پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مسایل جنسی » خودارضایی » خود ارضایی
0 امتیاز
Vote Con!

خود ارضایی

خودارضایی

سلام ، من یه دختر۱۸ ساله هستم ، تقریبا بعد یکی دوسالی که مسائل جنسی رو فهمیدم کم کم شروع به خود ارضایی کردم ، اوایل زیاد نبود ولی کم کم زیاد شد یعنی روزی یک یا دوبار انجام میدادم ، بعد مدتی دوباره سعی کردم شدت خودارضاییمو کم کنم و الان هفته ای دو یا سه بار میشه ، بعضی وقتا از قبل هیچ تحریک نشدم ولی بازم دلم میخواد که تحریک شم یا خودارضایی کنم ، نمیدونم این اعتیاد محسوب میشه یا ن و درضمن بیشتر با فشار آب ارضا میشم ، میخواستم بدونم که ارضا شدن با فشار اب یا حتی دو سه بار درهفته مشکل سازه؟ راهی هست ک نیازمو کم کنم یا جلوگیری کنم از خودارضایی؟؟

توسط Sara_xbt درخودارضایی · پاسخ 869 روز 14 ساعت 7 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  سلام به شما دوست عزیز
  اینکهش ما نیازهای جنسی را تجربه کنید یک فرایند طبیعی رشد شما می باشد اما نیاز است بدانید که هرفکر و یا نیاز ی که شما تجربه کردید نباید در هر زمان و مکانی و به هر شکلی به آن پاسخ داده شود چون در این حالت خود را در معرض آسیب قرار می دهید .
  در مورد خودارضایی دقت کنید که در این میزان خودارضایی کردن می تواند اعتیاد محسوب شود و برای شما عوارض زیادی را به همراه داشته باشد از جمله عوارض خودارضایی که می تواند برای شما ایجاد شود می تواند شامل موارد زیر شود البته دقت کنید که شدت و نوع عوارضی که برای افراد ایجاد می شود می تواند متفاوت باشد .
  1.افسردگی و اضطراب از عوارض اولیه خودارضایی می باشد که یم تواند همراه با احساس گناه باشد در این حالت فرد به یک حالت تکرار می رسد چون در کنار اینکه عوارض خود ارضایی محسوب می شوند در این شرایط روحی خودارضایی افزایش نیز می یابد .
  2.از بین رفتن زیبایی اندام تناسلی و یا شکل ران و ماهیچه هایی که در خودارضایی به آن فشار آورده می شود
  3.ریزش موهای سر و یا به صورت کلی کاهش ایمنی بدن چون در خودارضایی انرژی زیادی از فرد گرفته می شود و مخصوصا در دوران نوجوانی می تواند در رشد جسمی نوجوان نقش زیادی داشته باشد و باعث ایمنی و موارد مغزی بدن به کاهش رشد قدی نیز منجر شود .
  4.دفع بی اختیار منی ؛بی اختیاری ادرار و یا دیر انزالی و یا زودانزالی و همچنین اینکه فردی که به خودارضایی عادت می کند ممکن است در آینده در زمان رابطه جنسی کامل نتواند با فرد دیگری یک رابطه لذت بخش داشته باشد و بازهم به همین مسیر خود ادامه بدهد
  5.کم شدن حافظه و قدرت یادگیری که بیشتر به دلیل تمرکز بر خودارضایی و عوامل تحریک کننده مانند صحبت های جنسی ، فیلم های پورن و… می باشد و در این حالت حتی ممکن است عملکرد نوجوان و یا جوان در شغل و درس کاهش یابد .
  در این مسیر بهتر است با توجه به میزان و مدت زمانی که خودارضایی می کنید به صورت حضوری و یا تلفنی به کمک متخصص سکس تراپ برای ترک اقدام کنید تا بتوانید در این مسیر نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
  درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  021-88472864

  توسط مشاور · 869 روز 1 ساعت 27 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است