پرسشتان را مطرح کنید

0 امتیاز
Vote Con!

ذخیره تخمدان کم

تگ،

   با سلام

من 38 سال دارم و مجردم .طی ازمایشی که دادم fsh 12.58 , و amh 0.08 بود .قاعدگی ام معمولا 2-3 روز زودتر از موعد هست .

سونو دادم و مشکلی نداشتم . حالا چد سوال داشتم :

1. با این ذخیره تخمدانی امکان بارداری طبیعی دارم ؟

2. با توجه به نتیجه ازمایشم میزان موفقت روش ivf برای من چقدر است ؟

3. دارویی هست که ذخیره تخمدانی افزایش بده ؟

4. از کسی شنیدم برای درمان باید طبع رحمم را سرد کنم . این واقعیت داره ؟ چطور میشه فهمید رحممان سر هست یا گرم؟

ممنونم

توسط shohreh دردوران بارداری · پاسخ 2039 روز 18 ساعت 12 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  دوست عزیز تفسیر این مورد با پزشک معالج شماست و شما باید با ایشون مشورت کنید

  AMHدر سندرم تخمدان پلی‌کیستیک افزایش می یابد.
  AMHدر برخی از انواع سرطانهای تخمدان افزایش می‌یابد.
  کاهش AMH در دوره‌ی درمان تومورهای تخمدان که این هورمون را تولید میکنند نشان دهنده‌ی اثربخشی درمان است.
  تست AMH در فرآیند لقاح خارج رحمی (IVF) کاربرد دارد. میزان AMH با احتمال موفقیت IVF ارتباط دارد.
  کاهش قابل ملاحظه در سطح AMH نشان دهنده ی شروع یائسگی است.
  سطح هورمون AMH در دختربچه‌ها و پس از یائسگی پائین است.
  فقدان یا پائین بودن سطح این هورمون در پسربچه‌ها ممکن است در اثر اختلال در ژن AMH باشد و معمولا در صورت عدم رشد بیضه ها یا در اختلال در عملکرد بیضه‌ها دیده می شود. فقدان آندروژنها منجر به ناهنجاری دستگاه تناسلی و اندام های جنسی می شود.
  طبیعی بودن سطح AMH و آندروژن ها در پسربچه‌هائی که بیضه‌ی آنها پائین نیامده به این معنی است که بیضه‌ها وجود دارند و فعالیت آنها هم طبیعی است ولی از نظر فیزیکی در جایگاه طبیعی خود قرار نگرفته‌اند.
  AMH توسط فولیکول در حال رشد در تخمدان با سرعت ثابتی تولید می شود و مقدار آن تحت تاثیر قرصهای ضدبارداری یا حاملگی قرار نمی‌گیرد.

  توسط مدیریت سایت · 1983 روز 7 ساعت 21 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  با سلام دوست عزیز در مورد ذخیره تخمدان بله امکان بارداری وجود دارد و اصلا جای نگرانی وجود ندارد .در مورد اینکه روش مطرح شده را می توانید استفاده کنید یا خیر ببینید شما مجرد هستید و هنوز ازواج نکردید در مورد برخی مسائل ان چیزی که اهمیت دارد بحث طرف مقابل و نوع اسپرم و کشش او هم هست که در بارداری موثر است و ممکن است مشکل خاصی ایجاد نشود و بارداری صورت گیرد .منتهی در مورد سوال اخر و سرد کردن رحم ببینید وقتی در جامعه ای زندگی می کنیم که پزشک و متخصص وجود دارد اصلا نباید نگران چیزی بود .در هر حال امیدوارم در هر مورد با پزشک حضوری صحبت کنید و خوب وقتی شرایط ازدواج فراهم شد بهتر می توانید این موارد مطرحی را بررسی کنید .امیدوارم خوشبخت باشید و فرزندان سالمی داشته باشید

  توسط مشاور · 1983 روز 5 ساعت 53 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  امکان بارداری با ذخیره تخمدان کم

  زنانی که دارای ذخیره تخمدان کمی هستند، در صورتی که بخواهند که به شکل طبیعی باردار شوند، نرخ موفقیت آنها همانند بارداری از طریق لقاح مصنوعی ، یک نرخ موفقیت پایینی خواهد بود. علاوه بر این، زنان دارای DOR در زمانی که با تخمک خودشان و با استفاده از روش IVF باردار شوند، به دلیل کیفیت پایین تخمک با ریسک سقط جنین قابل توجهی مواجه خواهند شد.

  در صورتی که ذخیره تخمدان من کم باشد، چه شرایطی پیش خواهد آمد؟

  ذخیره تخمدان کم در زمانی ایجاد می شود که یک کاهش فیزیولوژیایی در تعداد تخمک ها وجود داشته باشد؛ این کاهش باعث می شود که تعداد تخمک ها کم باشد و شانس مناسبی برای بارداری وجود نداشته باشد. معمولا این شرایط به دلیل مُسن شدن تخمدان ها صورت می گیرد. افراد می توانند دارای ذخیره تخمدان کمی باشند، ولی عملکرد تخمدان آنها سالم و بدون نقص باشد.

  آیا این امکان وجود دارد که شما با داشتن تعداد کیسه وچک ترشحی یا دفعی کم، بارداری شوید؟

  زنان دارای تعداد کم کیسه وچک ترشحی یا دفعی انترال ، در برخی مواقع با تخمک های خودشان باردار می شوند. یک فراصوت در طول چرخه درمان می تواند یک مورد ناخوشایندی باشد، ولی یک تغییر در داروهای بارداری شما می تواند نتایج فراصوت بعدی را به موارد بهتری تبدیل کنید. … آزمایش و درمان باروری یک مورد استرس زایی می باشد.

  چرا ذخیره تخمدان من کم است؟

  ذخیره تخمدان کم (DOR) یک شرایطی می باشد که در آن تخمدان ظرفیت مولدی نرمال خودش را از دست می دهد و باروری را پیچیده و سخت می کند. این شرایط می تواند در نتیجه بیماری یا آسیب دیدن ایجاد شود، ولی در اکثر موارد در نتیجه مسن شدن نرمال ایجاد می شود.

  آیا من با وجود ذخیره تخمدان کم، می توانم به صورت طبیعی باردار شود؟

  زنانی که دارای ذخیره تخمدان کمی هستند، در صورتی که بخواهند به شکل طبیعی باردار شوند، نرخ موفقیت آنها همانند بارداری از طریق لقاح مصنوعی، یک نرخ موفقیت پایینی خواهد بود. علاوه بر این، زنان دارای DOR در زمانی که با تخمک خودشان و با استفاده از روش IVF باردار شوند، به دلیل کیفیت پایین تخمک با ریسک سقط جنین قابل توجهی مواجه خواهند شد.

  آیا ذخیره تخمدان می تواند افزایش یابد؟

  بله! می توان کیفیت تخمک را افزایش داد. مهمترین عامل در درمان یک زن دارای ذخیره تخمدان کم عبارت از کیفیت پایین تخمک می باشد که با استفاده از آزمایش ذخیره تخمدان مناسب می تواند به موقع تشخیص داده شود.
  من به چه نحوی می توانم کیفیت تخمک های موجود در تخمدانم را افزایش دهم؟
  غذاهای سالم منجر به بهبود سلامت کلی می شوند؛ این شرایط باعث می شود که تخمک های شما سالم و دارای کیفیت بالایی باشند و همچنین وضعیت باروری کلی بهبود پیدا کند. سعی کنید که از سبزیجات برگ دار، حبوبات سالم، خوراک های مختصر، آجیل، سبزیجات تازه و میوه ها استفاده نمایید.

  آیا اسید فولیک می تواند منجر به افزایش کیفیت تخمک شود؟

  در حالی که تعداد کلی تخمک ها را نمی توان افزایش داد، ولی تحقیقات صورت گرفته بیانگر این است که کیفیت تخمک قابل ارتقاء دادن می باشد. نشان داده شده است که مکمل های دارای مایو – اینوزیتول، اسید فولیک و ملاتونین، برای افزایش کیفیت تخمک ها و عملکرد تخمدان مناسب هستند.

  آیا استرس می تواند منجر به ذخیره تخمدان کم شود؟

  اثبات شده است که قرار گرفتن در معرض استرس با عدم توانایی در تولید مثل مرتبط است. ظرفیت تولید مثلی زن بستگی به ذخیره تخمدان دارد. … با این وجود، همبستگی مابین استرس روان شناختی و سطح AMH نامشخص می باشد.

  آیا AMH پایین به معنای کیفیت پایین تخمک می باشد؟


  AMH پایین، همانند سطوح FSH بالای غیر نرمال، نشان دهنده توانایی تخمدان ها برای تولید تعداد مناسبی از تخمک های با کیفیت بالا می باشد؛ این مورد نشان دهنده یک پیش آگاهی از باروری نسبتا ضعیف و پایین بودن احتمال موفقیت با IVF می باشد.

  توسط مدیریت سایت · 1272 روز 14 ساعت 48 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است