پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » خواستگاری
1 امتیاز
Vote Con!

خواستگاری

تردید

سلام دختری 22 ساله هستم دانشجو. خانوادم مذهبی هستن. تا به حال چند بار مورد علاقه جنس مخالف بودم که از طریق خانواده یا مستقیم بهم گفتن. ظاهر خاصی ندارم ولی خوش اخلاقم و تقریبا خوش تیپ. چند نفری که عاشقم بودن موقعیت خوبی نداشتن ولی من برام مهمه که طرف مقابل منو دوس داشته باشه . در هر صورت عقلم پیروز شد. الان خواستگاری دارم که تقریبا هم کفویم. ولی چندتا مشکل داره . خودش و خونوادش تو حرفاشون خیلی رک هستن. مثلا در مورد خواستگاریای قبلی که رفته حرف میزنه که آزار دهندس! مخصوصا برای من که بهم ابراز علاقه شده. خانواده ی پر جمعیتی داره و از نظر سیاسی کمی با هم مخالفیم. نمیدونم بهش چه جوابی بدم . در صورتیکه از نظر خونواده اونا همه چی تموم شده ولی من خیلی تردید دارم.

توسط nasim bahar درازدواج · پاسخ 3396 روز 7 ساعت 6 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (4)

 1. 0 votes

  با سلام. از اینکه این سایت را برای پاسخ به سوالتان انتخاب کردید سپاسگذاریم.
  بهتر است دقت بیشتری در مورد اولویت هایتان داشته باشید. از طرفی می فرمایید هم کفو هستید. این هم کفو بودن را چه تعریف می کنید؟ برای خودتان تعریف کنید. علاقه، سطح ایمان و اعتقادات، سطح فرهنگ خانواده ها، خلقیات، سطح مالی خانواده ها و… . معیار و سنجشی بین اولویت هایتان قرار دهید. و این معیار را با سطح تامل و تحمل و قدرت جذب خودتان قیاس بزنید. و همچنین روندی که در بین خواستگارانتان دارید. تا ببینید این خواستگار می تواند بهتر از دیگران باشد؟!
  متوجه ارتباط این جمله تان « مخصوصا برای من که بهم ابراز علاقه شده. » با جملات قبلی نشدم. می توانید خیلی راحت با رعایت ادب و احترام زمانی که از خواستگاران قبلی صحبت می کنند، به آقا پسر بگویید که صحبت در مورد خواستگاران قبلی چندان خوشایند نیست. اگر از الان نتوانید با رعایت و در کمال ادب و متانت و وقار با پسر مقابلتان صحبت کنید، و حرفهای دلتان را بگویید، چه طور می خواهید با او ازدواج کنید؟ هیچ گاه فکر نکنید، که همه کس باید همه چیز را بدانند. انها نیاز دارند که بدانند دیگران چه می خواهند و چگونه فکر می کنند. حتما تامل بیشتری داشته باشید. تا با خود آقا پسر و خانواده بیشتر آشنا شوید، و نیازی نیست خیلی زود جواب مثبت بدهید. برایتان بهترین ها را آرزومندیم.

  اگر پاسخ رضایت بخش بود گزینه حل شده را انتخاب نمایید و در نظرسنجی ما هم شرکت فرمایید. باتشکر. موفق باشید.

  توسط خانم زهرا عباسی · 3394 روز 8 ساعت 47 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  از راهنماییتون خیلی ممنونم.اینکه گفتم مخصوصا من که بهم ابراز علاقه شده یعنی این برخورد این آقارو این طور برداشت کردم که میخواد به من بگه براش اهمیتی ندارم. البته شاید بدبینانه باشه برداشتم. از طرفی من آدمی نیستم که خجالت بکشم بگم از حرفش خوشم نمیاد فقط میترسم به عنوان نقطه ضعف ازش استفاد کنه.
  بازم ممنون

  توسط nasim bahar · 3392 روز 10 ساعت 40 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 3. 0 votes

  سلام. نه نترس نقطه ضعف نیست. گفتن یه انتقاد سازنده است. یه مدل دیگه هم میتونی به موضوع نگاه کنی. خیلی بستگی به مدل گفتنت داره. ادم میتونه همون موقع که این حرف زده شد با یه حالت حرص و غضب و با کنایه حرفش رو بزنه. آره این یعنی نقطه ضعف. ولی وقتی با آرامش طوری که حتی در چهره ات نشانی از ناراحتی نیست به نرمی و صبوری و حتی زمانی که در جمع نیستید خیلی راحت می تونی بگی به نظرتون صحبت در مورد اتفاقات قبلی که در روند تشکیل خانواده یا خاوستگاری رفتن برای هر دوی ما اتفاق افتاده ممکنه باعث ناراحتی طرفین بشه؟ نه اینکه مستقیم برداری بگی مثلا آقا اکبر(مثلا) من از اینکه شما در مورد خواستگاریهای قبلی که رفتید حرف میزنید ناراحت میشم. آره ان مدل حرف زدن نشان از ضعفه. هزار و یک مدل میشه حرف زد که منظور رو درست به طرف برسونی.
  ولی در کل اگه نظر من رو بخوای بیشتر صبر و تامل کن. من خیلی هم هم کفو بودن رو اینجا در روابط تون نمی بینم. موفق باشی

  توسط خانم زهرا عباسی · 3391 روز 6 ساعت 36 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 0 votes

  NASIM BAHAR

  خب تا وقتی که نتونستید با یک نتیجه گیری پایدار و قاع برسید نباید کاری رو تموم کنید … در این مورد میتونید با مشورت کردن با مشاوری متعهد به این نتیجه گیری برسید .. از طرفی در مورد شلوغی خانواده تحقیق کنید چون اگه شما در خانواده ای کم جمعیت بزرگ شده باشید مسلما” با مشکلاتی روبرو خواهید شد … ولی خب اینکه در مورد گذشته صحبت میکنه اصلا” مهم نیست شما دورانی مثل نامزدی رو دارید که میتونید ازش برای شناخت بیشتر استفاده کنید ولی اگه در این مورد نمیتونید به نتیجه برسید رابطه رو با مشورت کردن قطع کنید

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3106 روز 19 ساعت 11 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است