پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مسایل جنسی » رابطه جنسی بدون ازدواج
0 امتیاز
Vote Con!

رابطه جنسی بدون ازدواج

رابطه جنسی بدون ازدواج، هرزه نگاری

سلام. وقت بخیر.
رابطه جنسی بدون ازدواج (One-night stand) به قصد کامجویی یا تجربه لذت جنسی برای روان و جسم زیان بارتر است یا هرزه نگاری (pornography)؟
آیا از نظر روانی و جنسی سالم است که شخصی که اساسا تمایلی به بچه دار شدن یا حتی ازدواج ندارد و یا به فرض وجود تمایل نیز به هر دلیلی در آینده نزدیک امکان ازدواج برای او فراهم نیست، به دنبال کسب لذت جنسی یا ارضای نیاز جنسی خود از راهی فراتر از خود ارضایی باشد یا تنها باید به خودارضایی اکتفا کند؟
با سپاس

توسط sinashahian درمسایل جنسی · پاسخ 1527 روز 5 ساعت 12 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  اینگونه روابط بسته به فرهنگ و مذهب فرد متفاوت است در جامعه ما روابط خارج از تعهد مورد پذیرش نمی باشد و دیدگاه مثبتی را در مورد فرد ایجاد نخواد کرد و می تواند پیامدهای قانونی نیز داشته باشد و بسته به میزان اعتاد شما می تواند احساسات متفاوتی را بعد از این روابط تجربه خواهید کرد . پس بهتر است از طریق قانونی آن وارد این روابط شوید اما در مورد خودارضایی نیز به علت عوارض زیادی که در فرد ایجاد می کند منع شده است که از جمله این موارد : مشکلات روحی مانند افسردگی ، عصبانیت، تند خویی، مشکلات جسمی مانند زودانزالی و بیماری پروستتان ، بد شکلی بدن ، تنوع طلبی ، کاهش تمرکز و ….
  اینکه فرد شرایط ازدواج را دارد اما از آن فراری است با وجود داشتن نیازهای جنسی می تواند اما ازدواج و بچه دار شدن در دیدگاه او جایگاه مناسبی ندارد میی تواند دلیل روانی داشته باشد که نیاز به بررسی دقیق تر به صورت حضوری توسط یک روانشناس دارد اما اگر فرد نیاز جنسی دارد و تمایل به ازدواج نیز در او وجود دارد اما شرایط مالی را دارا نمی باشد بهتر است با مدیریت نیاز جنسی و یا از طریق صحیح و مورد پذیرش اجتماع و فرهنگ فرد که خطری برای او به همراه نداشته باشد نیاز خود را برطرف کند.
  درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  02122354783
  شاد باشید

  توسط مشاور · 1525 روز 7 ساعت 42 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است