستی اشتباه پیش بری راهنماییت کنن.
  من بازهم ازت می خوام قبل از وابستگی اقدام کنی. دوسال عمری نیست. فکر نکن چقدر از عمرت رو با این مرد گذروندی. به کیفیت زندگی فکر کن. آیا اهل ایمان هست؟ آیا احترام می ذاره؟ آیا رفتارش در شان شما هست؟ پخته عمل کن که پشیمان نشی. چون این شکست،به همین راحتی ها مقدمه ای برای یک پیروزی نیست.

  خوشبختی داشتن آرامش و روان راحت در زندگی هست. پس…
  یا آرزوی خوشبختی و سعادت شما.

  توسط azidan · 3275 روز 16 ساعت 38 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 3. 0 votes

  ممنون از اینکه برای سوالم وقت گذاشتید، ممنون میشوم اگر در مورد تغییر محل زندگی بعد از ازدواج هم راهنمایی ام کنید بخشی از تردیدم به این قضیه مربوط میشود، نمیدانم آیا کسانی را میشناسید که تجربه مشابه داشته باشند و بعد از ازدواج به شهر دیگری نقل مکان کرده باشند ودرجه رضایتشان چقدر است، چنین کاری در چه صورتی و تحت چه شرایطی درست است؟

  توسط mahsa68 · 3275 روز 12 ساعت 25 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 4. 0 votes

  سلام خواهرم
  شما در ابتدای زندگی زناشویی خود عهد بستید تا در رویارویی با موانع زندگی درکنار یکدیگر باشیدچه این تحولات به دلیل سرپرستی از والدین پیرتان باشد و یا به این خاطر که شما باید از خانواده خود دل کنده و به شهر دیگری بروید تحولات اساسی در زندگی می توانند فشار زیادی را بر همه روابط آنها وارد سازد.اما با وجود این محرکهای تنش زا یا تحولات در زندگی، شما همه چیز را تحمل می کنید.در واقع علت این مشکلات اهمیتی ندارد، آنچه که حائز اهمیت است، چگونگی رویارویی با آنهاست چه شما باهم به اولین خانه مشترک خود نقل مکان کرده باشید، و چه همه خانواده به شهر یا کشور دیگری منتقل شده باشید، تغییر مکان دادن یک محرک تنش زای بزرگ است به منظور غلبه بر این تغییرات اساسی به خصوص در این شرایط خوش خلقی می تواند بسیار مفید باشد. به جای ایجاد استرس برای همسرتان، به خاطر این که ناخواسته به جایی نقل مکان کرده اید، به خاطر این که ناخواسته به جایی نقل مکان کرده اید، سعی کنید باهم خوشحال باشید و لبخند بزنید. زمانی که شما در فرآیند نقل مکان قرار می گیرید، در شرایط مشابهی درمورد خرج و مخارج هستید. به محض این که جابه جا شدید، هرچه سریعتر به دنبال ارتباطات جدید بگردید تا از تکیه کردن بر یکدیگر برای حمایت و همنشینی که می تواند منجر به رنجش گردد، به ویژه اگر یکی از شما به خاطر شغل دیگری مجبور به این تغییر مکان شده باشد، بپرهیزید.

  توسط آقای ص - غفاری · 3274 روز 20 ساعت 44 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 5. 1 vote

  mahsa68,

  خب اینکه نگران هستید بخاطر اینه که فکرتون در آینده وقت میسوزونه … و شما الان در حال پیشگویی در اینده هستید اونم بطور خیلی بد و تاریک … بهتره دراین مورد فعلا” فکرتون رو در زمان حال متمرکز کنید ، چون در این زمانه که میتونید برای آینده کاری بکنید …
  در مورد نگرانی مالی ، بهتره در این مورد از همین الان به فکر پس انداز باشید هر چند کم …
  ولی اینو هم به خاطر داشته باشید که ممکنه تا چند سال دیگه نظر هر کدوم از شما عوض بشه و بیشتر باید نگران اون باشید و در این زمینه قوی …
  و گرنه شهر کوچیک برای زندگی راحت تره ولی کار در اون سخت تر …خب در هر جایی فرصت های خاصی هست که میتونید ازش استفاده کنید
  پس بهتره در این مورد پیشگویی نکنید

  مشاوره آنلاین با شماره تلفن های :
  ۸۸۴۲۲۴۹۵
  ۸۸۴۷۲۸۶۴
  سایت تخصصی مشاوره
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3162 روز 15 ساعت 52 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است