پرسشتان را مطرح کنید

0 امتیاز
Vote Con!

روابط پنهانی همسر

رفتار همسر

با سلام
خانمی 34 ساله هستم که 10 سال است ازدواج و دو فرزند پسر 7 و 2 ساله دارم.شاغل بوده و از درآمد و پرستیژ اجتماعی بالایی برخوردارم.همسرم نیز رئیس یکی از ادارت مهم و ایشان نیز دارای منزلت اجتماعی می باشند. مشکلی که طی این سالها با آن درگیر بودم علاقه همسرم به ایجاد روابط پنهان با خانم های همکارش و ارسال پیامک های پنهانی و برقراری ارتباط های تلفنی نهانی است
بارها در این خصوص با ایشون بحث کردم ، خودش قبول داره که توی زندگی مشترکمون چیزی کم نداره و این رفتارش فقط یه نوع حس کنجکاویه .حتی یه بار عنوان کرد که در دوران جوانی به شدت از طرف خانواده در برقراری ارتباط با جنس مخالف محدود بوده و لذا حالا هربار که یه نفر به سمتش میاد و ازش تعریف میکنه به سرعت جذبش میشه.سطح روابط در حد همون تلفن و پیامکه
من بارها پیش مشاور رفتم و تمام مواردی که لازم بوده انجام دادم اما خودش حاضر نیست حتی یک بار هم با مشاور مشورت کنه و میگه من که خودم مشکلم را میدونم و از نصیحت هم خوشم نمیاد.به عقیده خودش گاهی این باید و نبایدهای زندگی زناشویی در ذهنش بیرنگ میشه اما این وسط احساس منه که این وسط داره جریحه دار میشه . من یه خانم کاملا مذهبی و متعهد به روابط همسری هستم و این رفتارهای شوهرم برام شدیدا تنش زاست.لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنم

توسط sabrina166 دراخلاق و رفتار همسر · پاسخ 2009 روز 22 ساعت 21 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  خب دوست عزیز شما بهتر از هر کسی میدونید تا ایشون تمایلی به تغییر نداشته باشه … کاری از دست شما ساخته نیست
  اگر زن و شوهر هر دو بخواهند رابطه زناشویی‌شان را حفظ کنند باید به فکر گام‌های بعدی باشند. قدم‌های بعدی سخت‌تر و مهم‌تر هستند. نجات و حفظ رابطه‌ای که از خیانت آسیب دیده است نیاز به همدلی هر دو نفر دارد. این هدفی نیست که به تنهایی به آن برسید.

  تشخیص انگیزه‌های اصلی خیانت و حرف زدن درباره آن بسیار مهم است. اما همسر خیانتکار همیشه جزئیات را پنهان‌کند زیرا او نگران این مسئله است که حرف زدن درباره جزئیات فقط مشکلات را بیشتر و سخت‌تر ‌کند. گفت‌وگو درباره داستان خیانت باعث مطرح شدن حرف‌هایی می‌شود که نه گوینده و نه شنونده تحمل شنیدن آن را ندارند. سؤال‌هایی که جواب دادن به آنها سخت است و شنیدن جواب‌ها غیرقابل تحمل، بنابراین پیدا کردن انگیزه‌های خیانت و گفت‌وگو درباره جزئیات آن برای زن و شوهرها نیاز به بینشی عمیق و مهارت‌های ارتباطی موثر دارد. اما هرچه به مسئله پرداخته نشود مشکلات پیچیده‌تر می‌شوند. مشاوره برای زوج‌هایی که تردید دارند و نمی‌توانند احساسات‌شان را درست بشناسند و نگران آینده رابطه هستند بسیار ضروری و کمک‌کننده است.

  این نکته را فراموش نکنید که زنان قدرت کافی برای مقابله با خیانت را دارند، تنها کافی است از این باور که همه مردها مثل هم هستند و جز به رابطه جنسی به چیز دیگری فکر نمی‌کنند، دست بردارند و در جهت بهبود شرایط زندگی مشترک خود تلاش کنند. لازم است بدانید برای مردان مهم‌ترین چیز در زندگی مشترک این است که ارزشمند و مورد احترام باشند و به آنها نشان دهند که تا چه اندازه به آنها احترام می‌گذارند و آنها را توانمند می‌دانند.

  ماجرای خیانت از روزی که همسرتان با نفر سومی صحبت می‌کند، آغاز نمی‌شود. سابقه این اتفاق به ماه‌ها و حتی سال‌ها قبل از آشنایی او با زن دیگری برمی‌گردد. به روزهایی که بی‌توجه به خطری که پشت در خانه‌تان کمین کرده، تنها با خیال اینکه همدیگر را دوست دارید به ریزه‌کاری‌های ارتباط‌تان بی‌توجهی می‌کردید. اگر می‌خواهید با این ریزه‌کاری‌ها آشنا شوید. این صفحه را با دقت بخوانید و توصیه‌های‌مان را هر روز در خانه تمرین کنید.

  گرچه حفظ یک رابطه زناشویی سخت‌ترین نوع حفظ یک رابطه است اما باید بدانیم در هر رابطه‌ای از هر نوع و هر شکل هر فرد فقط می‌تواند خود را تغییر دهد نه هیچ‌کس دیگر را. پس به جای کنترل کردن همسرتان و بازی کردن نقش کارآگاه، صادقانه و دور از تعصب به چالش‌ها و مشکلات زندگی مشترک خود نگاه کنید. برای شروع بهتر است نگاهی به رفتارها و باورهای خود بیندازید. سهم شما از فاصله‌ای که میان شما و همسرتان ایجاد شده چقدر است؟ بهتر است تصویر فرشته‌مانندی که از خودتان ساخته‌اید را پاک کنید و با پذیرفتن اشتباهات‌تان برای برطرف کردن‌شان تلاش کنید.

  ایمن کردن زندگی مشترک، کار یک روز و ۲ روز نیست. ساختن روابط مطلوب نیازمند تلاش مداوم است. گرچه میزان همخوانی و شباهت شما و همسرتان تاثیر مثبت زیادی در دوام یک ارتباط موفق دارد اما آنچه در ایجاد و حفظ رابطه زناشویی اهمیت بیشتری دارد، برخورد مناسب با ناسازگاری‌ها و ناهماهنگی‌هاست. به عبارت دیگر آنچه موجب شکست در رابطه می‌شود تفاوت‌های شما نیست بلکه نوع نگاه‌تان به تفاوت‌هاست، پس مراقب خطرساز شدن نگاه‌تان باشید.

  یکی از بهترین راه‌های دستیابی به صمیمیت و نزدیکی در رابطه زناشویی خلاقیت و جست‌وجوی راه‌های تازه است. پختن یک غذای جدید و متفاوت با کمک همان موادی که می‌دانید همسرتان از خوردن‌شان لذت می‌برد، تماشای یک فیلم خوب در آخر هفته، خرید و یک تفریح تازه برای خلق چند ساعت متفاوت و وقت گذراندن با هم یا حتی ایجاد تنوع و تغییر در ظاهرتان همه راه‌های به ظاهر ساده اما تاثیرگذاری هستند که کسالت را از زندگی شما دور می‌کنند. وارد شدن به خانه‌ای که همیشه یک شکل است، خوردن غذاهایی که همیشه یک طعم می‌دهند و دیدن فردی که هیچ وقت به ظاهرش نمی‌رسد حتی اگر در روزهای اول ایجاد مشکل نکند به مرور خسته‌کننده و عادی می‌شود و بیش از حد عادی شدن همان اتفاقی است که می‌تواند زندگی مشترک‌تان را به خطر بیندازد.

  مهم‌ترین انگیزه زن و مردی که به سوی روابط فرازناشویی کشیده می‌شوند، تجربه مجدد صمیمیت فردی و جنسی است چراکه در چنین رابطه‌ای هیچ یک از طرفین به عیب‌جویی، سرزنش و تهدید یکدیگر نمی‌پردازند. پس صمیمیت و دوستی را جایگزین رفتارهای مبتنی بر کنترل‌گری مانند سرزنش، تنبیه و… کنید.

  همسرانی که ویژگی‌های مثبت یکدیگر را به خاطر می‌سپارند و نکات منفی یکدیگر را به کل شخصیت هم نسبت نمی‌دهند و تلاش بیشتری برای تغییر نقاط ضعف خود می‌کنند، به احتمال بسیار کمی با این بحران روبه‌رو می‌شوند. محرمانه نگه داشتن رازها و ناتوانی‌های همسر از نشانه‌های ارتباط موفق است.

  بد نیست بدانید در میان تمامی دلایلی که ممکن است همسرتان را از شما ناراضی کند، ۵۴درصد موارد به قدرنشناس بودن همسرشان اشاره می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد که ۱۲ درصد پرخاشگری همسر و ۱۱ درصد نبود شرایط لازم برای بحث در مورد عواطف و احساسات واقعی را دلیل جدایی عاطفی می‌دانند. فقدان ارزش‌ها و علایق مشترک هم در این میان در مراتب بعد قرار دارد. این آمارها نشان می‌دهد که مهم‌ترین تفاوت فرد سوم نسبت به شما، رفتار اوست که سبب می‌شود همسرتان احساس کند خواستنی‌تر و دوست‌داشتنی‌تر است، پس تا دیر نشده، خودتان این حس را در او ایجاد کنید.

  توسط مدیریت سایت · 1979 روز 17 ساعت 38 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  با سلام
  دوست عزیز ایشون ممکنه یا به طور کل فر تنوع طلبی باشند که واقع بینانه باید بدانید که باید پیگیر درمان باشند و ریشه این تمایلات و کشش نسبت به افراد مشخص شود و یا ممکنه یک سری کمبودهای رفتاری و محبت و ..در منزل وجود داشته باشد که شما می فرمایید اصلا چیزی برای ایشون کم نمی گذارید در هر حال منظور بنده مسائل رفتاری خاص و برخودرهایی که ایشون وقتی در محیط اطراف می بیند جذب می شود حالا هر چه قدر شما تمام و کمال نیازهای ایشون رو ارضا کنید باز ممکنه مسائلی باشد که البته بهتر است حضورا بررسی شود ..در صورتی که واقعا تشخیص داده شود که مشکل از طرف ایشون است باید درمان شوند .و اصلا پذیرفته شده نیست که شما بخواهید مدام مراجعه کنید و راهکارهای را انجام دهید و ایشون فکر کنند مساله صرف کنجکاوی است .تعهد به زندگی زناشویی این مسائل را نمی پذیرد و خوب شرایط روحی شما کاملا قابل در ک است در هر حال بهتر است قاطعانه ناراضایتی را از وضعیت موجود اعلام کنید و بفرمایید که حداقل برای یک بار مراجعه داشته باشند تا مساله حل شود چون ناخوداگاه کم کم این مسائل بر کیفیت زندگی زناشویی شما اثر منفی خواهد گذاشت
  امیدوارم به زودی مساله حل شود
  متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید.امیدوارم موفق باشید و پیگیری کنید
  ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
  موفق باشید

  توسط مشاور · 1979 روز 17 ساعت 17 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  خیانت همسر کاش شما به هر طریقی ابتدا همسرتون رو مجبور میکردین که به مشاوره بیاد چرا که تا بحال نتونسته خودش این مشکل رو حل کنه،
  در صورتی که همسرتون فرد تنوع طلب یا کنجکاوی توی زندگی هستند ممکنه توی زندگی یا توی محل کارش دچار مشکلاتی هست که به جای اینکه شما همراه با اون توی حل اونها بهش باید کمک میکردین، همراه نبودین
  یا شاید این مساله تنوع طلبی همسرتون اینقدر ریشه دار باشه که از توان شما خارج باشه حل کردن این موضوع و نیازه شخص دیگه ای این قضیه رو بهش گوش زد کنه.
  با این حال بهترین راهی که من میتونم به شما پیشنهاد بکنم مشاوره زناشویی هستش، و این قضیه رو جدی بگیرین چرا که توی بلند مدت به خانواده، و بچه های شما ممکنه ضربه بزنه و اون موقع دیگه دیر باشه برای حل کردنشون.
  هر چه زودتر اقدام به حل کردن این مشکلات ریشه دار کنید بهتره.
  موفق باشید…

  توسط hami07 · 1979 روز 16 ساعت 42 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است