پرسشتان را مطرح کنید

-7 امتیاز
Vote Con!

حاملگی

افسردگی دوره حاملگیبیماریهای دوره حاملگیحاملگیدوره حاملگیراه های حاملگیراههای حاملگیزمان بندی دوره حاملگیعلایم حاملگیمراقبت های دوره حاملگیمعاینات خاص دوره حاملگی

مسایل جنسی/حاملگی

حاملگی

حاملگی

 

بعد از این که از یک رابطه جنسی  نهایت لذت رو بردید احتمالا الان که پریودتون عقب افتاده دل تو دلتون نیست که آیا شما باردار هستید یا نه ؟

با خودتون میگید که عجب اشتباهی کردید که فلان کار رو کردید و دارید بخودتون قول می دید که دیگه اون طوری حال نکنید !
خجالت می کشید که برید آزمایشگاه آزمایش سونوگرافی رو بدید و یا دلتون نمی خواهد که بی خودی هزینه آزمایشگاه رو بدید؟
خوب میشه با توجه به بعضی نشانه های حاملگی  بفهمید که شما باردار هستید یا نه ؟
اول بهتره به این نکته توجه کنید که تمام خانم ها علائم یکسانی ندارند. حتی ممکنه یک زن علائم حاملگیش برای بار اول با بار دوم فرق بکنه !
از طرفی علائم حاملگی تقریبا شبیه علائم دوران قاعدگی هستند برای همین  ممکنه در تشخیصشون دچار اشتباه بشیم.
 اشکال  نداره آروم باشید چونکه اینجا چند تا از نشانه های بارداری رو میگیم که میتونه در تشخیص بارداری به شما کمک کنه ولی یادتون باشه که دقیق ترین و مطمئن ترین راه تشخیص بارداری آزمایش خون است.
 خب نشانه های اولیه بارداری اینها هستند.
  لکه بینی و دل درد:
چند روز بعد از لقاح تخمکه بارور شده خودشو به دیواره رحم می چسباند که این باعث بوجود آمدن یکی از اولین علایم بارداری یعنی لکه بینی و دل درد میشه.
این اتفاق بین ۶ تا ۱۲ روز بعد از بارور شدن تخم رخ میده.
لکه بینی و دل دردی که پیش میاد یک چیزی مثل دوران پریود میمونه برای همین بسیاری از خانم ها این لکه بینی رو با شروع پریودشون اشتباه می گیرند و کلی خوشحال میشوند که بالاخره پریود شدند اما امان از دل غافل !!
در بعضی خانم ها علاوه بر خونریزی و لکه بینی ممکنه ترشحات شیری مانند هم از رحمشون داشته باشند که دلیلش ضخیم شدن دیواره رحم بعد از بارور شدن تخم میباشد.
این ترشحات که ممکنه در سرتاسر دوران حاملگی ادامه پیدا بکنه طبیعی هستش و نیاز به درمان نداره ولی اگر بوی بدی میده و همراه با خارش باشه، حتما به دکترتون بگید تا ببینه چه خبره .
  تغییر در سینه ها:
تغییراتی که در سینه رخ میده یکی دیگر از اولین علایم بارداری است. هورمون های بدن زن بالافاصله بعد از لقاح شروع به افزایش میکنه و  یکی دو هفته بعد از لقاح باعث میشه که سینه های یک خانم حامله شروع به ورم کردن و دردناک شدن بکنه و یک سوزشی در سینه ها احساس بشه.
همچنین شما ممکنه حس کنید که سینه هاتون سنگین شده و یا پر تر شده و یا نسبت به لمس کردن اونها حساس تر شدید. نوک سینه هاتون هم ممکنه تیره تر بشه.
البته یادتون باشه که این اتفاقاتی که برای سینه های یک خانم حامله رخ میده ممکنه برای شما که حامله نیستید هم رخ بده و دلایل دیگری جز حاملگی داشته باشه.
در هر صورت این درد در سینه ها در دوران حاملگی  بعد از چند هفته از بین میره.
خستگی و کسلی:
خوب این سخت ترین نشانه ی اولیه حاملگیه چونکه ما  خانم ها کلا اکثر مواقع خسته ایم یا حداقل اینطوری فکر می کنیم !
ولی این خستگی و کسلی حاملگی دلیل دیگری دارد. بعد از تخمک گذاری ، هورمون پروژسترون  در بدن یک خانم حامله بشدت افزایش پیدا میکنه و این باعث بی حالی و خستگی بیش از حد در بدن زن میشه.
یادتون باشه که خستگی بیش از حد ممکنه دلایل دیگری مثل کمبود قند خون، افت فشار و یا افزایش تولید خون هم داشته باشه.
اگر دلیل خستگی شما بارداری باشه ، شما می توانید با استراحت و خوردن  غذاهای پروتئینی و غذاهای سرشار از آهن اون رو جبران کنید تا حالتون بهتر بشه.
   حالت تهوع و استفراغ:
به لطف این فیلم های ترکیه ای ماهواره و تلویزیون حالت تهوع یک علامت معروف بارداریه ولی اونقدرها که معروفه شایع نیست و تمام زن های حامله این نشونه رو ندارند.
حالا علت این تهوع در زنان حامله چیه؟ علت اینه که هورمون ها در بدن زن افزایش پیدا میکنه و این باعث کاهش کار کردن شکم خانم های حامله میشه که نهایتا منجر به استفراغ میشه.
اینکه بعضی از خانم های حامله یک چیز های خاصی رو ویار می کنند مربوط به همین هورمون ها میشه.
حالت تهوع و استفراغ و ویار ممکنه سرتاسر دوران حاملگی ادامه پیدا بکنه. خوشبختانه در بیشتر زنان حامله این نشانه در هفته ۱۳ یا ۱۴ ام از بین میره.
  تاخیر در پریود:
ساده ترین و مهم ترین و سریع ترین علامت بارداری . اگر شما پریودتون به تاخیر افتاده ، قبل از اینکه به فکر  راه چاره باشید، یا بدنبال سیسمونی بچه برید،  دقت کنید که ممکنه تاخیر در پریودتون به خاطر افزایش و یا کاهش وزن شدید، مشکلات هورمونی، استرس و یا دلایل دیگه ای غیر از حاملگی باشه.
   دیگر علائم اولیه بارداری
 . تند تند دستشویی رفتن  ( تکرر ادرار )
خوب این نشونه قبل از حاملگی هم برای خیلی از خانم  رخ می ده ولی اگر پای یه بچه در میان باشه، این حالت تکرر ادرار در هفته های ۶ام به بعد رخ میده.
  یبوست
در دوران حاملگی میزان زیاد هورمون پروژسترون ممکنه شما رو دچار حالت یبوست بکنه. برای حل این مشکل باید زیاد آب بخورید ( می دونم این طوری دیگه دائم تو دستشویی بسر میبرید ولی چاره ای نیست !) ورزش کنید و غذا های فیبر دار  زیاد مصرف کنید.
  سر درد و کمر درد
بسیاری از خانم های حامله دچار سردرد های خفیف و کمر درد های شدید می شوند که کاریش نمیشه کرد.
  سر گیجه و غش کردن
این ممکنه به علت گشاد شدن رگ های خونی، فشار خون پایین و یا کاهش قند خون باشه.
 بی بی چک مثبت
 خوب معلومه دیگه ، اگر شما از بی بی چک استفاده کنید و جوابش مثبت باشه، یعنی دیگه کار تمومه و شما حامله هستید.
هشدار:
برعکس جمله بالا درست نیست. یعنی اگر از بی بی چک استفاده کنید و جواب منفی باشه معنیش این نیست که شما ۱۰۰ حامله نیستید چون بی بی چک ها ممکنه خطا کنند.
هرچی از موعد پریودتون بیشتر بگذره، دقت بی بی چک بیشتر میشه.
یک زن حامله ممکنه تمام این نشانه ها و یا فقط یکی دو تا از اینها رو داشته باشه، اگر هر کدوم از این ها شما رو مشکوک به حامله بودن کرده، با دکترتون صحبت کنید و یا خودتون برید آزمایش خون بدید و جوابش رو همین جا از ما بپرسی.
یادتون باشه که  تنها راهی که شما میتونید با اطمینان ۱۰۰ درصد بگید که الان حامله شدید یا نه آزمایش خون برای تشخیص بارداریه.
اگر از نظر مالی مشکلی ندارید ، خیالتون راحت ، نیازی به دکتر رفتن هم ندارید، برید آزمایش رو بدید و ما همین جا جوابش رو براتون بررسی می کنیم بدون اینکه کسی دیگری جز خودتون بفهمه !

توسط مدیریت سایت درحاملگی · پاسخ 3033 روز 1 ساعت 32 دقیقه قبل

سوال: 43 پذیرفته شده: 1 ( 2% ) | امتیاز: 867

 

پاسخ (82)

 1. 0 votes

  سلام در رابطه با دختر باكره اگه دخول انجام نشه ولي مايع مني روي واژن ريخته بشه آيا احتمال بارداري وجود داره؟

  توسط Airin · 3026 روز 2 ساعت 29 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • این مورد یکی از موارد نادر که اسپرم خودش رو بتونه به تخمک برسونه ولی در درصد بالا نمیشه با داشتن بکارت این حاملگی اتفاق بیفته ...هر چند نوع بکارت در این موضوع بسیار مهمه

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3026 روز 1 ساعت 38 دقیقه قبل

  • با سلام،من 22 سالمه و الان 7 ماه ک جلوگیری نداشتم و دقیقن توی همین 7 ماه پریودم نامنظم شده، والان ک باید 23 فروردین پریود میشدم،18،19 لکه های صورتی رنگ کمی دیدم و دیگه هیچی تا 28 فروردین، ک خون ریزی شروع شد،خون کم همراه با ترشحات سفید هنوز مث شروع پریود همیشگیم نیس،و هیچکدوم از علائم پریود همیشگی رو هم ندارم.. امکانش هست باردار باشم؟؟

   توسط razihe · 2534 روز 12 ساعت 53 دقیقه قبل

   • در این مورد حتما" با متخصص زنان مشورت کنید برخی از رایج‌ترین و عمومی‌ترین علائم بارداری در زیر به اختصار قید شده: لکه بینی و گرفتگی چند روز پس از لقاح نطفه خود را به دیواره پر خون رحم میچسباند که این اتفاق 12 - 6 روز پس از لقاح انجام شده و ایجاد خونریزی و گرفتگی خفیف در مادر می‌کند و بسیاری از مادران احساسی مشابه آغاز سیکل قاعدگی دارند. علاوه بر خونریزی مادران ممکن است شاهد ترشحات سفید رنگ شیر مانند باشند که به دلیل ضخیم شدن دیواره واژن است. این ترشحات طبیعی بوده ولی اگر حالت بد بو پیدا کند باید به پزشکتان مراجعه کنید تا احتمال عفونت بررسی شود. تغییرات پستان‌ها پستان‌ها پس از 1 یا 2 هفته بعد از باردار شدن، به دلیل تغییرات هورمونی پزرگ‌تر، سفتتر و کمی دردناک می‌شوند. بعضی اوقات رنگ نوک پستان‌ها تیره‌تر می گردند. البته دقت داشته باشید که درد سینه‌ها با عادت کردن بدن به میزان جدید هورمون‌‌های بارداری به مرور کاهش می‌یابد. کمبود انرژی کاهش میزان انرژی و احساس خستگی مفرط به دلیل افزایش میزان هورمون پروژسترون، افزایش تولید خون، کاهش قند خون و افت فشار خون کاملاً‌ طبیعی و از علائم رایج بارداری است. بهتر است در این دوران استراحت خود را افزایش دهید. حالت تهوع یکی از علائم رایج بارداری حالت تهوع می‌باشد که به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می‌شود (هورمون‌های بارداری عملکرد دستگاه گوارش را کند می‌کند). حالت تهوع و ویار (تمایل شدید به برخی خوراکی‌ها و بی‌میلی به برخی دیگر) همه طبیعی بوده و برای برخی زنان تا انتهای بارداری به طول می‌انجامد. البته خبر خوب این است که در اکثر موارد مادران باردار پس از اتمام 3 ماه اول بارداریشان، حالت تهوع و ویارشان کاهش می‌یابد. علل و درمان تهوع دوران بارداری عقب افتادن عادت ماهانه قطع شدن عادت ماهانه از علائم بارداری است ولی این بدان معنی نیست که عقب افتادن عادت ماهانه حتماً به معنی بارداری باشد. عوامل دیگری چون افزایش یا کاهش ناگهانی وزن، استرس، اختلالات هورمونی ، قطع مصرف قرص‌های ضد بارداری و خستگی می‌توانند در سیکل قاعدگی اختلال ایجاد نماید. البته توصیه می‌شود برای اطمینان آزمایش بارداری انجام دهید. جعفری گیاهی مفید برای اختلالات قاعدگی تکرر ادرار تکرر ادرار به دلیل تغییرات هورمونی پس از 8 - 6 هفته پس از باردار شدن مشاهده می‌شود. البته تکرر ادرار به دلایلی از قبیل دیابت و عفونت مجاری ادرار هم می‌تواند اتفاق بیفتد و الزاماً دلیل بر بارداری نیست. یبوست به دلیل افزایش هورمون پروژسترون در بارداری که عملکرد سیستم گوارش را کند می‌کند، یبوست در بارداری امری رایج است. برای کاهش این عارضه، آب زیاد مصرف کنید، ورزش کنید و از مواد غذایی فیبردار استفاده نمایید. جلوگیری از ابتلا به یبوست تغییرات روحی و عاطفی ( افسردگی‌های مقطعی) از علائم دیگر بارداری تغییرات احساسی و روانی و گاه احساس افسردگی است که به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می‌شود. این حالات بیشتر در 3 ماهه اول بارداری مشاهده می‌شود. غلبه بر استرس در دوران بارداری سردرد و کمردرد برخی خانم‌های باردار سردرد و کمر درد را نیز در این دوران تجربه می‌کنند. کمردرد دوران بارداری و مراقبت‌های لازم سرگیجه و ضعف کردن حالت سرگیجه و ضعف کردن به دلیل باز شده عروق، کاهش فشار خون و کاهش قند خون در بانوان باردار مشاهده می‌شود.

    توسط مدیریت سایت · 2533 روز 4 ساعت 52 دقیقه قبل

  • سلام . 15 روز پیش با نامزدم رابطه داشتم فقظ پیشاب نامزدم با وازنم برخورد کرد . یک هفته اس پریودم عقب افتاده و بیبی چک زدم منفی بود و حتی ازمایش خون دادم نوشته شد result ; 5 ممکنه اشتباه باشه ؟ بعد 15 روز ارمایش زوده ؟ البته پریودیم پاهی نامنظمه . درضمن من بکارت دارم ممنون میشم زودتر جواب بدید .

   توسط sabaaa · 2281 روز 18 ساعت 54 دقیقه قبل

   • چنین احتمالی بسیار دوره و نباید باردار باشید احتمالا به خاطر تحریک شدیدی که شدید دوره قاعدگی شما عقب افتاده ... برای اطمینان میتونید از ازمایشگاه دیگه ای هم استفاده کنید

    توسط مدیریت سایت · 2280 روز 1 ساعت 47 دقیقه قبل

 2. 0 votes

  با سلام و تشکر
  من با نامزدم ایستاده نزدیکی کردیم به شکلی که من پشت سر او قرار گرفتم و آلتم را لای پای او میمالیدم و بعد از چند دقیقه از من منی خارج شد و لای پایش خالی کردم. و بلافاصله او با دسمال آبی که به واژنش نزدیک شده بود را پاک کرد. و بعد از 10 دقیقه واژن خود را شست
  به نظر شما با این اتفاق او باردار شده است؟
  در ضمن او باکره است
  این اتفاق 2 روز پیش افتاد چه زمانی میتوان با آزمایش فهمید که او باردار است؟

  توسط javad123 · 3020 روز 3 ساعت 42 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • خب احتمال بارداری بسیار پایینه ولی تاخیر در پریود میتونه یکی از نشونه ها باشه و برای اینکه بطور کامل از این مورد مطمئن باشید بهترین راه حل برای شما ازمایش خون هست که میتونه با دقتی 100درصد در مورد بارداری همسرتون پاسخ بده... ولی در این مورد احتمال بسیار بسیار ناچیزه

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3019 روز 23 ساعت 24 دقیقه قبل

 3. 0 votes

  سلام مجدد
  ممنون از پاسخ تون
  ببخشید واسه این آزمایش خون باید کجا رفت و چی گفت؟
  هزینه اش چقدر است؟
  دختر مجرد میتواند این آزمایش را بدهد؟
  اگر باردار بود باید چ کنیم؟

  توسط javad123 · 3019 روز 21 ساعت 55 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • شما مستقیما" آزمایشگاه تشریف ببرید و این آزمایش رو انجام بدید ... مبلغ زیادی نیست . وگرنه میتونید برای استفاده از بیمه به پزشک مراجعه کنید ... قرار نیست توضیح بیشتری داده بشه نگران نباشید مشکلی وجود نداره

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3019 روز 1 ساعت 33 دقیقه قبل

 4. 0 votes

  سلام من و همسرم در دوران عقد به سر ميبريم الان يك ماهه كه با هم رابطه داريم و توي اين يك ماه بعد از هر رابطه اي كه داشتيم من سريع يك قرص اورژانسي مصرف ميكردم ولي الان يه روزه كه از زمان پريوديم ميگذره خيلي ميترسم البته من در اين ماه به علت عفونتي كه داشتم قرص هاي پني سلين هم مصرف كردم آيا ميتونه به اين موضوع ارتباط داشته باشه؟

  توسط light · 3019 روز 18 ساعت 44 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • خب دوست عزیز در این مورد بگم خوردن قرص پنی سیلین تاثیر و قدرت قرص های هورمونی رو کم میکنه ... از طرفی مصرف اورژانسی اونم همیشه میتونه تاثیر بدی روی سیستم بدن شما داشته باشه .. بهتره از کاندم استفاده بشه که هم جلوگیری از سرایت عفونت هست و هم میتونه جلوگیری از بارداری کنه

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3018 روز 22 ساعت 54 دقیقه قبل

 5. 0 votes

  با سلام و خسته نباشيد
  من و همسرم دو روز پيش نزديكي داشتيم بدون استفاده از كاندوم همسرم اصلأ ارضا نشدولي ممكنه به خاطر ترشحاتن احتمال حاملگي وجود داشته باشد؟

  توسط dorsaa · 3015 روز 2 ساعت 51 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • بله احتمال وجود داره و ربطی ابه ارضا شدن ایشون نداره ... برای اینکه از موضوع بارداری ایشون با اطلاع بشید میتونید از تست بتای آزمایشگاهای تشخیص طبی استفاده کنید که تا میزان 100درصد دقت و صحت در تشخیص رو دارند

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3015 روز 5 دقیقه قبل

 6. 0 votes

  سلام
  بله احتمال حاملگي وجود داره شما بايد از روش اورژانسي پيشگيري از بارداري استفاده ميكردين

  توسط hanaii · 3015 روز 2 ساعت 48 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 7. 0 votes

  اگر دختري باكره باشه و در نزديكي هم دخولي انجام نشود ولي مايع مني بر روي واژن ريخته شود احتمال بارداري هست؟

  توسط nafise · 3015 روز 2 ساعت 32 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • در مواردی نادر دیده شده که فرد باردار شده است ...

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3015 روز 1 دقیقه قبل

 8. 0 votes

  بله احتمال حاملگي هست

  توسط maral.m · 3015 روز 2 ساعت 30 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 5

 9. 0 votes

  سلام آيا پيش آب هم داراي اسپرم است و احتمال حاملگي وجود داره؟؟؟؟

  توسط raana · 3010 روز 2 ساعت 51 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • آب زلال و لزجی که خارج میشه ممکنه دارای اسپرم باشه و ایجاد حاملگی بکنه ... به هرحال در تماس های جنسی باید جوانب احتیاط رو همیشه رعایت کنید

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3010 روز 1 ساعت 23 دقیقه قبل

 10. 0 votes

  سلام مجدد
  آیا زودتر از موعد پریود شدن نشان از باردار نشدن است؟
  یا بازهم احتمال بارداری وجود دارد؟

  توسط javad123 · 3010 روز 1 ساعت 31 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • در بارداری وقتی که لانه گزینی اتفاق افتاده باشه حرارت بدن بالا میره و فرد تاخیر در دوره قاعدگی رو احساس میکنه و گاهی تهوع صبحگاهی هم علل بعدی رو تشکیل میدن

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3010 روز 1 ساعت 10 دقیقه قبل

 11. 0 votes

  سلام آیا حاملگی در زنان باردار مبتلا به بیماری ام اس خطرناک هست

  توسط zendagi · 3006 روز 1 ساعت 58 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

  • حاملگي ، زايمان و ميزان بروز عوارض در نوزاد ي خانم مبتلاء به ام.اس هيچ تفاوتي با افراد طبيعي نداره. تا كنون هيچگونه شواهدي دال براينكه ام.اس باعث اختلال در باروري شود وجود نداره. همچنين ميزان بروز سقط هاي خودبخودي و تولد جنين مرده، مثل ساير افراد طبيعي مي باشد. خوشبختانه با انجام مطالعات وسيع ثابت شده كه باور غلط گذشته مبني براينكه حاملگي باعث بدتر شدن بيماري ام.اس مي شود اصلاً صحت ندارد.

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3005 روز 16 ساعت 12 دقیقه قبل

 12. 0 votes

  سلام
  من با خانمم اول دی نزدیکی کردم و آبمو لای پاهاش ریختم وایستادیم که 14 ام بشه ببینیم پریود میشه یا نه! ایشون 7 ام یعنی یک هفته زودتر پریود شدن اما الان که 20 روز میگزره از اون ماجرا ایشون حالت تهوع دارن و سرگیجه دارن کمر درد گرفتن. آیا این امکان وجود داره که ایشون باردار باشن با اینکه پریود شدن.
  لطفا واضح جواب بدین
  ممنون

  توسط javad123 · 2998 روز 16 ساعت 59 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • خب دوست عزیز در این مورد دخو صورت نگرفته پس نمیتوان به صراحت ایشون حامله شده ..چون پریود هم شده ان ... ولی برای اطمینان بیشتر میتونید آزمایش حاملگی رو انجام بدید چون 100درصد به شما جواب دقیق و درست رو نشون میده

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2998 روز 13 ساعت 36 دقیقه قبل

 13. 0 votes

  سلام
  من هر ماه اگر 20تم پریود میشدم ماه بعد 18هم باز ماه بعدشم 16 ولی 2ماهه پیش باید 20تم میشدم 14هم شدم ولی ماه قبل 12هم شدم الان 10 روز از پریودی 6روزه ام میگذره و دوست دارم باردار بشم چندم نزدیکی داشته باشیم خوبه

  توسط sogand-re4 · 2998 روز 4 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • زمانی را كه دوره پریود بعدی شما آغاز می‌شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن كم كنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است كه احتمال تخمك‌گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانمهایی كه یك دوره كامل آنها ۲۸ روز طول می‌كشد، چهاردهمین روز معمول روز تخمك‌گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید كه دوره كامل شما معمول چند روز طول می‌كشد. با این حال، بهترین روش برای تعیین زمانی كه احتمال باروری شما در آن حداكثر است این است كه به وضعیت بدنی خود توجه كنید و روش تشخیص نشانه‌های تخمك‌گذاری را فرا بگیرید. تغییر در ترشحات دهانه رحم: هر چقدر روزهای بیشتری از دوره شما بگذرد، حجم این ترشحات افزایش پیدا كرده و بافت آنها نیز تغییر می‌كند. این تغییرات، بیانگر افزایش سطح هورمون استروژن در بدن شما است. هنگامی كه این ترشحات شفاف، لیز و چسبنده باشد، احتمال باردار شدن شما به حداكثر می‌رسد. به نظر بسیاری از خانمها، ترشحات در این دوره مانند سفیده تخم مرغ است. این ترشحات در حالت طبیعی به عنوان یك سد محافظ عمل می‌كنند، اما در زمان اوج توانایی باردار شدن در شما، این ترشحات به اسپرم اجازه می‌دهند تا از مجرای رحم عبور كرده و به سمت رحم بروند، سپس به طرف لوله‌های فالوپ حركت كنند تا با تخمك شما برخورد نمایند. افزایش دمای بدن: پس از تخمك‌گذاری، دمای بدن شما ممكن است بین ۰.۴ تا ۱.۰ درجه افزایش پیدا كند. شما این تغییر را احساس نخواهید كرد، اما می‌توانید با استفاده از یك دماسنج، “دمای پایه بدن” یا BBT خود را اندازه‌گیری كنید. دمای پایه بدن یعنی دمای بدن در هنگام صبح و پس از بیدار شدن از خواب، پیش از آنكه هرگونه فعالیتی انجام دهید. این افزایش دما بیانگر آن است كه تخمك‌گذاری در بدن شما انجام شده است، زیرا آزاد شدن یك تخمك منجر به تحریك و افزایش تولید هورمون پروژسترون می‌گردد، كه دمای بدن را افزایش می‌دهد. زمان حداكثر توانایی شما برای باردار شدن، دو تا سه روز پیش از این است كه دمای بدن شما افزایش پیدا كند. برخی از متخصصان بر این باورند كه ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از مشاهده اولیه افزایش دما نیز شما شانس باردار شدن را دارید، اما اكثر آنها اذعان می‌كنند كه این زمان برای حامله شدن خیلی دیر است. پس از تخمك‌گذاری، یك تا دو روز طول می‌كشد تا سطح هورمون پروژسترون به حدی برسد كه دمای بدن شما را افزایش بدهد. اما از آنجا كه تخمك تنها حداكثر ۲۴ ساعت می‌تواند زنده بماند، هنگامی كه دمای بدن افزایش پیدا می‌كند، دیگر برای باردار شدن خیلی دیر شده است،. به همین دلیل، متخصصان توصیه می‌كنند كه دمای بدن خود را برای چند ماه دقیقا زیر نظر گرفته و نموداری برای آن طراحی كنید تا بتوانید الگوی افزایش دما را تشخیص داده و زمان احتمالی تخمك‌گذاری خود را مشخص كنید. در این صورت می‌توانید به گونه ای برنامه ریزی كنید كه دو تا سه روز پیش از موعد افزایش دمای بدن خود، آمیزش داشته باشید. درد در ناحیه پایین شكم: حدودا ۲۰% از خانمها می‌توانند تخمك‌گذاری و فعالیت مربوط به آن را احساس كنند، كه نشانه‌های آن می‌تواند از درد ملایم تا تیر كشیدن‌های شدید و ناگهانی باشد. این حالت، كه به آن میتل اشمرز mittelschmerz گفته می‌شود، ممكن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بكشد.

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2997 روز 18 ساعت 16 دقیقه قبل

 14. 0 votes

  سوال من کو؟

  توسط sogand-re4 · 2997 روز 4 ساعت 40 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • https://moshavere.tribuneazad.ir/%D8%AD%D8%A7%D9%85%D9%84%DA%AF%DB%8C/

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2997 روز 2 ساعت 13 دقیقه قبل

 15. 0 votes

  سلام در صورتی که انزال صورت گرفته باشه و کمی از مایع منی بر روی انگشتان دست ریخته شده باشه و بعد تقریبا اون مایع روی انگشت خشک شده باشه و همون دست و انگشتان چند دقیقه ای با قسمت دهانه واژن و ترشحات آن تماس داشته باشه در صورتیکه اون خانم در روز بعد از تمام شدن پریود باشه و باکره آیا احتمال حاملگی وجود دارد؟

  توسط mramezanian · 2996 روز 20 ساعت 46 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • راستش سوال جالبی پرسیدید ... دوست عزیز پرده بکارت دارای سوراخ هاییه که از طریق ترشحات رحم میتونه خارج بشه ... پس در این مورد میتونه اسپرم خودش رو از این طریق به رحم برسونه و حاملگی رو ایجاد کنه ... ولی عمر اسپرم کوتاهه و با این کیفیتی که شما گفتید احتمالش در حد صفر هست که ایجاد حاملگی کنه

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2996 روز 16 ساعت 2 دقیقه قبل

 16. 0 votes

  سلام
  من یک ماه قبل با نامزدم سکس داشتم بدونه دخول و باکره هم هستن. اسپرم روی باسن ریخته شد. درضمن روز قبلش پریودش تموم شده بود. سریع با دستمال اسپرم ها رو پاک کردم و نداشتم به واژن برسه. هرماه 17 پریود میشده ولی این ماه تا الان پریود نشده. امکانش هست حامله شده باشه؟
  با تشکر

  توسط farzad123 · 2994 روز 3 ساعت 56 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • خب اول از همه به شما میگم که احتمال حاملگی در این حالت حتی به صفرم نمیرسه ... ولی برای شما توصیه ای داریم که حتما" در مورد فیزیولوژی بدن خودتون و نامزدتون مطالعه کنید تا آگاه تر باشید ... به هرحال تحریکات جنسی باعث تغییرات در ترشح هورمون های جنسی در ایشون شده و پریود رو به تاخیر انداخته ... در مورد اخر برای اطمینان از عدم بارداری فقط روشهای بالینی مثل ازمایش خون میتونه به شما 100 درصد بگه که ایشون حامله است یا خیر

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2994 روز 2 ساعت 22 دقیقه قبل

 17. 0 votes

  سلام خسته نباشين . من دلارامم من ٦ ماهه كه ازدواج كردم تصميم گرفتيم بچه دار شيم . من ١٩ ماه اسفند با همسرم نزديكي كرديم و مايع رو به داخل ريخت و بعد چندبار ديگه هم اينكار رو كرديم . الان تمام حالتهايي كه براي زنان حامله هست رو دارم زير شكمم و تخمدانهام درد ميكنه سرگيجه تهوع تند تند رفتن دستشويي كمردرد شديد . من ١٠ فرودين بايد پريود بشم . امروز كه ٨بود تست بي بي چك استفاده كردم اما منفي بود . احتمال داره حامله نباشم . اگر حامله نيستم پس اين علايم و براي چي من دارم؟؟؟؟؟ بعد حاملگي خارج رحم چطوري هست حاملگي خارج رحم توي تست معلوم ميشه يا نه؟؟؟؟؟ميشه برام راجب به خارج رحم توضيح بدين ؟؟؟؟؟ ممنونم

  توسط delaram · 2921 روز 2 ساعت 13 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

  • دوست عزیز بهترین و مطمئن ترین راه برای آگاهی از بارداری خودتون مراجعه به آزمایشگاه های تشخیص طبی و انجام تست بتای حاملگیه که میتونه 100 درصد به شما پاسخ درست رو ارائه بده ... در مورد سوالتون باید گفت که : حاملگی خارج از رحم به حالتی گفته می شود که تخمک لقاح یافته در جایی بغیر از جداره داخلی رحم مستقر می شود و شروع به رشد می کند. 98% از حاملگی های خارج از رحم درون لوله های فالوپ اتفاق می افتد، با این حال امکان دارد در نقاط دیگری مثل تخمدان، گردن رحم و حفره شکمی نیز رخ دهد. از هر 50 حاملگی ممکن است یکی خارج از رحم باشد. اصلی ترین خطری که توسط حاملگی خارج از رحم ایجاد می شود، پارگی است که به خونریزی داخلی منجر می شود. قبل از قرن 19 احتمال مرگ ناشی از حاملگی خارج از رحم از 50% هم تجاوز می کرد. در پایان قرن 19 به علت پیشرفت های حاصله در حوزه جراحی این رقم به 5% کاهش یافت. مطالعات اخیر نشان می دهد که امروزه احتمال مرگ ناشی از حاملگی خارج از رحم به کمتر از پنج مورد از هر 10000 مورد کاهش یافته است. بنابراین امروزه علیرغم افزایش نرخ حاملگی های خارج از رحم، درصد مرگ مادر هر چه بیشتر و بیشتر رو به کاهش است. اصلی ترین دلیل شکست در نجات جان مادر عدم موفقیت برای ارایه به موقع مراقبت های پزشکی است. حاملگی خارج از رحم به عنوان اصلی ترین دلیل مرگ و میر مادران باردار در سه ماهه اول بارداری به شمار می آید. در موارد بسیار نادر امکان دارد حاملگی خارج از رحم همزمان با حاملگی نرمال (درون رحمی) رخ دهد. که به آن حاملگی هتروتوپیک (heterotopic) اطلاق می شود. در سال های اخیر وقوع این نوع حاملگی به علت افزایش استفاده از روش آی.وی.اف و سایر تکنولوژی های باروری کمکی افزایش یافته است. علت بروز حاملگی خارج از رحم چیست؟ در حاملگی نرمال، یک تخمک در یکی از لوله های فالوپ که تخمدان ها را به رحم متصل می کند، توسط اسپرم لقاح می یابد. تخمک لقاح یافته سپس به سمت رحم حرکت می کند و خود را در جداره داخلی رحم یا اندومتر مستقر می کند، و در آنجا باقی می ماند و رشد می یابد. همان طور که گفته شد اگر تخمک لقاح یافته خود را در جایی خارج از رحم مستقر نماید، حاملگی خارج از رحم روی داده است. حاملگی خارج از رحم معمولاً در لوله های فالوپ رخ می دهد که منجر به پارگی و آسیب لوله ها یا عدم توانایی در عملکرد درست آنها در آینده می شود. در موارد نادر (تقریباً 2 مورد از 100 مورد حاملگی خارج از رحم)، این اتفاق در تخمدان، حفره لگنی و یا گردن رحم رخ می دهد. عواملی که ریسک ابتلا به حاملگی خارج از رحم را افزایش می دهند از این قرارند: عوامل بسیار متعددی وجود دارند که می توانند ریسک ابتلا به حاملگی خارج از رحم را در فرد افزایش دهند. اما نکته ای که باید در نظر داشت این است که ممکن است حاملگی خارج از رحم در فردی که هیچ یک از این عوامل را ندارد نیز رخ دهد. · بیماری های مربوط به تورم لگن (PID) یا عفونت های لگنی، عفونت در دستگاه تناسلی زنان که معمولاً به علت وجود کلامیدیا بروز می کند. عفونت لگنی نیز فاکتور خطر آفرین دیگری است که ریسک ابتلا به این عارضه را افزایش می دهد. عفونت های لگنی معمولاً توسط ارگانیسم هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند و یا عوامل دیگر بروز می یابد. به طور معمول، جداره داخلی لوله های فالوپ توسط برآمدگی هایی که به مو شباهت دارند پوشیده شده است که سیلیا نامیده می شود. سیلیا به تخمک ها کمک می کند که به آرامی از تخمدان به سمت رحم حرکت کنند. اگر سیلیا به علت عفونت آسیب ببیند، انتقال تخمک ها مختل می شود و تخمک لقاح یافته موفق نمی شود به رحم برسد و نتیجتاً حاملگی خارج از رحم رخ می دهد. انسداد و چسبندگی لوله های فالوپ نیز تأثیر مشابهی دارند. · داشتن سابقه ابتلا به حاملگی خارج از رحم(بالاترین ریسک ابتلا؛ 15% پس از تجربه حاملگی خارج از رحم اول و 30% پس از تجربه حاملگی خارج از رحم دوم) · هرگونه آسیب و نقص در لوله های فالوپ می تواند ریسک ابتلا به حاملگی خارج از رحم را افزایش دهد. سابقه انجام هرگونه عمل جراحی بر روی لوله های فالوپ نیز همین اثر را دارد. عفونت، نقایص مادرزادی و یا وجود تومور در لوله های فالوپ نیز ریسک ابتلا را افزایش می دهد. · اندومتریوز · فیبروم · چسبندگی های لگنی · استفاده از IUD. تقریباً 50% موارد بارداری زنانی که برای جلوگیری از بارداری از IUD استفاده می کنند خارج از رحم صورت می پذیرد. · مصرف سیگار در دوران نزدیک به لقاح حاملگی خارج از رحم چه علائم و نشانه هایی دارد؟ علائم و نشانه های معمول حاملگی خارج از رحم به شرح ذیل است: · درد در ناحیه شکم · آمنوره یا عدم وجود قائدگی · خونریزی واژینال یا لکه بینی · حالت تهوع و استفراغ · دردهای تیز در ناحیه پایین شکم · احساس درد در یکی از طرفین شکم · احساس ضعف و سرگیجه · فشار خون پایین · احساس درد در ناحیه شانه، گردن و مقعد · (در صورت پاره شدن لوله های فالوپ) خونریزی شدید که متعاقباً به بی هوشی منجر خواهد شد. امکان دارد فرد باردار باشد اما نداند. این علائم در مواردی بروز می یابد که وضع بیمار وخیم است و خونریزی داخلی اتفاق افتاده است. مشاهده هر یک از این علائم می تواند به معنای حاملگی خارج از رحم باشد اما نه بطور قطعی. امکان دارد سقط جنین نیز علائم مشابهی داشته باشد. معمولاً علائم و نشانه های حاملگی خارج از رحم شش تا هشت هفته پس از آخرین قائدگی طبیعی بروز می یابد. اما در صورتی که حاملگی خارج از رحم در جایی بغیر از لوله های فالوپ رخ داده باشد امکان دارد این علائم دیرتر بروز یابد. متأسفانه 10 تا 20% از زنانی که این علائم را مشاهده می کنند تشخیص نمی دهند که اینها علائم حاملگی خارج از رحم است. بنابراین تشخیص این حاملگی تا زمانی که با یک شوک مواجه می شوند و به صورت اورژانسی به مراکز درمانی مراجعه می کنند (مثل فشار خون پایین، ضربان قلب ضعیف اما تند، رنگ پریده و احساس گیجی) به تعویق می افتد. حاملگی خارج از رحم چطور تشخیص داده می شود؟ اولین گام برای تشخیص پرسش و پاسخ بین بیمار و پزشک و همچنین معاینه پزشک است. گام بعدی معمولاً انجام تست کمی بارداری (مثبت یا منفی) و یا کیفی (اندازه گیری سطح هورمون ها) است. در برخی موارد امکان دارد پزشک معالج به هنگام معاینه لگنی وجود یک توده کوچک را احساس کند. در صورتی که پزشک به وجود حاملگی خارج از رحم مشکوک باشد، ترکیبی از تست های بارداری و سونوگرافی لگنی می تواند به تشخیص کمک کند. بهترین روش سونوگرافی واژینال است. البته امکان دارد با وجود انجام این تست پزشک نتواند نظر قطعی بدهد اما دست کم می تواند وجود توده ای در لوله های فولوپ و یا نقاط دیگر را تشخیص دهد و همچنین عدم وجود جنین در رحم را نیز تشخیص دهد.

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2920 روز 2 ساعت 11 دقیقه قبل

 18. 0 votes

  سلام خسته نباشين . من دلارامم من ٦ ماهه كه ازدواج كردم تصميم گرفتيم بچه دار شيم . من ١٩ ماه اسفند با همسرم نزديكي كرديم و مايع رو به داخل ريخت و بعد چندبار ديگه هم اينكار رو كرديم . الان تمام حالتهايي كه براي زنان حامله هست رو دارم زير شكمم و تخمدانهام درد ميكنه سرگيجه تهوع تند تند رفتن دستشويي كمردرد شديد . من ١٠ فرودين بايد پريود بشم . امروز كه ٨بود تست بي بي چك استفاده كردم اما منفي بود . احتمال داره حامله نباشم . اگر حامله نيستم پس اين علايم و براي چي من دارم؟؟؟؟؟ بعد حاملگي خارج رحم چطوري هست حاملگي خارج رحم توي تست معلوم ميشه يا نه؟؟؟؟؟ميشه برام راجب به خارج رحم توضيح بدين ؟؟؟؟؟ ممنونم

  ممنونم

  توسط delaram · 2919 روز 16 ساعت 8 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

  • سلام . خسته نباشید. ما سال 90 عقد کردیم و تا الان که 95 هستیم . جلوگیری طبیعی داشتیم . فقط 5 بار از کاندوم استفاده کردیم . الان دوس داریم بچه دار بشیم بدون رفتن به پزشک . من پریودم منظمه .ینی 20 هرماه یا نهایتا 23 هر ماه پریود میشم و پریودم 3 روز طول میکشه . ولی تا 7 روز میمونم . دیشب پایان هفت روز بود و برای بچه دار شدن نزدیکی کردیم و زیر پشتم بالش گذاشتم تا منی خارج نشه ازم نیم ساعت هم دراز کشیدم رو به پشت . وتا 12 ظهر از جام بلند نشدم . اون مایع سفید که مث سفیده ی تخم مرغ صب ازم خارج شد البته یکم کدر بود .شفاف نبود . من 21 سالمه . میخواستم بدونم بعد از اون چند سال جلوگیری الان مشکلی پیش نمیاد بدون رفتن به پزشک بچه دار شیم؟ و اینکه حتما باید 12 روز از موعد پریود بعدی گذشته باشه؟ ینی اصلا امکان نداره با این نزدیکی بچه دار شیم؟ البته چون اسپرم مرد چند روز زنده میمونه .میخوایم چندروز یبار این کارو انجام بدیم . امیدی هست به بچه دار شدن ؟ باید تا پریود بعدی صب کنیم ؟ یا آزمایش خون از چه تاریخی بعد از نزدیکی پاسخ درست میده ؟ . اگه میشه به سوالام جواب بدین . خیلی ممنون .

   توسط elena · 2503 روز 15 دقیقه قبل

   • رای اینكه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید در مدت یك تا دو روز پیش از تخمك‌گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است كه اسپرمها می‌توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمك نمی‌تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمك‌گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینكه لقاح صورت پذیرد. اگر در حوالی زمان تخمك‌گذاریآمیزش داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می‌یابد و شما می‌توانید خوشحال باشید، زیرا شانس با شما همراه است: در زوجهای معمولی كه می‌توانند به صورت طبیعی بچه‌دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا ۸۵% از خانمهایی كه بدون استفاده از یكی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یكسال حامله می‌شوند. شما می‌توانید با تعیین زمان دقیق تخمك‌گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیكی كه در هر ماه در بدن شما رخ می‌دهد، احتمال حامله شدن خود را افزایش دهید. همچنین شما می‌توانید از این اطلاعات استفاده كرده و با خودداری از آمیزش در نزدیكی زمان تخمك‌گذاری، از بارداری جلوگیری كنید. البته توجه داشته باشید كه این روش، بهترین روش جلوگیری از بارداری نیست و استفاده از آن ممكن است موفقیت آمیز نباشد. چگونه می‌توانم زمان تخمك‌گذاری و حداكثر آمادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟ زمانی را كه دوره پریود بعدی شما آغاز می‌شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن كم كنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است كه احتمال تخمك‌گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانمهایی كه یك دوره كامل آنها ۲۸ روز طول می‌كشد، چهاردهمین روز معمول روز تخمك‌گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید كه دوره كامل شما معمول چند روز طول می‌كشد. با این حال، بهترین روش برای تعیین زمانی كه احتمال باروری شما در آن حداكثر است این است كه به وضعیت بدنی خود توجه كنید و روش تشخیص نشانه‌های تخمك‌گذاری را فرا بگیرید.

    توسط مدیریت سایت · 2501 روز 12 ساعت 55 دقیقه قبل

 19. 0 votes

  سلام دوباره . اگر هنگام اميزش براي بچه دار شدن براي دخول از ژل لوبري استفاده شود ممكنه براي بچه مشكي پيش آيد

  توسط delaram · 2919 روز 16 ساعت 5 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

  • تحقیقات نشان داده‌اند که روان‌کننده‌های واژینال برای اسپرم سمی هستند و در نقش مخاط گردن رحم تداخل می‌کنند. به طور کلی ترشحات اسیدی مهبل اسپرم‌ها را می‌کشد، اما موکوس قلیایی گردن رحم که درست قبل از تخمک‌گذاری تولید می‌شود، از اسپرم محافظت می‌کند. روان‌کننده‌های مصنوعی از رسیدن سریع اسپرم به موکوس گردن رحم جلوگیری کرده و موجب می‌شوند که آنها قبل از قرارگیری در محیط داخل رحم، در محیط اسیدی مهبل (واژن) بمیرند. هر گونه روان‌کننده واژینال مصنوعی، چه به صورت تجاری از داروخانه خریداری شده باشد و چه در خانه تهیه شده باشد (مانند سفیده تخم مرغ یا روغن بچه)، می‌تواند امر لقاح را مختل کند. بنابراین اگر می‌خواهید باردار شوید، بهترین راه برای روان کردن محدوده واژینال، پیش‌نوازی توسط همسر است. قبل از مقاربت زمانی را به معاشقه اختصاص دهید. از همسرتان بخواهید شما را نوازش کرده، در آغوش بگیرد و ببوسد. بسیاری از زنان به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تحریک نیاز دارند تا به حالت مورد نظر برسند. اگر علیرغم پیش‌نوازی باز هم موکوس (ماده لغزنده) کمی دارید، می‌توانید از آب گرم به عنوان روان‌کننده استفاده کنید. آب برای اسپرم سمی نیست و مانع رسیدن آن به گردن رحم نمی‌شود.

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2919 روز 36 دقیقه قبل

 20. 0 votes

  سلام ممنونم از جوابهاي خوبتون . اينجا تا ١٥ ازمايشگاه خوبي نيست منم نگرانم . ميشه جوابمو بدين . من ١٩ اقدام به بارداري كردم و دهم فروردين بايد عادت ميشدم . من توي اين مدت تمام علايم بارداري رو داشتم الان حالتهاي عادت رو دارم . تست هم گرفتم منفي نشون داد .ميشه حامله نباشم اگر نيستم چرا حالتهاي بارداري رو دارم . ميشه جواب بدين ممنون ميشم

  توسط delaram · 2918 روز 4 ساعت 2 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

  • بستگي دارد به اينكه از بي بي چك استفاده مي كنيد يا تست خوني. هر دو ي اينها ميزان هورمون حاملگي (بتاHCG) را در بدن شما اندازه مي گيرند اما اين دو روش تفاوتهايي هم با يكديگر دارند: تست بارداري خانگي ميزان هورمون را در ادرار اندازه مي گيرد. البته بعد از اينكه سطح هورمون در ادرار مادر به حد مشخصي رسيد. انواع مختلفي از اين تست وجود دارد اما به طور كلي تمامي آنها چند روز قبل از پريود بعدي مي توانند باردار بودن يا نبودن را مشخص كنند و به همين علت اگر خيلي زود استفاده شوند ممكن است نتيجه تست را به غلط ، منفي نشان دهند. بهترين زمان استفاده از اين تست حوالي موعد پريود بعدي يا 14 روز بعد از تخمك گذاري (اگر زمان تخمك گذاري خود را مي دانيد) است. تست خوني، سطح همين آنزيم را در خون اندازه مي گيرد. مزيت اين تست اين است كه هم در زمان زودتري نسبت به بي بي چك نتيجه را مشخص مي كند (شش تا هشت روز پس از تخمك گذاري) و هم مقادير كمتر هورمون را هم نشان مي دهد. اگر هميشه پريودهاي منظم داشتيد و اين بار اين نظم به هم خورده و به تعويق افتاده، احتمال بارداري در شما زياد است. اما براي اطمينان مي توانيد از تست هاي بارداري كمك بگيريد. در بعضي خانمها هم به محض حامله شدن، علائم جسماني حاملگي (دردناك شدن سينه ها، تهوع يا ضعف) ظاهر مي شود كه خود تائيد ديگري است بر باردار بودن. توجه داشته باشيد كه در بعضي مواقع لانه گزيني سلول تخم در ديواره رحم با لكه بيني همراه است كه گاهي تا يك روز طول مي كشد. نكته مهم اين است كه اگر اين خونريزي يا لكه بيني با درد شكم همراه باشد ممكن است نشانه اي از سقط يا حاملگي خارج رحمي باشد و ضروري است به پزشك مراجعه كنيد. گاهي هم اين خونريزي ها هيچ ارتباطي با حاملگي ندارد و ناشي از التهاب دهانه رحم بعد از نمونه برداري، معاينه ، نزديكي يا عفونت است كه منجر به خونريزي مي شود. به همین خاطر بهتره یک بار دیگه از بی بی چک استفاده کنید چون در این صورت باید صبر کنید تا بازگشایی بعد از تعطیلات که مراجعه به آزمایشگاه و معاینات متخصص زنان رو انجام بدید

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2918 روز 1 ساعت 41 دقیقه قبل

 21. 0 votes

  سلام . من چندتا سوال ازتون پرسيدم . حالا يه سوال ديگه دارم . ممنون ميشم جواب بدين . من توي ماه گذشته كلا حالتهاي حاملگي رو داشتم مثل تهوع و بالا آوردن و سرگيجه شديد و سنگيني و درد در سينه درد زير شكم سر درد و كمر درد شديد اما با گذشت ١٠ روز از زمان پريودم ديروز پريود شدم ! ميخواستم بپرسم چرا من حالتهاي حاملگي درونم بوجود اومده بود ولي حامله نشدم ؟ امكانش هست كه حامله نشم يا نه ؟ ميشه جوابمو بدين ممنون ميشم

  توسط delaram · 2913 روز 5 ساعت 21 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

  • چنین اتفاقاتی رو باید با پزشک متخصص زنان مطرح کنید ... تا بتونید به جوابی قطعی و درست برسید ... ولی شما در بررسی های که خودتون هم انجام دادید حامله نبودید و اون علایم نمیتونه علایم خاص برای حاملگی باشه شاید شباهت هایی اتفاق افتاده ولی دلیل بر حاملگی نیست ... گاهی تغییرات هورمونی به خاطر هیجانات زیاد میتونه چنین احساسی رو به وجود بیاره ... گاهی چون منتظر علایم حاملگی هستید چنین نشانه هایی ظهور میکنه ... به همین خاطر باید تحت نظر پزشک متخصص زنان برای دوره ای که میخوایت حامله بشید قرار بگیرید تا تمام علایم بررسی و رفع بشود

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2913 روز 1 ساعت 3 دقیقه قبل

 22. 0 votes

  ممنونم ازتون بسيار مفيد بود

  توسط delaram · 2913 روز 56 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 23. 0 votes

  سلام من راجب چهارده روز يعد از زمان تخمك گذاري و يا اصلا اينكه راجب به اين زمان خوندم اما چيزي متوجه نشدم ميشه به زبان ساده يا آميانه برام توضيح بدين كه براي حاملگي ١٤ روز بايد گذشته باشه حالا اين مدت از زمان پريوده يا بعد تمام شدن پريود ميشه ساده جوابمو بدين ممنون ميشم

  توسط delaram · 2899 روز 13 ساعت 13 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

  • دوست عزیز مقاله کاملی رو برای حاملگی قرار میدم که با مطالعه اون میتونید علایم و نشانه های موقع نزدیکی برای حاملگی رو در خودتون شناسایی کنید تخمک گذاری چیست؟تخمک گذاری به زمانی گفته می شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بطور طبیعی بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می شود و این زمان را “دوره باروری” در سیکل قاعدگی می نامند. هر ماه، یک تخمک در درون تخمدان شما به بلوغ می رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله های فالوپ، به طرف رحم حرکت می کند.اینکه در هر بار، کدام تخمدان یک تخمک آزاد می کند، نسبتا نامشخص است.آنچه مشخص است این است که وظیفه تخمک گذاری در سیکلهای قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان، بین تخمدانها تقسیم نمی شود. چگونه زمان بیشترین باروری، با تخمک گذاری مشخص می شود؟ برای حامله شدن و برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید،باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرمها می توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمک گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح صورت پذیرد. اگر در حوالی زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می یابد و شما می توانید خوشحال باشید، زیرا شانس با شما برای حامله شدن همراه است:در زوجهای معمولی که می توانند به صورت طبیعی حامله شوند،در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد.حدودا ۸۵% از خانمهایی که بدون استفاده از یکی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یکسال حامله می شوند. شما می توانید با تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می دهد، احتمال حامله شدن خود را افزایش دهید. همچنین شما می توانید از این اطلاعات استفاده کرده و با خودداری از آمیزش در نزدیکی زمان تخمک گذاری،از بارداری و حامله شدن جلوگیری کنید.البته توجه داشته باشید که این روش،بهترین روش جلوگیری از بارداری نیست و استفاده از آن ممکن است موفقیت آمیز نباشد. چگونه می توانم زمان تخمک گذاری و حداکثر آمادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟ زمانی را که دوره پریود بعدی شما آغاز می شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانمهایی که یک دوره کامل آنها ۲۸ روز طول می کشد، چهاردهمین روز معمول روز تخمک گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید که دوره کامل شما معمول چند روز طول می کشد. با این حال، بهترین روش برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است این است که به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه های تخمک گذاری را فرا بگیرید. تغییر در ترشحات دهانه رحم: هر چقدر روزهای بیشتری از دوره شما بگذرد، حجم این ترشحات افزایش پیدا کرده و بافت آنها نیز تغییر می کند. این تغییرات، بیانگر افزایش سطح هورمون استروژن در بدن شما است. هنگامی که این ترشحات شفاف، لیز و چسبنده باشد، احتمال باردار شدن شما به حداکثر می رسد. به نظر بسیاری از خانمها، ترشحات در این دوره مانند سفیده تخم مرغ است. این ترشحات در حالت طبیعی به عنوان یک سد محافظ عمل می کنند،اما در زمان اوج توانایی حامله شدن در شما، این ترشحات به اسپرم اجازه می دهند تا از مجرای رحم عبور کرده و به سمت رحم بروند، سپس به طرف لوله های فالوپ حرکت کنند تا با تخمک شما برخورد نمایند. افزایش دمای بدن: پس از تخمک گذاری، دمای بدن شما ممکن است بین ۰٫۴ تا ۱٫۰ درجه افزایش پیدا کند. شما این تغییر را احساس نخواهید کرد، اما می توانید با استفاده از یک دماسنج، “دمای پایه بدن” یا BBT خود را اندازه گیری کنید. دمای پایه بدن یعنی دمای بدن در هنگام صبح و پس از بیدار شدن از خواب، پیش از آنکه هرگونه فعالیتی انجام دهید. این افزایش دما بیانگر آن است که تخمک گذاری در بدن شما انجام شده است، زیرا آزاد شدن یک تخمک منجر به تحریک و افزایش تولید هورمون پروژسترون می گردد، که دمای بدن را افزایش می دهد. زمان حداکثر توانایی شما برای باردار شدن،دو تا سه روز پیش از این است که دمای بدن شما افزایش پیدا کند. برخی از متخصصان بر این باورند که ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از مشاهده اولیه افزایش دما نیز شما شانس باردار شدن را دارید، اما اکثر آنها اذعان می کنند که این زمان برای حامله شدن خیلی دیر است. پس از تخمک گذاری، یک تا دو روز طول می کشد تا سطح هورمون پروژسترون به حدی برسد که دمای بدن شما را افزایش بدهد. اما از آنجا که تخمک تنها حداکثر ۲۴ ساعت می تواند زنده بماند، هنگامی که دمای بدن افزایش پیدا می کند، دیگر برای باردار شدن خیلی دیر شده است. چگونه حامله شویم چگونه حامله شویم به همین دلیل، متخصصان توصیه می کنند که دمای بدن خود را برای چند ماه دقیقا زیر نظر گرفته و نموداری برای آن طراحی کنید تا بتوانید الگوی افزایش دما را تشخیص داده و زمان احتمالی تخمک گذاری خود را مشخص کنید. در این صورت می توانید به گونه ای برنامه ریزی کنید که دو تا سه روز پیش از موعد افزایش دمای بدن خود، آمیزش داشته باشید. درد در ناحیه پایین شکم: حدودا ۲۰% از خانمها می توانند تخمک گذاری و فعالیت مربوط به آن را احساس کنند، که نشانه های آن می تواند از درد ملایم تا تیر کشیدن های شدید و ناگهانی باشد. این حالت، که به آن میتل اشمرز ی mittelschmerz گفته می شود، ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. تستهای پیش بینی کننده تخمک گذاری چگونه کار می کنند؟ این تستها که در داروخانه ها یا فروشگاههای دیگر موجود بوده و بدون نسخه نیز به فروش می رسند، افزایش هورمون LH را، که دقیقا قبل از تخمک گذاری رخ می دهد، در ادرار شما تشخیص می دهند.استفاده از این تستها ساده تر بوده و نتایج آنها نیز دقیق تر از دماسنجهای BBT است و می توانند تخمک گذاری را ۱۲ تا ۳۶ ساعت زودتر تشخیص داده و احتمال بارور شدن شما را در همان ماه اولی که از این تستها استفاده می کنید به حداکثر برسانند. اما این دستگاهها خالی از اشتباه نیز نیستند. در مواردی نادر، آنها وجود LH را ثبت می کنند. در واقع پاسخی که دستگاه به شما می دهد، یک جواب “مثبت” یا “منفی” است، نه یک عدد. به این ترتیب نمی توان تضمین کرد که در صورت مثبت بودن پاسخ، حتما تخمک گذاری انجام خواهد شد؛در واقع میزان هورمون LH می تواند با یا بدون آزاد شدن تخمک، افزایش پیدا کند.همچنین ممکن است افزایش میزان این هورمون به صورت کاذب نیز اتفاق بیفتد،که دوباره سطح آن کاهش یافته و پس از آن کمی مانده به تخمک گذاری مجددا افزایش پیدا می کند. برای به دست آوردن حداکثر دقت،راهنما و دستورالعمل تست را به دقت مطالعه و پیگیری کنید. با این حال، اگر راهنمای تست به شما می گوید که اولین ادرار خود در طول روز را تست کنید، ممکن است بهتر باشد که دومین ادرار خود را تست کنید. ادرار شما در طول شب غلیظ می شود، که در نتیجه ممکن است نتیجه تست “مثبت” ولی “کاذب” باشد. دوره شما از اولین روزی که پریود آغاز می شود، محاسبه می گردد. در صورتی که دوره شما ۲۸ روزه باشد، تست را از روز یازدهم آغاز کرده و به مدت ۶ روز ادامه دهید؛ یا تست را به تعداد روزهایی که شرکت تولید کننده دستگاه توصیه کرده است، ادامه دهید. در صورتی که دوره شما بین ۲۷ تا ۳۴ روز است، روز تخمک گذاری شما ممکن است بین روزهای سیزدهم تا بیستم باشد. تست را از روز یازهم آغاز کرده و تا روز بیستم ادامه دهید. در صورتی که دوره شما نامنظم است، ممکن است به این نتیجه برسید که استفاده از این تست نمی تواند آزمون مناسبی برای تشخیص زمان تخمک گذاری در شما باشد. اگر بخواهم حامله شوم، چه زمانی برای آمیزش بهتر از سایر اوقات است؟ برای حامله شدن، زمان بندی دقیق بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد.اسپرم می تواند دو تا سه روز زنده بماند، اما تخمک فقط ۱۲ تا ۲۴ ساعت زنده خواهد ماند.برای افزایش احتمال حامله شدن،باید در حوالی زمان تخمک گذاری،بیشتر از یکبار آمیزش داشته باشید. همچنین نزدیکی یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری و سپس انجام آمیزش مجدد در روز تخمک گذاری نیز مناسب است. در این حالت، احتمالا تعداد بیشتری از اسپرمهای سالم در لوله های فالوپ، آماده رها شدن تخمک خواهند بود. البته،زمان دقیق رها شدن تخمک در خانمها،مشخص نیست و به طول دوره قاعدگی آنها بستگی دارد. تخمک گذاری در خانمها معمولا ۱۴ روز پیش از آغاز پریود بعدی انجام می شود. دقت کنید که این زمان،بر خلاف باور عموم،دقیقا در وسط دوره ماهیانه آنها قرار ندارد.اگر دوره شما ۲۸ روزه باشد (که متوسط سیکل قاعدگی در خانمها همین مدت است)، آنگاه می توان گفت که تخمک گذاری تقریبا در وسط دوره انجام می شود.اما اگر مثلا دوره شما ۳۵ روزه باشد، تخمک گذاری در روز بیست و یکم انجام خواهد شد، نه روز هفدهم که وسط دوره است. چگونه می تواتم بفهمم که در حال تخمک گذاری هستم؟ برخی از خانمها متوجه تخمک گذاری می شوند و برخی دیگر، تغییر خاصی را مشاهده نمی کنند. اگر به فکر بارداری هستید، دوره ماهیانه خود را برای چند ماه متوالی زیر نظر بگیرید. برخی از نشانه های ظریف تخمک گذاری عبارتند از: -حساس شدن پستان ها -درد خفیف در ناحیه پایین شکم -افزایش ترشحات واژن و تبدیل شدن این ترشحات به ماده ای شبیه به سفیده تخم مرغ. -اندکی افزایش (در حدود ۰٫۴ تا ۱ درجه) در دمای پایه بدن یا BBT: شما می توانید دمای بدن خود را هر روز صبح پیش از آنکه از رختخواب خارج شوید اندازه گیری کنید؛ این افزایش دما، دو روز پس از تخمک گذاری صورت می گیرد. در صورتی که نمودار دمای بدن خود را به مدت چند ماه ترسیم کنید، می توانید زمان تقریبی تخمک گذاری را پیش بینی کنید. اگر پریودهای من منظم نباشند، حامله شدن برایم سخت تر خواهد بود؟ اکثر خانمها ۱۲ بار در سال پریود می شوند، اما برخی از آنها ممکن است کمتر پریود شده یا حتی اصلا پریود نشوند. استرس، تمرینهای سنگین ورزشی، افزایش یا کاهش شدید وزن و مواردی دیگر، از جمله عواملی هستند که می توانند بر پریود شما اثر بگذارند. هر چقدر پریود شما نامنظم تر باشد، تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری مشکل تر می شود. در صورتی که زمان تخمک گذاری را در چند ماه متوالی زیر نظر بگیرید، می توانید چند روزی را که بیشترین احتمال حامله شدن وجود دارد، تشخیص دهید. فرض کنید سه دوره متوالی شما به ترتیب ۲۸، ۲۱ و ۳۲ روزه باشد. سیکل قاعدگی خود را برای چند ماه متوالی در نظر گرفته و یادداشت نمایید. سپس عدد ۱۷ را از کوتاهترین دوره ماهیانه، و عدد ۱۱ را از طولانی ترین دوره ماهیانه کم کنید. تعداد روزهای مابین این دوعدد، روزهایی هستند که احتمال باردار شدن شما در آنها بیشتر از سایر روزها است. اگر دوره های شما نامنظم بوده و بیشتر از ۳۵ روز نیز طول می کشند، با یک متخصص مشورت نمایید تا علت این بی نظمی را مشخص کند. علت آن می تواند یکی از موارد زیر باشد: سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS یا به زبان ساده تر کسیت تخمدان، اختلال عملکرد تخمدان، اختلال تیروئید، کاهش وزن شدید، یا افزایش میزان پرولاکتین. آیا ممکن است آمیزش را امتحان کنیم تا ببینیم حاملگی اتفاق می افتد یا نه؟ مسلما لازم نیست که هر روز دمای بدن خود را اندازه گیری کرده یا موارد متعددی را یادداشت کنید. حتی رسیدن به اوج لذت جنسی نیز برای حامله شدن لازم نیست. حداقل دو بار در هفته آمیزش داشته باشید، شاید شانس به کمک شما بیاید. تستهای تشخیص حاملگی خانگی چگونه باید از تستهای حاملگی خانگی استفاده کرد؟ تستهای حاملگی خانگی، وجود یکی از هورمونهای نشانگر حاملگی به نام “گونادوتروپین جفتی انسان” یا hCG را در ادرار نشان می دهد. این هورمون که توسط سلولهای جفت تولید می شود، ابتدا هنگامی که تخمکِ بارور شده، در رحم جای می گیرد (تقریبا شش روز پس از حامله شدن)، در جریان خون شما وارد می شود. سپس میزان هورمون hCG در طی هفته های بعدی حاملگی در بدن به سرعت افزایش پیدا کرده و مقدار آن هر دو روز دو برابر می شود. چگونه حامله شویم چگونه حامله شویم ۱۴ روز پس از حاملگی (یعنی تقریبا همان زمانی که شما انتظار دارید پریود بعدی شروع شود)، برخی از تستهای حاملگی ممکن است بتوانند این هورمون را در ادرار شما تشخیص داده و نتیجه مثبت برای حاملگی را اعلام کنند. اما بر خلاف ادعاهای تهیه کنندگان آنها، این تستها غالبا آنقدر دقیق نیستند که بتوانند حاملگی را در این مرحله تشخیص دهند.در واقع، اگر یک هفته دیگر هم (پس از زمانی که انتظار داشته اید پریود بعدی آغاز شود) صبر کنید، می توانید امید داشته باشید که نتیجه دقیق تری از این تستها در مورد حامله شدن به دست آورید. اگر در اولین روزی که انتظار پریود شدن را داشته اید اما پریود نشده اید از این تستهای حاملگی استفاده کنید، نتیجه تا چه حد دقیق خواهد بود؟ اکثر این تستهای حاملگی ادعا می کنند که بیش از ۹۹% دقت دارند، یعنی به طور ضمنی بیان می کنند که شما همین که زمان پریود بعدی تان فرا رسید اما پریود نشدید، می توانید از این تستهای حاملگی استفاده کنید؛اما تحقیقات نشان داده است که این ادعاها چندان هم صحیح نیستند.واقعیت این است که میزان hCG در ادرار در روزهای پس از لقاح،در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است از انواع تست های حاملگی موجود در بازار، یک یا تعداد کمی از آنها به اندازه کافی دقیق باشد که بتواند در اولین روز از پریود بعدی، سطح هورمون hCG را تشخیص داده و نتیجه مثبت بدهد.در واقع علت اصلی این است که حساسیت برخی از این تستها بقدری نیست که بتواند به آن مقداری از این هورمون که در ادرار خانمهای حامله در اولین روز از پریود بعدی شان وجود دارد، واکنش نشان دهد. اکثر این تستهای حاملگی در روز اول از موعد پریود بعدی، تنها قادرند ۱۶% از حاملگی ها را تشخیص دهند؛ هر چند یک هفته بعد از موعد پریود بعدی، اکثر این تستها می توانند نتیجه مثبت حاملگی را ارائه دهند. پس چگونه این تستها می توانند ادعای دقت در همان روزهای اول باردار شدن را داشته باشند؟ در واقع آنها چنین ادعایی ندارند. آنها صرفا ادعا می کنند که در مجموع “بیش از ۹۹% دقت دارند”، سپس به طور جداگانه می گویند که می توانید در اولین روز از موعد پریود بعدی، از این تستهای حاملگی استفاده کنید. در صورتی که تهیه کنندگان یک تست بخواهند از برچسب “دقت بیش از ۹۹%” بر روی تست حاملگی خانگی خود استفاده کنند باید نشان دهند که نتیجه این تست در آزمایشگاه، مشابه با نتیجه سایر تستهای موجود یا حتی بهتر از آنها است. از آنجا که تستهای موجود دقیق تر از تستهای قدیمی هستند، تعجبی ندارد که بتوانند به این ادعاهای خود جامه عمل بپوشانند؛ اما توجه داشته باشید که این تستها ممکن است نتوانند حاملگی را در اولین روز از موعد پریود بعدی تشخیص دهند در حالیکه با گذشت زمان این امکان وجود دارد. چگونه می توانم تشخیص دهم که کدام یک از تستهای حاملگی بهتر و دقیق تر هستند؟ به سادگی نمی توان به این سوال پاسخ داد. هر روزه محصولات جدیدی به بازار می آیند و تستهای فعلی نیز پیشرفته تر می شوند. به همراه برخی از این تستها، اطلاعاتی نیز در مورد میزان “حساسیت” و “دقت” تست ارائه شده است. میزان حساسیت تست بدین صورت ارائه می شود: حداقل میزان غلظت hCG (بر حسب میلی واحد در یک میلی لیتر از ادرار) که تست قادر به تشخیص دادن آن است. به عنوان مثال، تست حاملگی که ادعا می کند می تواند میزان ۲۰ mIU/ml از hCG را تشخیص دهد، باید دقیق تر از تستی باشد که می گوید می تواند میزان ۵۰ mIU/ml را تشخیص دهد. متأسفانه باید گفت که نمی توان به این اطلاعات چندان اعتماد کرد، زیرا انواع مختلفی از hCG وجود دارد و این اعداد لزوما بیانگر توانایی تشخیص نوعی از hCG نیست که در اوائل بارداری در ادرار دیده می شود. چگونه می توانم از تست حاملگی خانگی استفاده کنم؟ ابتدا تاریخ انقضاء محصول را نگاه کنید،خصوصا اگر مدتی از خرید آن گذشته است، تا مطمئن شوید که هنوز می توانید از آن استفاده کنید. اگر محصول را در محل مرطوب یا گرم مانند حمام نگهداری کرده باشید، ممکن است فاسد شده و دیگر امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد؛ پس بهتر است آن را دور بیندازید و یک تست جدید بخرید.هنگامی که می خواهید از تست حاملگی استفاده کنید، دستورالعمل نحوه استفاده از آن را به دقت مطالعه کنید، زیرا نحوه استفاده از محصولات مختلف ممکن است متفاوت باشد. در اکثر این قبیل از تستها باید نمونه ادرار خود را در یک ظرف بریزید و سپس نوار کاغذی مخصوص را در آن فرو کنید. ممکن است در برخی دیگر با استفاده از قطره چکانی که در کنار محصول به شما داده شده است، چند قطره از آن را در سوراخی که روی دستگاه تعبیه شده است، بریزید. در برخی دیگر از تستهای حاملگی می توانید مستقیما روی کاغذ مخصوص ادرار کنید.در بعضی هم می توانید از هر کدام از دو روش که مایل هستید استفاده کنید. همچنین نحوه نمایش نتیجه نیز در این تستها متفاوت است:برخی از آنها نوارهای باریک صورتی یا آبی رنگ را بر روی کاغذ تست نمایش می دهند،اما برخی دیگر ممکن است علامت مثبت یا منفی را بر روی یک پنجره نمایش دهند. در اکثر این تستها، یک نشانگر کنترل نیز وجود دارد که نشان می دهد آیا نتیجه تست معتبر است یا نه. اگر این نشانگر تغییر رنگ ندهد بیانگر آن است که نتیجه تست معتبر نیست. شاید به علت فاسد شدن یا دلایلی از این قبیل باشد و ممکن است نتیجه بارداری به دست آمده از آن واقعا اشتباه باشد. در صورتی که چنین اتفاقی افتاد، می توانید با فروشنده کالا تماس گرفته و بخواهید که یک تست جدید برایتان بفرستند، هر چند ممکن است رسیدن این تست جدید مدتی طول بکشد و شما نتوانید به سرعت از آن استفاده کنید. اکثر تستها عنوان می کنند که نتیجه تست ظرف ۵ دقیقه مشخص می شود، هرچند که ممکن است برای گرفتن نتیجه مثبت مجبور باشید تا ۱۰ دقیقه نیز صبر کنید. آیا ممکن است نتیجه تست منفی باشد، اما باردار باشید (یعنی نتیجه منفی کاذب به دست بیاید)؟ در صورتی که نتیجه تست منفی باشد و در صورتی که هنوز پریود نشده اید، چند روز یا یک هفته دیگر صبر کرده و مجددا از تست استفاده کنید. شاید تخمک گذاری دیرتر از زمانی که تصور می کرده اید انجام شده باشد و در نتیجه هنوز برای انجام تست حاملگی بسیار زود باشد.برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید از اولین ادرار خود در صبح استفاده کنید،زیرا ادرار در آن زمان بیشترین غلظت را دارد. توجه داشته باشید که نتیجه منفی لزوما به معنای حامله نبودن نیست.در صورتی که در موعد مقرر پریود نشدید، ممکن است حامله شده باشید؛ پس بهتر است از مصرف دارو و سایر کارهایی که در دوران حاملگی خطرناک است خودداری کنید. در صورتی که تا یک هفته بعد پریود نشدید و نتیجه تست هم هنوز منفی بود، بهتر است به ملاقات پزشک خود بروید تا علت این امر مشخص شود. آیا ممکن است نتیجه تست مثبت باشد، اما باردار نباشید (یعنی نتیجه مثبت کاذب به دست بیاید)؟ بله؛ نتیجه مثبت کاذب هم ممکن است مشاهده شود و این یعنی نتیجه تست مثبت باشد، اما شما حامله نباشید.در صورتی که شما نتیجه مثبت زودهنگام از تست بگیرید و کمی بعد هم پریود شوید، ممکن است دچار عارضه “حاملگی شیمیایی” شده باشید. این بدان معناست که یک تخمک بارور شده به رحم منتقل شده و سپس به اندازه ای رشد کرده است که هورمون hCG تولید کند؛ اما پس از آن، رشد تخمک بنا به دلایلی متوقف شده است. این اتفاق برای ۲۰ تا ۵۰ درصد از تخمکهای بارورشده می افتد، که دلیل آن ممکن است غیرطبیعی یا ناسالم بودن تخمک یا عدم توانایی آن برای رشد و تبدیل شدن به جنین، باشد.در این حالت، شما دوباره پریود خواهید شد، هرچند این دوره پریود ممکن است کمی دیرتر شروع شده و خونریزی شما نیز بیشتر از حد معمول باشد. در گذشته که تستهای حاملگی به اندازه امروز دقیق نبودند، این حاملگیهای شیمیایی هیچ وقت تشخیص داده نمی شدند.به همین دلیل، برخی از متخصصان بر این باورند که بهتر است تا یک هفته پس از موعد مقرر پریود بعدی خود نیز صبر کنید و سپس تست حاملگی را انجام دهید تا نتیجه دقیق تری به دست بیاورید. توجه داشته باشید که در “بارداری خارج رحمی” (یعنی زمانی که تخمک بارور شده در جایی غیر از دیواره رحم قرار گرفته باشد)،ممکن است نتیجه مثبت یا منفی از تستهای حاملگی به دست بیاید.در صورتی که درد در ناحیه شکم یا خونریزی غیرطبیعی مشاهده کرده اید (صرف نظر از نتیجه تست حاملگی)، با پزشک خود تماس بگیرید. تستهای حاملگی خانگی با تستهایی که در مطب پزشکان یا ماماها انجام می شود، چه تفاوتی دارند؟ در برخی از کلینیکها، دقیقا از همان تستهای خانگی استفاده می شود. پزشکان و ماماها، زمانی که می خواهند مقدار دقیق hCG در خون شما یا تغییرات مقدار آن در طول زمان را بدانند، مثلا زمانی که به سقط جنین مشکوک باشند، از آزمایش خون بارداری استفاده می کنند. در این آزمایش تنها به یک جواب مثبت یا منفی اکتفا نمی شود و مقدار دقیق نوعی از hCG بنام “بتا” در خون اندازه گیری می شود. تست حاملگی خانگی را از کجا می توانم خریداری کنم؟ شما می توانید این تستهای حاملگی را از اکثر داروخانه ها تهیه نمایید،و برای خریداری آنها به نسخه پزشک نیاز نخواهید داشت.اما دقت کنید که در برخی بسته ها ممکن است بیشتر از یک تست وجود داشته باشد که اگر آنها را بخرید، معامله بهتری انجام داده اید! چه مدت طول می کشد تا حامله شوم؟ تعیین اینکه چه مدت طول می کشد تا یک نفر حامله شود شود، دشوار است. عواملی مانند سن، سلامت عمومی و سلامت دستگاه تناسلی، زمان آمیزش و لقاح، همگی بر احتمال حامله شدن شما تاثیر می گذارند.. با این حال، آمارهای کلی زیر می تواند تا حدودی بیانگر مدت زمان لازم برای حامله شدن باشد. زوجهای طبیعی و سالم در هر دوره یک ماهه، ۲۵% احتمال باردار شدن دارند؛ که اگر یک دوره یکساله را برای آنها در نظر بگیرید، شانس حامله شدن آنها (در طول دوازده ماه) بین ۷۵ تا ۸۵ درصد می شود. با این حال، این مدت ممکن است برای برخی از زوجهای کاملا سالم و طبیعی، بیشتر از یکسال نیز طول بکشد.شما می توانید با تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می دهد، احتمال حامله شدن خود را افزایش دهید. ۱۰ نشانه اصلی که بیانگر بارداری احتمالی است: آیا حامله شده اید؟ به احتمال زیاد تا موعد اولین پریود بعدی یا حتی یکی دو هفته بعد از آن، نشانه خاصی را مشاهده نخواهید کرد. در صورتی که در چند ماه اخیر وضعیت قاعدگی خود را به دقت زیر نظر نداشته اید، یا اگر پریود شما نامنظم بوده و هر ماه تغییر می کرده است، ممکن است نتوانید موعد دقیق قاعدگی بعدی خود را مشخص نمایید. اما اگر برخی از نشانه های زیر در شما ظاهر شدند و تا مدتی هم پریود نشدید، ممکن است باردار شده باشید. دقت کنید که همه خانمهای حامله این نشانه ها را مشاهده نخواهند کرد. در این حالت می توانید از تستهای حاملگی خانگی استفاده کنید تا مطمئن شوید! توجه کنید که این نشانه ها به ترتیب عکس اهمیت چیده شده اند و شماره ۱۰ کم اهمیت ترین و شماره ۱ مهمترین علامت هستند. ۱۰- تورم و حساسیت در پستانه یکی از نشانه های اولیه حاملگی، حساس و دردناک شدن پستانها به علت افزایش سطح هورمونها است. درد پستانها ممکن است شبیه به درد آنها در هنگام پریود، یا کمی شدیدتر باشد. این عارضه پس از سه ماهه اول حاملگی و با عادت کردن بدن به تغییرات هورمونی، تا حد زیادی از بین می رود. ۹- خستگی ناگهان احساس خستگی می کنید؟ یا نه، احساس کوفتگی و ضعف عمومی شدید دارید؟ هیچ کس به درستی نمی داند که علت بروز این خستگی های ناگهانی در اوائل حاملگی چیست، اما احتمالا افزایش ناگهانی سطح هورمون پروژسترون می تواند یکی از عوامل بروز خواب آلودگی باشد. با ورود به سه ماهه دوم حاملگی احتمالا سرحال تر شده و احساس انرژی بیشتری خواهید کرد، اما احساس ضعف و خستگی در اواخر دوران حاملگی دوباره باز خواهد گشت، زیرا در آن دوران وزن نسبتا زیادتری را باید حمل کرده و همچنین به علل مختلف ممکن است خواب کافی نداشته باشید. ۸- خونریزی ناشی از لانه گزینی برخی از خانمها در حدود روزهای یازدهم یا دوازدهم پس از حاملگی (یعنی تقریبا همزمان با زمان پریود بعدی)، مقدار کمی خونریزی یا لکه بینی مشاهده می کنند. این خونریزی ممکن است ناشی از ورود تخمکِ بارور شده به بافت پر خونِ رحم شما باشد، اما کسی دلیل قطعی آن را نمی داند. حرکت تخم لقاح یافته به سمت رحم، ۶ روز پس از بارور شدن آغاز می شود و هنگامی که می خواهد در دیواره رحم، محلی را برای استقرار خود برگزیند، مختصر خونریزی اتفاق می افتد. این خونریزی بسیار کم و اغلب به صورت لکه های قرمز یا قهوه ای مایل به قرمز خواهد بود و تنها یک یا دو روز طول خواهد کشید. در صورت مشاهده خونریزی یا لکه بینی، خصوصا اگر همراه با درد باشد، پزشک خود را در جریان بگذارید؛ زیرا این موارد ممکن است نشانه های حاملگی خارج رحمی باشند. ۷- تهوع یا استفراغ در اکثر خانمها، تهوع صبحگاهی تا حدودا یک ماه پس از باردار شدن رخ نمی دهد.حتی برخی از خانمها آنقدر خوش شانس هستند که هیچ گاه این عارضه را تجربه نمی کنند. اما احساس تهوع در تعدادی از خانمهای حامله، بسیار زودتر آغاز می شود؛ همچنین این تهوع ممکن است فقط در صبحگاه رخ ندهد. عارضه ویار بارداری ممکن است صبح، ظهر یا حتی شب هنگام بروز کند. تقریبا نیمی از خانمهایی که به این عارضه دچار می شوند، با آغاز سه ماهه دوم حاملگی، به کلی بهبود پیدا می کنند. شدت این عارضه در بقیه خانمها نیز غالبا در ماه چهارم یا پنجم حاملگی کاهش می یابد. چگونه حامله شویم چگونه حامله شویم ۶- افزایش حساسیت نسبت به بوها اگر در اوائل دوران حاملگی به سر می برید، ممکن است احساس خوشایندی نسبت به برخی بوها، مثلا بوی ساندویچ یا حتی یک فنجان قهوه نداشته باشید؛ و حتی ممکن است برخی بوهای خاص موجب بروز حالت تهوع در شما شوند. این امر ممکن است ناشی از افزایش سریع میزان هورمون استروژن در بدن شما باشد، اما این صرفا یک احتمال است و کسی از علت قطعی آن خبر ندارد. همچنین ممکن است مشاهده کنید برخی از غذاهایی که قبلا بسیار دوست داشته اید، اکنون حال شما را به هم می زنند؛ این هم کاملا طبیعی است! ۵- نفخ شکم تغییرات هورمونی در اوائل حاملگی ممکن است موجب بروز حالت نفخ در شما بشوند؛ که این حالت مشابه با همان وضعیتی است که برخی از خانمها پیش از آغاز پریود ماهانه خود تجربه می کنند. به همین دلیل، حتی در اوائل حاملگی که رحم شما هنوز هم بسیار کوچک است، ممکن است احساس کنید که اندازه دور کمر لباسها برای شما کوچک شده است! ۴- تکرر ادرار اندکی پس از باردار شدن، ممکن است احساس کنید که به طور مرتب نیاز به ادرار کردن دارید. چرا؟ علت عمده این مطلب آن است که در دوران حاملگی، حجم خون و مایعات در بدن شما افزایش پیدا می کند، که در نتیجه حجم بیشتری از مایعات به کلیه ها و در نتیجه مثانه شما وارد می شود. این عارضه ممکن است از هفته ششم حاملگی آغاز شده و در طول دوران حاملگی ادامه پیدا کرده یا حتی وخیم تر شود، البته رحم در حال رشد شما نیز فشار بیشتری بر مثانه وارد خواهد کرد. ۳- تاخیر پریود اگر پریود شما معمولا منظم بوده اما این بار به موقع شروع نشده است، می توانید پیش از آنکه سایر نشانه های فوق را مشاهده کنید، از تست حاملگی استفاده نمایید. اما اگر قاعدگی شما منظم نبوده یا اینکه زمان پریودهای قبلی خود را یادداشت نکرده اید، تهوع، حساسیت پستانها یا افزایش دفعات استفاده از دستشویی می توانند نشانه های حاملگی باشند. ۲- دمای پایه بدن شما بالا مانده است اگر دمای پایه بدن خود را یادداشت می کرده اید و اکنون مشاهده می کنید که این دما به مدت ۱۸ روز در مقدار بالاتر از معمول باقی مانده است، احتمالا حامله شده اید. و نهایتا: ۱- تست حاملگی خانگی که نتیجه مثبت بدهد علی رغم تبلیغاتی که روی جعبه های این تستها دیده می شود، اکثر آنها تنها یک هفته پس از موعد پریود بعدی می توانند حاملگی را تشخیص دهند. پس اگر زودتر از این موعد از این تستها استفاده کرده و نتیجه منفی گرفتید، بهتر است چند روز بعد دوباره تست را تکرار نمایید. البته اگر هنوز پریود نشده باشید! پس از اینکه یکی از این تستهای حاملگی نتیجه مثبت داد، با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید. هنوز هم قطعی ترین روش اثبات بارداری، حداقل در ایران، انجام آزمایش خون و اندازه گیری -hCGβ است. شاید هم پزشک شما ترجیح دهد برای پیگیری های آینده، از حالا مقدار آنرا اندازه گیری کند.

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 2898 روز 3 ساعت 12 دقیقه قبل

 24. 0 votes

  سلام در رابطه با دختر باكره اگه دخول انجام نشه ولي مايع مني روي واژن ريخته بشه آيا احتمال بارداري وجود داره؟

  اگه ریخته شده باشه و پاک شده بشه و حتی ادرار هم انحام شده باشه چی؟؟پرده هم حلقوی باشه..

  توسط paris · 2517 روز 11 ساعت 27 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • - توصیه میکنم در مورد فیزیولوژی بدنتون بیشتر مطالعه کنید - ادرار کردن ربطی به واژن نداره ... - اگر منی ریخته باشه میتونه در مواردی ایجاد بارداری کنه و بهترین راه برای آگاهی انجام تست خون بارداریه

   توسط مدیریت سایت · 2517 روز 4 ساعت 19 دقیقه قبل

 25. 0 votes

  ..من چند وقته با نامزدم که محرم شدیم رابطه جنسی دارم و طی یک شیطونی جسمی رو مثل الوچه وارد واژن من کرد باید چکار کنم برای بیرون اومدنش؟لطفا کمکم کنید من خیلی نگران که مشکلی بوجود بیاد

  توسط gharibeh · 2516 روز 22 ساعت 25 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • میتونید با کمک همسرتون بیرونش بیارید ... در غیر اینصورت باید با پزشک زنان مشورت کنید ... و در اینکار خجالت و نگرانی رو کنار بگذارید

   توسط مدیریت سایت · 2515 روز 17 ساعت 16 دقیقه قبل

 26. 0 votes

  سلام.
  من ۱ ماه ازدواج کردم و هروز با خانمم نزدیکی دارم قصد مون این بود که زودتر بچه دار شیم، ولی امروز همسرم گفت دوباره پریود شده.
  ابا امکانش هست خانمم باردار بشون با وجود اینکه پریود شدن ?
  درضمن من 31سالمه و خانمم 23 و تا همین یه ما قبل باکره بودن

  توسط Emal · 2502 روز 5 ساعت 19 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • ● اولین نشانه های بارداری برای بسیاری از خانم‌ها، به تاخیر افتادن قاعدگی، بهترین و اولین دلیل بر بارداری آنهاست. اما از قدیم گفته‌اند هر گردی گردو نیست و به تعویق افتادن دوره‌های ماهانه، حتی تا یك‌ماه و بیشتر از آن، دلا‌یل متعددی ممكن است داشته باشد.تغییرات رژیم غذایی، ورزش شدید، مسافرت و اضطراب هر كدام می‌تواند باعث تاخیر دوره‌های ماهیانه شود. بسیاری از خانم‌ها نیز اصلا دوره‌های منظمی ندارند و به همین علت نمی‌توانند دوره بعدی را پیش‌بینی كنند تا در صورت تاخیر، به بارداری مشكوك شوند. ● اشتباه نكنید! همان‌طور كه عقب‌افتادن دوره‌های قاعدگی نمی‌تواند دلیلی قطعی بر قاعدگی باشد، هر خونریزی هم قاعدگی به حساب نمی‌آید. ممكن است شما باردار باشید، اما فكر كنید كه دوره پریود خود را داشته‌اید، در صورتی كه این طور نباشد. زمانی‌‌كه یك تخمك تازه بارور شده به دیواره رحم می‌‌رسد، ممكن است باعث خونریزی كمی شود. معمولا این حالت چند روز قبل از زمانی اتفاق می‌افتد كه اگر باردار نبودید و در آن زمان باید پریود می‌شدید. در صورتی‌كه شما در دوره‌های معمولی خود خونریزی شدیدی نداشته باشید، احتمالا این خونریزی را با دوره‌های خود اشتباه می‌گیرید. بدن در شرایط دیگری هم چنین واكنشی از خود نشان می‌دهد و آن‌هم در هفته‌های اول بارداری است. در دو هفته اول بارداری، به دلیل نوسانات شدید سطح هورمون در بدن، رحم دچار خونریزی كمی‌، شبیه پریود، می‌شود. همچنین عفونت و یا پولیپ‌های رحمی با رشد غیرعادی می‌تواند باعث خونریزی‌های این چنینی شود. اما علامت‌های دیگری هم وجود دارد كه در كنار می‌تواند دلیل خوبی برای تشخیص زود هنگام حاملگی باشد. ● نشانه‌های بعدی خستگی شدید در هفته‌های اول تا ششم می‌تواند دلیل بارداری باشد. همین‌طور حساس شدن سینه‌ها، حالت تهوع با استفراغ یا بدون آن به خصوص صبح‌ها، كه در ۱۰ تا ۲۰ درصد بارداری‌ها وجود دارد، از دیگر نشانه‌های حاملگی است. همچنین بسیاری از خانم‌ها در ابتدای بارداری دچار یبوست، گاز معده و یا نفخ می‌شوند و احساس درد و گرفتگی در ناحیه شكم دارند. در كل، ممكن است كه یك خانم باردار تمام این حالات را تجربه كند یا حتی هیچ‌كدام این مشكلات را نداشته باشد. اما عده‌ای، عوارض دیگری مثل تكرر ادرار (هفته ۶ تا ۸ بارداری)، نوسانات رفتاری و افزایش‌ ترشحات واژن را هم پشت‌سر می‌گذارند. حتی ممكن است خانمی در ماه‌های اولیه بارداری میل زیادی به خوردن غذا داشته باشد و یا برعكس، از غذا متنفر شود! تمام این حالات در افراد مختلف متفاوت است و چه بسا، یك خانم طی دو بارداری حالات متفاوتی را تجربه كند. ● باز هم اشتباه! حالاتی مثل حالت تهوع و سرگیجه، هم می‌تواند به خاطر حاملگی ایجاد شود و هم از عوارض مسمومیت غذایی یا یك عفونت روده‌ای باشد و همین‌طور احساس خستگی و كوفتگی در بدن، ممكن است از افسردگی، سرماخوردگی یا آنفلوآنزا ناشی شود. ● سریع‌تر و دقیق‌تر برای اینكه شما بتوانید واقعا از بارداری مطمئن شوید راه دیگری هم وجود دارد: آزمایش خون و ادرار. اگر شما احتمال می‌دهید میزبان یك مهمان كوچولو هستید، بهتر است هر چه سریع‌تر به پزشك مراجعه كنید. آزمایش خون می‌تواند حاملگی را حتی در ۶ یا ۷ روز اول آن، مشخص كند و ۱۰ روز بعد از بارداری، بررسی احتمال حاملگی از طریق آزمایش ادرار نیز امكان‌پذیر است. آزمایش خون و ادرار، هر دو، با اندازه‌گیری هورمون HCG كه فقط در بدن زنان باردار ترشح می‌شود، امكان تشخیص بارداری را بسیار راحت‌تر می‌كند. ● هرچه سریع‌تر، بهتر! آگاهی سریع‌تر از وجود جنین در رحم این مزیت را دارد كه مادر می‌تواند هر چه سریع‌تر، شرایط مناسب برای گذراندن دوران بارداری سالم را به وجود آورد. این شرایط مراجعه منظم به پزشك در تمام طول بارداری و آزمایش برای اطمینان از رشد مناسب جنین را شامل می‌شود. در صورتی‌كه مادر احساس كند تحركات فرزندش كم و یا متوقف شده، مراجعه سریع به پزشك از خطرات بعدی جلوگیری می‌كند. آزمایش‌های پزشك هم می‌تواند با مشاهده تغییرات فشارخون و میزان مواد شیمیایی خون و ادرار مادر و تغییرات وزن وی، وضعیت جنین را كنترل كند. ● بایدها و نبایدها یك خانم باردار باید نسبت به واكنش‌های بدن خود، عكس‌العمل‌های مناسبی نشان دهد. و هر نوع درد و خونریزی را عادی تصور نكند. درد شدید در ناحیه شكم و ورم دست و پاها، همین‌طور درد مداوم سر می‌تواند زنگ خطری برای مادر باشد. در صورت مشاهده ترشحات بیش از حد واژن و پیشرفت درد شكم نیز بهتر است هر چه سریع‌تر به پزشك مراجعه شود. رعایت این نكات می‌تواند سلامت مادر و فرزندش را تضمین كند. تغذیه در دوران بارداری نقش مهمی را ایفا می‌كند. چرا كه جنین از طریق جفت تغذیه می‌شود و دقیقا مواد غذایی مصرفی مادر را برای رشد استفاده می‌كند. پس باید از خوردن و مصرف موادی مثل الكل، سیگار، كافئین زیاد و دیگر مخدرها پرهیز كرد. چرا كه الكل، به تنهایی می‌تواند صدماتی مادام‌العمر روی جنین بگذارد و باعث سخت‌شدن زایمان و دیگر مشكلات شود. مصرف سیگار نیز اثراتی مثل كاهش وزن نوزاد هنگام تولد، زایمان زودرس، سقط و ... دارد. و نیكوتین موجود در سیگار باعث تنگ شدن رگ‌های خونی و در نتیجه كاهش اكسیژن و غذای دریافتی جنین می‌شود. مواد مخدر كه در حالت عادی نیز برای سلامتی مضرند در دوران بارداری می‌توانند اثراتی مثل، اعتیاد در نوزاد را بر جای بگذارند. مصرف دارو نیز می‌تواند در دوران بارداری خطرات زیادی به همراه داشته باشد. بنابراین بهتر است برای استفاده از ساده‌ترین داروها نیز از پزشك خود مشورت بخواهید. تا دوران بارداری را به سلامت بگذرانید. حتی بهتر است در مورد مصرف قهوه و چای ودیگر نوشیدنی‌هایی كه كافئین دارند، با پزشك مشورت كنید. در این دوران، از تماس با حیوانات به خصوص گربه، پرهیز كنید. چون گربه‌ها دارای نوعی انگل هستند كه باعث عفونت غدد لنفاوی و دستگاه عصبی انسان می‌شود و این عفونت در دوران بارداری حتی می‌تواند باعث سقط جنین و یا مرده‌زایی شود. در صورتی‌كه با رعایت نكات بهداشتی و به لطف پیشرفت علم، امروزه احتمال سقط جنین فقط در ۱۵ تا ۳۰ درصد حاملگی‌ها وجود دارد كه در صورت رشد مناسب جنین این احتمال به ۳ درصد كاهش پیدا می‌كند. درنهایت اینكه، ریسك مرگ جنین در مراحل پایانی بارداری و یا مرگ نوزاد در ساعات اولیه تولد كمتر از یك درصد است. ● یك فرمول ساده و اما نكته آخر برای تمام مادرانی كه در انتظار شنیدن اولین گریه نوزادشان لحظه شماری می‌كنند: برای محاسبه زمان زایمان می‌توان ۳ ماه از آخرین روز آخرین پریود، كم و ۷ روز به آن اضافه كنید. روز تخمینی به دنیا آمدن فرزندتان به دست می‌آید. زمانیکه زن و شوهری تصمیم به بچه دار شدن می گیرند پس بیشتر شرایط را برای بچه دار شدن فراهم کرده اند.اکثر زنانی که منتظر بروز علائم بارداری در خود هستند با دقت کردن به این علائم می توانند نتیجه مثبت را قبل از انجام آزمایش بدست بیاورند. اصولاً بارداری با تعییرات فراوانی توام است . این تغییرات هم جسمی و هم روحی می باشند اما در نظر داشته باشید که این تغییرات در تمام خانم ها یکسان نیستند و معمولاً شدت و ضعف دارند و به یاد داشته باشید که شاید یک یا چند نشانه زیر شامل حال شما نشود همیشه با وجود این علایم به بارداری خود شک کنید حتی اگر از روش ضد بارداری استفاده می کنید.در زیر به تعدای از علایم هشدار دهنده اولیه حاملگی اشاره می کنیم . علائم بارداری ، علائم بارداری ، علائم حاملگی 1-حساس شدن و دردناک بودن سینه ها یکی از شایع ترین نشانه های بارداری حساس شدن سینه ها و نوک سینه هاست که معمولاً در طی 3 هفته اول بارداری خود را به وضوح نشان می دهد . متورم و دردناک شدن سینه ها شبیه قبل از پریود است . این درد پس از اتمام سه ماهه نخست به میزان زیادی کاهش پیدا می کند زیرا بدن خودش را با میزان هورمون ها تطبیق داده است 2-گرفتگی عضلات در اوایل بارداری گرفتگی و درد عضلات زیر شکم و لکه بینی به صورت کم و به رنگ صورتی شایع است . 3.حالت تهوع و بیزاری از غذا اگر تازه باردار شده باشید، بعید نیست از بوی قرمه سبزی یا قهوه حالتان بد شود و برخی از رایحه ها منجر به حالت تهوع شما بشوند. با اینکه به طور صددرصد تایید نشده است، اما این روند احتمالا عوارض افزایش هورمون استروژن در بدن است. ممکن است در این دوران متوجه شوید دیگر به غذاهایی که تاکنون عاشق آنها بوده اید، علاقه ای ندارید. تهوعبرخی از زنان یک ماه پس از باردار شدن دچار حالت تهوع های صبحگاهی می شوند. برخی دیگر نیز یک یا دو هفته زودتر این اتفاق رخ می دهد. البته این حالت مختص صبح نیست. حالت تهوع به همراه و یابدون استفراع می تواند در هر ساعتی از روز اتفاق بیفتد. حدود نصف زنان باردار که دچار تهوع می شوند پس از قدم گذاشتن به سه ماهه دوم، کاملا خوب می شوند. البته گاهی ممکن است تا ماه چهارم نیز ادامه داشته باشد 4- تغییر حالات روحی بسیار نرمال و طبیعی است که تعادل احساسی نداشته باشید و خیلی زود تغییر حالت دهید. دلیل آن تغییر هورمون های بدن و تاثیر آنها روی سیستم عصبی است. هر فردی واکنش متفاوتی به این موضوع دارد. برخی از زنان باردار دچار افزیش احساسات – خوب یا بد – می شوند و برخی دیگر افسرده یا مضطرب می شوند. 5- تکرر ادرار تغییرات هورمونی ایجاد شده باعث می شوند تا جریان خون در ناحیه کلیه افزایش پیدا کند. این مساله باعث می شود تا مثانه خیلی سریع پر شود و شما مجبور هستید خیلی زود به زود دستشویی بروید. این نشانه از اوایل هفته ششم در سه ماهه نخست آغاز می شود. تکرر ادرار در طول بارداری ادامه خواهد داشت و بعد از 3 ماهگی بتدریج بهبود می یابد . 6- خستگی احتمال دارد به دلیل افزایش پی در پی هورمون پروژسترون باشد که روی خواب زنان باردار تاثیر می گذارد. البته حالت تهوع های صبحگاهی و تکرر ادرار در طول شب نیز در خستگی و بی حالی بی تاثیر نیستند. پس از ورود به سه ماه دوم، کمتر احساس خستگی خواهید داشت. البته این حس دوباره در انتهای بارداری به سراغ شما خواهد آمد زیرا مدام در حال حمل وزن بیشتر از خود هستید و شب ها نیز راحت نمی خوابید 7- یبوست به دلیل افزایش هورمون پروژسترون در بارداری که عملکرد سیستم گوارش را کند می کند، یبوست در بارداری امری رایج است. برای کاهش این عارضه، آب زیاد مصرف کنید، ورزش کنید و از مواد غذایی فیبردار استفاده نمایید. 8- حالت سرگیجه حالت سرگیجه و ضعف کردن به دلیل باز شده عروق، کاهش فشار خون و کاهش قند خون در بانوان باردار مشاهده می شود.. 9- توقف عادت ماهانه : برای آن دسته از خانم هایی که قاعدگی مرتب دارند توقف عادت ماهانه می تواند نشانه خوبی باشد . امااگر قاعدگی منظمی ندارید با مشاهده نشانه های دیگر همچون تکر ادرار، حالت تهوع، سفت و دردناک شدن سینه ها و ... می توانید احتمال دهید که باردار هستیددر این شرایط سریعاً به پزشک مراجعه کرده و با انجام آزمایش های مختلف از صحت آن اطمینان حاصل کنید . 10- تشیص بارداری به وسیله تستهای آزمایشگاهی از طریق آزمایش خون و آزمایش ادرار ، مثبت یا منفی بودن حاملگی مشخص می شود .هر دو قسمت از طریق اندازه گیری هورمون گنادوتروپین انجام می شود . میزان این هورمون در آزمایش خون از روز 8 تا 10 و در آزمایش ادرار از 21 تا 28 حاملگی قابل تشخیص است . گاهی اوقات ممکن است با وجود حامله بودن جواب آزمایش منفی باشد . در این حالت چنانچه علایم ذکر شده بالا را داشتید بعد از یک هفته مجدداً آزمایش را تکرار کنید . 11- افزایش دمای عمومی بدن هنگامی که دمای بدن شما هنگام صبح و پیش از بلند شدن از جا و خوردن غذا، خیلی بالاست و این مساله تا 3 هفته همچنان ادامه داشت، احتمالا باردار هستید. 12- نتیجه مثبت تست بارداری خانگی همه تبلیغاتی که شرکت های تولید کننده این تست ها ارائه می کنند، اما هیچ کدام از آنها تا یک هفته پس از عقب افتادن پریود، دقیق و قابل اعتماد نیستند. بنابراین، اگر پیش از این تاریخ تست کردید و جواب منفی بود، حتما چند روز بعد نیز این تست را تکرار کنید. این را در نظر داشته باشید، جنین پیش از آنکه شما متوجه شوید باردار هستید رشد می کند و هنگامی که شک دارید، باید حتما مراقب سلامتی خود باشید

   توسط مدیریت سایت · 2501 روز 12 ساعت 51 دقیقه قبل

 27. 0 votes

  سلام باعرض خسته نباشید
  من همیشه دوره های پریودم منظمه همیشه 18هرماه پریودمیشدم
  دوماه قبل 15هرماه پریودشدم ومن12ماه خردادماه رابطه ای داشتم البته از پشت ،
  اما مطمئن نیستم که آب منی داخل واژن ریخته شده باشه یانه،شستم وبادستمال پاک ککردم…
  فرداش درد پریودم شروع شد که شبش پریودشدم مث همیشه بود،
  برای همین دیگه قرص پیشگیری مصرف نکردم،وقتی پریودم تموم شد،فرداش حالم بدشد. که رفتم درمانگاه ودککتر گفت که ویروس گرفتم وحالت تهوع وسرگیجه وتب واینا برا ویروس بوده،
  دوروزبعدش،اطراف مثانه ام،وکلیه هام و
  پایین کمرم،وکنارکشاله ران دردمیگیره،
  البته دردش خفیفه ازپانمیندازتم
  خیلی زووودسردم میشه حتی توو این هوای گرم
  به سینه هامم دست میزنم حس دردخیلی خیلی کمی دارم
  البته نمیدونم اینو راستش بازم ،واینکه تکرر ادرارم خیلی زادشده ویه چیزی میخورم سریع میرم دسشویی
  حتی اگه هیچی هم نخورم دسشوییم دیربشه
  خیییییلی دردمیگیره همون قسمت
  میگم اینا علایم بارداریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  توروخدازووودجوابموبدید کمکم کنین
  من خیلیییییییی میترسم
  ازخیلیا وهمه دکتراپرسیدم گفتن پریوودمیشی دیگه باردارنمیشی ولی من خیلی میترسم واین فکراصلایه لحظه ازم جدانمیشه
  چون این دردایهوویی میادسراغم منم میترسم

  توسط Sayeehh · 2473 روز 14 ساعت 35 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • احتمال بارداری صفره ولی برای اطمینان و رفع استرس تست خون بارداری بدید و در مورد بقیه نشانه ها میتونه نشونه عفونت باشه که از طریق مقعد وارد بدن شما شده در این قسمت باکتریهایی وجود داره که محیط رو برای مدفوع مرطوب نگه میداره و با ریختن منی شما مستعد عفونت شدید پس به ترتیب مراحل فوق رو انجام بدید احتمال بارداری صفره ولی برای اطمینان و رفع استرس تست خون بارداری بدید و در مورد بقیه نشانه ها میتونه نشونه عفونت باشه که از طریق مقعد وارد بدن شما شده در این قسمت باکتریهایی وجود داره که محیط رو برای مدفوع مرطوب نگه میداره و با ریختن منی شما مستعد عفونت شدید پس به ترتیب مراحل فوق رو انجام بدید در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید دفتر قیطریه: ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه دفتر سعادت آباد: ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه دفتر شریعتی: ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

   توسط مدیریت سایت · 2473 روز 4 ساعت 40 دقیقه قبل

  • احتمال بارداری صفره ولی برای اطمینان و رفع استرس تست خون بارداری بدید و در مورد بقیه نشانه ها میتونه نشونه عفونت باشه که از طریق مقعد وارد بدن شما شده در این قسمت باکتریهایی وجود داره که محیط رو برای مدفوع مرطوب نگه میداره و با ریختن منی شما مستعد عفونت شدید پس به ترتیب مراحل فوق رو انجام بدید در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید دفتر قیطریه: ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه دفتر سعادت آباد: ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه دفتر شریعتی: ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

   توسط مدیریت سایت · 2473 روز 4 ساعت 40 دقیقه قبل

 28. 0 votes

  خیلی ممنون دستتون دردنکنه!!!
  یه سوال دیگه برای دوستم داشتم…
  پریودش عقب افتاده نه روز!!
  ماه پیش یه رابطه داشته ازمقعد بطورایستاده،
  تووی روز دوم پریودی!!!!!آب منی هم به داخل ریخته شده که سریع پاک کرده
  وبه واژن نرسیده!
  الان نه روزه پریودش عقب افتاده ترسیده!
  پریودشم نسیتامنظم هست فوقش دوروز دیریازود!!!
  مرسی ازراهنماییییتون

  توسط Sayeehh · 2472 روز 15 ساعت 16 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 29. 0 votes

  یه چیز دیگه هم هست ایشون سالی
  یه بار پریودنمیشن!!!دلیلش چیه؟

  توسط Sayeehh · 2472 روز 15 ساعت 13 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 30. 0 votes

  سلام
  من خانمم داروي اور‍انسي مصرف كرده و سردرد و سرگيجه داره ميخواستم بدونم ميشه داروس مسكن سردرد مصرف بكنه و اثر داروي ضدبارداري رو كم نميكنه؟

  توسط a-j · 2420 روز 1 ساعت 24 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • توصیه میشود که قبل از خوردن این دارو ها حتما قرص ضد تهوع مصرف شود چون این قرص ها ایجاد حالت تهوع می کنند و در صورت استفراغ تا 1 ساعت پس از مصرف ان باعٍ از بین رفتن تاثیر انها می شود و باید دوره را از سرگرفت. نوع دیگری از این دارو ها فراورده های پروژسترونی است که 2 قرص می باشد که بسته به تحمل فرد میتواند با هم مصرف شوند. در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354282

   توسط مدیریت سایت · 2419 روز 22 ساعت 10 دقیقه قبل

 31. 0 votes

  با سلام
  من در تاريخ 1 مرداد ماه پريود شدم و دوره پريودم 6 روزه است(روز 7 مرداد پريود تمام شد). در تاريخ 14 مرداد با همسرم رابطه داشتم البته دخول انجام نگرفت ولي مقداري مني روي واژنم ريخته شد. از انجايي که در وسط سيکل قاعدگي بودم براي جلوگيري از بارداري قرص اورژانس 75 استفاده کردم(2 عدد همزمان به فاصله 7 ساعت بعد رابطه). به فاصله 20 دقيقه بعد از قرص اورژانس هم يک عدد قرص دميترون براي جلوگيري از حالت تهوع خوردم. بعد از قرص ها هيچ علايمي نظير تهوع و استفراغ نداشتم ايا ممکن است قرص دميترون باعث از بين رفتن اثر قرص اورژانس شود؟
  الان بعد از 10 روز که از خوردن قرص ها مي گذرد هنوز هم اثري از علايم پريود ندارم.من بعد از ريختن مني سريع از روي واژن پاک کردم و با آب هم رفتم شستم. آيا با توضيحاتي که دادم اصلا امکان بارداري هست؟ ممنون ميشم سريع جواب بديد چون در دوران عقد هستم و خيييلي بابت اين موضوع نگرانم:(:(
  با تشکر

  توسط e4 · 2416 روز 3 ساعت 11 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • احتمال بارداری شما بسیار بسیار کمه ... و همین استرس یکی از عواملی هست که باعث تاخیر در شروع پریود شماست توصیه میکنم برای اسودگی خاطر حتما" یک تست خون بارداری انجام بدید چون به شما 100 درصد جواب میده و استرس شمارو از بین میبره

   توسط مدیریت سایت · 2415 روز 59 دقیقه قبل

 32. 0 votes

  با سلام ، من در روز 11 فروردین نزدیکی سطحی بدون دخول و بدون تماس مایع منی داشتم ، اما احتمال میدهم پیشاب با واژ ن من بر خورد کرده باشد ، در ضمن من در دوران نامزدی هستم و با کره. 48 ساعت بعد قرص اوسیز 1.5 خوردم ، در روز 23 که موعد پریود بود پریود شدم ، و دوبار هم بی بی چک گذاشتم که منفی بود.تا الان که 5 ماه میگذرد هر ماه من پریود شده ام سر موعد منظم، اما احساس میکنم شکمم ورم کرده ، آزمایش بتا دادم که بتا زیر 10 بود و منفی زده بود، برای معاینه عادی هم یک سونوگرافی معمولی از رحم انجام دادم که همه چیز عادی بود،ولی من هم چنان میترسم که پرت شکم و بزرگ شدن آن مربوط به بارداری باشد.در ضمن من به شدت درد شکم دارم ، همچنین احساس نبض در شکم را هم دارم ، لطفا من را راهنمایی کنید تا از استرس بیرون بیام.ممنون.

  توسط 43214321 · 2413 روز 13 ساعت 8 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • با متخصص زنان در اسرع وقت مشورت کنید ... ممکنه تمام این رفتارها از وسواس ذهنی شما باشه چون تمام راه های تشخیصی برای شما بارداری رو منفی اعلام کرده در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-88472864

   توسط مدیریت سایت · 2409 روز 21 ساعت 40 دقیقه قبل

 33. 0 votes

  سلام و خسته نباشید. من دو روز قبل یک رابطه محافظت نشده داشتم که در آن دخول انجام نگرفت اما احتمال تماس واژن من با منی وجود داشت. بعد از گذشت ۲۰ ساعت من یک قرص اورژانسی لوونورژسترول ۱/۵ مصرف کردم. الان به شدت احساس برافروختگی و افزایش دما بخصوص در قسمت صورتم دارم. همچنین درد نوک پستان و دردهای گذرا در قسمت زیرشکم. ترشحات واژن هم بیشتر از قبل شده و حالت لزج و شیری رنگ دارد. میخواستم بپرسم امکان دارد این علائم مربوط به مصرف قرص لوونورژسترول باشد یا مربوط به نزدیک شدن پریود و یا احتمال حاملگی وجود دارد؟ضمنا من باکره هستم و در زمان برقراری رابطه من در دوره تخمک گذاری بودم. من خیلی نگران هستم، خواهش میکنم منو راهنمایی کنید تااز این استرس بیام بیرون. خیلی ممنون.

  توسط negarrrrri · 2375 روز 21 ساعت 42 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • بهترین توصیه برای شما انجام تست خون بتای حاملگیه چون به شما بطور 100 درصد جواب میده و بعد میتونید مصرف اورژانسی رو ادامه بدید و اگر منفی بود که مشکلی وجود نداره ... بهتره در دو آزمایشگاه متفاوت باشه تا خیالتون راحت بشه اینکارو سریعا انجام بدید

   توسط مدیریت سایت · 2375 روز 2 ساعت 47 دقیقه قبل

 34. 0 votes

  سلام من و همسرم در دوران عقد به سر ميبريم الان يك ماهه كه با هم رابطه داريم و توي اين يك ماه بعد از هر رابطه اي كه داشتيم من سريع يك قرص اورژانسي مصرف ميكردم ولي الان يه روزه كه از زمان پريوديم ميگذره خيلي ميترسم البته من در اين ماه به علت عفونتي كه داشتم قرص هاي پني سلينهم مصرف كردم آيا ميتونه به اين موضوع ارتباط داشته باشه؟

  با سلام
  استفاده مکرر و دائم از قرص های اورژانسی ضدبارداری به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا عوارض جدی برای مصرف کننده به همراه دارد.

  بعضی خانم ها به جای استفاده از روش های جلوگیری مطمئن به دفعات از این قرص ها استفاده می کنند غافل از این که مصرف این قرص ها به خونریزی نامنظم(که اصلی ترین عارضه مصرف این قرص هاست)، تهوع، استفراغ و سردرد منجر می شود.

  قرص های OCP از نوع LDشامل ۴ قرص است که ۲ قرص یک بار و ۲ قرص ۱۲ ساعت بعد مصرف می شود و قرص های HD که میزان هورمون بالاتری دارد، هر ۱۲ ساعت یکی مصرف می شود. دوز استروژن HD بالاتر است بنابراین مصرف ۲ عدد آن کافی است.نکته مهم درباره مصرف این قرص ها این است که باید حتما همان ۷۲ ساعت اول مصرف شود و ثابت شده است که ۹۰درصد احتمال بارداری را کاهش می دهد.
  توصیه می شود که خانم ها از قرص ضداستفراغ قبل از مصرف این قرص ها استفاده کنند زیرا اگر کمتر از یک ساعت پس از مصرف قرص فرد دچار استفراغ شود اثر دارو از بین می رود و مصرف آن باید تکرار شود.شکل دیگری از داروهای ضدبارداری اورژانسی، فرآورده های پروژسترونی است که شامل ۲ قرص می شود وهریک حاوی ۷۵ میلی گرم پروژسترون است. گاهی ممکن است ۲ قرص یک جا مصرف شود که به تحمل فرد بستگی دارد.

  استفاده از IUDهای مسی که ۵ روز پس از نزدیکی می تواند باعث جلوگیری از بارداری شود، این وسیله هم یکی از روش های موثر در جلوگیری از بارداری است.البته این روش از آن جا که تهاجمی است، به تمام خانم ها توصیه نمی شود مگر در شرایطی که پزشک معالج تشخیص دهد اما رایج ترین روش جلوگیری از بارداری مصرف قرص های اورژانسی است. طبق آمارهای موجود ۱۱روش پیشگیری از بارداری در کشور وجود دارد با این حال ۱۷ درصد از بارداری ها ناخواسته است. در این میان طبق آمارها سالانه یک میلیون و ۲۰۰هزار تولد در کشور روی می دهد و تلاش متولیان بهداشت و سلامت کشور این است که زوج ایرانی بتوانند آگاهانه، آزادانه و مسئولانه صاحب فرزند شوند و خانم از بارداری سالمی برخوردار باشد.

  توسط motakhasesan · 2258 روز 21 ساعت 21 دقیقه قبل

  سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 35. 0 votes

  سلام آیا حاملگی در زنان باردار مبتلا به بیماری ام اس خطرناک هست

  با سلام.
  حاملگی، زایمان و میزان بروز عوارض در نوزاد خانم مبتلا به ام‌اس (MS) هیچ تفاوتی با افراد طبیعی ندارد.
  بارداری در زنان مبتلا به ام اس,بارداری زنان ام اس,بارداری در زنان ms,بارداری و زایمان علائم بارداری علائم زایمان

  تا کنون هیچگونه شواهدی دال بر این که ام‌اس باعث اختلال در باروری شود وجود ندارد. همچنین میزان بروز سقط های خودبخودی و تولد جنین مرده، مثل افراد سالم می باشد.

  خوشبختانه با انجام مطالعات وسیع ثابت شده است که باور غلط گذشته مبنی بر اینکه حاملگی باعث بدتر شدن بیماری ام اس می شود، اصلاً صحت ندارد. حتی اخیرا مطرح شده است که حاملگی با سیر بهتر بیماری در آینده مرتبط است. حتی در مواردی هم دیده شده، ورود نوزاد به زندگی مادر موجب فروکش یافتن ام اس شده است.
  شاید شما هم دیده باشید، بعضی مادران که بچه کوچک دارند کمتر بیمار می شوند. البته همیشه اینطور نیست. پس این تصمیمی است که شما و شوهرتان توأما باید بگیرید و اگر صلاح می دانید با دیگران هم مشورت کنید، ولی باید تصمیم نهایی را خودتان بگیرید.
  باید بدانید به طور کلی بارداری تاثیری در افزایش حملات بیماری ام اس ندارد
  بیماری ام اس زنانی که در محیطی کاملا امن، آرام و به دور از هر گونه هیجان و استرس، باردار شده‌اند به میزان قابل ملاحظه‌ای کند شده است. دلیل اصلی افزایش این حملات استرس‌ها و افسردگی‌های پس از زایمان است.

  تاثیر داروی ام اس در سقط جنین

  تحقیقات نشان می دهد زنان بارداری که تحت درمان با اینترفرون بتا (دارویی که برای مبارزه با ام اس به کار می رود) قرار دارند، با افزایش احتمال سقط یا تولد فرزندی با وزن کم، مواجه هستند.

  به گفته سرپرست این تحقیق، زنانی که حین دریافت اینترفرون بتا، باردار می شوند، نباید جنین را سقط کنند، بلکه ترجیحا باید دارو را تا زمان وضع حمل قطع کنند.
  توصیه هایی به زنان ام اسی که قصد باردار شدن دارند
  – خانم هایی که قصد باردار شدن دارند، نباید از داروهای تعدیل کننده سیر بیماری مثل آوونکس، ربیف، بتافرون و کوپاکسون استفاده کنند. همچنین مردان و زنانی که قصد بچه دار شدن دارند نباید از داروهای سرکوب کننده ایمنی مثل نوانترون استفاده کنند. اکثر پزشکان توصیه می کنند که این داروها باید یک ماه یا یک سیکل قبل از بارور شدن قطع شود، زیرا عوارض سوء بر روی جنین خواهند داشت.
  – داروهای شیمی درمانی مثل ایموران (آزاتیوپیرین) یا متوتروکسات باید حداقل به مدت یک ماه قبل از بارور شدن در خانم و همسر او قطع شود. افرادی که تحت درمان با این داروها می باشند، حتما باید از روش مناسب جلوگیری استفاده کنند.

  – اگر بیماری ام اس فعال است و بیمار قصد باردارشدن دارد، باید ابتدا بیماری او کنترل شود و سپس داروها را جهت باردار شدن قطع کند.

  – در صورت باردار شدن، حتما پزشک متخصص زنان خود را در جریان بیماری خود قرار دهید.

  – به نظر می رسد که حاملگی اثر محافظت کننده بر بیماری ام اس دارد، زیرا حاملگی باعث تغییراتی در سیستم ایمنی می شود.

  – تعداد موارد عود یا حملات بیماری به خصوص در سه ماهه دوم و سوم حاملگی کاهش می یابد.

  – در صورت بروز حمله ام اس در حین بارداری، استفاده از استروئیدها (کورتون) به خصوص بعد از سه ماه اول بلامانع است. البته این مساله باید طبق نظر متخصص زنان، نورولوژیست و متخصص اطفال صورت گیرد.

  – ممکن است برخی علایم بیماری ام اس مثل خستگی، اختلالات مثانه و روده، به خصوص در سه ماهه سوم بارداری تشدید شود. بیماران باید توجه کنند که علیرغم مشکلات ادراری از مایعات فراوان استفاده کنند.

  – در ماه های آخر بارداری به علت افزایش وزن، ممکن است مشکلات تعادل و راه رفتن بیمار بارزتر شود. برخی بیماران ترجیح می دهند در این زمان، از عصا یا ویلچر استفاده کنند.

  احتمال عفونت ادراری در خانم های باردار مبتلا به ام اس بیشتر است. برخی پزشکان، ماهانه بیماران خود را از این نظر بررسی می کنند

  – با توجه به این که اکثر خانم هایی که باردار می شوند، در مراحل اولیه بیماری ام اس هستند، بعید است که اختلالات آنها به حدی باشد که شروع زایمان و انقباضات رحمی خود را حس نکنند.

  – زنانی که مبتلا به فلج پاها یا هر چهار اندام هستند، در معرض خطر زایمان زودرس هستند.

  – به زنان مبتلابه ام اس، باید آگاهی لازم در مورد افزایش میزان عفونت های ادراری، یبوست، تشدید خستگی و مشکلات حرکتی در طی حاملگی داده شود.

  – زایمان در خانم های مبتلا به ام اس با افراد دیگر تفاوت چندانی ندارد.

  شیردهی در زنان مبتلا به ام اس

  مادران مبتلا به «ام اس»، شیردهی به کودک خود را قطع نکنند.

  در حالی که مادران مبتلا به ام اس، از شیر دادن به نوزادشان خودداری می‌کنند، پزشکان اعلام کردند که شیر دادن، احتمال برگشت بیماری ام اس را در این افراد کاهش می‌دهد.

  زنان مبتلا به ام اس که بدون استفاده از هیچ نوع دارو، حداقل تا دو ماه بعد از تولد نوزادان شیردهی می‌کنند، نسبت به بیمارانی که از شیردهی خودداری می‌کنند، حداقل تا یک سال بعد، احتمال برگشت بیماری کاهش می‌یابد.

  استفاده از هر گونه دارویی در حین دوران شیردهی، باید با نظر متخصص اطفال و نورولوژیست باشد.

  توسط motakhasesan · 2258 روز 21 ساعت قبل

  سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 36. 0 votes

  سلام خسته نباشید منو نامزدم رابطه داشتیم منی ریخته رو لباس زیرش احتمال اونورو پوشید دوباره الان ۱روزه پریودش عقب افتاده احتمال داره حامله باشه؟؟ ممنون میشم جواب بدین

  توسط Amin niazi · 2217 روز 17 ساعت قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • چنین احتمالی در صفره ولی اگر با دست به این ناحیه منتقل شده باشه میتونه احتمال بارداری رو هر چند هم که کم باشه ایجاد کنه تست خون بتای بارداری میتونه به طور 100 در 100 خیال شمارو راحت کنه ... چون همین استرس باعث عقب افتادن دوره قاعدگی در ایشون خواهد شد

   توسط مدیریت سایت · 2217 روز 3 ساعت 11 دقیقه قبل

 37. 0 votes

  سلام. تاریخ آخرین پریودهای من به ترتیب یک فروردین و سی فروردین بود . تاریخ دوازده اردی بهشت نزدیکی بدون جلوگیری داشتم. دیروز که ۱۹ ام است آزمایش خون دادم و منفی بود. مقدار بتا 0.100 بود.آیا این نتیجه قابل اعتماد هست یا هنوز احتمال بارداری وجود داره؟ اگر هنوز احتمال بارداری هست در چه تاریخی آزمایش رو تکرار کنم؟

  توسط tala_m88 · 2098 روز 12 ساعت 23 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • هورمون hCG در حین حاملگی تولید می شود. این هورمون توسط جفت که تخم را پس از لانه گیزی در رحم تغذیه می کند، ایجاد می شود . hCG اولین بار حدود 11 روز پس از لقاح در خون و بین 12 تا 14 روز پس از لقاح در ادرار قابل اندازه گیری است . به طور طبیعی مقدار HCG هر 72 ساعت دوبرابر می شود . سطح این هورمون در هفته های 8 تا 11 به حداکثر خود رسیده و سپس در ادامه حاملگی کاهش می یابد. • راهنمای سطوح hCG در طول بارداری: زمانها بر اساس سن حاملگی(Gestational Age) [تعداد هفته هایی که از اولین روز آخرین قاعدگی(LMP) گذشته است] می باشد: • 3 هفته از LMP گذشته باشد: 50-5 mIU/ml • 4 هفته از LMP گذشته باشد : 426-5 mIU/ml • 5 هفته از LMP گذشته باشد : 7340-18 mIU/ml • 6 هفته از LMP گذشته باشد : 56500-1080 mIU/ml • 8-7 هفته از LMP گذشته باشد : 229000-7650 mIU/ml • 12-9 هفته از LMP گذشته باشد : 288000-25700 mIU/ml • 16-13 هفته از LMP گذشته باشد : 254000-13300 mIU/ml • 24-17 هفته از LMP گذشته باشد : 165400-4060 mIU/ml • 40-25 هفته از LMP گذشته باشد : 117000-3640 mIU/ml • زن غیر حامله :

   توسط مدیریت سایت · 2098 روز 22 ساعت 47 دقیقه قبل

 38. 0 votes

  با سلام و خداقوت
  طی رابطه ای که با نامزدم داشتم کمی پیش آب داخل واژنش ریخته شد و ما برای جلوگیری از حاملگی و اطمینان خاطر ایشون بعد از 50 ساعت 1 عدد قرص اضطراری لنوژل رو خوردن.الان بعد از 2 ماه حالت تهوع،کم میلی به غذا،خستگی،درد عضلات و گاهی سردرد و سرگیجه میگیرن .به تازگی برای اطمینان از حامله نبودن به دکتر مراجعه کرده و دکتر گفتن مسمومیت غذایی خفیف داشتن از 1 ماه قبل و بخاطر این که الان تو فصل تابستون هستیم گرمای هوا باعث تشدید مسمومیت شده.
  خواستم بدونم این وقایع حقیقت داره که مسموم شده یا اینکه امکان داره حامله باشه
  تشکر

  توسط Ahad.mb · 2049 روز 12 ساعت 21 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • بهترین راه برای شناسایی بارداری ایشون مراجعه به آزمایشگاهای تشخیص طبی و انجام تست خون بتای حاملگیه که میتونه بطور 100 در 100 به شما پاسخ صحیح بده علائم زودرس بارداری 1-حساس شدن و دردناک بودن سینه ها یکی از شایع ترین نشانه های بارداری حساس شدن سینه ها و نوک سینه هاست که معمولاً در طی 3 هفته اول بارداری خود را به وضوح نشان می دهد . متورم و دردناک شدن سینه ها شبیه قبل از پریود است . این درد پس از اتمام سه ماهه نخست به میزان زیادی کاهش پیدا می کند زیرا بدن خودش را با میزان هورمون ها تطبیق داده است 2-گرفتگی عضلات در اوایل بارداری گرفتگی و درد عضلات زیر شکم و لکه بینی به صورت کم و به رنگ صورتی شایع است . 3.حالت تهوع و بیزاری از غذا اگر تازه باردار شده باشید، بعید نیست از بوی قرمه سبزی یا قهوه حالتان بد شود و برخی از رایحه ها منجر به حالت تهوع شما بشوند. با اینکه به طور صددرصد تایید نشده است، اما این روند احتمالا عوارض افزایش هورمون استروژن در بدن است. ممکن است در این دوران متوجه شوید دیگر به غذاهایی که تاکنون عاشق آنها بوده اید، علاقه ای ندارید. تهوعبرخی از زنان یک ماه پس از باردار شدن دچار حالت تهوع های صبحگاهی می شوند. برخی دیگر نیز یک یا دو هفته زودتر این اتفاق رخ می دهد. البته این حالت مختص صبح نیست. حالت تهوع به همراه و یابدون استفراع می تواند در هر ساعتی از روز اتفاق بیفتد. حدود نصف زنان باردار که دچار تهوع می شوند پس از قدم گذاشتن به سه ماهه دوم، کاملا خوب می شوند. البته گاهی ممکن است تا ماه چهارم نیز ادامه داشته باشد 4- تغییر حالات روحی بسیار نرمال و طبیعی است که تعادل احساسی نداشته باشید و خیلی زود تغییر حالت دهید. دلیل آن تغییر هورمون های بدن و تاثیر آنها روی سیستم عصبی است. هر فردی واکنش متفاوتی به این موضوع دارد. برخی از زنان باردار دچار افزیش احساسات – خوب یا بد – می شوند و برخی دیگر افسرده یا مضطرب می شوند. 5- تکرر ادرار تغییرات هورمونی ایجاد شده باعث می شوند تا جریان خون در ناحیه کلیه افزایش پیدا کند. این مساله باعث می شود تا مثانه خیلی سریع پر شود و شما مجبور هستید خیلی زود به زود دستشویی بروید. این نشانه از اوایل هفته ششم در سه ماهه نخست آغاز می شود. تکرر ادرار در طول بارداری ادامه خواهد داشت و بعد از 3 ماهگی بتدریج بهبود می یابد . 6- خستگی احتمال دارد به دلیل افزایش پی در پی هورمون پروژسترون باشد که روی خواب زنان باردار تاثیر می گذارد. البته حالت تهوع های صبحگاهی و تکرر ادرار در طول شب نیز در خستگی و بی حالی بی تاثیر نیستند. پس از ورود به سه ماه دوم، کمتر احساس خستگی خواهید داشت. البته این حس دوباره در انتهای بارداری به سراغ شما خواهد آمد زیرا مدام در حال حمل وزن بیشتر از خود هستید و شب ها نیز راحت نمی خوابید 7- یبوست به دلیل افزایش هورمون پروژسترون در بارداری که عملکرد سیستم گوارش را کند می کند، یبوست در بارداری امری رایج است. برای کاهش این عارضه، آب زیاد مصرف کنید، ورزش کنید و از مواد غذایی فیبردار استفاده نمایید. 8- حالت سرگیجه حالت سرگیجه و ضعف کردن به دلیل باز شده عروق، کاهش فشار خون و کاهش قند خون در بانوان باردار مشاهده می شود.. 9- توقف عادت ماهانه : برای آن دسته از خانم هایی که قاعدگی مرتب دارند توقف عادت ماهانه می تواند نشانه خوبی باشد . امااگر قاعدگی منظمی ندارید با مشاهده نشانه های دیگر همچون تکر ادرار، حالت تهوع، سفت و دردناک شدن سینه ها و ... می توانید احتمال دهید که باردار هستیددر این شرایط سریعاً به پزشک مراجعه کرده و با انجام آزمایش های مختلف از صحت آن اطمینان حاصل کنید . 10- تشیص بارداری به وسیله تستهای آزمایشگاهی از طریق آزمایش خون و آزمایش ادرار ، مثبت یا منفی بودن حاملگی مشخص می شود .هر دو قسمت از طریق اندازه گیری هورمون گنادوتروپین انجام می شود . میزان این هورمون در آزمایش خون از روز 8 تا 10 و در آزمایش ادرار از 21 تا 28 حاملگی قابل تشخیص است . گاهی اوقات ممکن است با وجود حامله بودن جواب آزمایش منفی باشد . در این حالت چنانچه علایم ذکر شده بالا را داشتید بعد از یک هفته مجدداً آزمایش را تکرار کنید . 11- افزایش دمای عمومی بدن هنگامی که دمای بدن شما هنگام صبح و پیش از بلند شدن از جا و خوردن غذا، خیلی بالاست و این مساله تا 3 هفته همچنان ادامه داشت، احتمالا باردار هستید. 12- نتیجه مثبت تست بارداری خانگی همه تبلیغاتی که شرکت های تولید کننده این تست ها ارائه می کنند، اما هیچ کدام از آنها تا یک هفته پس از عقب افتادن پریود، دقیق و قابل اعتماد نیستند. بنابراین، اگر پیش از این تاریخ تست کردید و جواب منفی بود، حتما چند روز بعد نیز این تست را تکرار کنید. این را در نظر داشته باشید، جنین پیش از آنکه شما متوجه شوید باردار هستید رشد می کند و هنگامی که شک دارید، باید حتما مراقب سلامتی خود باشید

   توسط مدیریت سایت · 2049 روز 1 ساعت 58 دقیقه قبل

 39. 0 votes

  سلام وقت بخیر من چند روز پیش در روز اول یا دوم پریودم با نامزدم نزدیکی از مقعد داشتم و ایشون به طور کامل ارضا نشدن ولی آیا ممکن است در اثر برخورد احتمالی آلت ایشون با واژن بنده یا دخول به مدت بسیار کم در واژن بنده از طریق پیشاب ایشون حاملگی با پیشاب صورت بگیره با توجه به اینکه ایشون یک بار پیش از این ارضا شده بودن ممنون مرسی..

  توسط Mahla__ · 2017 روز 12 ساعت 58 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • این احتمال بسیار کمه و در بعضی موارد نادر باعث بارداری میشه بهترین توصیه انجام تست خون بتای بارداریه که میتونه به طور 100 درصد در این مورد به شما جواب بده

   توسط مدیریت سایت · 1981 روز 22 ساعت 21 دقیقه قبل

 40. 0 votes

  سلام!
  من با نامزذم رابطه داشتم ولی ی هفته بعد رابطه پریود شدم
  احتمال حاملگی کامل از بین میره،درسته؟

  توسط Setare-sh · 1975 روز 13 ساعت 8 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • احتمال حاملگی: بله وقتی وارد دوره قاعدگی میشید نشون دهنده است که بارداری احتمالش صفر شده ولی در موارد مشکوک همیشه از تست خون بتای بارداری استفاده کنید

   توسط مدیریت سایت · 1968 روز 15 ساعت 22 دقیقه قبل

 41. 0 votes

  سلام ببخشید یه سوال دارم…من یه مدتی خودارضایی میکردم چند بارم انگشتمو داخله واژنم کردم…از من ترشحاته بلوغ هم خارج میشه…من سرگیجه دارم کسلی هم دارم…بعضی وقتام یه تیر کشیدن بالایه واژنم احساس میکنم…وقتیم شکممو تو میکشم بعد فشارش میدم یه دیواره ای رو حس میکنم…خواهشششش میکنم زوددد جواب بدید من دارممم از استرس میمیرممم بارداررر که نیستممم؟؟؟

  توسط sahel_ketabi · 1310 روز 20 ساعت 27 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 42. 0 votes

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  توسط فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان · 1067 روز 3 ساعت 35 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 43. 0 votes

  وای خیلی خوبه ساییتون

  توسط آهنگ بی کلام · 1057 روز 11 ساعت 10 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است