پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » حکم ازدواج موقت باکسی که احتمالا فاحشه است
1 امتیاز
Vote Con!

حکم ازدواج موقت باکسی که احتمالا فاحشه است

احکامازدواجصیغهموقت

سلام. پسری20ساله هستم، شرایط صیغه ی یک خانم 30ساله برایم فراحم شده که میدانم بک.ار. ت نداردونیازبه اذن پدرندارد، ولی احتمال بسیار میدهم که فاحشه باشد، میخواستم بدانم که آیا اینجااحیاناصیغه حرام نمیشود؟ وآیابرای من که میدانم اگرازدواج موقت نکنم به گناه میافتم وراه بهتری هم نیست اشکالی داردکه باوی ازدواج موقت کنم؟ ممنون

توسط emilizzzkate درازدواج · پاسخ 3539 روز 20 ساعت 50 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (4)

 1. 1 vote

  باسلام در فرض مذکور شما میتوانید صیغه را انجام دهید و مشکلی ندارد . در این موارد باید به حرف زن عمل کرد و اگر گفت که فاحشه نیست شک اعتباری ندارد .

  توسط ali · 3539 روز 15 ساعت 48 دقیقه قبل

  سوال: 43 پذیرفته شده: 1 ( 2% ) | امتیاز: 867

 2. -1 votes

  ……………………………….

  توسط رضا نوري · 3170 روز 14 ساعت 49 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  “ازدواج با فاحشه (کسی که معروف به این کار است، روسپی) بنابر احتیاط واجب حرام است”.///

  که با رجوع به فتوی دیگر مجتهدان اعلم مانند آیت الله العظمی شبیری زنجانی (مد ظله)، رهبری (مد ظله) که حکم آن را جایز شمرده اند، (حتی آیات عظام مرحوم مانند امام و آقای بهجت نیز مجاز شمرده اند) و برای فاحشه هم عدة زنا در نظر نگرفته اند، براحتی میشود صیغه را خواند و بهره جنسی را برد…/.
  حال مسئله این است که در قرآن به نص صریح این کار حرام شمرده شده است، در آیة 3 سورة نور به این مضمون که فقط مشرک و زانی با مشرک و زانی ازدواج میکند و بر مؤمنین حرام شده است. جالب اینکه شأن نزول این آیه طبق روایت جایی بوده که شخصی نزد حضرت رسول (ص) رفته و از ایشان میپرسد که آیا میتواند با زنی بدکاره ازدواج کند و آنگاه این آیه نازل میشود…./.

  که در توضیح متن بالا باید اضافه کنم ، زناکار مشهور اعم از زن و مرد جز بعد از ظاهر شدن توبه اش ازدواج جایز نیست و اما اگر زانیه مشهور به زنا نباشد ، می توان به شرط باز داشتن او از زنا، با او ازدواج کرد .

  مساله بعد اين كه برخي از بزرگان فرموده اند: آيه مذكور در صدد بيان حكم شرعي نيست؛ بلكه آيه تنها يك واقعيت عينى را بيان مى‏كند كه آلودگان هميشه دنبال آلودگان مى‏روند، و همجنس با همجنس پرواز مى‏كند، اما افراد پاك و با ايمان هرگز تن به چنين آلودگي ها و انتخاب همسران آلوده نمى‏دهند، و آن را بر خويشتن تحريم مى‏كنند، شاهد اين تفسير همان ظاهر آيه است كه به صورت ” جمله خبريه” بيان شده.

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3166 روز 12 ساعت 52 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 1 vote

  EMILIZZZKATE

  در این موردبهتره با مرجع تقلیدتون تماس بگیرید و از دفتر ایشان در این مورد کسب تکلیف کنید .. چون این مباحث رو نمیشه با گفتن و بررسی سرسرانه گذروند و بهتره در این مورد بیشتر تحقیق کنید تا اگه کاری رو انجام میدید رضایت خداوند رو در پی داشته باشه …

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3098 روز 3 ساعت 34 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است