پرسشتان را مطرح کنید

خانه » دسته‌بندی نشده » بکارتم رو از دست دادم!برای ازدواجم باید چه کار کنم؟
1 امتیاز
Vote Con!

بکارتم رو از دست دادم!برای ازدواجم باید چه کار کنم؟

دخترانه

من دختری 20 ساله هستم که سال گذشته اولین سکس زندگیم رو با دوست پسرم تجربه کردم، قبل از سکس میدونستم که پرده حلقوی دارم و اجازه دادم انگشت و کمی از التش رو وارد واژنم کنه! چون فکر میکردم پرده حلقوی پاره نمیشه. بعد از شش ماه رابطمون به هم خورد! و ماه گذشته من به پزشک زنان برای معاینه مراجعه کردم که گفت پردم پاره شده! حالا واقعا ناراحت و پشیمونم. خواب و خوراک ندارم. نگران ازدواجم هستم. تو خانواده ی ما گرفتن گواهی سلامت هنوز هم برای ازدواج لازمه! نمیدونم باید چه کار کنم؟ آخه من اصلا اهل سکس و این چیزا نبودم. خام حرفا و محبتاش شدم که قبول کردم. حالا چه کاری درسته؟ باید به همسر ایندم قبل از عقد جریان رو بگم؟ اگر بگم یا ازدواجمون به هم میخوره و ابروم میره یا باید یک عمر با توهین و تحقیر و بی اعتمادی زندگی کنم. یا اینکه دنبال این باشم که پردمو بدوزم و گواهی جعلی بگیرم ؟که حس میکنم اگه من این کارو کنم یه روزی، یه جایی بالاخره شوهرم ممکنه خیانتی در حقم کنه. تو رو خدا بگید چه کاری عاقلانه تره؟ کدوم نتیجه ی بهتری داره؟ چون من نامادری دارم از ابروم میترسم. نمیخوام کاری کنم که بهونه دستش بدم. لطفا کمکم کنید حالم خیلی بده.

توسط yegane دردسته‌بندی نشده · پاسخ 3273 روز 15 ساعت 34 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  سلام دوست عزیز ***

  طبعا شما پس از اين آسيب در وضعيت روحي نامناسبي قرار داريد، اما بهتر است قدري به خودتان آرامش دهيد تا بتوانيد بهترين تصميم را بگيريد، ما نيز دراين مسير شما را ياري مي كنيم و برای این کار از شیوه حل مساله استفاده می نماییم، در این شیوه ابتدا تمامی زوایای مساله مورد بررسی قرار می گیرد و هر راه حلی که امکان داشته باشد، مطرح می گردد، پس از آن فرد تصمیم گیرنده (شما) از میان راهکارهای ارائه شده، با توجه به شرایط و امکانات، بهترین راهکار یا راهکارها را انتخاب می نماید. بنابراین مطالعه دقیق و آگاهی از موارد ذیل، حتما شما را در تصمیم گیری بهتر و خروج از بن بست موجود، یاری خواهد داد :
  1. قطع رابطه با فرد یا افرادی که در این ماجرا شریک بوده اند، اولین و مهمترین گام برای جبران گذشته، کاهش آسیب ها و ساختن آینده خواهد بود، چرا که با ادامه یافتن این روابط، هیچ تضمینی برای عدم تکرار رابطه جنسی وجود ندارد.
  2. رابطه جنسی خارج از چارچوب خانواده یک رفتار غیر شرعی و یک گناه می باشد، که راه خروج از بار معنوی و روحی آن، توبه و بازگشت به سوی پرودگار است. پشیمانی شما از گذشته و عهد بستن با خدای غفار و کریم، برای عدم تکرار گذشته، مرهمی بر آلام روحی شما خواهد بود.
  3. پس از چنین حوادثی باید جانب احتیاط را رعایت کرد، چرا که ممکن است فرد مذکور بخواهد دوباره با شما رابطه داشته باشد و یا اینکه با گفتن ماجرا به دیگران پای آنها را وسط کشیده و آنها نیز بخواهند با تهدید، شما رابطه داشته باشند، یا از شما اخاذی نمایند … اما در چنین شرایطی وجود یک مرد، که محرم اسرار شما باشد و از شما حمایت نماید، می تواند همه ماجرا را ختم به خیر نماید و تنها مردی که این ویژگی ها را دارد، پدر شما می باشد. البته طبیعی است که گفتن این مساله به او بسیار سخت خواهد بود و چه بسا عکس العمل او آنقدر تند و خشن و سخت باشد که حتی فکر کردن به آن شما را به وحشت اندازد، اما پس از آنکه آتش غضب او فروکش نماید، او حامی خوبی برای شما خواهد بود. لبته اگر مطرح کردن این راز با پدرتان در حال حاضر برایتان امکان پذیر نمی باشد، این راهکار را درگوشه ذهنتان نگه دارید و اگر خدای ناکرده چنین موقعیتی برایتان پیش آمد، با اقدام به این راهکار مساله را حل نمایید. همچنین باید به این نکته نیز توجه داشت که این مساله باید در حد یک راز میان شما و او باقی بماند و حتی اگر گمان می کنید مادرتان فرد راز نگه داری نیست، او را در جریان قرار ندهید.
  4. از دست دادن بکارت در اثر یک رابطه جنسی خارج از چارچوب خانواده، طبعا نام شما را از لیست دختران باکره و یا زنان ازدواج کرده، خارج می سازد و شما در حال حاضر نه یک دختر هستید و نه یک زن مطلقه و در چنین شرایطی طبعا از شانس ازدواج بسیار کمی برخوردار هستید؛ بنابراین بهترین کار در این شرایط این است که مردی که با شما رابطه جنسی داشته است را ترغیب به ازدواج با خود نمایید. چنین ازدواجی دو خروجی خواهد داشت، یا شما در کنار یکدیگر احساس خوشبختی خواهید داشت و زندگی را ادامه خواهید داد و یا اینکه به زودی طلاق خواهید گرفت. در هر دوصورت به نفع شما خواهد بود، چرا که یا زندگی مشترک خواهید داشت و یا اینکه پس از طلاق به عنوان یک زن مطلقه از احترام و جایگاه خاص خود برخوردار بوده و امکان ازدواج نیز خواهید داشت.
  5. اما این امکان نیز وجود دارد که مرد مورد نظر ازدواج با شما را نپذیرد، در این صورت می توانید با تهدید کردن او به فاش ساختن ماجرا و اطلاع دادن به خانواده او یا خانواده خود، یا شکایت کردن، او را وادار به این ازدواج نمایید، حتی می توانید به او بگویید که این ازدواج می تواند یک ازدواج مصلحتی برای حفظ آبروی شما و خانواده تان باشد و قرار بگذارید که پس از مدتی، به صورت توافقی طلاق بگیرید. در این مورد به این نکات نیز توجه کنید: اول، این کار باید به سرعت صورت گیرد، بنابراین وعده هایی که او برای آینده می دهد را نپذیرید، دوم، به هیچ وجه با او قرار ملاقات نداشته باشید و تمام ارتباطاتتان با تلفن باشد، سوم، بهانه های او مبنی بر عدم آمادگی یا عدم رضایت خانواده اش یا تمام شدن تحصیلات، یا بیکار بودن یا … را نپذیرید، چهارم، این کار هزینه مالی کمی دارد، یعنی او فقط باید همراه خانواده اش به خواستگاری شما بیاید و پس از مدتی طبق نظر خانواده ها و بدون مراسم، به عقد یکدیگر در آیید و اگر زندگی ممکن نشد، پس از چند ماه طلاق بگیرید.
  6. مطلب دیگر در این رابطه، بحث ترمیم پرده بکارت مطرح می گردد، که ما جهت آگاهی شما این بحث را مورد بررسی قرار می دهیم:
  – از لحاظ فقهی اکثر مراجع عظام تقلید این عمل را حرام می دانند و فقط برخی از مراجع می فرمایند اگر انجام این عمل برای دختر ضروری باشد، می تواند انجام دهد.
  – از لحاظ قانونی این عمل جراحی مورد تایید قانون نمی باشد، بنابراین انجام این عمل هزینه مالی مشخصی نداشته و هر پزشکی طبق میل خود هزینه می گیرد و انجام این عمل نیز به صورت پنهانی صورت می گیرد.
  – پزشکان متخصص و یا پزشک قانونی در شرایط خاص می توانند تشخیص دهند که پرده بکارت یک دختر ترمیم شده است.
  7. در نهایت اگر شما امکان عمل کردن طبق هیچ یک از راهکارهای ارائه شده را ندارید، در این صورت بهترین کار این است که شما به زندگی روزمره و عادی خود بپردازید؛ تحصیل، هنر، روابط فامیلی، … و هرگاه که خواستگاری برایتان آمد، با بررسی شرایط، نسبت به خواستگاری او پاسخ دهید. در این مورد نیز نکاتی مطرح می باشد :
  – گفتن حقیقت، یعنی اینکه شما باکره نیستید، و اینکار لزومی ندارد.
  – فردی که به دختر بودن و باکره بودن اهمیت زیادی می دهد و سوال می کند، طبعا مورد مناسبی برای شما نخواهد بود و بهتر است که با یک بهانه او را منصرف نمایید، اما اگر فردی، نسبت به مساله بکارت حساس نبود، بهتر است که به خواستگاری او پاسخ مثبت دهید.
  – طبق نظر برخی از مراجع عظام تقلید، اگر عقد بر مبنای باکره بودن باشد، و شوهر پس از عقد بفهمد که دختر باکره نبوده است، شوهر حق فسخ عقد را دارد، اما اگر عقد بر مبنای بکارت نباشد، شوهر حق فسخ را ندارد.
  – برخی از مراجع عظام تقلید، می فرمایند که اگر شوهر صریحا بگوید یا عقد صریحا بر باکره بودن دختر دلالت کند، در این صورت می توان گفت که عقد مبنی بر بکارت بوده و اگر این طور نباشد، عقد بر مبنای بکارت نمی باشد و شوهر حق فسخ ندارد (با توجه به متفاوت بودن نظر مراجع، شما در هر بخش از مساله باید نظر مرجع خودتان را از دفتر ایشان سوال نمایید).
  8. به هر ترتیب اگر شما خواستگاری داشتید که با در نظر گرفتن شرایط به او پاسخ مثبت دادید، پس از آن در هر مرحله ای از مراحل خواستگاری تا ازدواج که احساس کردید، امور به گونه ای دارد پیش می رود که ممکن است ماجرا فاش شود، بهترین کار این است که بدون مطرح کردن ماجرا و با یک بهانه ازدواج را بر هم بزنید، چرا که به هر حال مطرح کردن یک گناه، تبعاتی منفی خواهد داشت، چرا که هم از لحاظ شرعی اعتراف به گناه در نزد غیر خدا صحیح نمی باشد و هم اینکه ممکن است، فرد مذکور پس از آگاهی از راز شما، بخواهد از شما سوء استفاده یا اخاذی نماید.

  خواهر محترم، ما به عنوان مشاور شما، به صورت کلی جوانب مساله را مورد بررسی قرار داده ایم، پس از این، شما باید با دقت و تفکر، در آنچه که گفته شد، و در نظر گرفتن شرایط خاص خودتان، آداب و رسوم و عرف خانواده و شهرتان، بهترین شیوه را در پیش گیرید. البته فراموش نکنید که هميشه بهترين تصميم، راحت ترين تصميم نخواهد بود.

  توسط آقای ص - غفاری · 3272 روز 21 ساعت 6 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  سلام من ۲۰سالمه با دوست پسرم رابطه داشتم پردمو زده الان نزدیک به 5ماهی میشه میخواستم ببینم اگه از‌ش شکایت کنم بددن هیچ مدرکی ایا پای خودمم گیر میوفته؟

  توسط ناشناس · 1264 روز 7 ساعت 39 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

  • با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد می توانید از ایشان شکایت کنید و اگر این موضوع ثابت شود از طریق دادگاه ایشان موظف به عقد شما و یک سری جریمه های دیگر خواهند شود اما شما نیز نیاز است در روند دادگاه حضور داشته باشید .

   توسط مشاور · 1241 روز 15 ساعت 5 دقیقه قبل

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است