پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مشاوره خانواده » روابط جنسی - زناشویی » راهنمایی مسایل زناشویی
0 امتیاز
Vote Con!

راهنمایی مسایل زناشویی

اختلال زناشویی،دیر انزالی،خشکی و نداشتن پیشاب در دخول،از دست رفتن نعوذ

با سلام من 50سال دارم و همسرم 43 سال و 16 سال هست ازدواج کرده ایم .من حس و حرارت لازم برای ایجاد رابطه با همسرم را ندارم براحتی نعوذ ندارم و بسهولت هم دخول در همسرم ندارم بعد از معاشقه و سعی زیاد که نعوذ حاصل شود و دخول در او اگر خارج شوم نعوذ من از بین میرود و حتی زمان دخول هم به هیجان لازم نمیرسم و بعد از ارگاسم همسرم که البته فکری برای او بوجود میآید من براحتی به ارضا نمیرسم . هفته ای یکبار یا دو هفته یکبار یا سه هفته یکبار با هم رابطه داریم من اشتیاق جنسی ام نسبت به او کم است و حتی هیچ حسی ندارم .از دارو و قرض تقویتی تا بحال استفاده نکرده ام.و حس جنسی هم که داشته ام با زمان رفتن به رختخواب ترجیح میدهم که بخوابم چرا که نداشتن حس و حرارت نسبت به او و یاد آوری تلاش های بی نتیجه برایم آزار دهنده است.با دیدن بدن او من تحریک نمیشوم .البته این مشکل از اول ازدواج ما وجود داشته که امروزه بیشتر شده است تعداد رابطه مناسب من با همسرم کم اتفاق افتاده من نمیتوانم با پوزیشن های مختلف با او رابطه و دخول داشته باشم . نمیدانم مشکل چیست و چرا نسبت به او بی احساس هستم .لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.در ضمن پیشاب من هنگام نعوذ و حتی زمان ارضا هم کم یا وجود ندارد. من آزمایش کلی دادم و همه چیز نرمال است.

توسط JAM704 درروابط جنسی - زناشویی · پاسخ 1610 روز 23 ساعت 22 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (5)

 1. 0 votes

  علل اختلال نعوظ

  ١- اختلالات روانی
  مهمترین علت این بیماری (خصوصا” در افراد جوان) اختلالات روانی می باشد .
  به طوری که در بیش از ۷۰ % موارد اختلال روانی باعث این مشکل می شود.
  استرس های كاری و محیطی ،خستگی، نداشتن حس خوب نسبت به شریک جنسی.
  اضطراب در آمیزش و همچنین افسردگی ونگرانی‌، درگیری‌ های احساسی خارج از رابطه خانوادگی.
  ‏(Extramarital relationship) همگی می‌توانند از دلایل روانی اختلال نعوظ باشند.

  ٢- مشکلات آناتومیک
  از علل دیگر می توان به مشکلات اناتومیک و اختلالات عصبی.
  (برای نمونه آسیب به عصب پودندال در جریان حوادث،تصادفات یا جراحیهای لگنی) اشاره کرد.
  هم چنین هر بیماری که بر مغز و اعصاب و یا نخاع اثر گذاشته باشد .(MS/دیابت و …)

  ٣- اختلالات عروقی
  از علل مهم دیگر می توان به اختلالات عروقی اشاره کرد .
  که شایع ترین عامل آن دیابت بوده که با توجه به شیوع دیابت موضوع مهمی می باشد.
  از عوامل موثر دیگر می توان به فشار خون بالای مزمن و طول کشیده اشاره کرد.

  ٤- عمل جراحی
  اعمال جراحی مثل پروستاتکتومی ، ضربه و آسیب به شریان ها،آرترواسکلروز ، فشار خون .
  چربی خون بالا ، کاهش هورمون ها ( میتواند مادرزادی یا اکتسابی/افزایش سن باشد.
  دخانیات و مصرف سیگار (مخصوصا کسانی که بیش از ٢٠ نخ در روز سیگار می کشند)و مواد مخدر و ….
  نیز می توانند باعث این بیماری شوند .

  ٥- مصرف دارو
  قابل توجه هست که بعضی داروها نیز میتوانند باعث این مشکل شوند.
  از داروهای مسوول می توان به موارد زیر اشاره کرد : کتوکونازول (ضد قارچ) .
  آنتی سایکوتیک ها (داروهای ضد جنون در بیماران با اختلالات روانی ).
  بعضی دارو های ضد فشار خون ، سایمتیدین، تیازید ها و …

  هم چنین یکی از عوارض مهم و بعضا” برگشت ناپذیر در ورزشکاران استفاده كنند.
  از داروهای هورمونی اختلالات زناشویی و ناباروری می باشد.

  ٦- افزایش سن
  افزایش سن نیز می تواند باعث این مشکل شود که به علت کاهش هورمونهای جنسی و اختلال در گردش خون است.
  به طوری که در سن بالای ۶۵ سال یک چهارم افراد این مشکل را دارند.
  و سن مهمترین متغیر وابسته به توان جنسی است.

  پس دوست عزیز در این خصوص باید با متخصص ارولوژی مشورت کنید .

  اگر فردی دچار این مشکل می باشد در درجه ی اول با توجه به اینکه ۷۰% موارد مشکل روانی می باشد .
  بهتر است سعی در کنترل تکانه های محیطی و افزایش ارامش و اعتماد به نفس داشته باشد .
  در صورتی که این روش موثر نباشد باید توسط پزشک متخصص اورولوژی معاینه ی کامل به ویژه در ناحیه تناسلی شود.
  و آزمایشات عصبی،بررسی عروق آلت با سونوی رنگی(داپلر)، تست هورمونی ، قند خون ، چربی خون، و….انجام شود.

  توسط مدیریت سایت · 1610 روز 21 ساعت 14 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  با سلام
  دوست گرامی
  اگر ازمایش های پزشکی شما مساله خاصی را نشان نداده است و مشکلی وجود نداشته بهتره حتما به روانشناس و متخصص سکس تراپ و البته اورولوزیست مراجعه کنی د به هر حال این نکته و مساله مهمی بوده که شما می فرمایید از اوایل ازدواج نسبت به بدن همسرتون حسی نداشنید و نتوانستید به ارضا ی کامل برسید و به هر صورت مقدار پیش اب هم کم بوده است و اکنون هم ترجیح بیشتر در خوابیدن است تا رابطه جنسی به خاطر مساله نعوظی که وجود داشته است .
  به هر صورت باید در نظر بگیرید که وقتی رابزه زناشویی مناسبی وجود ندارد طبیعتا بر سایر روابط هم تاثیر نامطلوبی برجای می گذارد و مشکلاتی را ایجاد می کند که باید در نظر داشته باشید به هر صورت این مساله مهمی است که بدانید که وقتی شما نمی توانید نعوظ را حفظ کنید اثر روانی این مساله باعث کاهش میل جنسی نسبت به هسمر می شود و دیگر هم تلاشی برای رفع مساله نخواهید کرد
  ضمن اینکه به هر صورت افراد فکر م یکنند این مساله اهمیت ندارد که هر دو طرف در رابطه جنسی لذت ببرند و اصلا مهم نیست که به ان پرداخته شود خب همین تفکرات و مسائل اشتباه خودش مشکلات بسیاری را ایجادخواهد کرد
  به هر صورت امیدوارم موفق باشید و مشکلی ایجاد نشود
  و بتوانید با مراجعه تلاش کنید مساله برطرف شود و وقتی رابطه جنسی مناسبی را تجربه کنید خواهید دید که چه تاثیر مقبتی بر زندگی و روابط شما خواهد گذاشت به هر حال زن ها نسبت ب انی مساله حساس هستند هر چند که درجامعه ما واقعا ر این مورد زنان صحبتی نمی کنند و چیزی را مطرح نمی کنند
  موفق باشید
  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

  982122354790
  موفق باشید

  توسط مشاور · 1610 روز 15 ساعت 12 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  درمان اختلال نعوظ مردان به روش های مختلفی امکان پذیر است که به چند روش موثر در این مقاله اشاره می کنیم.

  پزشکان، اختلال نعوظ erectile dysfunction یا به اختصار ED را به عنوان ناتوانی برای بدست آوردن نعوظ با حفظ نعوظ کافی برای رابطه جنسی تعریف می کنند. این مشکل شایع تر از آن است که تصورش را بکنید و 15 تا 30 میلیون مرد آمریکایی را درگیر کرده است که با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند. بر اساس اطلاعات مرکز بیماری های کلیوی و اورولوژی Kidney and Urologic Diseases حدود 5 درصد مردان 40 ساله اختلال نعوظ را تجربه می کنند ولی این عدد برای مردان 65 ساله به 15 تا 25 درصد افزایش پیدا می کند.

  اغلب مردان به صورت گاه و بیگار دچار مشکل برای دستیابی به نعوظ می شوند. اگر مردان صادقانه برخورد کنند حتما به شما خواهند گفت که حداقل یک بار ناتوانی جنسی را تجربه کرده اند. هر یک بار اختلال نعوظ برای یک مرد می تواند ویرانگر باشد و کل هویت مردانه او را تضعیف کند.

  تا اوایل دهه 1970 کارشناسان معتقد بودند که دلیل اغلب مشکلات نعوظ، روانی است ولی امروزه جامعه پزشکی ، داروها، انتخاب شیوه زندگی و اسیب ها را به عنوان رایج ترین عوامل اختلال نعوظ می شناسند. در این مقاله توصیه های کارشناسان برای مقابله با اختلال نعوظ را در اختیار شما می گذاریم:

  1 . برای درمان اختلال نعوظ ، به خودتان وقت بدهید

  با افزایش سن، یک مرد به مدت زمانی بیشتری برای تحریک تناسلی و ایجاد نعوظ نیاز دارد. برای مردان 18 تا 20 ساله، نعوظ فقط چند ثانیه طول می کشد. در دهه 30 و 40 ممکن است این زمان به 1 تا 2 دقیقه برسد. ولی اگر در 60 سالگی بعد از 2 دقیقه به نعوظ نرسیدید به معنای ناتوانی نیست فقط به زمان بیشتری نیاز دارید. فاصله زمانی بین انزال تا نعوظ بعدی با افزایش سن افزایش پیدا می کند. در برخی مردان 60 تا 70 ساله ممکن است یک روز با بیشتر طول بکشد تا بتوانند نعوظ مجدد داشته باشند. باید بپذیریم که این روند طبیعی افزایش سن است.

  2 . برای درمان اختلال نعوظ ،داروهایتان را بررسی کنید

  ممکن است ریشه مشکل شما داروهای تجویز شده باشند یا ممکن است مشکل از داروهای بدون نسخه مانند آنتی هیستامین ها، دیورتیک ها یا داروهای قلب و فشار خون یا آرام بخش ها باشد. البته همه به صورت مشابه به یک دارو واکنش نشان نمی دهند. تاثیر داروها بر اختلال نعوظ معمولا در مردان بالای 50 سال دیده می شود که تقریبا 100 داروی شناخته شده با این قابلیت وجود دارند. اگر به داروهای خود مشکوک هستید با پزشک یا داروساز در مورد تغییر دوز مصرفی یا تغییر دارو مشورت نمایید.

  3 . برای درمان اختلال نعوظ ،مصرف الکل را کنار بگذارید

  الکل میل جنسی را بالا برده ولی عملکرد جنسی را از بین می برد زیرا الکل سرکوب کننده سیستم عصبی است و در طولانی مدت می تواند باعث عدم تعادل هورمونی و آسیب عصبی و کبدی شود. آسیب کبدی منجر به افزایش ترشح هورمون های زنانه در مردان می شود در نتیجه با کاهش نسبت تستوسترون به هورمون های دیگر در بدنتان نمی توانید به نعوظ طبیعی دست پیدا کنید.

  4 . بدانید چه چیزی برای عروق خونیتان مفید است

  به گفته دکتر اروین گلدستین Irwin Goldstein، آلت تناسلی در مردان یک عضو عروقی است. همان چیزهایی که سرخ رگ ها را تحت تاثیر قرار میدهند ( کلسترول و چربی اشباع ) روی جربان خون آلت تناسلی هم تاثیر می گذارند. در واقع همه مردان بالای 38 سال مقداری تنگی در عروق آلت خود دارند. بنابراین باید مراقب رژیم غذایی خود باشید. بالا رفتن کلسترول یکی از دلایل اصلی است که منجر به اختلال نعوظ می شود.

  5 . برای درمان اختلال نعوظ ،سیگارنکشید

  مطالعات نشان می دهد که نیکوتین می تواند عروق خونی را تنگ کند. در مطالعه ای که در دانشگاه تگزاس University of Texas انجام شد محققین به یک گروه مرد غیر سیگاری آدامس نیکوتین یا آدامس معمولی دادند. گروهی که آدامس نیکوتین استفاده کرده بودند نسبت به سایرین 23 درصد کاهش برانگیختگی جنسی داشتند.

  6 . برای درمان اختلال نعوظ ،در دوچرخه سواری زیاده روی نکنید

  دوچرخه سواری روی یک زین باریک باعث فشار بیش از حد در ناحیه بین پاها می شود، جایی که اعصاب و رگ های خونی به آلت تناسلی شما جریان می یابد. اگر می خواهید دوچرخه سواری کنید سعی کنید کمتر روی زین بنشینید یا از یک زین پهن تر بدون دماغه استفاده کنید. اگر هنگام دوچرخه سواری آلت تناسلیتان دچار بی حسی شود ممکن است فردای آن دچار اختلال نعوظ شوید.

  اغلب مردان به صورت گاه و بیگار دچار مشکل برای دستیابی به نعوظ می شوند‎

  8 . برای درمان اختلال نعوظ ،رابطه جنسی بیشتر داشته باشید

  یک مطالعه 5 ساله روی 1000 مرد فنلاندی بین 55 تا 75 ساله نشان داد افرادی که کمتر از یک بار در هفته رابطه داشتند نسبت به افردی که هفته ای یک بار رابطه داشته اند، اختلال نعوظ بیشتری تجربه می کردند. محققان نتیجه گرفتند که مقاربت منظم می تواند از مردان در مقابل اختلال نعوظ محافظت نماید.

  9 . برای درمان اختلال نعوظ ،آرامش داشته باشید

  آرامش ذهنی برای حفظ نعوظ ضرورت دارد. سیستم عصبی شما به دو حالت عمل می کند: سیستم عصبی سمپاتیک sympathetic و سیستم عصبی پاراسمپاتیک parasympathetic. زمانی که شبکه عصبی سمپاتیک غالب باشد بدنتان به معنای واقعی کلمه در حالت هشدار است. هورمون های ترشح شده از غده فوق کلیوی شما را برای جنگ و گریز آماده می کند.

  عصبانیت و اضطراب با منحرف کردن خون از دستگاه گوارش و آلت تناسلی به سمت عضلات، نعوظ را تضعیف می کنند. اضطراب باعث روشن شدن سیستم عصبی سمپاتیک می شود. در برخی مردان ترس از شکست بسیار سرکوب کننده است و باعث ترشح هورمون نوراپی نفرین norepinephrine از غدد فوق کلیوی به بدن می شود. دقیقا خلاف چیزی که برای حفظ نعوظ نیاز دارید. کلید حل این مشکل آرامش است. اجازه دهید سیستم عصبی پاراسمپاتیک کنترل بدن را در دست بگیرد. پیام هایی که در طول این شبکه منتقل می شود مستقیما به شریان ها ی آلت تناسلی رسیده و باعث انبساط و جریان بیشتر خون در آلت تناسلی و در نتیجه حل مشکل اختلال نعوظ شما خواهد شد.

  10 . از تحریک کننده های کلی بدن اجتناب کنید

  این سخن به این معناست که از کافئین و سایر مواد مشکوک که به عنوان تقویت کننده انرژی شناخته می شوند اجتناب کنید. آرامش در حین رابطه جنسی مهم است وعضلات قبل از نعوظ باید بدون تحریک و آرام باشند.

  11 . برای درمان اختلال نعوظ ،تمرکز کنید

  یکی از راه های رسیدن به آرامش تمرکز روی جنبه های ایجاد صمیمیت و همراهی با شریک زندگیتان است. پیشنوازی و لذت بردن از هم بدون این که نگران نعوظ باشید. باید بدانید که پوست بزرگ ترین اندام جسی بدن است نه آلت تناسلی شما.

  12 . برای درمان اختلال نعوظ ،هندوانه بیشتری بخورید

  هندوانه های قرمز و آبدار می توانند تاثیر بسزایی در لحظات عاشقانه شما داشته باشند. محققین مرکز مطالعات روی میوه ها و سبزیجات در تگزاس متوجه شدند فیتونوترینت های* phytonutrients هندوانه اثری مشابه ویاگرا دارند آب این میوه حاوی سیترولین* citrulline است که موجب انبساط رگ های خونی در بدن می شود. بر خلاف ویاگرا، هندوانه فقط یک اندام خاص را هدف نمی گیرد. سیترولین باعث انبساط رگ های خونی در تمام بدن می شود که برای قلب، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی مفید است. مقدار سیترولین در پوست هندوانه بیشتر از گوشت آن است. از آن جایی که مردم پوست هندوانه را نمی خورند، محققان در حال تلاش برای تولید هندوانه هایی با میزان سیترولینن بیشتر در گوشتشان هستند.

  * فیتونوترینت ها phytonutrients ، فیتوکمیکال نیز نامیده می شوند و مواد شیمیایی بیواکتیو در غذاها هستند که روند پیری را کند کرده و خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش می دهند. فیتونوترینت ها، ویتامین یا مواد معدنی نیستند بلکه بخش هایی از گیاهان هستند که برای محافظت از گیاهان در برابر قارچ ها، باکتری ها، ویروس ها و شرایط مضر زیست محیطی تولید می شوند.

  * سیترولین citrulline : اسید آمینه‌ای است که برای اولین بار آن را در هندوانه پیدا کردند. بالاتر بردن سطح سیترولین بدن می‌تواند تاثیرات مثبتی روی سلامت و عملکرد ورزشی داشته باشد. این اسید آمینه نقش مهمی در بدن دارد، اما برخلاف برخی از اسیدهای آمینه‌ی دیگر، برای ساختن پروتئین بکار نمی‌رود اما نقش چشمگیری در چرخه‌ی اوره دارد که بدن‌تان را از ترکیبات مضر، رها می‌کند. چرخه‌ی اوره، آمونیاک را از بدن خارج می‌کند. محصول نهایی این چرخه، اوره است که بدن از طریق ادرار آن را دفع می‌کند.سیترولین می‌تواند رگ‌های خونی‌تان را گشادتر کرده و نقشی هم در عضله سازی داشته باشد.

  چه زمانی برای درمان اختلال نعوظ باید به پزشک مراجعه کنیم

  مردان درهر سنی می توانند برای اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی درمان شوند. زمانی که تغییر سبک زندگی نتواند کمکی به شما بنماید یک متخصص اورولوژی می تواند مشکل شما را ارزیابی نموده و درمان مناسب به شما ارائه نماید. روش های اصلی درمان اختلال نعوظ عبارتند از:

  درمان دارویی اختلال نعوظ : از جمله جایگزینی تستوسترون testosterone و داروهایی که باعث می شوند خون بیشتری به آلت جنسی برسد مانند ویاگرا Viagra، لویترا Levitra و سیالیس Cialis.

  دستگاه وکیوم که خون را به سمت آلت تناسلی کشیده و برای رسیدن به نعوظ در همان ناحیه نگه می دارد.

  قرار دادن ایمپلنت که به صورت مکانیکی باعث انبساط عروق خونی و ایجاد نعوظ می شود.

  مشاوره برای مقابله با اثرات عاطفی اختلال نعوظ.

  منبع: سیمرغ

  توسط مشاور · 1610 روز 13 ساعت 34 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 0 votes

  سلام وقت بخیر برا من یه سوالی پیش اومده ممنون میشم اگه جواب بدین اینکه میگن بعد دوران قاعدگی چند روز بعدش احتمال حاملگی کم و زیاده رو میشه یه توضیحی بدین که تقریبا چند روز بعد قاعدگی احتمال بارداری کم تر هستش ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین

  توسط مریم مینایی · 987 روز 8 ساعت 11 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

  • سلام به شما دوست عزیز چرخه قاعدگی یک فرد به طور متوسط، بین 28 تا 32 روز است. برخی افراد چرخه کوتاهتری دارند، در حالی که برخی دیگر چرخه طولانی تری دارند. اولین روز پریود یک فرد، اولین روز چرخه قاعدگی او محسوب می شود (یعنی چرخه قاعدگی از اولین روز پریود آغاز می شود و تا شروع پریود بعدی ادامه دارد). پریود افراد، معمولا 3 تا 7 روز طول می کشد.تخمک گذاری، به آزاد شدن یک تخمک از تخمدان ها گفته می شود. اگر چرخه قاعدگی ماهیانه یک فرد حدود 28 روز باشد؛ تخمک گذاری حدود 14روز قبل ازشروع پریود اتفاق می افتد. تخمک گذاری در اکثر افراد مابین روزهای 11 و 21 چرخه قاعدگی اتفاق می افتد. اولین روز از "آخرین پریود یا خونریزی قاعدگی"، روز اول چرخه قاعدگی محسوب می شود. تخمک گذاری همیشه در روز یکسانی از ماه (مثلا روز سوم هر ماه) اتفاق نمی افتد و ممکن است یک یا چند روز زودتر یا دیرتر از تاریخ مورد نظر اتفاق بیفتد پس از آزادی، تخمک به سمت لوله فالوپ (این عضو دو لوله ساده است که در دو طرف انتهای رحم قرار دارند) حرکت می کند، و تا 24 ساعت یا کمی بیشتر از 24 ساعت، در آنجا می ماند. بارداری در صورتی رخ می دهد که اسپرم به سمت لوله فالوپ حرکت کند و تخمک را در این زمان بارور کند. اگر اسپرم تخمک را بارور نكند، تخمك به سمت رحم حرکت کرده و از بین می رود و بدن برای دوره قاعدگی بعدی آماده می شود. دو فاز (مرحله) اصلی در چرخه قاعدگی پس از پریود وجود دارد: فاز فولیکولار و فاز لوتئال فاز فولیکولار: این مرحله که قبل از تخمک گذاری رخ می دهد، با پایان پریود شروع می شود و تا شروع تخمک گذاری ادامه می یابد. در این مرحله، هورمون استروژن ترشح می شود که باعث رشد لایه داخلی رحم می گردد. بالا رفتن استروژن باعث ترشح هورمون دیگری می شود که این هورمون باعث پاره شدن فولیکول و آزاد شدن تخمک می شود. فاز لوتئال: مرحله لوتئال، که از زمان تخمک گذاری تا پایان چرخه قاعدگی فعلی و شروع چرخه بعدی (شروع قاعدگی) رخ می دهد، معمولا 14 روز طول می کشد. زنان در طی یک یا دو روز تخمک گذاری یعنی زمانی که تخمدان ها تخمکی را آزاد می کنند، بیشترین شانس بارداری را دارند. اما، حتی داشتن رابطه در روزهای پیش از تخمک گذاری نیز ممکن است منجر به بارداری شود، زیرا اسپرم می تواند چندین روز در داخل بدن زن زنده بماند و اگر زمانی که اسپرم هنوز زنده هست، تخمک آزاد شود، امکان بارداری نیز وجود دارد.

   توسط مشاور · 986 روز 23 ساعت 20 دقیقه قبل

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است