پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » تفاوت تفکر
0 امتیاز
Vote Con!
حل شده

تفاوت تفکر

اختلاف سنیحجاب

با سلام
الان به مدت حدود یکسال است با خانمی که همکلاسی دانشگاه من است آشنا شده ام.ما دوستیمان را شروع کردیم ، خانواده های ما هر دو در جریان ارتباط ما هستند و واقعا عاشقانه همدیگر را دوست داریم.
یک مشکلی که از روز اول با ما بوده است این بود که خانم من جلوی اقوام خودش حجاب نمی کند ، البته از لحاظ منطقی حجاب را قبول دارد اما از حرف دیگران و فامیل می ترسد.البته ایشان از همان اول با من این مسئله را مطرح کردند و من به دلیل علاقه ای که به ایشان داشتم در ابتدا حس کردم که این موضوع یا حل می شود و یا تاثیری نخواهد داشت اما هر چه جلوتر رفتیم این مشکل حل نشد.می ترسم این مسئله در آینده باعث تلخ شدن زندگی به کام هر دوی ما بشود.
یک مشکل دیگر نیز وجود دارد ایشان حدود 5 ماه از من بزرگترند .برای من و خانواده ام این موضوع واقعا مهم نیست اما مثل اینکه همین تفاوت سنی اندک باعث شده ایشان سرسختی خاصی نسبت به حرف های من داشته باشند.
لطفا مرا راهنمائی کنید.
با تشکر

توسط mehrdad93 درازدواج · پاسخ 3397 روز 3 ساعت 17 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 1 ( 100% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  با سلام. از اینکه این سایت را برای مشاوره انتخاب کرده اید سپاسگذاریم.
  لزوم یک ازدواج موفق سنجش و بررسی منطقی مسائل و روابط پیرامونه. اینکه طرفین اول با هم دوست و وابسته هم می شوند همین مسئله باعث میشه نتونن یه نگاه منطقی و به دور از احساسات داشته باشند. اگر در این مدتی که می فرمایید این مسئله برای شما حل نشده لازمه که به طور جدی تر اون رو بیان کنید و تکلیف خودتون رو مشخص کنید که آیا این مسئله برای شما جز خط قرمزهایتان هست یا نه. اگر واقعا هست پس اگر حل نشود بعد به مشکل بر می خورید. منطقی این مسئله رو بیان کنید به دور از احساسات. و بخواهید که این مسئله حجاب اصلاح شود. و این یکی از شروط شما باشد.
  مسئله دوم در مورد اخلاف سنی است. بله کوچکتر بودن آقا همین مشکلات احتمالی رو در پی دارد. و ما همیشه میگیم از این منظر هم حتما بررسی بشود. من نمیگم وارد لج و لج بازی شوید. فقط لازمه در مورد مسئله ای مثلا همین حجاب یه امتحان و سنجشی قرار دهید ببینید صحبت و نظر شما تا چقدر اهمیت داده می شود. در مورد مسائل دیگر هم امتحان بفرمایید. اگر واقعا می بینید یک سری سرسختی های خاصی نسبت به حرفهای شما وجود دارد. پس لازمه در مورد این ازدواج تامل بیشتری داشته باشید.
  اگر باز سوالی هست بفرمایید. در غیر این صورت ممنون می شوم گزینه پذیرفته شده را انتخاب بفرمایید.

  توسط خانم زهرا عباسی · 3390 روز 22 ساعت 53 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  با تشکر از پاسخ شما
  اتفاقا درباره همین مسئله ازش خواستم که حجاب کند …اما هر بار به من میگوید من همینجوریم و من را همینطور دیده ای …اگر ناراحتی میتونی جدا شی و …
  چی کار کنم ؟ هم واقعا دوسش دارم و هم اینکه این مسئله برایم مهم است.
  با تشکر

  توسط mehrdad93 · 3389 روز 4 ساعت 7 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 1 ( 100% ) | امتیاز: 0

 3. 0 votes
  پذیرفته شده

  با سلام.
  با این صحبت های شما بعدا در زندگی به مشکل بر می خورید.
  ما چنین ازدواجی را توصیه نمی کنیم.
  موفق باشید

  توسط خانم زهرا عباسی · 3388 روز 15 ساعت 34 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است