پرسشتان را مطرح کنید

خانه » متفرقه » دوستی
1 امتیاز
Vote Con!
حل شده

دوستی

دوستی2

سلام ممنون که به سوالم پاسخ دادید باید بهتون بگم که این اقا پسر به دلایلی نمیتونه بیاد خواستگاری یکیش اینه که پدرش هفت سال پیش رفته یه زن دیگه گرفته و مادر ایشون رو هنوز طلاق نداده و پولی هم برای خرج کردن به این خانواده نمیده واین اقا پسر فعلا مشغول کار کردن و پول دراوردنه از این ورم خواهر بزرگترش که 24 سالشه هنوز مجرده واین اقا پسر بهم گفته که تا خواهر بزرگترم ازدواج نکنه من نمیتونم تورو به خانوادم معرفی کنم چون خواهرم از خودم مهم تره باباش هم با اینا زندگی نمیکنه با اون یکی زنش زندگی میکنه این اقا پسر هنوز سربازی هم نرفته میگه فعلا باید یه مقدار پول پس انداز کنم برای خانوادم بعد برم سربازی من به این اقا پسر گفتم که بهتره این دوستی رو تمومش کنیم و 2 سال دیگه با خانوادت بیا خواستگاری این اقا پسر ناراحت شد و گفت که جدایی از تو اونم 2 سال بدون اینکه ازت هیچ خبری نداشته باشم واسم خیلی سخته چون پدرو مادرمم با هم مشکل دارن و از این ورم که تورو دوس دارم میگی برو بعدا بیا من از یه جهت نگران مشکل روحی این اقا پسرم چون مشکلاتش تو زندگی زیاده و نیاز به محبت دارد ولی از این ورم میگم گناهه که با نا محرم دوس شدم و باهاش حرف میزنم حالا با توجه به شرایط شما بگید چی کار کنم؟ خیلی دوسش دارم و نگران مشکلات روحیش هم هستم

توسط zohre درمتفرقه · پاسخ 3429 روز 9 ساعت 12 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 1 ( 50% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  خوب سوالاتتون را تازه دیدم وایکه سوال جدید می کنید نام مشاوره قبلی همون اول ذکر کنید تا بدونم سوال برای کی هست .
  سوال قلیتون را تازه دیدم که ادامه اش سوال کردید .تازه فهمیدم این سوال برای شمااست.
  لطف کنید این سوال را حذف کنید وپاسختون را ادامه همون سوال قبلیتون می دم.
  به همون سوال قیلیتون سربزنید .

  توسط میثم رشید · 3417 روز 7 ساعت 45 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes
  پذیرفته شده

  لطف کنید اگر سوال دیگری ندارید هردرا پاسخ نهایی را بزنید.
  سلام علیکم.
  انشاءالله که شرایط وملاک های صحیحی که لازمه یک ازدواج موفق است را سنجیده باشید وهم دیگر را مورد ارزیابی قرار داده باشید. چون ازدواج فقط دوستی وعلاقه داشتن نیست .عیبی نداره حالا ما بنا را می زاریم براینکه شما ایشون را از هر جهت مورد ارزیابی قرار دادید وفهمیدید که ایشون می تواند همسر مناسب برای شما باشد.
  ببینید شرایط شما واون آقا پسرمتفاوت است –اما این دلیل نمیشه ایشون بخواد فعلا باشما چند سال بدون اینکه با هم محرم باشید ارتباط گناه داشته باشید.
  درسته ایشون موقعیتش اینطور است خوب اگر شرایط ازدواج را ندارد بهتر است این رابطه را قطع کند وبرود تا موقعیت ازدواجش فراهم شود وشما هم برید دنبال کارتون.
  چند راه وجود دارد یااین آقا بیاد خواستگاری واینکه باهم عقد کنید وشما وخانوادتون کمکش کنید شرایطش را درک کنیدواین آقا پسر هم حالا طی این دوسال عقد بره سربازی بیاد.ومقدمات تشکیل زندگی را فراهم کند.
  یک راه دیگر این است ایشون خوب با توجه به این وضعیت که می گه نمی تونه بیاد خواستگاری شما رابطه تون را قطع کنید وهرکس بره دنبال زندگی خودش –چون همینجوری اگر بخواید به مدت 3سال ارتباط داشته باشید نه تنها فقط باعث آوارگی هردوتاتون میشود بلکه گناه وحرام است .ودچار مشکلات فراوانی میشوید.
  یک پیشنهاد می کنم اینکه همین الان موقعیت را روشن کنید این آقا درسته شاید یک ذره شرایطش متفاوت باشد اما شما وخانوادتون می تونید دستش را بگرید وکمکش هم بکنید .
  این رابطه دوستی را بیشترازاین ادامه ندید یا ازایشون بخواید بیاد خواستگاری واینکه تمام شرایطش را بگه تکلیف روشن بشه.شما تصمیم تون را بگرید وخانوادتون تصمیم بگیرند خودآقا پسر تصمیم بگرد تا تکلیف تون روشن شود .لزومی ندارد چند سال منتظر بمانید تا ایشون بعد از دوسال بره وبیاد ،اولا نه تنها رابطه ای که در این مدت دارید اشکال شرعی دارد بلکه مطمئن باشید دچار مشکلاتی فراوان میشوید.اصلا بنابرفرض که چند سال صبر کردید بعد از چند سال اومد خواستگاری اصلا خانواده شما نپذیرفتند ،حالا چه میشود؟.یا خیلی از اتفاقات دیگر ممکن است پیش بیاد.

  واگر هم اصرار داره که نمی تونه بیاد بهتر است رابطه تون را قطع کنید چون این برای هردوتاتون بهتر است .
  اگر واقعاایشون قصد ازدواج دارند وشما هم قصد ازدواج دارید بیاد خواستگاری واصلا ببینید که خانوادتون موافقت می کنند ؟یانه؟
  ازهمین اول تکلیف هردوتا تون را مشخص کنید .
  ازدواج مراحل مختلفی دارد :
  خواستگاری +موافقت خانواده شما وخودتون وخانواده مقابل+عقد محرم شدن+آزمایش ژنتیکی (اینکه اصلا هردوتاتون از لحاظ ژنتیکی مشکل ندارید یانه؟)+بعد هم دوران عقد +عروسی
  خواهش می کنم ازدواج را سطحی نگاه نکنید .دراین ازدواج درصورت موافقت خانواده هردوطرف ،شما نقش اساسی را در این ازدواج ایفا می کنید چون یک ذره شرایط این آقا پسر متفاوت است دوام زندگی به شما بستگی داره به اینکه مشکلاتش را درک کنید –از لحاظ روحی ایشون را تامین کنید –و…..
  جمع بندی :
  باایشون صحبت کنید وبیاید خواستگاری –اگر اومد خواستگاری شرایطش را کاملا توضیح بدهد-اگر موافقت شد که هیچ –اگر هم نشد بهتر است هر کدام تون برید دنبال زندگی خودتون .
  اگر این آقا طالب ازدواج باشماست بلاخره باید اقدام کند –سه سال بعد به هیچ وجه عقلانی نبوده ودچار مشکلات معدودی میشوید.
  بلاخره به این آقا بگید که ازدواج کردن هم سختی ومسئولیتی داره اگر می خواهد ازدواج کند بلاخره باید این مسئولیت ومشکلاتش را قبول کندوگرنه بهتر است هرکس بره دنبال زندگی خودش.
  بلاخره با توجه به مشلاتی که دارند میتوانند به جای اینکه 2سال همینطور باشید ایشون بیاد خواستگاری ودراین مدت عقد باشید.

  امیدوارم توانسته باشیم کمک تون کرده باشیم.
  اگر سوال دیگر ندارید لطفا پاسخ نهایی را بزنید.
  هزینه مشاور شما5تا صلواة برای سلامتی وفرج امام زمان(ع)هست.
  موفق باشید.
  یاعلی…….

  توسط میثم رشید · 3416 روز 14 ساعت 36 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است