پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » خواستگار
1 امتیاز
Vote Con!

خواستگار

تجمل گراخانوادهخواستگارمذهبی

سلام,من دختری22ساله ازیک خانواده مذهبی ساده زیست شادواهل علم و تحصیلم که یک ماهه باآقایی که همکلاسی دوست صمیمی من درکلاس زبان هست آشناشدم,مادوباردرکلاس دیسکاشن هموملاقات کردیم وبعدبصورت گروه اینترنتی بابچه های زبان بحث های مختلف میکردیم وازونجابیشترباهم آشناشدیم,ایشون به من پیشنهادازدواج دادن ومنم باتوجه به شناختی ک دوستانشون داشتن و خودم یه ماه کسب کرده بودم پذیرفتم وبلافاصله خانوادشون یه جلسه خواستگاری گذاشتن ولی خانوادشون فقط بخاطریکه زندگی ماساده هست ومذهبی هستیم به پسرشون گفتن که جاهای دیگه برات خواستگاری میریم درصورتیکه خودپسره منوکامل ازهمه لحاظ میخوادومعیاراش عوض شده مثلا قبلاتجملات براش مهم بوده و میگه الان دین و مذهب برام اهمیت پیداکرده ولی چون خانواده هردومون به اینکه ماباهم رابطه داشتیم شک کردن موندیم که چیکارکنیم واینکه آیااگرازدواج کنیم مشکلی ازنظر خانواده شوهر برای من پیش نمیاد؟
خواهش میکنم کمکم کنید بگید بااین اوضاع چه راه حلی رو باید عملی کرد تا خوشبخت بشیم
ممنون

توسط aynaz درازدواج · پاسخ 1959 روز 1 ساعت 58 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (2)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  ازدواج امری است که دو نفر با یکدیگر بدون هیچ فشار خارجی، زندگی مشترکی را آغاز می‌کنند. اما برای شروع آن شرط اصلی رضایت داشتن والدین است.با توجه به شان و منزلتی که پدر و مادر در زندگی انسان دارند، شرط اصلی در هنگام ازدواج، رضایت داشتن آن‌هاست. والدین در زندگی فرزندان نقش معنوی و پررنگی دارند و زن و شوهری که دعای پدر و مادر پشت سرشان نباشد، خود را از نعمت بزرگی محروم کرده‌اند. مطالعه ای بر روی 5174 نفر از نامزدها نشان داد، هنگامی که هر دو والدین درباره ی ازدواج فرزندانشان مخالفند، نزدیک به 88 درصد از زوج ها سطح پایینی از رضایت زناشویی را نشان دادند. .زن و شوهر زمانی که شباهت های بیشتری داشته باشند و تفاوت ها کمتر شود به درک بیشتری از هم می رسند. هرچه قدر آنها شبیه به هم باشند اختلاف ها کمتر، تفاوت سلایق کم رنگ تر و نزدیکی بیشتر که این به فهم بیشتر و تفاهم منجر می شودطرفین ازدواج نباید از دو طبقه مختلف اقتصادی باشند وضعیت مالی و مادی خانواده‌ها باید برابر بوده و تفاوت زیادی نداشته باشد. رعایت این موارد هم درباره زن و هم درباره مرد صدق می‌كند.

  توسط آقای ص - غفاری · 1959 روز 15 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  خب دوست عزیز داشتن تناسب در فرهنگ و اینکه در ازدواج از حمایت خانواده ها برخوردار باشید خیلی مهمه … به هر حال از قدیم گفته شده که خیر در چیزیه که اتفاق میفته … چون معلوم نیست شما در بعد از ازدواج چه رفتاری رو بروز بدید … به هرحال هر چقدرم که همدیگرو دوست داشته باشید ولی از دو فرهنگ مختلف هستید و خانواده ایشون میتونه در آینده براتون مشکل ساز باشن .. پس بهتره صبر تا اوضاع از این تب و تاب بیفته و بعد دوباره خواسته هاتونو بیان کنید

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 1834 روز 18 ساعت 54 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است