پرسشتان را مطرح کنید

خانه » متفرقه » رابطه پسروبعد اون
0 امتیاز
Vote Con!
حل شده

رابطه پسروبعد اون

استرس

سلام خسته نباشین.پس بذارن از اولش براتون بنویسم …..من تابستان شهریورماه باپسری به اسم امیر دوست شدم البته به قصد ازدواج ومنم حرفهاشو باور کردم که دوستم داره بعدا فهمیدم شمارمو ازدوستش گرفته بادوستش سعید یک ماه دوست بودم وبعدا خودم ولش کرده بودم چون پسرخوبی نبود ولی اوایل خودشو خیلی خوب نشون میداد…..امیرهم همینطور بعدا بهونه ها شروع شدن هردفعه یه داستانی برام میساخت وپیشنهاد رابطه جنسی بهم میداد منم قبول نکردم تااینکه یک ماه بعد همه چیو به مامانم گفتم بعدا هم بابام بهم شک کرده بود وگوشیمو ازم گرفت من تو مدتی باهاش بودم خیلی دعوامون میشد اعصابم خیلی داغون شده بالاخره رابطم باهاش تموم شد ولی الان زخمی که رو تنم گذاشته خیلی جاش درد داره دیگه اون دختر شاد قبلی نیستم خیلی ضعیف شدم اون زیبایی خیره کنندم کمرنگتر شده بس غصه خوردم خانوادم همیشه بی اعتمادن بهم همیشه دعوامون میشه سرهرموضوعی خیلی افسرده شدم سردرد های عجیبی دارم نمیدونم واقعا چکار کنم دیگه اصلا دلم نمیخواد اسم امیررو بیارم حالم ازش بهم میخوره.

توسط شانیا درمتفرقه · پاسخ 3239 روز 4 ساعت 14 دقیقه قبل

سوال: 3 پذیرفته شده: 3 ( 100% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (5)

 1. 0 votes

  سلام علیکم.
  خوب بهتر بود ادامه سوال قبلی می پرسیدید چون حجم سوالات میره بالا .
  اما لطف کنید سوالات قبلی خودتون را پاسخ نهایی بزنید .
  پاسخ شما انشاءالله بزودی داده میشود .

  یک سوال از چه قشری هستید مذبی یا غیر مذهبی ؟
  ادامه همین سوال پاسخ بدید –

  توسط میثم رشید · 3238 روز 18 ساعت 26 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes
  پذیرفته شده

  معمولی هستیم ویخورده مذهبی ولی پدرومادرم تعصبی هستن

  توسط شانیا · 3238 روز 17 ساعت 48 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  خوب منظورم این سوالات نبود که پاسخ نهایی زدید منظور سوالات قبلی شما درصفحات قبل بود .
  خوب انشاءالله با توجه به کمبود وقتم سعی می کنم بزودی پاسخ کامل را برای شما بنویسم.

  توسط میثم رشید · 3238 روز 17 ساعت 26 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 0 votes

  مرسی ببخشید دستم روش رفت هواسم نبود ممنون منتظرتونم

  توسط شانیا · 3238 روز 17 ساعت 16 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 5. 0 votes

  سلام علیکم.

  متسفانه خیلی ازجوان ها وقتی وارد دوره ای جوانی میشوند نیازهایی عاطفی وجنسی احساس می کنندکه به چند دسته تقسیم میشوند:
  1-عده ای از جوان ها(چه دختر وپسر) صبر پیشه می کنند تا از راه حلال (ازدواج)به این نیازفطی خودشان جواب دهند.
  2-عده ای از جوانها(دختروپسر)برای پاسخ گویی به نیازفطریشون دست به برقراری دوستی باجنس مخالف خود می زنند.
  به سمت دوستی میرودند .که دچار مشکل میشوند.
  اما ما ابتدا ریشه یابی می کنیم که چطور وضعیت شما به اینجا رسیده بعد راهکارهایی را برای شما بیان می کنیم.

  مرحله اول :دوست شدن.
  پرسشگرمحترم خدا در قرآن فرموده است که دوست پنهانی نگیرید خیلی از جوان هاتفاوت نسبت به این امر هستند وما شاهد این هستیم که چگونه جوان ها به مشکل برمی خورند .
  اکثر سوالات این سایت ازاین قبیل است –دختر خانم اول دوست شده بعد علاقه ایجاد شده بد تصمیم گرفته میشود که باهم ازدواج کنند.دراین بین فقط احساسات حرف اول را می زند .
  دراین جا پسر ها ودخترها چند دسته میشوند:
  1-پسرهایی که ارتباط دوستی برقرار می کنند فقط برای لذت بردن چند روزی ازاین آقا یاخانم .این دسته تصمیم برازدواج ندارند واین دسته از افراد وقتی باخانم ها دوست میشوند به راحتی بعد ازیک مدت خانم را رها می کنند .(حرفشون هم این است که ما بدرد هم نمی خوریم)میروند به دنبال کارشون.دراینجا خانم ها دچار مشکلات افسردگی وروحی میشوند.
  2-پسرهایی هستند که همینطوری دوست میشوند (شاید برای تجربه دوستی )این رابطه را برقرار می کنند وبعد از مدتی هردو طرف اظهار علاقه می کنند وتصمیم می گیرند برای ازدواج .که بیشترین صدمه ها را خواهند خورد .

  ببینید ارتباط دوستی به دلایل بسیار واضح درست نیست وشرع هم دوستی با نامحرم را حرام کرده وخدا در قرآن می فرماید که دوستی پنهانی نگیرید.
  چرا دوستی صحیح نیست؟ در دوستی هایی که بین دختر وپسرها صورت می گیرد اول فقط به قصد دوستی چند وقته صورت می گیرد –وازآنجا که میل عشق عاشقی انسان قوی است –هردوطرف بعد از مدتی نسبت به هم علاقه پیدامی کنند –اما سوال من این است که آیا این عشق علاقه واقعی است یا کاذب ؟ما برای شما اثبات می کنیم که علاقه کاذب است نه واقعی وعاقلانه .
  چرا؟علاقه واقعی یعنی اینکه بدون اینکه 5سال باهم دوست بشن از طرف اشخاص یادوستان به هم معرفی میشوند برای ازدواج، دختر وپسر بعد از اینکه از راه حلال وشرع وعرف( که هردوهم تصمیم برازدواج دارند) وقتی هم دیگر را از هرلحاظ سنجیدند وملاک های خودرا مورد ارزیابی قرار دادند وبه توافق رسیدند دراینجا خانواده هردوطرف به خدمت هم دیگر میرسند ووقتی خانواده ها به توافق رسیدند ودختر وپسرهم به توافق رسیدند دراینجا دختر وپسر به این نتیجه میرسند که می توانند بر هم دیگر تکیه کنند درزندگی به عنوان یاور ومونس زندگی، برای هم دیگر باشندواینجا علاقه وعشق بین دختر وپسر ایجادمیشود ووباهم عقد وازدواج می کنندوبیش از بیش به یکیدیگر محبت مهر ورزی می کنند.
  این علاقه وعشق عاقلانه است واگر هردوطرف عاقل باشند می توانند برای سالیان دراز این عشق را حفظ وروز به روز برعشق هم دیگر بیفزایند.
  این عشق چون باارزیابی وسنجیدن ملاک (اینکه آیا این فرد از هرلحاظ می تواند برای من همسری مناسب باشد؟)صورت گرفته می تواند پایدار باشد.
  اما چرا عشقی وعلاقه ای که در دوستی هاصورت می گیرد کاذب است؟
  دردوستی ها هردوطرف ابتدا برای هوس صورت می گیرد چون خدا این راه را حرام کرده وچیزی که حرام است چیزی جز هوس نیست.دراین دوستی ها ابتداشخص برای چشیدن وتجربه دوستی باجنس مخالف اقدام می کند یعنی هردوطرف به هیچ وجه هم دیگر را نسنجیده اند که آیا این فرد می تواند همسری مناسب باشد یا نه ؟اصلا آيا این شخص خوصیات اخلاقی را مقید هستند؟چون دراین دوستی ها اصلا باهدف ازدواج صورت نگرفته –بعداز مدتی وقتی هردوطرف مدتی باهم دوست میشوند علاقه ای ایجاد میشود-که تصمیم می گیرند برای ازدواج-ما این عشق را کاذب می دانیم !چون این علاقه از روی پایه واساسی شکل نگرفته ! چون این عشق را برپایه محمکی صورت نگرفته –زمانی عشق برپایه واساس محکمی بنا میشود که هردوطرف قبل ازاینکه احساسا ت برعقل آنها چیره شوند هم دیگر را بسنجند که آيا این شخص میتواند همسر مناسب برای من باشد؟یانه؟
  ((((((((((امام علی (ع)فرمودند:علاقه شدید چشم راکوروگوش را کر می کند.))))))
  افرادی که اهل رابطه دوستی نیستند وقتی می خواهند ازدواج کنند ابتدا شخص مورد نظر را از هرلحاظ می سنجند اون هم از راه عرف وشرع !هم دیگر را مورد ارزیابی قرار می دهند واگر دیدند که برای هم مناسب هستند ومراسم خواستگاری را انجام می دهند وقتی همه چیز خوب پیش رفت اون وقت مهر علاقه وعشق ایجاد میشود .
  اما افرادی که دوست میشوند ابتدا احساسات برعقل اونها چیره میشود ودیگر ضعف های هم دیگر را نمی توانند ببینند وکاملا بااحساسا ت پیش می روند واکثراین افراد درزندگی به مشکل بر می خورند چون قبل از ازدواج چون احساسات برعقل آنها چیره شده بود خوب نتوانستند هم دیگر را مورد ارزیابی قرار بدهند.
  ووقتی وارد زندگی میشوند دچار تناقض هایی می شوند که به مشکل بر می خورند.
  وبیشتر سوالات دراین سایت از این قبیل ازدواج ها بوده والان دچار مشکل شدند.

  ازدواج صحیح :
  ازدواج صحیح ازدواجی است که عقلانی صورت بگرید که در بالا عرض شد –سنجیدن ملاک ها وارزیابی دوطرف +موافقت خانواده ها+ایجادعشق وعلاقه .
  بنابراین به هیچ وجه دوستی ها خوب نیست ونبوده که دلایلش هم دربالا عرض شد .
  ازدواجی موفق است که برای خدا باشد –دوستی که منجبر به ازدواج میشود نه تنها زندگی باگناه شروع می شودبلکه درزندگی هزاران مشکل پیش می آید.
  اگر شما می خواید ازدواج موفق وخداپسندانه ای داشته باشید لازم نیست رابطه دوستی برقرار کنید بزارید اون کسی که طالب عشق واقعی است بیاد دنبال شما (نه ازطریق دوستی) .دراینجا عزت خانم حفظ میشود وکسی به دنبال شما آمده است که طالب زندگی سالم وعشق وعلاقه است نه دوستی ها چندروزه –چون خیلی از پسرهایی که رابطه ی دوستی برقرار می کنند فقط می خواهند چند روز با جنس مخالف خود خودشون را ارضا کنند.
  بنابراین بزارید افرادی که طالب عشق حقیقی هستند بیایند خواستگاری شما از راه حلال وعرف وشرع که هم خدا راضی است وهم پدرومادر –چه چقدر زیباست.اکثر ازدواج هایی که اینگونه هستند که ازدواج سنتی می گویند موفق بوده البته درهمین ازدواج ها هم باید دختر وپسر همدیگر را از هر لحاظ (فرهنگی واقتصادی –اخلاقی ورفتاری )همدیگر را بسنجند وببینند برای هم دیگر مناسب هستند یانه؟تامیزان موفقیت در ازدواج بالابرود.
  اما دوستی هایی که منجبر به ازدواج میشوند اکثر ا منجبر به طلاق میشود چون از همان اول بنای زندگیشون بر گناه صورت گرفته است وبعدهم عشق وعلاقشون برپایه هوس بناشده که شاهدش این است که اکثر این افراددرزندگی زناشویی نسبت به هم دچار بدبینی واختلاف وشک وتردید و….میشوند که در عاقبت منجبر به طلاق میشود.درسایت خودمون یک دور سوالات را مرور کنید اون وقت می فهمید.

  کارشما .
  کار شما واقعا اشتباه بوده.هرپدر ومادری خوشبختی فرزندشون را می خواهند –اگر آنها شما را سرزنش می کنند به خاطر این نیست که می خواهند شما را اذیت کنند، بلکه می خواهند به شما بفهمانند، که کار شما اشتباه بوده اما دراین بین هم گاهی افراط میشود ونمی دانند که باید چگونه دراین جور مواقع بافرزند رفتا ر کنند.
  اما اینکه کار شما اشتباه بوده –انشاءالله نسبت به اشتباه خودتون پی برده اید –اما باید خدا را شکر کنید که این دوستی منجبر به ازدواج نشده، چون به احتمال خیلی زیاد منجبر به طلاق میشود وخدا راشکر کنید .
  رفتار پدر ومادرتون
  خیلی از پدر ومادرها اگر با فرزند دراین موارد رفتاری تند می کنند، به خاطر دلسوزی است ،اما خیلی از والدین نمی دانند،که دراین گونه موارد چگونه رفتار کنند ،شما هم این رفتارهای تند را بزارید، پای دلسوزی پدر ومادر .

  افسردگی ..
  عمل این افسردگی شما به دولیل است :
  1-مادی:هردختری دوست دارد که مونس خودش را درزندگی پیداکند وازدواج موفقی داشته باشد،بله ما این حق را به شما می دهیم ،اما سوالمون این است که آیا راه حلش دوستی ها حرام است؟که عاقبتش به اینجا ختم میشود-حالاشما شانس آوردیدکه منجبر به ازدواج نشد-خیلی از افرادی هم که اینگونه ازدواج کردند،الان درزندگی دچار مشکلاتی فراوان شدند.
  بله این عادی است که وقتی یک دختری این گونه کسی که ادعا کرده او را دوست دارد رها می کند دچار افسردگی میشود.
  2-معنوی :
  خداوندمتعال می فرماید : (
  من اعرض عن ذکری فان له معیشه ضنکا)وهرکس ازیاد من دل بگرداند ٰدرحقیقت زندگی تنگ (وسختی )خواهد داشت.
  درخیلی از احادیث ذکر شده که ارتباط بانامحرم ذکر شده است:
  رسول خدا (ص)فرمودند:هرکس بازن نامحرم بگوید وبخندند،خداوند او را برای هرکلمه دردنیا،هزار سال زندانی خواهد کرد.
  امام صادق (ع)فرمودند:نگاه به مناظر شهوت انگیز،تیرزهر آلودی از تیرهای شیطان است ،وچه بساکه یک نگاه به نامحرم سبب حسرت واندوه طولانی خواهد شد.
  راه حل مادی :
  این است که شما دیگه دنبال دوستی نرید وبه پدر ومادرتون صحبت کنید واظهار پشیمانی کنید وبهشون بگید که این درس عبرتی بود برای من دیگه دنبال این کارها نمیرم ،لذا دلسوز تر از خانواده چه کسی است؟ باهشون انس بگیرید.
  واکر نیاز عاطفی وجنسی دارید –راه حلش دوستی نیست !راه حلش ازدواج از طریق شرع وعرف که مورد رضای خدا وخانواده است.
  راه حل معنوی: خدا دراین گونه موارد راه حلی قرار داده که توبه است ،همه ما ممکن است درزندگی خطایی کنیم ،اما مهم این است که به اشتباه خودمون پی ببریم وتوبه کنیم واز خدا بخوهیم که همسری شایسته از راه حلالش نصیبمون کنه.
  واین مطلب را درنظر داشته باشید،انشاءالله درآینده ازدواج کردید هرگز به همسرتون نگید که قبل ازازدواج باکسی دوست بودید –چون دراحادیث ذکر شده که گناه خودتون را برای دیگران آشکار نکنید چون باعث میشود که عزت میشود که عزت مومن ازبین برود.ومطلب دیگر باعث بدبینی همسرتون به شما میشود ازاین قبیل سوالات در سایت بوده است .

  جمع بندی ……………..
  1-خیلی از جوان ها در اوایل جوانی پدرومادر را به جای اینکه همراه خود ببینند مقابل خود می بینند که این غلط است ،زیرا کسانی که دلسوز تر ازدیکران هستند اینها هستندبه چند دلیل:
  مادر است که 9ماه فرزند خودش باخود با همه سختی که دارد حمل می کند که انشاءالله خودتون بعدا متوجه میشوید که چقدر سخت است.ومادراست که بادلسوزی فرزند را بزرگ می کند.
  پدراست که بازحمت صبح تاشب برای ساختن وتامین زندگی فرزندان کار می کند که خیلی سختی می کشد.
  اگرچه هیچ وقت نمی شود زحماتشون را جبران کرد اما می شود تا حدودی با گوش کردن به حرفشون واحتران گذاشتن وازدواجی سالم که مورد قبول آنها هم تاحدی زحماتشون را جبران کرد.
  2-اگر نیاز عاطفی وجنسی دارید که هرجوانی دارد ،راه حلش ازدواج سالم که افراد ازطریق خانواده بیایند خواستکاری شما (نه اینکه شما اول دوست بشید)که با ارزیابی صحیح وسنجیدن ملاک ها همسرآیندتون انشاءالله بتونید همسر مورد نظرتون را انتخاب کنید تا زندگی موفقی داشته باشیدوسعی کنید ملاک هاتون را عقلانی انتخاب کنید –ملاک هایی را انتخاب کنید که لزوم یک ازدواج موفق است که درپایین براشما عرض می شود:
  خیلی مهم است اینکه بدانیم چگونه می توانیم یک زندگی موفق داشته باشیم.
  برای ازدواج چند نکته مهم است .
  وقتی کسی می گوید می خواهم ازدواج کنم باید
  1-به بلوغ فکر ی رسیده باشد –یعنی اینکه احساس کند که می تواند یک خانواده را اداره کند.
  2-بلوغ جنسی –البته این نکته که امروزه بلوغ جنسی در به گزارش مرکز آمار پایین آمده یعنی این که افراد زود به بلوغ جنسی می رسند.
  3-اطلاعات خود را در زمینه زناشویی بالا برده باشد.
  امروز ه خیلی از طلاق ها به خاطر این است که افراد دارای بی اطلاعی از برخورد صحیح با همسر و…می باشد .که افرادی که می خواهند ازدواج کنند باید سعی کنند با مطالعه کتاب هایی که در این زمین نوشته شده است را مطالعه کنند سطح اطلاعاتشون بالا رود .
  کتاب هایی مثل مردان مریخی و زنان ووسی نوشته آقای جان گری بسیار می تواند موثر باشد.و کتاب های دینی پیرامون چگونگی روابط زناشویی که از گفته های معصومین به مارسیده .
  4-ساخته شدن از لحاظ روحی ومعنوی .خیلی افراد در زندگی به خاطر اینکه قبل ازدواج خودرا از لحاظ اخلاقی و روحی و معنوی نساخته اند در زندگی به گونه ای رفتا ر می کنند که موجب اختلاف در زندگی می شود .اگر مشاهده کرده باشید افرادی که واقعا مومن وبا تقوا هستند در زندگی موفق هستند و حقوق یکیدیگر را بهتر در زندگی رعایت می کنند .
  که باید با تهیه کردن سخنرانی های مذهبی یا رفتن پای درس استاد اخلاق خود را ازلحاظ اخلاقی ومعنوی ساخت .
  اما چگونه می توانیم یک زندگی موفق داشته باشیم؟؟؟آیا ملاک فقط تقوا کافی است؟همرا ه با ذکر احادیث پاسخ خواهم داد.
  یکی از عواملی که می تواند باعث خوشبختی در ازدواج شود دقت در انتخاب همسر است که در ادامه می گویم چه کسی را باید برای همسری انتخاب کرد .
  انتخاب همسر .
  اسلام همانگونه که به ازدواج اهمیت داده و همگان را به آن توصیه کرده است .انتخاب همسر را یکی از مهم ترین مراحل ازدواج شمرده وسفارش های و راهنمایی لازم را ارائه نموده تا خانواده ای تشکیل میشود ،بنیانی مستحکم وپایدا ر داشته باشد.
  اولین اساسی ترین ملاک ،دین دار بودن همسر انتخابی و برخورداری از اخلاق نیک علاوه براینکه خانواده را استحکام می بخشد ،هریک از زن و مرد را از انحرافات و بدی ها باز می دارد .
  پیامبر گرامی اسلام صلی..فرمودند:اگرشخصی به خواستگاری آمد که دین و اخلاق او مورد پسند شما بود ،همسری به او بدهید ،چرا که در غیر این صورت ،فتنه وتباهی بزرگی در زمین ایجاد خواهد شد.(1)
  اسلام ،انتخاب همسررا برعهده دختر وپسر قرار داده است تا باواقع بینی ،مال اندیشی ،تفکر ومشورت با والدین وافراد مطمئن ،همسر خود را انتخاب کنند.
  از مهمترین عواملی که ضامن خوش بختی وسعادت برای زوجین است ،اصل هم کفو بودن است .
  کسی که دیگران را به عنوان شریک زندگی انتخاب می نماید ،باید از هر حیث شایستگی داشته ،دارای سلامت جسمی و روحی و اصالت و خانوادگی باشد.
  توجه به اختلاف سن ،سطح و میزان تحصیلات ،اعتقادات و باور ها ،وضعیت جسمی و جذابیت ها ،سطح اقتصادی و وضعیت فرهنگی و…درایجاد زندگی پایدار موثر است .بنابراین لازم است که هریک از دختر وپسر در موارد فوق تا حد لازم همانند باشند.چرا که دربسیاری از اوقات ،اختلاف فاحش دختر و پسر دراین موارد ،موجب جدایی گشته.
  متسفانه امروزه بعضی از خانواده ها به جای این که به دین ،اخلاق ،فرهنگ ،اصالت خانوادگی ،نجابت ،پاکی و کفو بودن یکدیگر توجه کنند ،به معیار های غیر صحیح از جمله :ثروت و مقام و شغل ،ماشین،خانه و..اهمیت می دهند .اینان نمی دانند که ازدواج یک ارضای جنسی صرف نیست و مهریه های بالا ،چشم وهم چشمی ها ،جهزیه های آن چنانی ،خرج زاید و تشریفاتی و…نمی تواند مسلماضامن خوش بختی باشد .
  ازدواج پیوندی مقدس است که در سایه آن ،زن ومرد به کمال می رسند وسعادت ونیک روزی را نصیب خود می کنند.
  بنابراین موضوع ازدواج و تشکیل کانون خانوادگی در درجه ی اول ،هماهنگی زن و مرد می باشد.وعدم توجه به مقررات وقوانین و هم چنین بهداشت روانی آن در نسل حاضر برای عده ای زیادی ناراحتی و ملاخاطر به وجود آورده است .زیرا شالوده ی آن از روی عشق وتظاهرات غریزه جنسی بنیان گذاری شده است .از این رو زن ومرد باید برای ازدواج وانتخاب همسر به تامین بهداشت و روحی و اجتماعی و آموزشی و اقتصادی یک دیگر توجه کنند تا بتوانند یک زندگی اصولی ومستجکم را بنا کنند.(2)
  امام صادق علیه اسلام می فرمایند:درهنگام ازدواج ببینیدخود را در کجا قرار می دهید وچه کسی را شریک زندگی خود می کنید .بهترین زنان آنانند که منسوب به اصل و منسب شایسته می باشندو مخصوصا از نظر روانی باید خوش اخلاق باشند و بدان که زنان مختلفند :بعضی از آنها غنیمتند و بعضی دیگر غرامت.(3)(4)
  انشاءالله به پاسخ خود رسیده باشید اگر نرسیدمی توانید دوباره ادمه سوال خود را از همین سوال بپرسید وگرنه از پروفیل خودتون گزینه حل شده را بزنید.
  ———————————————————————————–
  1-وسائل الشیعه-ج14-ص51
  2-صفذر صانعی-بهداشت ازدواج از نظر اسلام-ص6
  3-وسائل الشیعه –ج3-باب 6 –ص4
  4-آداب زناشویی –علی اکبری بامقدمه دکتر باهر.
  3-همیشه توکل برخدا بکنید واز دوستی با نامحرم دوری کنید چون نتیجه ای جز گناه ودور شدن از خدا وسختی وافسردگی درزندگی وویران شدن آخرت ودنیا انسان ندارد.
  حرف آخر…….
  انشاءالله همسری شایسته ومناسب خداوند متعال نصیبتون کند .
  وانشاءالله درتمام امورد خداوند متعال یاریتون کند.
  انشاءالله همیشه درزندگی موفق باشید.
  انشاءالله توانسته باشیم کمکتون کرده باشیم.
  برای مشاوره شما چند ساعتی وقت گذاشته شده است لذا هزینه شما پول نیست فقط 10صلواة برای سلامتی وفرج امام زمان(ع) هست.
  باز اگر مشکلی داشتید به سایت ما سربزنید بزودی سایت جدید ما با امکانات جدید ومفید راه اندازی میشود.
  التماس دعا …
  اگر سوال دیگر ی ندارید پاسخ نهایی سوالات را انتخاب کنید .
  یاعلی………………..

  توسط میثم رشید · 3236 روز 17 ساعت 44 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است