پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » سلام و خسته نباشید عزیزان
1 امتیاز
Vote Con!

سلام و خسته نباشید عزیزان

آشناییازدواج

من دختر25 ساله دانشجوی فوق لیسانس هستم. حدود 4 ماه است که با آقای 28 ساله ای آشنا شده ام.ایشون دانشجو و همزمان هم شاغل هستند. در این مرحله از آشناییمون ایشون عنوان کردند که حدود 11 ماه پیش با فردی عقد کرده اند که این دختر خانم فردای عقدشون به بهانه ی اینکه چرا داماد بلندگوی شب عقد را جمع نکرده بحث راه میندازه و درخواست مهریه اش رو میکنه!ایشون هم بعد از پیگیری هایی که از خانواده دختر داشتن و نتیجه نمیگیرن درخواست طلاق میکنن و مهریه هم قسط بندی میشه! من الان نگران شدم نسبت به این آقا و این ازدواج و اینکه آیا مشکل ساز هست در آینده یا نه!اما نمیدونم چه سوالاتی و چه بررسی هایی باید داشته باشم تا به اطمینانی از سلامت ایشون و ازدواج بعدیشون برسم! از شما درخواست راهنمایی دارم
با تشکر

توسط khshobeiri درازدواج · پاسخ 3161 روز 20 ساعت 15 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

 

پاسخ (7)

 1. 2 votes

  سلام دوست عزیز ******

  توجه به تمام معیارها و ملاک های مورد نظر: این ازدواج را مانند بقیه ازدواج ها بدانید و فرد مقابل را به دقت با معیارها و ملاکهایی که برای همسر آینده تان در نظر گرفته اید، بسنجید. اگر فرد مقابل (فرد طلاق گرفته) معیارها و ملاک های شما را داشت بعد در مورد ازدواج با وی بیشتر فکر کنید.

  -تحقیق در مورد فرد مقابل:‌ در چنین ازدواج هایی باید در مورد فرد مقابل و علت طلاقش به خوبی و با دقت فراوان تحقیق و بررسی شود. حتی لازم است در این راستا با نامزد قبلی فرد نیز صحبت شود تا به صحت گفته های وی یقین یابید.

  -اجتناب از ترحم و دلسوزی: هرگز به دلیل ترحم و دلسوزی یا کمک به فرد مقابل تصمیم به ازدواج با وی نگیرید. چنین ازدواج هایی شاید به شما حس خوشایندی بدهد ولی کم کم و پس از برخورد با مشکلات در زندگی، این حس دلسوزی یا کمک در شما از بین رفته و جای خود را به احساس های منفی دیگری می دهد. همین احساس های منفی پایه گذار اختلافات و درگیری های آینده خواهد بود. به یاد داشته باشید که فرد مقابل را فقط و فقط به خاطر خودش و خصوصیات و ویژگی هایی که دارد برگزینید نه چیز دیگری.
  استفاده زن و مرد از مفاهیمی چون «سرزنش»، «سرکوب»،‌ »منت» و… در همه زندگی ها ممنوع است ولی در چنین ازدواج هایی نه تنها ممنوع است بلکه جز خطوط قرمز خطرناک نیز محسوب می شود

  -اجتناب از سرکوب و سرزنش: اگر چنین ازدواجی داشتید فراموش نکنید که هرگز نباید چه در دوران نامزدی و چه پس از آن در زندگی مشترک با دیدن کوچک ترین عیب و ایراد و نقطه ضعفی از فرد مقابل او را سرزنش و تحقیر نمایید و مدام گوشزد نمایید که: «حتما همسر قبلی ات هم تو را به خاطر همین رفتارها رها کرده. خوب بنده خدا حق داشته.»، «منم لطف کردم یا خامی کردم تو رو به عنوان همسر قبول کردم» و… .استفاده زن و مرد از مفاهیمی چون «سرزنش»، «سرکوب»،‌ »منت» و… در همه زندگی ها ممنوع است ولی در چنین ازدواج هایی نه تنها ممنوع است بلکه جز خطوط قرمز خطرناک نیز محسوب می شود.

  -سوء استفاده ازجایگاه و موقعیت فرد مقابل: گاهی برخی تنها به دلیل سوء استفاده از جایگاه و موقعیت فرد مقابل حاضر به ازدواج با وی می شوند. مثلاً آقا پسری به خواستگاری دختر خانمی می رود که تازه مطلقه شده است و از نظر مال و ثروت توانمند است و یا می داند چون این دختر قبلاً طلاق گرفته هم خیلی راحت می تواند با وی ازدواج کند زیرا این دختر مانند دخترهای دیگر نیست و توقعش از زندگی و همسرش کمتر است. هم اگر دچار مشکل شد راحت می تواند وی را رها نماید چون معمولا این گونه افراد دارای مهریه های بسیار پایینی هستند.

  -جلب رضایت خانواده: در برخی از این ازدواج ها چون خانواده فرد مجرد با ازدواج فرزندشان با یک فرد طلاق گرفته مخالفند،‌ طرفین (دختر و پسر) تصمیم می گیرند بدون اجازه خانواده ها با هم ازدواج نمایند. ازدواج در چنین شرایطی نیز اشتباه است زیرا دختر و پسر همیشه به حمایت و پشتیبانی خانواده هایشان نیازمند هستند و نباید به راحتی چنین پشتیبان های محکمی را از دست بدهند.

  سوالی اگه دارین در خدمتتون خواهم بود ******

  توسط آقای ص - غفاری · 3161 روز 4 ساعت 19 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  ممنون از پاسخ کاملتون آقای غفاری،
  من هم دقیقا به همین ایده های شما عقیده دارم. حتی این مسئله چیزی از ارزش ایشون در دید من کم نکرده! ولی دچار تردید شدم.
  و مهم تر از اون اینکه نمیدونم چطور و به چه صورتی این مورد رو با پدرم درمیون بذارم. من حتی از این آقا خواستم که با خانوادشون که تشریف آوردند منزل ما، از این مسئله صحبتی در جمع نشه، چون برادرهام هم حضور داشتند و دوست دارم فقط پدرم بدونند و کمکم کنند در این مسئله!
  به نظرتون این فکرم چقدر درسته و چطور باید عمل کنم.
  تشکر

  توسط khshobeiri · 3161 روز 45 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

 3. 0 votes

  سلام دوست عزیز *******
  عرض شود به خدمتتون که افرادي كه براي شروع زنديگ مشترك فردي را انتخاب مي‌كنند نيازي نيست كه تمام گذشته خود را براي فرد مقابل توضيح داده چرا كه بسياري از مسائل سابق موجب نگراني و اختلاف شود اما مسائلي كه گفتن و دانستن آن ها در روند زندگي مشترك و تصميم طرف مقابل تاثيرگذار است حتما بايد عنوان شود.
  چرا كه علت بسياري از اختلافات و طلاق ها نداشتن صداقت در شروع زندگي مشترك است….پس اقا پسر باید علت طلاقشونو برای خانواده شما هم توضیح بدن تا مسئله روشن شود وخدایی نکرده مشکلی پیش نیاید تحقیق هم از راهای مختلفی صورت میگره که خدمتتون عارض خواهم شد ::می توان گفت اقدام برای شناسایی و اطلاع یافتن از وجود ملاکهای مورد نظر در یک فرد از راه های زیر امکان پذیر است:1- تحقیق و بررسی از خانواده و چگونگی روابط خانوادگی و فامیلی. چون هر فردی تحت تأثیر محیط خانواده به دنیا آمده و رشد کرده است و از آن فضای فرهنگی و اجتماعی تأثیر پذیر بوده و هست.2- تحقیق و شناسایی دوستان و نزدیکان و رفقای صمیمی در محل زندگی و سکونت، محل درس و محل کار.3- گفتگوی مستقیم (ولی تحت نظارت خانواده های دو طرف) با یکدیگر و اطلاع یافتن از نقطه نظرات همدیگر درباره مسائل مختلف و آنچه در آینده می تواند در زندگی مشترک تان تأثیرگذار باشد و کسب اطلاع از میزان اهتمام وی نسبت به ملاک ها و معیارهای معرفی شده.د توصیه می شود جهت اطلاعات بیشتر و دقیق تر و تصمیم گیری واقع بینانه تر برای مهمترین تصمیم دوران زندگی و نقطه عطف عمر خود بهتر است در این زمینه هم تفکر بیشتری داشته باشید و هم با خانواده محترمتان به گفتگو و مشورت بپردازید و هم از نظرات مشورتی افراد با تجربه استفاده کنید
  ************سوالی باشه در خدمتتون خواهم بود *************

  توسط آقای ص - غفاری · 3160 روز 21 ساعت 58 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 0 votes

  سلام آقای غفاری
  یه سوال دیگه! من درست متوجه منظور ایشون نشده بودم، گویا ایشون هنوز اون دختر خانم رو طلاق ندادن، درخواست طلاق و مهریه از جانب خانم بوده و دلیلی هم که به دادگاه ارائه کردند عدم تعادل روانی آقا بوده.دادگاه هنوز برای بررسی ادعای خانم مبنی بر عدم تعادل ایشون به پزشکاشون پرونده رو نفرستادند و چون خانم رضایت به طلاق توافقی دادند در صورتی که 40 میلیون از مهریشو بدند بهش!مهریشون کلا 160 میلیون میشده!!!
  من واقعا گیج شدم!الان خانم درخواست طلاق داده مشکل از کی بوده آیا!!!! یا شاید هم همینطور که آقا میگن این خانم دارند کلاشی میکنند!
  الان هم باید شرایط ایشون رو مثل یک آدم نرمال در نظر گرفت؟؟؟؟

  توسط khshobeiri · 3157 روز 16 ساعت 16 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

 5. 0 votes

  سلام دوست عزیز
  باید تکلیف زن قبلیشو مشخص کند واز صحت وسلامتی روانی همسر ایندتون کاملا مطمئن شوید وبه تحقیقات خودتون هم ادامه دهید اگه لازم بود با همسر سابقشون هم صحبت بفرمائید /////////سوالی بود در خدمتتون خواهم بود /////////////

  توسط آقای ص - غفاری · 3157 روز 2 ساعت 24 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 6. 1 vote

  ممنونم
  چشم اگر سوالی بود حتما از راهنمایی های خوبتون استفاده میکنم.
  موفق باشید

  توسط khshobeiri · 3156 روز 17 ساعت 53 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

 7. 1 vote

  KHSHOBEIRI

  اولا” شما باید در این مورد تحقیق زیادی رو انجام بدید چون خیلی از افراد برای انتقام گیری از طرف مقابلشون به خواستگاری دوم وارد میشن … پس در مورد اینکه آیا خانمش رو کاملا” طلاق داده تحقیق کنید و اینکه پرداخت مهریه بخاطر چی بوده …؟

  به هرحال تا حصول نتیجه دادگاه باید صبر کنید و اگه در این مورد دچار تردید شدید باید با مشاور مشورت کنید … چون در این مواقع خیلی از افراد بازیچه دست دیگران برای انتقام گیریشون میشن ..

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3020 روز 5 ساعت 46 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است