پرسشتان را مطرح کنید

0 امتیاز
Vote Con!

درد در رابطه جنسی

رابطه، زناشویی

با سلام/ سه ماهه ازدواج کردم. یک ماه اول که اجازه برقراری رابطه رو به همسرم نمیدادم (به علت ترس) الان دوماهه شرایط بهتر شده. ولی باز احساس خوشایندی ندارم. شاید بشه گفت درد دارم. بااینکه همسرم چیزی حدود 5 دقیقه (فقط)منو آماده می کنه. میگه بیشتر لازم نیست! و اصرار به دخول داره با پوزیشن از پشت سر (سگی). نمیدونم باید کجا برم وبا کی مشورت بکنم که بهتر بشه اوضاعم / در ضمن خاطره بد و یا تجربه بد ندارم که بگم ترسم از اونجاست.

توسط somy11 درروابط جنسی - زناشویی · پاسخ 2025 روز 15 ساعت 41 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  درد در رابطه جنسی

  Heading, level 2

  :اگر این درد فقط در یک قسمت از رابطه جنسی برایتان اتفاق بیفتد، می توانید به راحتی آن را نادیده بگیرید. اما اگر این درد پیوسته ادامه یابد دیگر نمی توانید اعتنا نکنید. برای بهتر کردن اوضاع باید کاری کنید.

  اما چطور؟ اگر می دانید که پزشک خانوادگیتان در این زمینه مهارت کافی دارد میتوانید مشکل را با او در میان بگذارید اما واقعیت این است که بیشتر پزشک های داخلی به اندازه کافی برای مقابله با اینگونه دردها آموزش ندیده و مهارت ندارند.
  متاسفانه، کلینیک های تنظیم خانواده مملو از بیمار است و متخصصین آن وقت کافی برای رسیدگی به مشکلات خانم هایی که در ارتباط جنسی دارای مشکل هستند، ندارند.
  یک راه دیگر این است که به یک متخصص زنان مراجعه کنید و از او بخواهید که به شما برای حل مشکلتان کمک کند

  دلایل متداول این مشکل عبارتند از:
  تربیت و پرورش محدود و سخت گیرانه که زن طوری بار آمده باشد که به رابطه جنسی به عنوان کاری زشت و ناپسند نگاه کند.
  تربیتی که در آن به زن این باور غلط داده شده که مهبل خیلی تنگ است به همین دلیل رابطه جنسی خیلی دردناک می شود.
  در گذشته به فرد تجاوز شده باشد یا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته باشد. تجربیاتی مثل این ممکن است باعث شود فرد از رابطه جنسی ترس داشته باشد.
  عفونت های دردناک مهبل
  عدم راحتی با والدین—در سطح ناخودآگاه.
  این باور غلط وجود دارد که خانم هایی که دچار گرفتگی عضلات مهبل هستند به طور کل از رابطه جنسی و برقراری رابطه جنسی بدشان می آید. درواقع، خیلی از خانم هایی که دچار این وضعیت هستند بسیار علاقه مند به نزدیکی با همسرشان هستند.
  خیلی از آنها از عشق بازی و ناز و نوازش های همسر لذت می برند و حتی برخی از آنها می توانند به همین ترتیب به ارگاسم برسند. اما به محض اینکه همسرشان به برقرار ارتباط مبادرت ورزد، این لذت از بین می رود.
  عوامل دیگر درد عمقی حین رابطه جنسی
  مشکل گردنه رحم: آلت تناسلی مرد، با شدت به گردنه رحم برخورد می کند. درنتیجه عفونت های گردنه رحم و نواحی حساس روی آن می تواند موقع ارتباط جنسی ایجاد درد کند.
  مشکل رحم: اختلالات مختلف رحم می تواند درد عمقی حین رابطه جنسی ایجاد کند.
  تورم درونی رحم: این اختلال که بسیار هم متداول است معمولاً رحم و بافت های اطراف آن را تحت تاثیر قرار می دهد. این مشکل باعث می شود این نواحی بسیار حساس شوند مخصوصاً وقتی نزدیک به عادت ماهیانه فرد می شود. فشار آلت جنسی مرد روی ناحیه ای که دچار این مشکل است، دردی شدید و عمقی ایجاد می کند.
  مشکل تخمدان: کیست های تخمدان هم ممکن است درد ایجاد کنند. این درد همچنین اگر نوک آلت جنسی مرد به تخمدانی که در جای عادی خود قرار ندارد برخورد کند، ایجاد می شود.
  بیماری التهابی لگن: این مشکل با عفونت ایجاد می شود و اخیراً به خاطر ویروسی به نام کلامیدیا متداولتر شده است. اگر این ویروس درمان نشود، تا حد زیادی احتمال بروز این بیماری وجود دارد. در این مشکل، بافت های عمقی درونی به طرز بدی ملتهب می شوند و درنتیجه فشار رابطه جنسی منجر به ایجاد درد می شود.
  بارداری خارج از رحم: ایجاد فشار روی آن می تواند دردناک باشد.

  http://sppm.ir/%D8%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%B2%D9%8A%D8%B1-%D8%B4%D9%83%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C/

  توسط مدیریت سایت · 2025 روز 4 ساعت 1 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  با سلام دوست عزیز درد در رابطه جنسی ممکنه دلایل مختلفی داشته باشد مثل عفونت ها قارچ ها و حتی رابطه اولیه ای که داشتید و نوع رابطه و اینکه بکارت در شرایط مناسبی از بین رفته یا با درد همراه بوده است و تقریبا بدون اماده سازی شما صور گرفته است ؟؟این ها همه مسائل مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند در این رابطه همسر شما باید بتوانند همراهی لازم را داشته باشند ممکنه مساله به ذهنیت در مورد رابطه مربوط باشد بهتره بعد از مراجعه به پزشک زنان اگر مساله جسمی نیود با همسرتون به سکس تراپ مراجعه داشته باشید چرا که مسائل روانی و روحی و امادگی های قبل از رابطه در کاهش ترس و درد اهمیت دو چندانی دارد و همسر شما باید این شرایط را درک کنند
  امیدوارم به زودی با مراحعه مساله حل شود
  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  982122354304
  موفق باشید

  توسط مشاور · 2020 روز 17 ساعت 37 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  با سلام
  در مورد ترس از درد رابطه جنسی باید بهتون بگم که بهترین کار اینه که ابتدای امر شوهرتون باید بره و در مورد نحوه معاشقه رو برقرای رابطه اطلاعاتی رو کسب کنه و بدونه چطور و چگونه کاری کنه که شما رو برای شروع رابطه اصلی آماده کنه از لحاظ جسمی، و بعد از اون این وظیفه شماست که از لحاظ فکری خودتون رو آماده کنید و در موقع معاشقه و آماده شدن به خودتون حس منفی وارد نکنید و این تلقین رو در خودتون به وجود نیارید که این رابطه ترس داره و با درد همراهه چرا که شما وقتی از لحاظ فکر و جسمی هر دو باید آماده باشید و بتونید از سکس و رابطه جنسی هر دو لذت کافی رو ببرید ولی اگر یکی از زوجین از رابطه لذت نبره طرف دیگر هم به نهایت لذت نمیرسه و این رابطه کم کم به سردی میره و به یه موضوع خسته کننده بدل میشه که شاید هیچ موقع نتونید حلش کنید. اینکه شما قبلا تجربه بدی نداشتید ولی از برقراری رابطه ترس دارید دو دلیل میتونه داشته باشه:
  اولی اینکه ترس ناخودآگاهی که تمامی زنان در مورد از دست دادن پرده بکارت خودشون دارن.
  دومی اینکه گاهی اوقات تعریف هایی که از اطرفیان خود در مورد درد این موضوع شنیده شده.
  این دو ترس رو به راحتی با استفاده از مواد لیز کننده و میتونید حل کنید تا درد ناشی از رابطه رو به حداقل برسونید و به این فکر کنید بقیه چطور این کار رو انجام میدن، پس شما هم میتونید انجام بدین،‌ بجای افکار منفی افکار و حس مثبت و همراه با لذت به این موضوع داشته باشید و حتما معاشقه رو در تایم بیشتر تا جایی انجام بدین که به نقطقه ای برسید که بدنتون خودش درخواست شروع رابطه رو صادر کنه.
  به امید موفقیت و خوشبختی همه زوجین…

  توسط hami07 · 2016 روز 2 ساعت 10 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است