پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » حد و حدود روابط قبل از محرمیت
1 امتیاز
Vote Con!
حل شده

حد و حدود روابط قبل از محرمیت

محدودیت ارتباطنا محرم

با سلام و عرض ادب, والا این سوال رو قبلن هم مطرح کرده بودم و چون با آقای رشید قبلا مشاوره کرده بودم ترجیحم این بود که ایشون با شناختی که ازم دارن جواب بدن! اما گویا ایشون نیستن! میشه لطف کنید, شما, به سوال من هم جواب بدید؟ ممنون. بذار از اولش بگم. من حدود یک سال و نیم پیش داشتم پایان نامه ام رو می نوشتم. چندین مقاله لازم داشتم که هر کاری کردم نتونستم اونا رو بدست بیارم. چون ایران تحریم بود این مقالات هم تخصصی نفت و گاز بود. خلاصه من یه فکری بنظرم رسید. یه وبسایت آموزش زبان انگلیسی بود که با انگلیسی زبان ها میشد ارتباط برقرار کرد و اشکالات انگلیسی رو پرسید من اونجا یه ایرانی که داشت تو یه کشور خارجی درس میخوند رو میشناختم. از طریق همین وبسایت باهاش چت کردم و بعدش قضیه رو براش گفتم. گفتم که اگه براش ممکنه این لطف رو بکنه و مقالات رو برای یه هم وطنش که اتفاقا همشهریش هم هست بفرسته و منم هرچی پولش بشه بهش میدم. چند بارم تلفنی حرف زدیم ایشونم گفتن که حتمن این ککار رو برای من انجام میدن و خوشحال میشن واسه هم وطنشون یه کاری کرده باشن. خلاصه مقاله ها رو فرستاد و منم ازشون استفاده کردم و خیلی بدردم خورد خدا خیرش بده. بعد از اون هر ااز گاهی ایمیلی میدادیم یا چت میکردیم, هر دو رسمی حرف میزدیم و در مورد درس و ایران و تحصیل در خارج و اینا حرف زدیم. تا اینکه کم کم حس کردم بعضی حرفاش خیلی مشکوکه! من اصلن به روی خودم نمی آوردم که لحن کلامش عوض شده! تا اینکه یه بار علنا گفت که بهم علاقه داره. راستش خود منم یه کمی حس میکردم دوستش دارم. ولی هرچی فکر میکردم میدیدم ما دوتا بهم نمیخوریم! اون خارج رفته روشن فکر و من یه دختر سنتی مذهبی. بهش اینا رو گفتم. گفت که نه, اونم سنتی هست, اونم نماز میخونه و همیشه دلش میخاسته که یه زن نجیب و تحصیل کرده و اینا داشته باشه. من اون موقع هرچی فکر میکردم تو کتم نمیرفت که این ازدواج ممکن باشه واسه همین محترمانه بهش گفتم نه! با اینکه خودمم دوستش داشتم. تا اینکه چند ماه بعد یه نفر بهم زنگ زد. خودش بود. اومده بود ایران, گفت ادرس بدم بهش که بیاد خواستگاری.منم به همون دلایلی که گفتم بهش آدرس ندادم. اونم دیگه هیچی نگفت و دیگه زنگ نزد. دیگه خبری نداشتم ازش تا همین قبل عیدی. بهم ایمیل داده بود که هنوزم بهم فکر میکنه. کلی ابراز احساسات کرد. منم دیدم حالا که اینقدر پای حرف و احساسش وایستاده رضایت دادم که وقتی اومد ایران بیاد خواستگاریم. حالا قراره یکی دو هفته دیگه بیاد ایران. الانم با اینترنت با هم در تماسیم اون کلی بهم ابراز احساسات میکنه, میگه من قراره همسرش باشم باهاش مهربون باشم, اما من نمیدونم اشکالی داره قبل اینکه بیاد با هم رسما محرم بشیم بهم حرفای احساسی بزنیم؟ آیا گناه داره؟ اون بهم میگه وقتی باهام حرف میزنه و یا وقتی به این فکر میکنه که یه روزی کنارش خواهم بود قلبش خیلی تند میزنه و ازین مدل حرفا. راستش این حرفا رو که میگه خود منم هیجان زده میشم! حالا میخواستم بدونم این حرفا گناه داره با توجه به شرایطی که گفتم؟ بنظر شما کلن با اینن قضیه که میگه باهاش عاشقونه حرف بزنم چیکار کنم؟ فکر کنید من خواهر شما هستم که خیلی هم سردرگم هستم! و یک همچین موقعیتی دارم یه راه اصولی جلو پام بذارید لطفا. من فکر کردم برای شناختش وقتی اومد رودر رو حرف بزنیم بهتره, واسه همین خیلی سوال نکردم ازش واسه شناختش. ممنون از وقت و انرژی و دانشتون.

توسط sanam درازدواج · پاسخ 3332 روز 15 ساعت 11 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 2 ( 100% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (2)

 1. 1 vote
  پذیرفته شده

  سلام علیکم.
  ازاینکه پرسش خودتون را باما درمیان گذاشتید تشکر می کنم.
  اتفاقی سوال شما را دیدم .
  به دلیل مشغله چند وقتی نبودم.
  بحث مشاوره شما .
  ازتون به عنوان خواهر خودم خواهش می کنم الان وقت حرفای احساسی نیست –واینکه بخواید حرف های احساسی را شروع کنید .متسفانه خیلی از جوان ها به اشتباه اول به جای اینکه احساسا ت بر آنها غلبه پیدا کند با عقل خود مسائل را بررسی کنند ،اول احساسی میشوند بعد هرچقدر می خوان مسائل را منطقی بررسی کنند به خاطر اینکه احساسات بر آنها غالب شده نمی توانند مسائل را منطقی بررسی کنند.
  بنابراین من از شما خواهش می کنم حرف های احساسی را بزارید کنار الان شما در بحث این خواستگاری باید چه کنید ؟
  بله ایشون هم مثل خیلی ها ی دیگر یک خواستگار است –اما بنده به شما طرز صحیح برخورد به این خواستگار را به شما می گم.
  از اونجایی که مقاله را گرفتید ودر مورد مسائل تحصیل صحبت کردید می گذریم .شما نباید تا اینجا پیش می رفتید که با ایشون تلفنی صحبت می کردید همون اگر درحد ایمیل وچت بود اون هم در مورد مسائل درسی کافی بود .
  ازدواج های اینترنتی واقعا بسیار سخت است ،نه شما این شخص را دیدید ونه از میزان مسائل فرهنگی ودینی این فرد آکاه هستید وبنابراین خیلی سخت میشود .
  اگر از همون اول شما با نه گفتن رابطه را تمام میکردید بهتر بود.
  اماخوب حالا فرض بر اینکه ایشون واقعا به شما علاقه داره –
  شمابه هیچ وجه الان صحبت های احساسی را باز نکنید –این باعث میشود سرتون کلاه بره –چون هم شما وهم ایشون هردوتاتون دارید وارد مرحله عاشقانه ی احساسی کاذب میشید.
  صرف حرف های عاشقانه واحساسی شدن برای این مرحله نیست –برای مراحل بعدی است –مرحله اول ایشون اظهار علاقه می کنه که می خواد بیاد خواستگاری –خوب اینجا شما می گید باشه اگر واقعا می خواید بیاد خواستگاری باشه بهشون بگید مادر شما باید با مادرم صحبت کند این هم شماره-ایشون شماره مادرتون را به مادرشون بدن تا قدم بردان.
  بعد به ایشون بگید این صحبت ها صحیح نیست ،شما مادرتون اگر می خواد بیاد جلو .
  شما هم دراین مدت رابطه را ادامه ندید تا مادر ایشون بیان جلو .
  دراین مر حله ایشون میاد جلو صحبت میشه اگر همه چیز خوب بود وهم شما وهم ایشون به هم می خورید وخانواده ها همه راضی بودندوبه خوبی پیش رفت عقد کردید دراین مرحله چون به هم محرم شدید حالا وقت حرف های احساسی وبه دست آوردن دل یک دیگر است –چون تواین مرحله شما با هم عقد هستید وهم شما وهم ایشون یک دیگر را به عنوان شریک زندگی انتخاب کردید .
  شما فعلا در مرحله ای قرار ندارید که بخواید حرف های احساسی بزنید چون باعث ضرر به شما واون شخص میشود.
  شما این رابطه ی احساسی را ادامه ندید وخیلی محترمانه بگید ایشون شماره مادر من؛ اگر قصد ازدواج دارید مادرتون با مادرم تماس بگیرید .وسلام.شما بگید ازاین جا به بعد بنده نمی تونم رابطه داشتم باشم چون حرام است .خانوادتون بیان جلو بقیه مراحل را از طریق خانوادتون بررسی کنید .
  وبقیه مراحل را از طریق خانواده پیگیری کنید ودیگه شما مسئله را کش ندید .الان وقت حرف های احساسی نیست –اول ازاینکه این حرف ها با نامحرم است واشکال شرعی داره –باعث میشه ازدواجی کورکورانه داشته باشید.
  (مولا علی (ع) می فرمایند علاقه ی شدید چشم را کور وگوش را کر می کند).
  شما هرچقدر از این مسائل احساسی دراین مرحله خوداری کنید، به نفع خودتون است ،چون حالا بنابرفرض مادر ایشون آمدند جلو واصلا نه ایشون ظاهر شما را پسندید ونه شما ظاهر ایشون را پسندید .حالا چون شما وارد مرحله احساسی نشدید خیلی راحت این شخص هم مثل خواستگاران دیگرمیره .

  گفتگوی حرام :
  گفتکو با نامحرم درصورتی که همراه با لذت باشد ،چه گفتگوی مستقیم وچه از طریق تلفن وموبایل و………(استفتائات بهجت-ج4-ص195-استفتائات جدید محسن محمودی –ج2-ص33)
  هزینه مشاوره شما فقط تا صلواه است –
  التماس دعا.
  یاعلی…………………

  توسط میثم رشید · 3332 روز 1 ساعت 8 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  سلام و ممنون از شما.
  چشم همین کار رو میکنم.

  توسط sanam · 3329 روز 18 ساعت 32 دقیقه قبل

  سوال: 2 پذیرفته شده: 2 ( 100% ) | امتیاز: 2

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است