پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » ترس از اجبار در ازدواج
0 امتیاز
Vote Con!

ترس از اجبار در ازدواج

تگ 1، تگ دو

سلام .دختری 26 ساله هستم…با مدرک کارشناسی ارشد و 100%قصد ادامه تحصیل دارم…هرطور که شده.چند وقته پیش یه خواستگار داشتم که به نظرم مرد نجیب بود ولی زیادی خجالتی به نظر میومد…چهرشم معمولی بود ولی خوانوادم از قدیم با پدر و مادرش آشنا بودن..من از ترس اینکه خوانوادم زیاد بهم اصرار کنن و شاید مجبورم کنن همون اول گفتم نه میخام درس بخونم ….تورو خدا راهنماییم کنیین ….ممنون.

توسط redhome درازدواج · پاسخ 3449 روز 20 ساعت 15 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (3)

 1. 1 vote

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با عرض سلام خدمت شما خواهر محترم
  مطلب اول : این که باید بپذیرید هر دختر و پسری روزی باید ازدواج کنند و باید دقت نظر داشت که وقت آن به تاخیر نیافتد.
  مطلب دوم :شما که قصد ادامه تحصیل دارید هیچ منافاتی با ازدواج ندارد و شما می توانید در ضمن ازدواج به امر تحصیل خویش نیز بپردازید.
  مطلب سوم :وقتی شخصی به خواستگاری دختری آمد با یک جلسه نمی توان تصمیم قطعی را گرفت با توجه به این که خود شما مدعی هستید که جوان نجیبی بود .آیا به صرف ملاقات در یک جلسه و این که این جوان خجالتی است می توان این شخص را رد کرد .
  مطلب چهارم : این که شما باید ملاک ها و معیار های زندگی خود را مشخص کنید تا در صورت آمدن خواستگار بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.
  مطلب پنجم : به هر حال شما هم اگر جای والدین خود بودید نسبت به ازدواج فرزند و به تاخیر افتادن آن حساس بودید . و این روش شما نمی تواند کمکی در حل مشکل شما کند بلکه ممکن است در ادامه با سختگیری های شما مشکلات بیشتری ایجاد شود.
  مطلب ششم : بدانید اگر شما به موقع و درست تصمیم بگیرید خانواده هم شما را کمک خواهند کرد.
  مطلب هفتم : خداوند متعال را در زندگی خود حاضر ببینید.

  توسط حجت الاسلام مصطفی قاسمی · 3449 روز 16 ساعت 47 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  یعنی به نظر شما الان زشت نیست که به مامانم بگم باهاشون تماس بگیرن….؟
  اگه قرار شد حرف بزنیم باید درباره چی حرف بزنیم…من اصلا تجربه نداشتم…
  از کجا باید بفمم که کسی مرد زندگی کردن و به من میخوره؟
  من همیشه فک میکنم اگه قسمتم باشه خدا خودش حتی اگه بگم نه هم بازم جور میکنه این اشتباهه؟

  توسط redhome · 3448 روز 15 ساعت 30 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 3. 0 votes

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با عرض سلام مجدد خدمت شما خواهر محترم
  مطلب اول: معمولا دختر خانمها مسائل مهم و سری خود را با مادران خود مطرح می کنند و هیچ اشکالی نیز ندارد که این موضوع را با مادر خود مطرح کنید . با این حال اگر حس می کنید برایتان خیلی مشکل است از کسانی که به شما خیلی نزدیک هستند مثل خواهر و یا برادر کمک بگیرید تا آنها با مادر شما طرح موضوع کنند .
  مطلب دوم : این که راجع به چه موضوعی صحبت کنید و یا اینکه این شخص مرد ایده آل شما هست یا خیر نیاز به این دارد که خود شما هدف از تشکیل زندگی را بفهمید.
  مطلب سوم : برای این که نسبت به مطلب دوم آگاهی بیشتری پیدا کنید نیاز به مطالعه و مشورت دارید . پیشنهاد می شود 3 جلد کتاب گلبرگ زندگی نوشته آقای دهنوی و کتاب در ساحل آرامش که چند جلد است نوشته آقای عباسی ولدی و کتاب سر دلبران نوشته دکتر بانکی پور را مطالعه فرمائید.
  مطلب جهارم : شما برای دست یافتن به گزینه مناسب باید 3 مرحله را طی کنید 1- صحبت و گفتگو طی چندین جلسه (توجه داشته باشید که این صحبتهای شما باید بر اساس مطالعات قبلی صورت گیرد ) 2- رفتن به پیش مشاور مذهبی 3- تحقیق در مورد خواستگار
  مطلب پنجم :این که شما بنشینید و با این ذهنیت که خداوند متعال قسمت من را رقم خواهد زد تفکری شیطانی است بلکه شما باید حرکت و تلاش خود را انجام دهید در عین حال خداوند متعال را همیشه کمک کار خود بدانید و از او درخواست کنید که من تلاش خود را بر اساس توانایی خود نموده ام و از او بخواهید بهترین سرنوشت را برای شما رقم بزند.
  التماس دعا برای همه مومنین

  توسط حجت الاسلام مصطفی قاسمی · 3448 روز 2 ساعت 37 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است