پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » در مورد انتخاب درست میخواستم راهنمایی کنید
1 امتیاز
Vote Con!

در مورد انتخاب درست میخواستم راهنمایی کنید

مشکلات را باید چگونه گفت

با سلام
دختر 24ساله ای هستم در یک خانواده سطح فرهنگی و اجتماعی متوسط .پدرم مکانیک بازنشسته و مادرم خانه دار 3 خواهر متاهل دارم و 2برادر متاهل و2 برادر مجرد فرزند اخر هستم در یک دفتر پیشخوان کار میکنم و از نظر مالی استقلال کامل دارم حدود 3 سال است پدر و مادرم از هم جدا زندگی میکنن ولی طلاق نگرفتند ایام تعطیل پدر میاد منزل مادر و یا ما میرویم.من و 2برادرم همراه مادرم زندگی میکنیم .بخاطر این مشکل که به نظر من خیلی خیلی بزرگ است به همه خواستگارهام جواب منفی میدهم تازگی با پسری اشنا شدم و میگوید قصد ازدواج دارد تصمیم گرفتم دیگر مسئله را حل کنم نه با منفی جواب دادن پاک کنم.از شما میخوام راهنمایی کنید این موضوع رو به خواستگارام چجوری باید بگم ؟چه وقتی؟به چه نحوی؟یا چه کسی بگوید بهتراست؟
1-از نظر ظاهر و هیکل خوب هستم و خواستگارهایم معمولا از نظر ظاهر کمتر از من هستند(اطرفیانم نظرشون این است)این امر تاثیری دارد؟؟مهم است؟
2-یکی از اهدافم در زندگی خروج از ایران است و این امر خیلی برایم مهم است این موضوع رو در جریان گذاشتم قبول کرده و قول داده است تا5سال اینده اقامت میگیرد حتی گفته ام اگر کارم درست بشود تنهای تنها میروم قبول کرده است ولی تعهد کتبی نمیدهد.در این مورد هم راهنمایی بفرمایید.
3-این اقا 33 است و قبلا ازدواج کرده است وطلاق گرفته است و این موضوع را فقط به خواهربزرگم گفته ام.ایا این امر هم تاثیری در زندگی اینده دارد؟
و راههای شناخت یک مرد در دوره اشنایی چیست؟
متشکرم از راهنمایی تون.

توسط neda davoodi درازدواج · پاسخ 3282 روز 21 ساعت 17 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  با سلام. از اینکه این سایت را برای پاسخ به سوالاتتان انتخاب کرده اید سپاسگذاریم.
  متاسفانه مقوله طلاق یک واقعیت تلخ در زندگی ماست. و خوب شما نباید خودتان را از این بابت خیلی ناراحت کنید. مسئله ای است که پیش آمده. نباید به خاطر این موضوع به کل ازدواج را کنار بگذارید و از اینکه تصمیم درستی گرفته اید که ازدواج کنید به سما تبریک می گویم. در مورد گفتم این موضوع خیلی بهتر است که اگر خواستگاری می آید (البته به طورر سمی و یا منظور آن است که در اولین جلسه ای که در مورد شرایط تان می خواهید به طور جدی صحبت کنید) در همان ابتدا این موضوع گفته شود. البته قابل ذکر است که لازم نیست هر کسی که از به شما پیشنهاد ازدواج داد در همان ابتدا شما شرایط تان را بگویید. روال اینگونه است که اول شرایط آقا پسر را به طور کامل بشنوید و اگر از نظرتان همه چیز مناسب بود در درجه دوم شما وضعیت زندگی تان را شرح دهید. بعد هم خدا رو شکر فرمودید طلاق نگرفتند. امید است شاید به بهانه ازدواج شما اسباب رجوع مجدد فراهم شود. انشاالله. موضوع را خیلی راحت بیان کنید بدون هیچ ترس و اضطراب و ناراحتی. این یک واقعیت در زندگی شماست. مسبب آن هم شما نبوده اید. پس نباید نشان از ضعف شما باشد. مسئله ای است که در خانواده شما پیش امده. خودتان با موضوع منطقی رفتار کنید. مطمئن باشید برخورد طرف مقابل هم همین گونه خواهد بود. اگر کسی هم به خاطر این موضوع کنار کشید اصلا خودتان را ناراحت نکنید. هر کسی درک و درایتش نسبت به این مسائل متفاوت است. این گونه خیالتان راحت می شود که او فرد مناسبی برای شما نبوده و از درک بالایی برخوردار نیست. خودتان حتما موضوع را بگویید.
  1-نه هیچ مشکلی پیش نخواهد امد. روال و معمول جامعه هم همین طور است دختر معمولا از نظر ظاهر کمی سر تر از آقا پسر ها هستند. البته باید حد و اندازه آن خیلی اختلاف فاحشی نداشته باشد. و این موضوع اصلا و به هچ عنوان به هیچ کس مربوط نیست. تماما به خودتان مرتبط است. مهم این است که شما از طرف مقبلتان خوشتان بیاید و به دلتان بنشیند. همین.
  2-خوب تصمیم مهمی است. که باید توافق طرفین در آن وجود داشته باشد. بله هیچ تضمینی نمی توان داد که الان که قول می دهند بعد از گذشت چندین سال باز بر سر تصمیمشان باشند. حتی اگر هم تعهد کتبی هم بدهند باز هم شما نمی توانید ایشان را مجبور کنید تا از ایران خارج شوند. و کاملا مسئله ای است که باید طرف بخواهد. و به آینده و موقعیت هر دو شما بستگی دارد. نمی توان هیچ قطعیتی داد که مثلا این را بکنید حتما می شود. واقعا مسئله ای شخصی است. فقط اگر واقعا تصمیمتان خیلی خیلی جدی است موقعیت آقا پسر را بیشتر بررسی کنید و ببینید واقعا می توانند که با شما همراه شوند. دلبستگی ایشان با خانواده شان چگونه است. می توانند از خانواده و کشورشان دل بکنند و به کشور دیگری بروند. و چقدر حاضرند به خاطر شما این کار را انجام دهند.
  3-اختلاف سنی تان، متارکه ای که انجام دادند از جمله مقولاتی است که باید بسیار با دقت به بررسی ان بپردازید. اول آنکه اگر خوب ایشان هم طلاق گرفته اند، پس در مورد مطرح کردن مشکل زندگی خودتان مشکل خاصی نباید داشته باشید. چون خود ایشان هم این مسئله را داشته. اما باید بیش از این تحقیق و بررسی کنید علت طلاق گرفتنشان چه بوده. فقط به گفته های خودشان اکتفا نکنید. حتما تحقیقات بیشتری را انجام دهید. به شماوره پیش از ازدواج بروید تا اختلاف سنی تان هم مورد بررسی قرار گیرد تا از نظر روحیات و تیپ شخصیتی مشکلی پیش نیاد. البته همه ی این موارد به خودتان بستگی دارد. بسیاری از دختران با درایت و عاقل وجود دارند که مشکلی از لحاظ بالا بودن سن آقا پسر ندارند و از نظر رفتاری و کرداری با آنها مطابقت می کنند.
  4-راه های شناخت یک مرد در دروره آشنایی می تواند متفاوت باشد. معمولا بررسی رفتارها و کردارهایش از نظر برخورد با اطرافیان به خصوص خانم ها می تواند مورد بررسی قرار گیرد. نوع نگاهش به زندگی. با توجه به اینکه تجربه یک زندگی را داشته روحیات فعلی شان مورد بررسی قرار گیرد که مثلا لطمه ای به ایشان وارد نشده باشد. سلام روان و شخصیتشان. نحوه اداره کردن زندگی شان. دوستانی که دارند. خانواده شان. البته باید گفت همه ی این رفتارها و صدق گفتارشان زمانی مشخص می شود که حاضر باشند پا پیش بگذارند و روابط رسمی تر باشد. موفق باشید

  اگر پاسخ رضایت مند بود گزینه «حل شده» را انتخاب نمایید و در نظرسنجی سایت هم شرکت فرمایید. باتشکر

  توسط خانم زهرا عباسی · 3281 روز 18 ساعت 52 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  NEDA DAVOODI

  خب دوست عزیز تمام این موارد که گفتید بستگی به دیدگاه دوطرف و شرایط اون روز داره … چون ممکنه خیلی از افراد حرفا و قول هایی رو بزنن ولی در عمل و در شرایط اون روز نتونید با ایشون به توافق برسید .. مسلما” در مورد خارج رفتن هم همینطوره و شما باید قبل از این مورد در مورد شخصیت ایشون تحقیق کنید چون اگه اخلاق و منش ایشون خوب نباشه نمی تونید بهش اعتماد کنید … پس بهتره در این مورد بیشتر دقیق بشید … چون زندکی ممکنه چیزای رو که میخوایت رو بهتون نده

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 2990 روز 1 ساعت 23 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است