پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » جلسه اول خواستگاری چه سوالاتی باید پرسیده شود؟
1 امتیاز
Vote Con!

جلسه اول خواستگاری چه سوالاتی باید پرسیده شود؟

ازدواج

سلام میخواستم ببینم در مرحله اول خواستگاری چه سوالایی از اقا باید پرسید که بفهمیم بهم میایم یانه؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید .ممنونم….

توسط hana درازدواج · پاسخ 3360 روز 3 ساعت 59 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  با سلام. از اینکه این سایت را برای مشاوره انتخاب کردید ممنونیم. بابت تاخیری که در پاسخگویی به سوالات پیش آمده عذرخواهی می کنیم .
  خوب جلسه اول خواستگاری سوالات کلی می پرسند. اگر همدیگر را از قبل نمی شناسید. سوالات کلی و اولیه در مورد سن و میزان تحصیلات و تعداد اعضای خانواده و شغل و خود و پدر و مادر و اعضای خانواده و میزان اعتقادات و مذهب و محل زندگی و …. همچنین پرسیدن سوالاتی در مورد خط قرمزها و موارد مهم شما باشد. معمولا هر کسی باید سه خط قرمز اصلی داشته باشد. خط قرمز یعنی ملاک و معیارهای مثبت و یا منفی که اگر فرد مقابل شما آنها را داشته باشد و یا نداشته باشد قطعا نظر شما منفی خواهد بود. مثلا خط قرمز مثبت شما این است که فرد حتما اهل نماز باشد، و اگر این معیا ر را نداشته باشد حتی اگر هم بهترین و بهترین موقعیت را داشته باشد جواب شما منفی خواهد بود. و یا اینکه خط قرمز منفی شما این است که فرد مثلا سیگاری و … نباش و اگر مصرف کننده مواد مخدر مثل سیگار و یا مثلا قلیان و … باشد حتی اگر بهترین و بهترین موقعیت را هم داشته باشد جواب شما باز منفی خواهد بود. پس در مورد خطوط قرمز خود سوال کنید. هدف ایشان را از ازدواج بپرسید. و برنامه شان را در 10 سال آینده. همچنین در مورد معیارهای یک زندگی موفق. و معیارهای یک همسر خوب از نظر ایشان. سپس قدری در مورد سنت ها و رسم های یکدیگر به طور مختصر صحبت کنید. و… فکر کنم این سوالات برای جلسه اول کافی باشد… موفق باشید

  توسط خانم زهرا عباسی · 3353 روز 3 ساعت 50 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  معمولا در این جلسه در زمینه های کلی سوال میشه ولی در مرحله اول خودتون رو معرفی کنید و بعد در زمینه اعتقادی سوال بپرسید ..بعد خط مشی کلی زندگی باید پرسیده شود … خط مشی فرهنگی مثل نوع پوشش سوال بعدیه …استقلال فکری و مالیه از سوالات مهمه که باید پرسیده بشه …نوع ارتاطات فامیلی و اجتماعی هم خیلی مهمه که بدونید ایشون فردی اجتماعیه یا فردی منزوی و درونگرا ….
  در ضمن اگه مشکلی وجود داشت میتونید با مشاور مشورت کنید تا راهکار و نوع برخورد رو به شما آموزش بده

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3124 روز 17 ساعت 37 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است