پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » دوستی !!
2 امتیاز
Vote Con!

دوستی !!

تنهاییدوستی

دختری هستم 24 ساله.دانشجو مهندسی نرم افزار.متاسفانه شدیدا احساس میکنم که جذاب نیستم.
علت این حس دوستانم هستم که با اینکه هم سن من هستن وارد رابطه های بسیار خوبی شدن.که طرف مقابلشون از هر نظر عالی هستن.حتی دوستایی که فکرشم نمیکردمم اینطورین.اما افرادی که از من درخواست دوستی میکنن افراد سطح بالایی نیستن.
من از لحاظ سطح خانواده و شرایط مالی مثل دوستام هستم.شایدم بهتر اما بدتر نه!! از لحاظ چهره و .. هم کمتر نیستم !!
اما این موقعیت منو به شدت آزار میده.کم کم دارم حس میکنم که روحم و دیده نمیشم.اینم بگم که دختری نیستم که بتونم آمار بدم به کسی .خودم فکر میکنم مشکلم همینه.اما دختری نیستم که بخوام به کسی نخ بدم .

توسط homa jun درازدواج · پاسخ 3327 روز 20 ساعت 39 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

 

پاسخ (9)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  فریبندگی یعنی اینکه بتوانید دیگران را به سوی خود جذب کنید. این خصلت اخلاقی به مرور زمان بدست می آید، از آنجایی هر یک از افراد در زمان تولد با میزان مختلفی جذابیت پا به این دنیا می گذارند می توان گفت که درصد بسیار زیادی از جذابیت اکتسابی است و با کمی تمرین به راحتی قابل دسترسی خواهد بود. . تلاش و توجه تمام و کمال به نیازها و خواست های دیگران می تواند به شما این اطمینان را بدهد که به چهره یک فرد جذاب تبدیل شده اید…همه ما علاقه‌مندیم یادمان در دلهای اطرافیان باقی باشد و این تنها با سلاح خُلق خوش حاصل می‌شود. هنگامی كه به خاطرات پررنگمان با آشنایان مراجعه می‌كنیم افراد مهربان و خوش اخلاق از ماندگارترین شخصیت‌ها در ذهن و رحمان می‌باشند. چنین ماندگاری در قلب‌ها آرزوی همه ماست و این مهم به دست نمی‌آید مگر آن كه از رموز آن آگاه باشیم‌.

  یكی از مهمترین رازهای رسیدن به آن جذابیت است و قبل از هر چیز باید بدانیم كه جذابیت چیزی غیر از زیبایی است‌. شخص می‌تواند صورت زیبایی نداشته باشد اما بسیار جذاب باشد و هم چنین می‌تواند بسیار زیبا باشد اما اصلاً جذابیت نداشته باشد. جذابیت و گیرایی یك ویژگی كاملاً اكتسابی است و به راحتی می‌توانیم صاحب آن باشیم‌:

  ۱ – ظاهری آراسته داشته باشید.
  تمیز و مرتب باشید، هماهنگی و پاكیزگی شما، ناخودآگاه شما را جذاب می‌كند. بعضی از افراد براساس تصوری اشتباه برای جذاب شدن به زحمت زیادی می‌افتند و خود را به شكل‌های عجیب و غریبی درست می‌كنند. مهمترین مسئله این است كه مرتب و هماهنگ و در عین حال ساده باشید. نامرتب بودن حتی حرفهای قشنگ‌، مثبت و تأثیرگذار شما را ضایع می‌كند. فرزندی كه همیشه پدر و مادر خود را آراسته و با ظاهری مرتب می‌بیند، ظاهر آراسته فرد ناآشنا او را نمی‌فریبد. چون ممكن است جذب ظاهر آراسته كسی شوند كه تأثیر منفی او از اثرات مثبتش به مراتب بیشتر باشد.

  ۲ – بیشتر سكوت كنید:
  غالباً افراد به اشتباه برای این كه جذاب‌تر شوند، بیشتر شلوغ می‌كنند و به خطا می‌روند. سكوت‌، یك تأثیر ذهنی و روانی بسیار قوی می‌گذارد. در سكوت‌، فرد پیرامون خود خلاء ایجاد می‌كند و هر خلایی‌، جذب را سبب می‌شود. آنها كه بیشتر صحبت می‌كنند و كمتر می‌شنوند از جذابیت خود می‌كاهند، حال آن كه سكوت و گوش دادن بیشتر به واقع شما را عاقل‌تر و قابل اطمینان‌تر معرفی می‌كند و این زمینه‌ای مساعد برای صمیمیت بیشتر است‌. سكوتی سرشار از اعتماد به نفس سرچشمه صمیمیت است‌.

  ۳ – نرم و ملایم سخن بگویید:
  هنگامی كه نرم و ملایم صحبت می‌كنید افراد را جذب خود می‌كنید و به راحتی می‌توانید بر روی آنها تأثیر بگذارید. آدم‌های خشن و داد و بیدادی افراد مناسبی برای اطمینان كردن‌، نیستند.

  ۴ – فرد محترمی باشید:
  بی‌احترامی به خود، به دیگران و بی‌احترامی و بی ادبی در كلام و رفتار همگی از جذابیت شما می‌كاهد. شما باید هم در ظاهر آراسته باشید و هم در باطن وارسته‌. افراد مؤدب و متین و محترم بی تردید جذابند و این جذابیت از درون موج می‌زند.
  محترم و مؤدب و باشخصیت باشید، خواهید دید خود به خود جذاب می‌شوید.

  ۵ – زیاد شوخی نكنید اما بسیار تبسم كنید:
  شوخی فراوان از انرژی ذهنی و جذابیت شما می‌كاهد چرا كه شوخی فراوان به تدریج مرزهای لازم بین افراد را از بین می‌برد متبسم باشید كه تبسم به چهره شما جذابیتی عمیق و ژرف می‌بخشد. در تبسم‌، سنگینی و متانت و جذابیت است‌.

  ۶ – قاطعیت یعنی جذابیت‌:
  كسانی كه شخصیت قاطعی دارند و هدفها و ارزش‌های معینی دارند، بی‌استثنأ می‌توانند افراد جذابی باشند. زیرا شخصیت‌هایی جذاب و تأثیرگذارند كه بسیار مصمم هستند و اعتماد به نفس دارند. به دنبال اهداف مشخصی بودن و به آنها رسیدن اعتماد به نفس زیادی به ارمغان می‌آورد و جذابیت از وجود چنین شخصی موج می‌زند.
  //////////سوالی بوددرخدمت شما خواهم بود ////////////

  توسط آقای ص - غفاری · 3327 روز 20 ساعت 25 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  ممنون….فرمایش شما متین.
  این مواردی که شما گفتینو من خودم بهشون توجه دارم ..آدمیم که به تمیزی اهمیت میدم..از زیاد حرف زدن بدم میاد.با هر کسی به اندازه جنبش شوخی میکنم و … اما در کل اطرافیان به من میگن خشکم و باید لبخند بزنمو از این حرفا….ترسم از تنها موندنه.!! مخصوصا که دخترا خیلی بلد و زرنگ شدن.
  من یه تجربه تلخ دارم واسه همین نمیخوام دیگه اشتباه کنم. متاسفانه کسی که دوسش داشتم خیلی دختر دور و برش زیاد بود البته آدمی بود که حد خودشو میشناخت.تماسش با من خیلی کم بود .منم اصلا باهاش تماس نداشتم نمیخواستم مثل بقیه دخترای دورو برش باشم.هر وقت میخواستم دوستیمو واسه همیشه باهاش تموم کنم نمیذاشت .تا این که دفعه آخر کسه دیگه ای واسطه شد (آشنا) و این دوستی برای همیشه تموم شد اما حرف آخرش واسم سخت بود .”گفت که منم کم ایراد نداشتم..”
  واسه همین میترسم.این ایراد چی بود! از اون ور افتام؟! خشک و سرد بودم؟! یا دخترای دیگه…؟!

  توسط homa jun · 3327 روز 18 ساعت 33 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

 3. 1 vote

  هفت راهکار برای افزایش خواستگار! این مطلب رفتارهایی را بررسی کرده که با انجامشان می‌توان خواستگاران بیشتری داشت….

  فراموش نکنید کم نیستند افرادی که اگرچه کمی دیرتر ازدواج کرده اند ولی ازدواج موفقی داشته اند.

  به دنبال فرد ایده آل نباشید

  باوقار باشید

  زیبایی همه چیز نیست

  وسواس را کنار بگذارید

  بگویید که توقعی ندارید

  باید در درجه اول یک زن باشید

  با خود مهربان باشید

  توسط fatemeh686868 · 3327 روز 18 ساعت 15 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 1 ( 100% ) | امتیاز: 6

 4. 1 vote

  دوست عزیز متاسفانه شما خودتونو در گذشته پنهان کرده اید و به حرفای الکی فکرمیکنی این رو بدونید که یک ازدواج موفق نیاز به وجود شباهتهای فرهنگ واعتقادی وخانوادگی رو لازم داره قرار نیست که شما حرفای طرف مقبا بلتونو که مدتی از هم جدا شدید را جدی بگیرد وقت که شما میدانید که عیب وایرادی ندارید پس فکر کردن به چنین حرفایی فقط وقت تلف کردن ودرگذشته زندگی کردن هستش فقط با پذیرفتن لحظه حال می توانید از گذشته ای که دشمن سلامت زندگی و جسم و روح تان است خلاص شوید. از گذشته فقط درس های آن را به خاطر بسپارید و اجازه ندهید کنترل لحظات شما به دست گذشته بیفتد، چون فقط با امید و ایمان به آینده است که زندگی معنا پیدا می کند.
  با این بینش که گذشته را نمی توان تغییر داد و آینده را نمی توان پیش بینی کرد، با ایمان و امید، فردایی زیبا و به یاد ماندنی را برای خود تصویر کنید. به جای تسلیم ماندن در برابر آنچه قبلاً اتفاق افتاده و با بوده است، با اراده استوار سناریوی تازه ای برای زندگی خود بنویسید. مهم نیست نتیجه چه می شود، مهم این است که پذیرای هر اتفاقی باشید و مسئولیت هر حادثه ای را بپذیرید. هنگامی که خودتان را باور کردید و در برابر هر مانعی سر فرود نیاوردید به این نتیجه خواهید رسید که هر آنچه بخواهید دست یافتنی است.زندگی ، پنجره ای باز، به دنیای وجود

  تا که این پنجره باز است ، جهانی با ماست

  آسمان ، نور ، خدا ، عشق ، سعادت با ماست

  فرصت بازی این پنجره را دریابیم

  توسط آقای ص - غفاری · 3327 روز 18 ساعت 12 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 5. 1 vote


  homa jun,

  خب هما خانم در این مورد باید به دیدگاه خودت رجوع کنی ..باید ببینی چطوری در مورد خودت فکر میکنی؟ … انسان تا به من خودش احتام نذاره نمیتونه از دیگران چنین انتظاری رو داشته باشه …. پس بهتره در این مورد یه خورده بیشتر فکر کنی … همینکه خودت رو با این خلق و خوی دوست داشته باشی و برات حرف دیگرن مهم نباشه میتونید فردی جذب کننده باشید ووالبته این حرف به معنای از خودراضی بودن و مغرور بودن نیست … پس بهتره کمی به خودت اعتماد کنی و به چیزایکه دوست داری فکر کنی تا بتونی اونارو به سمت خودت جذب کنی ..همون اتفاق گذشته تونسته تو رو به سطح پایینی برسونه پس باید خودت بخوای که از این حالت رها بشی…

  درضمن برای مشاوره ، به سایت تخصصی مشاوره مراجعه فرمایید .
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3218 روز 22 ساعت 51 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 6. 0 votes

  ممنون….فرمایش شما متین.
  این مواردی که شما گفتینو من خودم بهشون توجه دارم ..آدمیم که به تمیزی اهمیت میدم..از زیاد حرف زدن بدم میاد.با هر کسی به اندازه جنبش شوخی میکنمو … اما در کل اطرافیان به من میگن خشکم و باید لبخند بزنمو از این حرفا….ترسم از تنها موندنه.!! مخصوصا که دخترا خیلی بلد و زرنگ شدن.
  من یه تجربه تلخ دارم واسه همین نمیخوام دیگه اشتباه کنم. متاسفانه کسی که دوسش داشتم خیلی دختر دور و برش زیاد بود البته آدمی بود که حد خودشو میشناخت.تماسش با من خیلی کم بود .منم اصلا باهاش تماس نداشتم نمیخواستم مثل بقیه دخترای دورو برش باشم.هر وقت میخواستم دوستیمو واسه همیشه باهاش تموم کنم نمیذاشت .تا این که دفعه آخر کسه دیگه ای واسطه شد (آشنا) و این دوستی برای همیشه تموم شد اما حرف آخرش واسم سخت بود .”گفت که منم کم ایراد نداشتم..”
  واسه همین میترسم.این ایراد چی بود! از اون ور افتام؟! خشک و سرد بودم؟! یا دخترای دیگه…؟!

  توسط ava3692121093 · 3184 روز 1 ساعت 15 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 7. 0 votes

  سلام دختری هستم 22 ساله ک مدتی این فکر در ذهنم افتاده ک هیچکی منو دوس نداره خواهرم ک از من کوچیکتره ازدواج کرده و حالا با این وجود مادرم باز هم بیشتر ب اون توجه میکنه و ی جواریی خیلی هواشو داره مثلا اگه حرف نزنه ب سمتش میره غذا نخوره خیلی توجه میکنه یا مریض بشه ولی من هیچی انگار تو این زندگی اضافه م .یا هر کاری من میکنم براش مهم نیست در عوض هر کاری اون میکنه تحسین مادرمو در بر داره علاوه بر این شوهرش ک واقعا دوسش داره و من میبینمو غبطه میخورم اما حسادت نمیکنم چون خواهرمو دوس دارم اما مادرم نمیخواد بفهمه ک منم ب محبت نیاز دارم همیشه میگه من قوی هستم و ب محبتش نیاز ندارم چند بار بهش گفتم اما قهر میکنه باهام حرف نمیزنه واقعا خسته شدم از این همه بی توجهی اونم بین خوانوادم.از طرفی ما مشکل مالی داریم و گاهی احساس میکنم کانون خونوادم داره از میپاشه.پدرم اخلاق خیلی بدی داره زیاد عصبانی میشه بارها ب فکر ازدواج افتادم اما میترسم شوهرم کسی باشه مثل پدرم.ب نظر شما این گناه نیست ک ناخواسته دل کسیو برنجونی مامانم با این اخلاقاش؟.کم کم دارم ب این فکر میافتم ک محبتو از بیرون از خونواده از بیرون از ی غریبه بگیرم خسته شدم از این همه تنهایی این همه بی توجهی .برخلاف میلم ک تا حالا با هیچ پسری رابطه نداشتم بنا به تریبت خاصم و چیزی ک حالا بهش خو گرفتم .نمیخوام ب گناه الوده بشم دوستی با ی غریبه یا احساس گناه حسادتی ک ممکنه باشه و من با خودم غبطه تعبیر کردم .راهنماییم کنید ممنون میشم

  توسط ava3692121093 · 3184 روز 1 ساعت قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 8. 1 vote

  homa jun,

  خب هر کسی اخلاقی داره که در ذات وجودی خودشه و نمیشه تغییری در اون داد … مثل شوری نمک که ذاتیه … ولی میشه میزانشو تغییر داد تا به یک حد قابل تحمل و دوست داشتنی رسید … اینکه شما عاشق پسری شدید که دوروبرش شلوغ بوده و شمارو نخواسته فکر کنم خواست خدا بوده وگرنه معلوم نبود درآینده شما با چه مشکلاتی باید روبرور میشدید .. پس بهتره برای خوب بودن فیلم بازی نکنی و فقط طریق درست رفتار کردنو یاد بگیری … مطالعه کن و با رفتارا و اخلاقیات مختلف آشنا شو و در این بین از مشاوره های رفتاری هم استفاده کن … و بدون هیچ کسی کامل نیست و در کنار هر خوبی خصلتی هست که ما بد میدونیم ولی ممکنه یک حس خیلی خوب باشه که برای شما اینطور بوده چون شمارو از ورود به روابطی که بیهوده بوده دور نگه داشته …

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3183 روز 6 ساعت 11 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 9. 1 vote

  ava3692121093,

  دوست عزیز بله حق باشماست ..گاهی خانواده ها در نوع برخوردشون طوری عمل میکنن که احساس میکنی نسبت به تو سرد و بی توجه هستن ..در صورتی که اینطوری نیست و چون شماو قوی میدونه دیگه نشونه این نیست که بهت علاقه نداره چون هر مادری حسی داره که با هیچ حس دیگه ای قابل قیاس نیست …پس بهتره به جای اینکه وقتتو برای خارج از خانواده بذاری … تمام این حرفارو فراموش کنی و به مادرت کمک کنی و زمینه شادی رو براش به وجود بیاری .. چون سهم شادی تو در شاد کردن دیگرانه…و مسلم بدون اون کسی که باید ببینه خواهد دید و راهی رو برات باز خواهد کرد که در زندگی آینده به آرامش برسی نه اینکه مثل دوستی های امروزی بخوای از اول صبح بجنگی تا خوده شب

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3183 روز 6 ساعت 5 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است