پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مسایل جنسی » خودارضایی » خودارضایی مردان متاهل
0 امتیاز
Vote Con!

خودارضایی مردان متاهل

خودارضایی مردان متاهل

جوانی هستم 32 ساله ، متاهل که از قبل از ازدواج هم اقدام به خود ارضایی می کردم ولی پس از ازداواج یعنی حدود پنج سال پیش این اقدام خیلی کم رنگ شد مثلا سه ماه و یا شش ماه یکبار ولی در بازه هایی دوباره هفته ای و دو هفته ای یکبار اتفاق می افتد البته هم اکنون همسر بنده باردار هست و رابطه خیلی خوبی با هم داریم و این بارداری نیز یک بهانه ای شده که بیشتر به این سمت کشیده شوم و از این اقدام بسیار ناراحت و احساس گناه می کنم به طوری که سعی می کردم احساس آرامش کنم ولی….
تا جایی عذاب وجدان دارم و داشتم که حتی با هواپیما هم میخواستم مسافرتی بروم از عذاب و احساس گناه از کارهای گذشته میترسیدم اگر اتفاقی بیافتد دیگر نمیتوانم جبران کنم حال از شما متخصص این امر عاجزانه درخواست کمک دارم نمیدانم این اقدام و این بازه ها چه تاثیر دارد ؟ آیا نباید اصلا اتفاق بیافتد؟ همسرم درجریان قرار ندارد ایشان متوجه بشود یا نه؟
البته نزد یک مشاور هم برای مسایل زندگی قبل از ازدواج تا کنون میروم ولی این موضوع را بدلیل خجالت کشیدن تا کنون عنوان نکرده ام نمی دانم چکار کنم .
با توجه به دسترس بودن اینترنت وسوسه میشوم فیلم های پورن را ببینم و یا دانود کنم و در موقعیت ساختگی خود اقدام به دیدن و به همراه آن خودارضایی کنم.
بعضی اوقات که نیازی به اینترنت ندارم از آن استفاده نمی کنم و وسوسه هم نمی شوم ولی بمحض نیاز به اینترنت جهت ارسال فایل و یا ایمیل . فیلمهای پورن را دانلود می کنم و …. خواهش می کنم کمکم کنید

توسط farshid123 درخودارضایی · پاسخ 1797 روز 23 ساعت قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  با سلام
  دوست عزیز ببیند چون از قبل خودارضایی داشتید ..به هر حال باید مراجعه حضوری داشته باشید که درمان شود …چرا که به هر حال در زندگی درسته رابطه جنسی اهمیت دارد ولی مخصوصا اکنون که همسر شما باردار است و طبیعتا نمی توانید رابطه مناسبی داشته باشید …خب بیشتر به این سمت کشیده می شوید …باید بدونید که برخلا ف اینکه دیگران فکر می کنند خودارضایی بیشتر با احساس گناه همراه است و در مواقع اضطراب برای فرد ایجاد می شود تا اینکه فکر کنید مشخصا در شرایطی برای فرد عارض می شود و مشکلاتی را ایجاد می کند ..
  .در هر حال مشکلاتی که برای افرا د ایجاد می شود این است که وقتی اعتیاد به فیلم پیدا می کنند سخته براشون دل کندن و جدا شدن از شرایط ..و هر موقعی وسوسه ذهنی شوند دوباره به سمتش کشیده می شوند منتهی برای توقف این عمل و عمل خودارضایی راه هایی وجود دارد که در مراجعه حضوری بسته به شخصیت شما مدت این کار و اینکه بیشتر خودارضایی چگونه است و چه راه اندازهایی دارد صحبت می شود و راه حل های مناسب شما داده خواهد شد در هر صورت امیدوارم خوشبخت باشید

  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  982122354783
  موفق باشید

  توسط مشاور · 1797 روز 19 ساعت 57 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  خودارضایی مردان متأهل، چرا؟

  قدم اول برای حل بحران این است كه از انجام این عادت توسط همسرتان به صورت قطعی مطلع شوید، در غیر این صورت اگر بخواهید مشكل خودارضایی‌اش را با او در میان بگذارید و او این كار را انجام نداده باشد، با مشكلات زیادی روبرو می‌شوید.

  اگر همسر فرد از این ماجرا مطمئن بود باید چه كند؟

  بهترین راه این است كه این مسئله را با همسرش در میان بگذارد و به او بگوید از این ماجرا اطلاع دارد. خانم‌ها باید سعی كنند در زمان مناسب این مسئله را با همسرشان در میان بگذارند و بدون اینكه بخواهند به او متلک بیندازند یا سرزنشش كنند اصل موضوع را همانطور كه هست بیان كنند و دلایل همسرشان را بشنوند.

  ممكن است خانمی با دیدن صحنه‌ی خودارضایی همسرش، از او دلزده شود. در این صورت باید چه كاری انجام داد؟

  خیلی وقت‌ها مشكلاتی كه منجر به انجام خودارضایی می‌شود به رابطه‌ی جنسی با شریك ربطی ندارد و فقط به دلیل مشكلات روحی و فردی است كه تایید این مسئله هم باید توسط پزشك انجام شود و خیلی منطقی نیست خانم بخواهد برای این موضوع خودش را ناراحت كند و مدام این فكر منفی را در ذهنش پرورش دهد كه «همسرم چون من را دوست ندارد، یا چون من راضی‌اش نمی‌كنم» خودارضایی می‌كند.اما اگر به محض بیان موضوع، همسرتان به شما بگوید به دلیل اینكه از رابطه‌ی جنسی خودش با شما لذت نمی‌برد دست به این كار می‌زند آن موقع است كه خانم حق دارد دلگیر شود. اما جای نگرانی نیست چون این مشكل با همراهی زوج حل می‌شود نه قهر و دلگیری.

  اگر می خواهید بیشتر بدانید : خود ارضایی و تغییر سلیقه جنسی

  دلیل اصلی خودارضایی مردان متاهل چیست؟

  دلایل متعددی دارد، مثلا:

  – آقایی كه در دوران مجردی خودارضایی انجام می‌داده، بعد از ازدواج هم ممكن است طبق عادت و اعتیادی كه در این سال‌ها وارد زندگی‌اش شده این كار را ادامه بدهد.

  – مسئله دیگر نبود رابطه‌ی عاطفی و احساسی با همسر و رضایت‌بخش نبودن رابطه‌ی جنسی این افراد است. مردانی كه در كنار همسرشان احساس آرامش ندارند ممكن است دست به این كار بزنند.

  – مسئله‌ی مهم دیگر هم اختلالات روحی است كه نباید از آن غافل شد و باید حتما آن را زیر نظر پزشك درمان كرد.

  – بعضی وقت‌ها مردان مشكلاتی مانند زود انزالی، دیر انزالی و اختلال نعوظ دارند اما به جای اینكه به فكر درمان باشند، از رابطه با همسرشان اجتناب می‌كنند و دست به خودارضایی می‌زنند.

  – بعضی خانم‌ها از این شكایت دارند كه همسرشان بعد از دوره‌ی بارداری و زایمان، و در اثر مدتی دوری از رابطه جنسی، شروع به خودارضایی می‌كند، دلیل این اتفاق چیست؟از آنجایی كه ممكن است رابطه‌ی جنسی در زمان بارداری و تا چند هفته بعد از زایمان وجود نداشته باشد، آقایان به دلیل نیاز جنسی كه در بدن شان است رو به خودارضایی می‌آورند. این درحالی است که خانم‌ها تا قبل از ماه هشتم بارداری در حالت عادی منعی برای برقراری رابطه‌ی جنسی ندارند. از آن طرف بعد از آن هم بسته به نوع زایمان می‌توانند بعد از 4 تا 8 هفته رابطه‌شان را شروع كنند اما بعضی از زوج‌ها از ابتدای بارداری تا چند ماه پس از زایمان رابطه‌ی جنسی‌شان را به شكل كامل فراموش می‌كنند و در این موقعیت ممكن است آقایان نتوانند این وضعیت را تحمل كنند و روی به خودارضایی بیاورند.

  اگر می خواهید بیشتر بدانید : تفاوت خود ارضایی در زنان با مردان

  چطور باید برای ترك خودارضایی اقدام كرد؟

  در مواردی که خودارضایی آقا از زمان بارداری همسر شروع شده، بهتر است زن و شوهر سعی کنند رابطه زناشویی را به صورت مرتب مثل قبل از بارداری از سر بگیرند. همزمان رابطه عاطفی‌شان را تقویت کنند تا هیچكدام از طرفین احساس خلا نكنند.اما در کل وقتی این موضوع بین زوجی پیش می‌آید، قدم اول طرح مسئله است تا آنها به نتیجه برسند كه دلیل خودارضایی، فردی است یا درون رابطه‌ای .بعد از مشخص شدن این قسمت باید حتما به روانشناس یا روانپزشك مراجعه كنند. اگر جلسات مشاوره برای فرد جواب بدهد و مشكل او را حل كند، نیازی به روانپزشك و دارو نیست اما در موارد اندكی، ممكن است به دارو هم نیاز باشد كه توسط روانپزشك تجویز می‌شود.

  توصیه‌های عمومی‌ برای افرادی که خودارضایی می کنند چیست؟

  آنها نباید خودشان را در معرض خطر قرار بدهند. مثلا اگر تنهایی آنها را به فكر خودارضایی می‌اندازد، نباید خودشان را در موقعیتی قرار دهند كه تنها باشند. به طور كلی آدم‌هایی كه اعتیاد به خودارضایی دارند نباید در مكان‌ها، موقعیت‌ها و در كنار افرادی قرار بگیرند كه باعث تحریك‌شان می‌شود و آنها را به سمت خودارضایی سوق می‌دهند.

  مساله خود ارضایی مردان متاهل

  امروزه با وجود ازدواج های اختیاری و حتی گاه عاشقانه، اختلالی تحت عنوان خودارضایی افراد متاهل مطرح می باشد که علی‌رغم تمام نظرات به اصطلاح دانشمندان محترم غربی!، مبنی بر عدم اشکال خود ارضایی، این افراد و همسران آنها به شدت در رنج می باشند. زنان این مردان از این که مورد بی مهری و بی توجهی همسر خود قرار گرفته اند و از اینکه همسرشان یک منحرف جنسی است به شدت در رنج بوده و این ناراحتی را به انحاء گوناگون در زندگی مشترک خود ظاهر ساخته و حتی در مواردی به دنبال طلاق می باشند.
  مردان متاهلی که علی رغم داشتن همسر خودارضایی می کنند، متاسفانه از یک حقارت شدید رنج می برند و حتی در مواردی که فرد طبق نظر پزشک! این کار را بی مشکل قلمداد کرده است، باز هم با احساس حقارت و احساس غیر طبیعی بودن رفتارش به شدت درگیر می باشد و دقیقا همین مساله است که او را به سوی درمان سوق می دهد.

  دلیل خود ارضایی مردان متاهل

  چرا مردان متاهل علی رغم داشتن همسر دست به خود ارضائی میزنند ؟

  مهم ترین عامل در خود ارضائی میتواند فانتزی جنسی ( تفکرات ذهنی و تجسم تصویر نزدیکی در قوه خلاقیت ذهن ) میباشد ، اگر مردی از اعمال خاصی در رابطه جنسی لذت ببرد تنها بخشی از این لذت مربوط به واکنشهای جسمی اوست درصد زیادی از آن بواسطه روان وی کنترل می شود.

  به عنوان مثال در فانتزی جنسی اکثر مردان ریختن مایع منی بر روی نقاطی از بدن همسرشان لذت بخش است حال آنکه از نظر جسمی خروج منی لذت دارد اما محل ریخته شدن آن از نظر جسمی تاثیری بر لذت بخش بودن آن ندارد اما از نظر روانی برای مرد این حرکت لذت بخش است.

  در غریزه جنسی دو فرایند جسم و روان گام به گام پیش میروند و جالب است بدانید گاهی وقتها قدرت روانی و ذهنی آن چندین برار قدرت جسمی و فیزیکی آن است . تا جائی که ممکن است مردان بدون آنکه عمل فیزیکی انجام دهند واسطه دیدن یک تصویر محرک و با کمک قدرت روان خود تحریک و انزال کنند .

  پس ممکن است یکی از مهمترین دلایل خود ارضائی مردان متاهل همین عامل باشد که همسر آنها حاضر نمی شوند برخی از اعمالی که آن مرد در لیست فانتزی جنسی خود قرار داده است را انجام دهد.

  در اینصورت شاید آن مرد از نظر جسمی ارضاء شود اما از نظر روانی و ذهنی نیاز وی تامین نشده لذا با تصویر سازی و قدرت تجسم به آن نقطه دست میاید . این مسئله برای مردان پر اهمیت میباشد و میتواند حتی جزء یکی از دلایل خیانتهای آنها به حساب بیاید ، توجه داشته باشید فانتزی جنسی به مرور شکل میگیرد و تغییر یافتن آن به ندرت امکان پذیر است . معمولا اکثر مردان متاهلی که به خود ارضائی اعتیاد دارند قبل از ازدواج نیز آن عمل را انجام میداده اند لذا چون در خود ارضائی کنترل فشار و تصور به دست خود فرد میباشد در اینصورت فرد قادر نیست تا از رابطه جنسی با همسر خود ارضا شود .

  معمولا مردان خود ارضائی را از همسر خود پنهان میکنند این عمل چه قبل و چه بعد از ازدواج ، عمل شایسته ای نیست .

  چرا مردان متاهل خود ارضایی می کنند؟

  این سوالی است که پاسخ دادن به آن بسیار دشوار می باشد، چرا که عوامل متعددی ممکن است سبب بوجود آمدن این رفتار انحرافی بشود و در مواردی نیز ترکیبی از این عوامل وجود دارد که موقعیت را برای تشخیص دشوارتر می نماید. در ادامه به برخی از علل شاخص این رفتار اشاره می کنیم:

  ۱.عادت به خودارضایی قبل از ازدواج

  برخی از مردان به علت انجام خود ارضایی در دوران مجردی، حتی پس از ازدواج نمی توانند از این رفتار انحرافی دست بردارند. در این گونه موارد می توان از اصطلاح «اعتیاد به خود ارضایی» استفاده کرد. متاسفانه این مردان با این استدلال اشتباه که «اگر ازدواج کنند، خودارضایی را ترک خواهند کرد»، اقدام به ازدواج می کنند.

  ۲. دیدن فیلم های جنسی

  یکی دیگر از عوامل این رفتار، «کمال گرایی منفی» است. مردانی که در دوران مجردی و یا پس از ازدواج تصاویر یا فیلم های جنسی تماشا می کنند، در اثر دیدن زنانی با بدن های ویژه (بسیار تحریک کننده) و همچنین دیدن روابط جنسی غیر عادی، نگاهی کمال گرایانه به زن و رابطه جنسی پیدا کرده و دیگر با همسر خود که زنی عادی می باشد و همچنین رابطه جنسی با همسر خود که رابطه ای عادی می باشد، میزان تحریک لازمه را دریافت نکرده و لذت کافی را نمی برند. در این موارد متاسفانه، تنها شیوه ای که آنان برای ارضاء حس کمال گرایی منفی خود می یابند! این است که با خیال پردازی های خود، زنان و رابطه های جنسی آنچنانی را، در ذهن خود تصویر سازی کنند و با این تصاویر و خیالات به خود ارضایی بپردازند.

  ۳. نداشتن رابطه صمیمی با همسر

  سومین عامل پرداختن مردان به خود ارضایی، نداشتن رابطه صمیمانه، عاطفی و رضایت بخش با همسر می‌باشد. مردانی که به هر دلیل از همسر خود راضی نبوده و از دیدن او خوشحال نشده و از بودن در کنار او احساس آرامش ندارند، معمولا با دیدن او و تصور و خیال پردازی با او، تحریک نشده و لذت نمی برند. اگر مردی اینگونه باشد، پس از چند رابطه جنسی ناقص و کم لذت با همسر، خود ارضایی را ترجیح داده و به این انحراف روی می آورند.

  ۴. اختلالات جنسی مرد

  عامل دیگر، وجود «اختلالات جنسی» در مرد می باشد. مردانی به اختلالات کارکردی جنسی مانند زودانزالی، دیرانزالی، بی انزالی، اختلال نعوظ، … گرفتارند، در اثر عدم توانایی برقراری یک رابطه جنسی کامل با همسر، متاسفانه بجای پرداختن به درمان، از همسر خود دور شده و به خود ارضایی روی می آورند.

  ۵. همسر غیر جنسی

  آخرین عاملی که در این رابطه می توان نام برد، داشتن «همسر غیر جنسی» می باشد. به صورت کلی به سه گروه از زنان می توان زنان غیر جنسی گفت :

  – اول زنانی که به دلالیل مختلفی مانند ناآگاهی، تنبلی، افسردگی، … از رسیدگی به خود و داشتن بدنی زیبا، اصلاح شده و معطر، ظاهری آراسته و زیبا و دهانی خوشبو و … خودداری می کنند.

  – دوم زنانی که تمایل به رابطه جنسی نداشته و به اصطلاح سردمزاج می‌باشند.

  – سوم زنانی که رابطه جنسی با آنان بسیار دشوار، پردردسر و آزار دهنده است، مانند زنانی که رابطه جنسی را پلید و زشت می دانند یا رابطه با آنان دردناک است، یا زنانی که مدام ایراد می گیرند و با همسر خود همراهی ندارند. در چنین وضعیتی نیز ممکن است مرد در گذر زمان به انحراف خود ارضایی روی بیاورد! و اگرچه خودش می داند در حال آسیب زدن به خود می باشد، اما این آسیب را به آن رابطه دشوار ترجیح دهد.

  خودارضایی یک شکست است

  خود ارضایی برای مردان متاهل، یک شکست در زندگی مشترک محسوب می گردد، و عواقبی غیر جنسی مانند پرخاشگری، قهر، ایراد گرفتن، بی اعتنایی به همسر و خانواده، پرداختن به امور حاشیه ای و… را می تواند به دنبال داشته باشد، چرا که بخشی از احساس مردانگی در مردان، وابسته به داشتن رابطه جنسی خوب و کامل با همسر می‌باشد و مردی که در این رابطه شکست می خورد، احساس غرور و مردانگی خودش را در مقابل همسرش از دست می‌دهد.
  اما خوشبختانه این معضل به سادگی قابل حل می باشد، که در نوشتاری دیگر به درمان آن اشاره می کنیم.

  راه درمان خودارضایی مردان متاهل چیست؟

  ما ایرانیها یاد گرفتیم همیشه به درمان بیاندیشیم اما من میخوام به شما توصیه کنم بهتره به پیشگیری فکر کنید قبل از ازدواج راجع به فانتزیهای جنسی هم دیگر سوالات خود را مطرح کنید.

  فانتزی جنسی همان اعمالیست که تصور میکنید از آنها لذت بیشتری میبرید ، ممکن است برخی از افراد آنقدر نسبت به این فانتزی واکنش بالایی نشان دهند که هرگز خارج از آن ارضاء نشوند به این نوع گرایش فتیش گفته میشود شاید از نظر شما فانتزی جنسی یا فتیش همسر شما قابل تجسم نباشد و شاید بگوئید خب این عمل چه لذتی برای اون میتواند داشته باشد ؟

  اما من در پاسخ عرض میکنم قدرت فانتزی جنسی یا در حد بالاتر فتیش یک قدرت روانی و ذهنیست و نباید هرگز آنرا مسخره کنید و برعکس باید به آن احترا م بگذارید . متاسفم از اینکه خیلی از مردان و زنان نیازهای خود را برای همسر خود مطرح نمیکنند.

  توجه داشته باشید رابطه نزدیکی در راس هرم رابطه زناشوئی قرار گرفته و به صورت مستقیم و غیر مستقیم ناخود آگاه روی سایر رفتارها ، کنشها و واکنشهای افراد تاثیر دارد . پس به فانتزی جنسی همسر خود احترام بگذراید و از روی میل آنرا انجام دهید مطمئنا خودتان شاهد تاثیر آن خواهید بود .

  توسط مشاور · 1796 روز 15 ساعت 37 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است