پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مسایل جنسی » خودارضایی » ترک خود ارضایی
0 امتیاز
Vote Con!

ترک خود ارضایی

Knowledge

با سلام وخسته نباشید
من امیر هستم 20 سل سن دارم به دلایلی واقعا بدون پاسخ وارد این عمل شده ام و واقعیت ماجرا هیچگونه از این عمل لذتی نمیبرم و ماه قبل نزدیک به یکماه این عمل رو ترک کرده بودم تا اینکه با این مشکل روبرو شدم
جا داره بگم من تقریبا کلیه مقالات و ویدیو های مرتبط رو به قولی زیر رو کردم ولی واقعا جز قسمتی از برنامه حریم مهرورزی که دکتر عزیز شبکه هفت میگفتند که ما یکسری دارو هایی برای کم کردن هورمون های بدن تجویز میکنیم با قید اینکه بدون ضرر برای فرد هستند…
این قشنگ ترین جوابی که واقعا شنیدم

چگونه این عمل را کنار بگذارم واقعا روی زندگیم و روان خودم به شدت دچار اسیب شده ام و کسی رو برای کمک به خودم نداشتم واقعا

لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر

توسط amir_01 درخودارضایی · پاسخ 312 روز 1 ساعت 13 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  سلام به شما دوست عزیز
  در اول اینکه دقت کنید تجربه نیازهای جنسی در مسیر زندگی یک امر معمول و نشان از سلامت شما دارد پس قرار نیست اگر میزان تمایلات جنسی شما در میزان نرمال باشد و هرمون های شما بهم ریختگی نداشته باشد هرمون های شما را با دارو دستکاری کنیم چون می تواند مشکلات دیگری را برای شما ایجاد کند.
  اما در مورد خودارضایی خب این روش عموما بین نوجوان ها و جوانان تا زمانی که وارد پروسه ارتباط دو نفره نشده اند می تواند ادامه داشت باشد و گاهی نیز در زمان ازدواج هم ادامه پیدا می کند اگر به شکل اعتیاد شود و تمرکز زیادی از فرد بگیرد.
  اما شما برای اینکه بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید در اول بهتر است از سرزنش کردن خودت خوداری کنی و نیازهای جنسی را به عنوان یک نیاز معمول در انسان برای خودت بپذیری در این حالت می توانی با فشار روحی کمتری برای ترک خودارضایی اقدام کنی چون شرایط روحی شما می تواند تشدید کننده این رفتار باشد.
  در کنار آن بهتر است این موضوع را بررسی کنی که اگر این رفتار برایت لذت بخش نیست پس چه چیزی باعث تکرار این رفتار در شما می شود و می خواهید از طریق این رفتار به چه احساس و نیازی پاسخ بدهید هرچند بهتر است در این مسیر یک روانشناس و یا سکس تراپ در یک تعامل مستقیم با شما باشند اما خب فکر کردن به این موضوع می تواند به بینش شما کمک کند و بینش نیز در مسیر مدیریت.
  در کنار شناخت بهتر است برای زندگی خود برنامه ریزی داشته باشید با داشتن برنامه ای که اولویت های شما در آن مشخص می باشد و برای علایق و کارهایی که برایت لذت بخش هست هم زمان مشخص کرده ای می توانی نتیجه گیری بهتری داشته باشی در کنار اینکه زمان و مکان خودارضایی را نیز بهتر است در لیستی که از قبل تهیه کرده ای که شامل اولویت ها و کارهای لذت بخش و علایق می باشد بگذاری تا بتوانی زمان و مکان خودارضایی را با کارهای لذت بخش پر کنی.
  در کنار اینکه بهتر است عوامل محرک را نیز بررسی کنی مثلا سایت و فیلم و عکس های پورن و یا چت با دوستان و… هرچیزی که باعث تشدید این نیاز در شما می شود بهتر است که کاهش یابد تا نیاز جنسی شما به سطح نرمال خوش برسد .
  در برنامه زندگی روزانه خودت نیاز است که براساس میزان خودارضایی در هفته برای آن نیز زمان مشخص کنی مثلا اگر هر روز این رفتار را داری خب در اول بهتر است آن را به چهار روز یکبار تغییر بدهید در زمان مشخص مثلا تا /14 تا 14/15 بدون محرک بیرون و بعد به این زمان را افزایش بدهی به هفته ای یکبار، ده روز یکبار و…. تا بتوانی مدیریت بهتری داشته باشی و اثر ان بر روند زندگیت کاهش یابد.

  توسط مشاور · 311 روز 3 ساعت 31 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است