پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » خواهرم را چگونه برای ازدواجم راضی کنم ؟
1 امتیاز
Vote Con!

خواهرم را چگونه برای ازدواجم راضی کنم ؟

؟ ؟

من 22 ساله هستم و یک خواهر 26 ساله دارم که تا الان هر خواستگاری برای خواهرم میومد رو به دلایلی که بنظر من هم قانع کننده بود خواهرم رد میکرد. من خودم خواستگارامو پدر و مادرم رد میکردند و حتی خودم برایم در دانشگاه پیش اومد رد میکردم اما به تازگی موردی برایم اومده که بشدت خودم مایل هستم باهاش صحبت کنم وقتی هم جریان رو به پدر و مادرم گفتم موافق بودن و حتی یکبار باهاش صحبت کردم اما وقتی خواهرم ماجرا فهمید بشدت عصبانی شد و گریه کرد و گفت تا ازدواج نکرده من حق ازدواج که هیچ حق وارد شدن در یک رابطه برای اشنایی هم ندارم و رفتارش تا حدی پدرم رو تحت تاثیر گذاشت و دلیلش هم اینه که پشت سرش حرف بزنن رو دوست نداره ولی من میخوام فکر کنم در مورد این خواستگارم و ازشون خواستم که میخوام اگر دلیلی برای رد کردن این مورد داشتم غیر از مجرد بودن خواهرم باشه دوست ندارم حق انتخاب رو ازم بگیرن خواهرم همش اصرار داره من بچه هستم جوگیرم زوده برام و…. با این حرفاش اعصابمو خرد کرده من واقعا علاقه دارم در این سنی که هستم ازدواج کنم نه 26 یا27 سالگی. بعد از حرفای خواهرم پدرم گفت برای بار دوم که بخوام صحبت کنم یک ماه و نیم دیگه باشه بنظرم خیلی فاصله ی طولانی هست بین دو صحبت چکار باید بکنم؟

توسط marykary درازدواج · پاسخ 3456 روز 14 ساعت 1 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  سلام. از اینکه این سایت رو برای پاسخ به سوالتون انتخاب کردید، ممنونیم. از تاخیر پیش اومده در پاسخگویی به سوالات عذرخواهی می کنیم.
  نه فاصله زیاد نیست، خودت رو اذیت نکن. اتفاقا تو این یک ماه و نیمه فرصت داری بیشتر با خواهر و مادر و پدرت صحبت کنی. حالا که موردی پیش اومده که خودت هم دلت میخواد، پس از موضعت کوتاه نیا و سعی کن شرایط رو بیشتر فراهم کنی. به خواهرت نزدیکتر بشو. باهاش بیشتر صحبت کن. البته ممکنه در این شرایط خیلی حرفهای تو روی خواهرت تاثیر نداشته باشه، و بهتره بیشتر با پدر و مادرت حرف بزنی. تو خونه تون کی حرف آخر رو میزنه. اگه پدرته که بیشتر برو و با اون حرف بزن. نمی دونم رابطه ات با پدرت چه طوریه. ولی سعی کن رابطه ات رو صمیمی تر کنی. و پدرت با خواهرت صحبت کنه و راضیش کنه. اگه فرد یا افراد بیرون از خانواده تون مثل خاله یا عمه که هم پدر، هم مادر و هم خواهرت، رو حرفشون حساب می کنن باهاشون حرف بزنن بی تاثیر نیست. در آخر هم بهتره که خواستگارت مسئله رو بدونه. البته اگه خودت به نتیجه مثبت رسیدی و دوست داشتی بهشون جواب مثبت بدی. اون هم به خاطر اینکه اگه بهشون بگی که خواهر بزرگتر داری و بفهمن که ممکنه از طرف خانواده ات جواب نه بشنون متوجه میشن که از طرف تو نبوده، و یه جورایی متوجهشون کنی که اصرار بیشتری لازمه تا خانواده ات راضی بشن. مواردی این چنین داشتیم که وقتی خانواده دختر با اصرار خانواده پسر و بعضا تماس های پی در پی برای خواستگاری و… مواجه شدن کوتاه امدن و به ازدواج دختر دوم راضی شدن. برای بهترین ها رو آرزومندیم.
  اگه باز هم سوالی داشتی، میتونی بپرسی. در غیر صورت اگه مورد حل شده رو مشخص کنی و در نظرسنجی سایت هم شرکت کنی، خوشحال میشیم. باتشکر

  توسط خانم زهرا عباسی · 3450 روز 1 ساعت 29 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  ممنون از راهنمایتون… مشکل اینجاست که حتی حاضر نیست خواستگار برام بیاد بهش گفتیم صبر میکنیم تا تو ازدواج کنیی ولی راضی باش که تا موقع عروسی تو من با خواستگارام حرف بزنم و وارد یک رابطه بشم ولی تا عروس نشدی نمیذاریم کسی متوجه بشه قبول نمیکنه چکار کنم؟؟؟

  توسط marykary · 3438 روز 22 ساعت 7 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 3. 1 vote

  MARYKARY

  خب این دلایل اصلا” قانع کننده نیست و خواهر شما واقعا” نباید با ازدواج شما مخالفت کنه … چون هر کدومتون جای خودتون تصمیم گیری میکنید …پس بهتره در این مورد با ایشون صحبت کنید تا ذهنش از این تصورات بیهوده خارج بشه … در ضمن بهتره در این مورد با پدرتون صحبتی بکنید تا ایشونم بتونه برای راهنمایی به خواهرتون در این مسیر همراهتون باشه … خب اشکالی نداره مدتی رو نامزد باشید تا هم شناختی خوب از هم پیدا کنید و هم خواهرتون بتونه ازدواج کنه

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3177 روز 3 ساعت 11 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است