پرسشتان را مطرح کنید

خانه » متفرقه » ترک خودارضايي
1 امتیاز
Vote Con!

ترک خودارضايي

ترکخودارضايي

سلام
اول از اينکه وقت ميگذاريد ممنونم, بعد ميخوام خواهش کنم به دادم برسيد لطفا يه راه حل علمي و كاربردي پيشنهاد کنيد
من از زماني که بچه بودم خودارضايي مي كردم, تا به حال 1000 بار توبه كردم و تصميم گرفتم ديگه اين كارو نكنم اما بازم عهد شكني کردم, اين 2 سال اخير هم به ديدن فيلم رو آوردم. اين كارو از سر نياز نميكنم عادت كردم معتادش شدم. هر كار به ذهنم ميرسيده انجام دادم ,ديگه از خدا خجالت ميكشم هر بار كه اين كارو ميكنم از نماز خواندن هم مي افتم ديگه خيلي چرك آلود شدم حالم از خودم به هم مي خوره تورو خدا تورو خدا كمكم كنيد اين مسله رو همه زندگيم تاثير گذاشته! من به هيچكس درين باره نميتونم حرف بزنم اين سايت تنها راه پيش رومه!

توسط zgol درمتفرقه · پاسخ 3286 روز 2 ساعت 8 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (7)

 1. 0 votes

  سلام دوست عزیز
  سعی کنید اولا اراده قوی داشته باشین انشالا مشکلتون حل خواهد مطالبه زیر رو که هم اسان هستش هم تو مسائل دینی وروانشناسی ما ازش نامبرده میشه رو بادقت خوانده وبهش عمل نمائید امید است مشکلتون هم بر طرف بشه
  ترک خود ارضایی-غریزه جنسی یکی از قویترین غرایز در بشر است، در جامعه ما، بین بلوغ جنسی در دختران و پسران تا سن ازدواج در بسیاری از موارد شاید 10 سال فاصله باشد، چگونگی گذراندن این دوران در افراد مختلف متفاوت است،گاهی غریزه جنسی در فرد بسیار شدید و آزار دهنده است و فرد اقدام به خودارضایی می‌کند و در بعضی موارد نیز این غریزه چندان شدید نیست.
  خودارضایی در بلند مدت می تواند صدمات سنگین و حتی در بعضی مواقع جبران ناپذیری به شخص عامل بزند، هر چند بدلیل آنکه سن انجام خودارضایی معمولاً در دوران نوجوانی و جوانی است اکثر مشکلات جسمی و روحی پس از ترک خودارضایی از بین میروند.

  انجام عمل خودارضایی هم در ادیان دینی (مخصوصاً اسلام) نهی شده است و هم بر اساس نظر بسیاری از پزشکان انجام خودارضایی صدمات جسمی و روحی به انسان میزند، پس ترک خودارضایی واجب است.

  همه پزشکان معتقدند برای ترک هر نوع عادت قبل از هر چیز اراده و تصمیم لازم است و این موضوع را اصلا نباید دست کم گرفت.در زیر به مواردی اشاره میکنیم که عمل به ان میتواند شما را از رفتار پر خطر خودارضایی که جسم و روحتان را می آزارد نجات دهد.

  روشهای موثر برای ترک خود ارضایی
  سه نكته‌ی مهم مشترك برای تخفیف و درمان میان همه‌ی امراض و عادات وجود دارد:

  • در درمان هر بیماری یا ترك هر عادت، مهم‌ترین قسمت عزم و اراده‌ی فرد برای درمان و ترك عادت است.
  • عدم یأس و ناامیدی برای ترك و ایمان به علاج آن.
  • در نظر گرفتن زمان برای ترك و درمان.
  1.نخستین گام برای درمان یا ترک خودارضایی، اعتقاد و ایمان به درمان‏پذیری خودارضایی و دوری از یأس و ناامیدی است. اما رسیدن به نتیجه و ایجاد هرگونه تغییر و دگرگونی نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحیح و به كارگیری دقیق دستورها است. از همه اینها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش كلیدی و محوری را ایفا می‏كند. درمان و چاره جویی باید منطبق با خواست فرد باشد؛ زیرا تا وقتی كه او نخواهد، می‏توان با قاطعیت گفت كه درمان نخواهد شد. بنابر این بیمار اگر بخواهد، می‏تواند بر بیماری اش غلبه كند و جمله معروف – خواستن توانستن است- عین حقیقت است.
  خودارضایی, خودارضایی دختران, عوارض خودارضایی, خودارضایی دختران, ترک خودارضایی
  ترک خودارضایی
  2. تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در ترک خودارضایی است.نگویید اراده از ما سلب شده است! ممكن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود. نشانه اینكه هنوز اراده باقی است، این است كه شخص عمل خودارضایی را در حضور دیگران و در هر شرایطی انجام نمی‏دهد. برای تقویت اراده، راه‏های زیادی پیشنهاد شده كه از جمله آنها تلقین به خود است. اراده همچون نهالی است كه باید آن را پرورش داد تا به مرحله خودشكوفایی و ثمردهی برسد. ویكتور پوشه – روان شناسِ فرانسوی – می‏گوید: افراد مبتلا به خودارضایی، هر روز به دفعات مختلف با تمركز فكر به خود بگویند: «من به خوبی قادرم این اعتیاد را از خود دور كنم، من قادرم». تكرار این عبارت ساده، اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد. پل ژاگو بر آن است كه: تلقین، قبل از خواب نیز مؤثر است.

  – برای ترک خودارضایی بهتر است ورزش کنید.معروف است که ورزشکاران نسبت به مسائل جنسی کم علاقه هستند چون ورزشکاران مقدار فراوانی از انرژی های فکری و بدنی خود را به ورزش اختصاص می دهند به همین دلیل برای جلو گیری از تحرکات جنسی برنامه ورزشی بسیار مهم است . افراد معتاد به خودارضایی معمولا آدمهای منزوی و کم تحرک و گوشه گیری هستند که همین عوامل تحرک جنسی را در آنها تشدید می کنند که راه مبارزه با آن ورزش است .
  3. سعی شود شكم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.
  4. برای ترک خودارضایی بهتر است از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد.
  5.برای ترک خودارضایی بهتر است از نگاه كردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریك كننده، خودداری شود.
  6. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریك‏ كننده و فكر كردن در این امور، دوری شود.
  7. از خوردن مواد غذایی محرك، مانند خرما، پیاز، مرچ، تخم‏ مرغ، گوشت سرخی، و غذاهای چرب – اجتناب و به میزان ضرورت اكتفا شود.
  8. قبل از خواب مثانه تخلیه شود.
  9. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود.
  10.برای ترک خودارضایی باید از دست ‏ورزی با اندام جنسی،اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ ورزی كرد.
  11. هرگز نباید به رو خوابید.
  12. به منظور تخلیه انرژی – زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش كرد.

  13.برای ترک خودارضایی بهتر است برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، عبادت و … پر كند.

  14. برای ترک خودارضایی بهتر است سعی کنید کمتر در مكانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید. هرگاه مورد هجوم افكار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مكان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شوید و خود را به كاری سرگرم كنید. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشاركت در برنامه های جمعی بسیار مفید است. تلقین به شخص كمك می‌كند تا اراده‌ی خود را تقویت كند و به خود بگوید كه می‌تواند خودارضایی را كنار بگذارد.

  15. منحرف كردن فكر بسوی دیگری در صورتی كه تحریكی برای استمناء(خودارضایی) اتفاق افتاد.
  17. تنهایی، كلید اقدام به خودارضایی است. لذا برای ترک خودارضایی تنها نمانید.
  18. هر وقت به فکر خودارضایی افتادید به خود بگوئید که آلان خدا من را می بیند.
  19. هر وقت به فکر این کار افتادید به خود بگوئید که می خواهید در مقابل چه کسی گناه کنید
  20. هر کاری که شما را به فکر خودارضایی بیندازد آن کار را سریع ترک کنید.
  21. هر صحنه ای که شما را تحریک می کند آن صحنه را ترک کنید.

  خودارضایی, خودارضایی دختران, عوارض خودارضایی, خودارضایی دختران, ترک خودارضایی

  ترک خودارضایی

  22. به خدا توکل کنید.
  23. قاطعانه برای ترک خودارضایی تصمیم بگیرید. (اگر قبلاً نیز تصمیم به ترک خودارضایی گرفته باشید اما موفق نشده باشید، اراده شما تا حدی ضعیف شده است. در این صورت باید به خود تلقین کنید که اراده قوی ای دارید. برای این کار موفقیت های خود در زندگی را در ذهن مرور کنید و مرتب به خود بگویید که من بسیار پر اراده هستم و تصمیم به هر کاری که بگیرم، آن کار را انجام خواهم داد)
  24. از رفت و آمد با کسانی که شما را مستقیم و غیر مستقیم به خودارضایی دعوت می کنند، دوری کنید و رابطه خود را با دوستان جلقی تان تا حد ممکن کم کنید.

  25.برای ترک خودارضایی از صحبت کردن در مورد مسایل شهوت انگیز دوری کنید.
  26. از بودن در مکان های تنها خودداری کنید و وقتی به حمام و دستشویی می روید، در را قفل نکنید. بعد از شستشو حمام را سریع ترک کنید.
  27. از نگاه کردن به بدن عریان خود نیز اجتناب کنید.
  28. سعی کنید تماس بدنی با دیگران و لو در شوخیهای دستی پرهیز کنید.

  29.برای ترک خودارضایی بهتر است روزه بگیرید ،روزه گرفتن دو روز در هفته برای کم کردن حس شهوت جویی شما بسیار مفید است. اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، غذای خود را به حداقل برسانید و وعده غذایی ظهر را نخورید. سعی کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
  30.برای ترک خودارضایی بهتر است، شبها قبل از خواب مطالعه کنید و با لباس کامل بخوابید و بعد از بیدار شدن سریع رختخواب را ترک نمایید. همچنین هرگز به رو نخوابید.
  31. سعی کنید دائما وضو داشته باشید.
  32. از ذکر خدا ولو در دل غافل نشوید.
  33. شبها تنها نخوابید و یا در جایی بخوابید که فرصت انجام این عمل نباشد.
  34. بیاد داشته باشید که تصمیم دارید عمل خودارضایی را ترک کنید.
  35. بعد از تصمیم حتی یک بار هم سراغ عمل خودارضایی نروید زیرا اراده شما را سست خواهد کرد.
  36. یاد مرگ انسان ساز است .
  37. پشیمانی بعد از عمل را بیاد داشته باش.
  38. این احتمال را بده که دیگر زنده نمانی و بدون توبه در پیشگاه خدا حاضر شوی.
  39. مضرات عمل خودارضایی را بیاد داشته باش.
  40. این را بدان که بخاطر لذت چند لحظه ای از رحمت خدا دور می شوی.

  توسط آقای ص - غفاری · 3285 روز 17 ساعت 27 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  Motshakeram

  توسط zgol · 3282 روز 4 ساعت 38 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 3. 1 vote

  zgol,

  دوست عزیز اگه اینکار در هفته و یا در دوهفته یکبار اتفاق بیفته درسته که جزء اختلالات جنسی به حساب میاد ولی خب مشکل خاصی رو برای شما ایجاد نمیکنه و بیشتر مشکلی که در موردش حرف زده میشه بخاطر اینه که فرد با اینکارش سطح هورمون جنسی رو در خونش پایین میاره و این کاهش بر روی تکمیل ساختار جنسیش اثرگذار میشه ….به همین خاطره که باید از اراده قوی برای کمرنگ کردن این اعتیاد برخوردار باشید

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3136 روز 6 ساعت 25 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 0 votes

  با سلام .
  این عمل در بلند مدت می تواند صدمات سنگین و حتی در بعضی مواقع جبران ناپذیری به شخص عامل بزند، هر چند بدلیل آنکه سن انجام این عمل معمولاً در دوران نوجوانی و جوانی است اکثر مشکلات جسمی و روحی پس از ترک از بین میروند.اراده و خواست فرد، نقش کلیدی و محوری را ایفا می‏کند. درمان و چاره جویی باید منطبق با خواست فرد باشد؛ زیرا تا وقتی که او نخواهد، می‏توان با قاطعیت گفت که درمان نخواهد شد. پس ابتدا با اراده تصمیم به ترک بگیرید و این نکات را که حایز اهمیت است در نظر بگیرید :از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد/از خواندت مطالب تحریک کننده و نا مناسب پرهیز کنید /.از دیدن فیلمها مستهجن به شدت خودداری کنید/وقتتان را پرکنید و همواره خود را سرگرم انجام کاری سازید /به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کنید/سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به کاری سرگرم کند. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در برنامه های جمعی بسیار مفید است/هر کاری که شما را به فکر این کار بیندازد آن کار را سریع ترک کنید/ هر صحنه ای که شما را تحریک می کند آن صحنه را ترک کنید/از صحبت کردن در مورد مسایل شهوت انگیز دوری کنید/بعد از تصمیم حتی یک بار هم سراغ این عمل نروید زیرا اراده شما را سست خواهد کرد/پشیمانی بعد از عمل را بیاد داشته باشیدو
  همواره به خاطر داشته باشید که انجام این عمل میتواند مضرات روحی و جسمی زیادی در حال و آینده شما داشته باشد .

  توسط motakhasesan · 2252 روز 14 ساعت 31 دقیقه قبل

  سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

  • منم 1000 بار توبه کردم اما نشد الان برای 1001بار میخوام توبه کنم!چون.... بگذریم!برات آرزوی موفقیت میکنم

   توسط Ra3oul · 1612 روز 5 ساعت 20 دقیقه قبل

 5. 0 votes

  سلام دوست من
  من هم مثل شما هستم
  بیش از ۱۰ ساله این کارو انجام میدم
  یک جدولی تهیه کرده بودم. امروز بررسی کردم دیدم که از اول ماه تا امروز ۲۸م ۱۵بار این کارو انجام دادم و متوجه شدم که انگار دوروز یک بار چون تا آخر ماه فکر نکنم دوباره بشه
  مدل من اینجوریه که دوهفته کاری نمیکنم و بعدش توی ۲روز ۷بار انجام میدم که از عید ورزش هم میکنم و بدنم خیلی سفت و خوب شده ولی وقتی ورزش میکنم بیشتر از قبل این کارو انجام میدم. راه حل های دوستان درست و بجا ولی من خودم همش تو فکرمه و ضررهاش جلوچشمه و حسش میکنه ولی اون لحظه با اینکه متنفرم ولی ناخودآگاه هم خلوت میرم هم فیلم میبینم هم بااینکه چشام از خواب بسته میشه باز بیدار میمونه چند ده تا فیلم میبینم و میگم الان میخوام و انجام میدم که بعدش هم یکی دوروزحال خوبی دارم و میگم و میخندم
  همین الان که جدولمو بررسی کردم فکری به ذهنم اومد که اومد ببینم اینترنت کسی هست بتونه کمک کنه که با پیام شما روبروشدم و گفتم کمکتون کنم. بنظر من کسی که این کارو کرده میتونه کمک کنه نه از روی تئوری بگیم اراده و تقوا و لباس نچسب و روزه و اینا.
  بنظر من باید الگوی ذهنی قبلی رو بشکنیم و با یک الگوی دیگه این کارو انجام بدیم تا کنترلش ممکن بشه وگرنه الان الگوی قدیمی مثل درخت قطوری شده و نمیشه به راحتی برید باید نهالی تازه کاشت و کمکم تغییرش داد بطوریکه کنترلش دست خودمون باشه نه اینکه کنترل ما دست اون باشه
  پیشنهاد من درباره خودم اینه که: یک روز درمیون یک بار این کارو انجام بدم که میشه همون ماهی ۱۵بار. با این تفاوت که روزی ۴-۵بار نمیشه یک روز در میون فقط یک بار. که طبیعتا بدون لذت خواهد بود چون پر نشدیم که بخواد بترکه و ضمنا با برنامه انجام میشه و زمان خاصی اختصاص داده میشه. مثلا دوروز یکبار میرم حموم توی یکی دو دقیقه کارمو میکنم غسل میکنم و میام بیرون. هرروزم که ورزشمو میکنم. بعد اینکه ۳ یا ۴بار این کارو کردم فاصله رو یک روز بیشتر میکنم و باز ۳ یا ۴ بار تکرار میکنم. یعنی هر ۳روز یک بار. و اینطوری ادامه میدیم تا جایی که حس کنیم دیگه بیشتر بشه برمیگردم عادت قبلی. و اینجا ۳ یا ۴ بار رو بیشتر میکنیم. مثلا من رسیدم از هر ۷روز یک بار و یک ماه(۴بار) این کارو انجام دادم؛ و حس کردم که اگه ۷ روز بشه ۸روز، برمیگردم به عادت قبلی. پس تعداد ۴بار رو بیشتر میکنم و میکنم ۸بار یعنی یک ماه دیگه این مدل رو تکرار میکنم تا کمی عادت کنم بعد میکنم ۸روز و مثل روال قبل ادامه پیدا میکنه تا اینکه برسه دوهفته یکبار(نظر خودمه و فکر میکنم مناسبه و ضرر نمیکنه بلکه لازمم هست). و من دیگه عادت کردم به این مدل جدید و اگر هم لازم بدونم تغییرش میدم و تحت کنترل خودم قرار میگیره
  البته این فرمول به ذهن من رسید و برای خودم خوبه و شاید یکی خوشش بیاد و شاید یکی فرمول دیگه ای رو بهتر بدونه. فقط خواستم کمکتون کنم.
  موفق و سربلند باشید😊

  توسط Amin93az · 1808 روز 10 ساعت 6 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 6. 0 votes

  سلام خواهشمندم به سایت نزدیکی به خدا مراجعه کنید بهترین برنامه علی مذهبی برای شما در اونجا هست با توضیحات لازم یک برنامه چهل روزه فوق العاده است…

  توسط بنده ی خدا · 1357 روز 21 ساعت 5 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است