پرسشتان را مطرح کنید

0 امتیاز
Vote Con!

سرد مزاجي همسر

سرد مزاجي

با سلام
من مدت دو سال و نيمه كه ازدواج كردم و قبل از اون هم يك سال و نيم با همسرم دوست بوديم. من واقعا از زندگيم راضي هستم به جز يك مسئله و اون سرد مزاجي شديد همسرمه. ايشون نسبت به مسائل جنسي هيچ تمايلي نشون نميده و حتي توان جنسيش هم پايينه طوري كه تا الان شايد پنج بار دخول به مدت كوتاه رو داشتيم. خيلي زياد رفتم سمتش و خيلي هم پس زده شدم. و ديگه توان تحقير شدن ندارم. زياد گريه كردم گله كردم ازش خواستم بره دكتر ولي انگار از نظر اون اتفاق مهمي نيست!
به خودم شك دارم. از اينكه چقدر ميتونم براش غيرجذاب باشم. ديگه از خودم هم بدم مياد. جديدا رو آوردم به خودارضايي ولي اين چيزي نيست كه منو راضي كنه. خيلي به يك شريك جنسي ديگه فكر كردم ولي اخلاقيات دست و پامو ميبنده. نميخوام زندگيم رو از دست بدم. الان واقعا درمونده شدم. لطفا راهنماييم كنين چيكار كنم؟ آيا با وجود تمام نكات مثبت ديگه طلاق راه حل مناسبيه؟

توسط Shayeste درروابط جنسی - زناشویی · پاسخ 2074 روز 3 ساعت 26 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  اکثر مردان متاهل ، باور ندارند که از آیین همبستری اطلاعات ناقصی دارند. بر اساس اظهارات بانوان معلوم شده که سبب سرد مزاجی نیمی از آنان همین عامل کامروا نشدن از همبستری است . آنها به موجب نا آشنایی همسرانشان با اصول زن داری و برقراری روابط جنسی ، چـه بسا هیچ مفهومی از این روابط در ذهن نداشته باشند، بلکه آن را عملی حیوانی ، غیر بهداشتی و مشمئز کننده بدانند که جز اتلاف وقت ثمری ندارد.

  خیلی از مواقع اشـکال اصلی به طرف مقابل آنها یعنی به مرد مربوط می شود که باید وظایف خود را درست اجرا کند گاهی اوقات مرد با آنکه با شیوه های روابط جنسی آشناست بر اثر فشار شهوت یا خودخواهی ، همسر خـود را در کـامـروا شـدن یـاری نـمـی کـند و پیش از ارضای او دست از عمل زناشویی می کشد. سردی جنسی خصیصه ای نیست که با انسان زاییده شود و تا دم مرگ باقی و برقرار بماند. فردی کـه احساسات جنسی ندارد ممکن است فقط به این علت باشد که تاکنون با نوع تحریکی که در او عکس العمل به وجود می آورد، مواجه نشده است .

  اگـر قدرت جنسی مرد ناکافی یا میل جنسی او کم باشد، اگر انزال زود یا بسرعت واقع شود و مـرد خـود را عـقب بکشد، آن وقت است که در زن تنفر و اکراهی در مقابل روابط جنسی به وجود می آید. یعنی یا تحریک نشده و یا محرومیتهای متوالی بتدریج سبب از بین رفتن احساس لذت و از بـیـن رفـتـن میل جنسی او می شود. در هرحال اگر به طور متوالی او را محروم نگاه دارند پس از مدتی به هیچ وجه لذت نخواهد برد . شاید همسر مردی بسیار مهربان و زن و فرزند دوست و صمیمی و صـبـور باشد. ولی از نظر عمل زناشویی هیچ توجهی به رضایت زن نداشته باشد و لذت جنسی همسر را نادیده بگیرد.

  علل‌ روانی‌ و عاطفی‌ که می توانند در سردمزاجی نقش داشته باشند:

  ترس‌ از حاملگی‌
  ترس‌ از آسیب‌ رسیدن‌ به‌ جنین‌ در صورت حامله بودن
  دردناک بودن رابطه جنسی به دلیل فقدان‌ برانگیختگی‌ جنسی‌ و لغزندگی‌ مجرای‌ تناسلی‌ در اثر کمی‌ ترشحات‌. این‌ حالت‌ در اثر عوامل‌ مختلف‌ مثل‌ تحریک‌ جنسی‌ ناکافی‌، بیزاری‌ از مرد، خستگی‌، یا اضطراب‌ ایجاد می‌شود.
  نداشتن‌ تجربه‌ یا اطلاعات‌ جنسی‌ سابقه‌ آسیب‌ جسمی‌ یا ضربه‌ روحی‌ ناشی‌ از روابط‌ جنسی‌
  نداشتن‌ موقتی‌ اشتیاق‌ به‌ رابطه‌ جنسی‌
  در این مورد حتما ” با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  021-22354282

  توسط مدیریت سایت · 2046 روز 20 ساعت 37 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  سرد مزاجی با سلام سردمزاجی هم در مردها و هم در خانم ها عوامل زیادی داره که ممکنه ناشی از این باشه که همش به فکر این باشیم که چطور با همسرم رابطه داشته باشم؟ یا اینکه از مشغله شدید ذهنی، فعالیت کردن شدید روزانه، استرس و اضطراب روزمره، بیکاری، مشکلات مالی و هر چیزی که اوضاع روحی و روانی طرفین را تحت الشعاع قرار دهد ناشی میشود، اما باید برای درمان آن بگم که چندین روش برای حل این مشکل وجود داره:
  ۱- مشاوره جنسی یکی از بهترین روش ها برای ریشه کن کردن سرد مزاجی هستش
  ۲- روان درمانی کردن هم میتونه توی این مساله به شما کمک کنه چرا که شاید شما درد هایی پنهان از دوره های قدیم داشته باشید.
  ۳- تغییر دادن رژیم غذایی و استفاده کردن از غذاهای مقوی هم تاثیر خیلی خوبی تو درمان کردن سرد مزاجی داره: غذا های با طبع گرم و میوه های مقوی مقل آواکادو، نارگیل و میوه های استوایی، کاکائو یک ماده افسانه ای در حل مشکل سرد مزاجی هستش که میتونید از اون بهره ببرید.
  ۴- یه سری سبزیحات مثل زنجبیل، دارچین و … که باز این ها هم طبع گرمی دارند خیلی میتونه کمک کننده باشه.
  ۵- ورزش کردن خیلی موثر میتونه باشه چون که قوای جنسی شما رو بشدت افزایش میده به خصوص ورزش های آرامش بخش
  ۶- از مواد شیرین و گوشت قرمز استفاده نکنید.
  ۷- ساعات خوابتان را حتما باید تنظیم باشد.
  این ها تماما روش هایی است که شما میتونید ازشون استفاده کنید و این مساله رو حل کنید.
  ولی اینکه شما به فکر طلاق هستید یا داشته یک شریک جنسی دیگه همون طور که گفتید شاید درست نباشه و باید اول از شوهرتون بخوایید که باهم به مشاوره جنسی برید ایشالا که نتیجه بخش باشه.
  در غیر اون صورت خودتون و بدون مشورت دست به حرکت خطایی نزنید، بذارید مشاور این رو بهتون قطع به یقین بگه که قابل حل نیست، چرا که این مسائل اکثرا قابل حل هستند و میتونید با همسرتون از رابطه جنسی لذت ببرید و زندگی با دوام و خوبی رو برای همیشه داشته باشید.

  توسط hami07 · 2046 روز 19 ساعت 21 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

 3. 0 votes

  با سلام
  دوست عزیز متاسفانه یکی از دلایل طلاق در دادگاه ها مساله جنسی است و البته با عنوان های دیگری مطرح می شود و مساله اصلی مغفول واقع می شود به هر حال رفع نیاز جنسی مساله مهمی در زندگی زناشویی است منتهی اصلا اکنون به طلاق فکر نکنید و خوشبختانه فردی هستید که دچار مسائل اخلاقی نشوید و خودارضایی فقط و فقط مقطعی راه حلی برای مشکل است و در دراز مدت مشکلات زیادی را برای شما ایجاد می کند ابتدا خودتون به سکس تراپ مراجعه کنید تا مشخص شود شما گرم مزاج هستید و انتظارات بیش از حدی دارید و یا واقعا همسر شما دچار مشکل است و بعد هم باید قاطعانه شرط ادامه زندگی را مراجعه ایشون و درمان شدنشون بدونید و به هر حال نمی شود با این شرایط زندگی را ادامه داد ایشون ممکنه مسئلشون پزشکی باشد و یا حتی روانشناختی که در هر صورت امروزه می توانید پیگیر درمان شوید و به هر حال نقش تغذیه هم در رفع سرد مزاجی اهمیت بسیاری دارد که باید توجه داشته باشید در هر حال امیدوارم خوشبختب باشید و خوب شرایط قابل درکی است که از سمت همسر برای رابطه پس زده شوید و خوب شاید انگیزه ای باقی نمی ماند ولی صبور باشید و پیگیر و بدانید جای نگرانی نیست اگر همسرتون قبول کنند باید درمان شوند
  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
  موفق باشید

  توسط مشاور · 2044 روز 2 ساعت 28 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است