پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مسایل جنسی » حاملگی » سلام بنده بعد از رابطه شك كردم مني در حين رابطه خارج شده يا ن ايا بعد از ٢٤ ساعت ميشه قرص اورژانسي مصرف كرد؟طريقه مصرفش چطوريه؟
0 امتیاز
Vote Con!

سلام بنده بعد از رابطه شك كردم مني در حين رابطه خارج شده يا ن ايا بعد از ٢٤ ساعت ميشه قرص اورژانسي مصرف كرد؟طريقه مصرفش چطوريه؟

سوال٫1

سلام بنده بعد از رابطه شك كردم مني در حين رابطه خارج شده يا ن ايا بعد از ٢٤ ساعت ميشه قرص اورژانسي مصرف كرد؟طريقه مصرفش چطوريه؟

توسط Mamali18 درحاملگی · پاسخ 619 روز 16 ساعت 36 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  سلام به شما دوست عزیز
  بله می توانید قبل از 72 ساعت از این قرص استفاده کنید .این قرص حاوی پروژسترون زیادی است و با تغییر هورمون‌های بدن زنان از بروز بارداری جلوگیری به عمل می‌آورد. این قرص در زمانی که زنی رابطه جنسی محافظت نشده دارد و در دوران باروری و تخمک‌گذاری است، باید مورد استفاده قرار گیرد. این قرص هرگز برای سقط جنین نیست و حتی اگر باردار شده باشید از بارداری جلوگیری نمی‌کند.

  مکانیسم عمل این قرص بدین صورت است که آزادسازی تخمک‌ها را متوقف می‌کند و از بارور شدن آن‌ها توسط اسپرم جلوگیری به عمل می‌آورد. به همین دلیل کارشناسان هشدار می‌دهند اگر پس از ۱۵ روز بعد از مصرف این قرص پریود نشدید سریعا آزمایش خون بدهید و وضعیت بارداری خود را مشخص کنید.
  ین قرص با تغییر هورمون‌های بدن زن، مانع تخمک گذاری شده و به نوعی آن را به تعویق می‌اندازد و یا با تغییراتی که در رحم ایجاد می‌کند، مانع از لقاح، لانه گزینی وکاشت تخمک در رحم می‌شود. بنابراین در صورتی که یک رابطه جنسی حفاظت نشده داشته‌اید و از روش‌های دیگر پیشگیری استفاده نکرده‌اید و در دوره باروری و تخمک گذاری هستید، با استفاده از این قرص می‌توانید از بارداری پیشگیری کنید.

  توسط مشاور · 618 روز 1 ساعت 51 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است