پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » دخالت والدین
0 امتیاز
Vote Con!
حل شده

دخالت والدین

ازدواجدخات والدینمادیات

سلام. من نزدیک 2 سال است ازدواج کرده ام و همه چیز زندگی ام عالیییست و کاملا راضیم. به جز مواقعی که تحت تاثیر حرفهای مادرم قرار میگیرم(سالی 3 بار حدودا). در خانواده ما مقایسه امری روزمره است و من با چند تن از اطرافیان از جمله دختر خاله ام با هم عروس شدیم .البته عروسی من زودتر از آنها بود. مادرم مذهبی است ولی اطرافیان بسیار مادیاتی و دوبهم زن و بدجنسی دارد مخصوصا خاله ام که زبانزد خاص و عام است. قضیه این است که آنها خانه و جهیزیه مرا سبک شمرده و به مادرم با لحنی می گویند که او ناراحت شده ودرست دارد این جهیزیه من تغییر کند ولی نه خودش می تواند هزینه اش را بپردازد و نه من و این باب ناراحتی اش می شود و من علاوه بر اینکه بعد از 25 سال نتوانسته ام افکار ماردم را تغییر دهم و او را از اطرافیان دورتر کنم. تازه خودم هم در برخی مواقع تحت تاثیر قرار می گیرم (چون به تغییر وسایل منزل علاقه دارم) و این باب ناراحتی ام می شود و چند روزی به این قضیه فکر می کنم. با پدرم هم نمی توانم صحت کنم که با مادرم صحبت کند چون او از این کار مادرم بسیار عصبانی می شود و مادرم بر ناراحتی اش افزوده می شود.یک برادر هم دارم کوچکتر از خودم است با او هم می توانم صحبت کنم. ولی تاجاییکه می شود میخواهم خودم این مشکل را حل کنم. چکاری می توانم انجام دهم؟ بسیار سپاسگذارم از سیستمی که راه انداخته اید. زندگی تان سر سبز باد

توسط farnoosh-sh درازدواج · پاسخ 3345 روز 2 ساعت 34 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 1 ( 100% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes
  پذیرفته شده

  با سلام. از اینکه این سایت را برای مشاوره انتخاب کردید ممنونیم. بابت تاخیر در پاسخگویی به سوالات عذرخواهی می کنیم.
  یه سوال بپرسم؟ مگه نمیگی این مدل افکار و طرز فکرها و این مدل نگرش به زندگی اشتباه است و حرفهاشون بیهوده است. پس چرا به چیزی که بیهوده است بها میدی؟ ولش کن. همین……..
  اول از همه حواست به زندگی خودت باشه. همه اینا همون زنجیرهای بی ارزش دنیوی است که دور پای آدم رو میگیره. الکیه. یه سرگرم کننده بی خودی و دم دستی این دنیاست. تو خودت این جهاز رو دوست داری؟ اگه دوست داری خیلی محکم و منطقی و استوار در کمال استقلال بایستد و بگو به کسی ربطی نداره. من دلم میخواد جهازم همین شکلی باشه. به کسی مربوط نیست. من موندم چرا اجازه میدید دیگران حالا مهم نیست چه کسی هر کسی ، در مورد شما و مسائل شخصیتون این مدلی نظر بده.
  ببین نمیشه با همه جنگید و جوابشونو داد. نمیشه همه رو قانع کرد. فقط کافیه بی اهمیت بود. همین. برات مهم نباشه. فردا پس فردا هر کی از سر راه برسه میگه اوا چرا شوهرش این شکلیه. اوا چرا بچه اش این مدلیه. اوا چرا سیسمونی این شکلیه. به قوا دکتر نیما در ساختمان پزشکان باید بگم اساسا این مدل رفتارها رفتارهای خاله زنکی است. پس بهش بها ندید. وقتی تو خودت یه گوشت در باشه یه گوشت دروازه یه بار هم اگه کسی در مورد جهات اظهار نظر کرد محکم البته با رعایت ادب و احترما برگردی بگی . این جهاز منه و دوسش دارم به کسی هم مربوط نیست در کمال ارامش و احترام دهن بقیه رو می بندی.
  در مورد مادرت هم در کمال اداب و احرتام و به شدت محبت و دوستی. یه بار دیگه که حرفهای بقیه رو این مدلی تکرار کرد بهش بگو مادر من این جهاز منه من هم میخوام همین شکلی باشه خیلی هم دوسش دارم. نظر دیگرون هم برام مهم نیست. این قدر هم تو زندگی دنبال مادیات نباشید. مادیات برای این دنیاست. اخرش باید همه چی رو بذاریم و بریم. حالا صد دست مبل و…. عوض کنیم. هیچ کدومشون به درد اون دنیامون نمی خوره. نا سلامتی ما مسلمون هستیم خیر سرمون. یه کم به نحوه زندگی امامام و اولیا خودمون نگاه کنیم. یه کم به سیره و روشی که برای زندگی برای ما تعریف کردند نگاه کنیم زندگی برامون اینقدر سخت نمیشه. برات بهترین ها رو آرزو میکنم. موفق باشید
  اگر باز سوالی هست در خدمتیم. اگر هم نه ممنون می شم گزینه پذیرفته شده را انتخاب کنید . باتشکر

  توسط خانم زهرا عباسی · 3337 روز 17 ساعت 59 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است