پرسشتان را مطرح کنید

خانه » دسته‌بندی نشده » بهترین زمان برای بچه دار شدن
1 امتیاز
Vote Con!
حل شده

بهترین زمان برای بچه دار شدن

خانوادگی

با سلام و خدا قوت
دو سال از زندگی مشترکم میگذرد.
من و همسرم در شهرستانی دور از خانوادهایمان زندگی میکنیم. با این حال همسرم دوستان و همکاران فراوانی دارد.ومن تمتم روز را در خانه تنها هستم و هیچ سرگرمی جز کتاب ندارم
ما با هم مشکلاتی هم داریم که البته انشاالله رو به بهبوداست.
من به ایشان پیشنهاد میکنم برای بچه دار شدن اقدام کنیم ولی ایشان به شدت مخالفت میکنند و دلیلشان همان مسایلی است که بینمان وجود دارد.
به نظر شما این گونه مسایل اختلافی بین همسران باید کاملا حل شود بعد فرد جدید وارد زندگی شود؟
اگر پاسختان منفی است بفرمایید چگونه ایشان را به بچه دار شدن ترغیب کنم و ایا اساسا بچه به اختلافات ما دا من میزند یا ان را تعدیل میکند؟
باتشکر فراوان از زحماتتان

توسط alieh دردسته‌بندی نشده · پاسخ 3323 روز 20 ساعت 40 دقیقه قبل

سوال: 4 پذیرفته شده: 4 ( 100% ) | امتیاز: 4

 

پاسخ (8)

 1. 1 vote
  پذیرفته شده

  سلام دوست عزیز

  اگر بر مبنای دلایل غلط و غیرمنطقی صاحب فرزند شوید، لذت شیرین پدر و مادر شدن به پشیمانی و عذابی ابدی برای شما و فرزندانتان تبدیل خواهد شد…

  البته فرزند با خود شادی های بسیاری به همراه می آورد اما در عین حال چالش های فراوانی نیز پیش روی شما قرار می دهد. داشتن فرزند روابط، فعالیت های روزمره، شغل، وضعیت مالی و به طور کلی سبک زندگی شما را تغییر خواهد داد. به همین دلیل قبل از بچه دار شدن، باید برای آینده خود برنامه ریزی کنید و ببینید حضور فرزند در آن چه تغییراتی ایجاد می کند.

  یکی از مهم ترین اقدامات قبل از بچه دار شدن این است که حتما درباره نحوه پرورش کودک با همسرتان صحبت کنید و به توافق های اصولی برسید. از افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده اند، در مورد مشکلات مرتبط با نگهداری کودک بپرسید و صادقانه ببینید می توانید از عهده آنها بربیایید یا خیر.

  بسیاری از مادران پس از تولد فرزندشان دچار افسردگی پس از زایمان می شوند که از دلایل عمده آن عدم آمادگی برای مادر شدن، ناتوانی در درک حقایق زندگی، توقعات نامعقول و عدم برنامه ریزی قبلی است. تصمیم برای بچه دار شدن، تصمیم مهمی است که نباید آن را دست کم بگیرید. داشتن یک نوزاد کوچک می تواند جالب و مفرح باشد؛ حتی می تواند برخی نیازهای درونی شما را ارضا کند، به نحوی که قبل از بچه دار شدن شاید تصور آن را هم نمی کرده اید، اما پذیرش مسوولیت یک نوزاد قدری دشوار است.

  وقت و انرژی زیادی از شما گرفته و زمان کمی برای استراحت و تجدید قوا باقی می ماند، و معمولا زمان، پول، حمایت عاطفی، آموزش یا آمادگی لازم برای کارهایی که باید انجام دهید، نخواهید داشت، بنابراین قبل از بچه دار شدن به همه جوانب آن خوب فکر کنید و منطقی تصمیم بگیرید چرا که توافق پدر و مادر برای بچه دار شدن در سلامت روح و روان کودک بسیار موثر است و باعث می شود فرزند را مورد توجه و محبت بیشتری قرار دهند.

  بعضی از زنان برای مبارزه با احساس تنهایی و خلاء به بی وفایی روی می آورند. ” تلاوت آیه نور توسط والدین، قبل از بارداری و توسط زن در ایام بارداری بسیار ضروری است «اللَّهُ نُورُ السَّمَوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَوهٍ فِیهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِى زُجَاجَهٍ الزُّجَاجَهُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّىٌّ یُوقَدُ مِن شَجَرَهٍ مُّبَارَكَهٍ زَیْتُونَهٍ لَّا شَرْقِیَّهٍ وَ لَا غَرْبِیَّهٍ یَكَادُ زَیْتُهَا یُضِى‏ءُ وَ لَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُّورٌ عَلَى نُورٍ یَهْدِى اللَّهُ لِنُورِهِ مَن یَشَآءُ وَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ وَ اللَّهُ بِكُلِّ شَىْ‏ءٍ عَلِیمٌ»[1]
  2. خوردن گلابی به پدر توصیه می شود:
  در کتاب کافی از امام صادق ـ علیه السلام ـ نقل شده: ایشان در حالی که به کودکی زیبا می نگریستند فرمودند:
  «ینبَغی اَن یکونَ اَبو هذَا الغُلامِ آکِل السَّفَرجَل؛ باید پدر این پسر بچه، گلابی خورده باشد.»[2]
  هم چنین روایت شده است که پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ گلابی اش را تکه کرد به جعفر بن ابی طالب داد و به او فرمود: بخور! همانا گلابی رنگ را جلا می دهد و فرزند را نیکو می گرداند.[3]
  3. خوردن کاسنی به پدر سفارش شده است.[4]
  4. خوردن قاووت به پدر و مادر توصیه شده است:
  در روایت آمده است، مردی به امام صادق ـ علیه السلام ـ عرض کرد: ای پسر رسول خدا، فرزندی به دنیا می آید که در او ضعف و سبک مغزی است. حضرت فرمود:
  «ما یمنَعُک مِن السَویق اَشرِبه و مُر اَهلَکَ بِهِ فَاِنَّهُ ینبِتُ اللَّحمَ و یشُدُّ العَظمَ ولا یولَد لکم اِلاَّ القَوی؛ چرا قاووت نمی خوری؟ آن را بخور و خانواده ات را هم به آن سفارش کن. به درستی که قاووت، گوشت را می رویاند و استخوان را محکم می کند و فرزندی از تو به دنیا نمی آید مگر این که قوی باشد.»[5]
  5. سفارش به خوردن انار.[6]
  دعا برای فرزند دار شدن
  1. نقل شده که امام صادق ـ علیه السلام ـ دعای زیر را توصیه فرمودند:
  «اللهم لا تَذَرنی فَرداً و أنت خیرُ الوارثین وحیداً و حشاً فَیقصُرُ شُکری عن تفکّری بل هب لی عاقبه صدقٍ ذکوراً و اناثاً آنَسُ بهم من الوحده و اسکُنُ الیهم من الوحده و أشکُرُکَ عند تمام النعمه یا وهّابُ یا عظیم یا مُعظِم ثمّ اعطِنی فی کلّ عافیهٍ شکراً حتی تُبلِغُنی منها رضوانک فی صِدقِ الحدیث و اداءِ الاَمانه و الوَفاء بعهد.»
  2. در حدیث دیگر از ایشان نقل شده که فرمودند: در سجده این دو آیه را بخوانید:
  «ربّ هَب لی من لدنک ذُرِیهً طیبهً اِنّک سمیعُ الدعاء، ربّ لا تَذَرنی فرداً و أنت خیرُ الوارثین».
  3. در روایت دیگری نقل شده که فرمودند: بعد از نماز جمعه دو رکعت نماز بگذارد و رکوع و سجود را طولانی کند. سپس بگوید:
  «اللهم انِّی اَسئَلُک بما سألک زکریا رَبِّ لا تَذَرنی فرداً و انت خیر الوارثین. اللهم هَب لی من لدنک ذُرِیهً طیبهً اِنّک سمیعُ الدعاء. اللهم باسمِک استَحللتُها و فی امانتک اخَذتُها فاِن قَضَیتَ فی رَحِمِها ولداً فاجعَلهُ غلاماً مبارکاً زکیاً و لا تَجعَل للشیطان فیه شَرَکاً ولا نصیباً».
  4. در صبح و شام هفتاد مرتبه «سبحان الله»، ده مرتبه «استغفر الله ربی و اتوب الیه» و سپس نه مرتبه «سبحان الله» و یک مرتبه «استغفر الله ربی و اتوب الیه» گفته شود.
  5. در هر سحر صد مرتبه استغفار شود و در صورت فراموشی قضای آن به جا آورده شود و بهتر است «اَستَغفِرُ اللهَ رَبّی وَ اَتوبُ اِلَیه» گفته شود.
  ب) در حین آمیزش
  1. تغذیه
  در حین آمیزش هیچ یک از مرد و زن مست نباشند و الکل مصرف نکرده باشند؛ چون موجب کمبود ویتامین d می شود و در نتیجه استخوان بچه نرم می گردد.
  دکتر وازن معتقد است که اگر طفلِ خرفت و کم هوشی پیدا کردید و توانستید در اطراف وضع پدری و یا مادری او اطلاعات صحیحی کسب کنید، به این نتیجه خواهید رسید که یکی از والدین هنگام تشکیل نطفه مست بوده است.[7]
  هم چنین نوع غذا (از نظر حلال و پاک بودن آن) اثر فراوانی در فرزند دارد که لازم است در این زمینه نیز توجّه کافی صورت گیرد.
  2. حالات پدر و مادر
  سیستم فکری و حالات روانی پدر و مادر در حین آمیزش، بر روحیات فرزند مؤثر خواهد بود. این تأثیر در قرن های گذشته به وسیله یکی از پیامبران در رابطه با حیوانات آزمایش شده است. نقل شده حضرت موسی ـ علیه السلام ـ در زمانی که چوپان حضرت شعیب ـ علیه السلام ـ بود، با او قرار دادی را به این شرح بست که هر چه گوسفند ابلق (سیاه و سفید) در گله گوسفندان پیدا شد، به عنوان مزد به حضرت موسی ـ علیه السلام ـ داده شود. پس از قرار داد، حضرت موسی ـ علیه السلام ـ پوست بعضی از قسمت های عصای خود را کند (یک قسمت با پوست و یک قسمت بدون پوست، مثل ابلق شد) و یک عبای ابلق به آن آویزان کرد و آن را در چراگاه گوسفندان نصب نمود. گوسفندان هنگام آمیزش به آن نگاه می کردند. در آخر سال که روز گرفتن مزد بود حضرت شعیب ـ علیه السلام ـ مشاهده کردکه اکثر بچه های گوسفندان، ابلق شده اند و تعجب کرد. علت را پرسید. حضرت موسی ـ علیه السلام ـ فرمود از طریق دیدن در هنگام آمیزش، وضع گوسفندان بدین شرح تغییر می کند.[8]
  در پی روایاتی که بیانگر تأثیرات، به پدران و مادران سفارش شده است که در حین نزدیکی با وضوء بوده و به یاد خدا باشند. بدیهی است یاد خدا موجب آرامش قلب می شود و در فرزند اثر مثبتی خواهد داشت. هم چنین رغبت و میل قوی جنسی زوجین، در زیبایی جنین و هوشمندی وی اثری قطعی خواهد نهاد. ترس و اضطراب والدین به هنگام عمل زناشویی، بدترین تأثیر را بر روی طفل می گذارد؛ همان گونه که آرامش خاطر پدر و مادر، تأثیری بس نیکو در فرزند می نهد.
  تأثیر خستگی زیاد، روی جنین کاملاً محسوس است و او را ضعیف و رنجور می کند. در حدیثی از معصومین ـ علیهم السلام ـ نقل شده است که فرموده اند: در شبی که از مسافرت بر می گردید و همینطور در شبی که می خواهید به مسافرت بروید، نزدیکی نکنید.
  در ساعات اولیه شب با جسمی خسته و شکمی پر، آمیزش صورت نگیرد، بلکه در ساعات پایانی شب که خستگی جسم تا حدی زایل و شکم نیز خالی شده نزدیکی انجام شود. تجربه نیز نشان داده است فرزندانی که نطفه آن ها در ساعات پایانی شب منعقد می شود از هوش بیشتری بر خوردارند.
  از امام صادق ـ علیه السلام ـ نقل شده که فرمودند: «زفوا نساءکم لیلاً و اطعموا ضحی؛ در شب، زفاف کنید و در روز ولیمه دهید.»

  توسط آقای ص - غفاری · 3323 روز 1 ساعت 22 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

  • سلام ما دوساله ازدواج کردیم و من24سالمه و همسرم 28هستن هر دو شاغل هستیم من رادیولوژیست هستم یعنی بیمارستانی هستم الان در حال حاضر از نظر شرایط کاری برای بچه دار شدن زمان مناسبی برایم هست چون هم تازه تا دو سال قراردادم رو تمدید کردم در نتیجه براحتی میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم بدون اینکه لطمه ای به کارم بخوره و اینکه چون من با اشعه ایکس کار میکنم در زمان بارداری بهتر است که کمتر با اشعه کا کنم تا ریسک بارداری کمتر باشد و در حال حاضر هم تعداد همکاران به قدری هست که من بتوانم در حاشیه مثلا در سونو کار کنم و کار سبکی در دوران بارداری داشته باشم بدون دقدقه کاری.ولی من هنوز احساس میکنم که برایمان زود است در واقع حیفم می اید به این زودی وارد مشکلات بچه بشیم و از لذت و تفریحات دو نفره مون بگزریم حداقل من هنوز دوست دارم یه سفر خارجی دو نفره بریم واینکه نمیخوام به این زودی خودم رو درگیر کنم ولی با این شرایط کاری نمیدونم بعدا هم میتونم یه همچین شرایط ارامی در محیط کار داشته باشم اخه وقتی میبینم دوستام همه هنوز بچه ندارن اینکه من بخوام بچه دار شم احساس میکنم که خیلی زود خودم رو گرفتار کردم کلا دوس دارم دیر بچه دارشم.در ضمن من اگه الان بچه دار نشم تا دوسال اینده که قرارداد کاری تموم بشه بچه دار نمیشم چون برای تمدید قرار دادم حین مرخصی زایمان مشکل پیش میاد .مادرم هم پیشم هست در ضمن میتونه کمکم کنه ولی نمیدونم چکار کنم در ضمن از نظر پیش گیری بارداری نیز استرس دارم که بعدا مشکل ساز نشه .همسرم هم با نظرات من موافق الان یه راهنمایی لازم دارم ممنون میشم

   توسط Starzohre · 2458 روز 19 ساعت 7 دقیقه قبل

   • جای تعجبه که شما دایما" در استرس بسر میبرید یا نگران بارداری هستید و یا نگران مشکلات جلوگیری ... دوست عزیز با این سبک زندگی نمیتونید ارامش رو تجربه کنید ... برای بچه دار شدن هر دوی شما باید نسبت به این موضوع توافق داشته باشید ..پس فقط نظر خودتون رو ملاک قرار ندید در ضمن برای جلوگیری بهترین و کم ضررترین روش استفاده از کاندم برای جلوگیری هست ولی میتونید به طور متناوب از قرص های جلوگیری و سایر روشهای استفاده کنید در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-88422495

    توسط مدیریت سایت · 2454 روز 20 ساعت 5 دقیقه قبل

 2. 1 vote

  من نمیدونم توضیحات جناب غفاری در مورد صحبت دوستمون چه ربطی به ولیمه دادن در شب زفاف داره … !!!!
  بگذریم ********
  ***
  ولی چیزی که مسلمه اینه که بچه میتونه به این اختلافات دامن بزنه … برای بچه دار شدن باید هر دوتون راضی باشید …

  در غیر اینصورت شما دارید موجودی رو به این دنیا دعوت میکنید که ممکنه پدرش از ورودش خشنود نباشه …

  و حتم بدونید که در اینصورت شما با مشکلات بیشتری مواجه خواهید شد …

  خب بقول خودتون در حال حاضر این مشکلات در حال برطرف شدنه … خب چه بهتر که صبر کنید تا این مسایل حل بشه و بعد

  در محیطی آرام و دلنشین با خواست هردوتون این موجود به زندگیتون پا بذاره …

  هر چند گاهی مشکلات مالی و اقتصادی مانع این کار میشه که کاملا” بجاست و باید حتما” حل بشه …

  چون تربیت فرزند بسیار مهمتر از باقی موارد در این خصوصه که باید بهشون توجه لازم کنید …

  درضمن برای مشاوره ، به سایت تخصصی مشاوره مراجعه فرمایید .
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3233 روز 22 ساعت 38 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  با سلام
  من وضعیت مشابهی دارم…
  25 سالمه و همسرم 30
  سه سال و نیم دوره عقد داشتیم که سال آخرش رو زیر یه سقف بودیم و الآن 3 ماهه که عروسی کردیم
  من ماه قبل به فکر ادامه تحصیل در رشته مشاوره خانواده افتادم و همسرم هم موافق بود و حتی کتاب هاشم خریدم
  اما بعدد از چند هفته همسرم گفت به نظرت کی باید بچه دار بشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟و این اولین بار بودد که من بطور جدی به بچه دار شدن فکر کردم!و از همان روز مشکل من شروع شد!مشکل تصمیم گیری:
  نمی تونم فکر ادامه تحصیل در رشته ای که تازه فهمیدم بهش علاقه دارم رو از سرم خارج کنم
  و از طرفی چون ما 2 بچه می خوایم ظاهرا زمان برای تاخیر بچه دار شدن نداریم
  نکته مهم اینه که ما هر دو تنهاییم یعنی خانواده هامون شهرستانن و اگر بخوام هم زمان هم بچه دار بشم هم درس بخونم مجبور میشم بچه رو به مهد یا پرستار بسپرم که اصلا اینو دوس ندارم
  با مادرم مشورت کردم میگه درستو شروع کن بچه دار هم بشو خدا بزرگه شاید بعد از یکی دو ترم که بچه ات دنیا اومد و مرخصی زایمان هم گرفتی یه اتفاقی بیفته و بازم بتونی درس بخونی وگرنه هم درستو ول می کنی!!!
  منم در جواب مادرم میگم خب اگه قرار باشه عمرم رو برای یه کار نصفه هدر بدم اصلا انجامش نمیدم به جاش میرم سراغ یه کار هنری درامد اینترنتی ای چیزی!مادرم هم میگه تو قبل از مرگ واویلا می کنی شایدم تونستی درستو تموم کنی!!!
  همسرم هم ترجیحش بچه است اما روم فشار نمیاره و اگه بگم درس موافقه ولی توی دلش بچه می خواد!و مدام ازینکه چرا خانواده من نمیان تهران تا نزدیک باشن و من بتونم درسم رو هم بخونم شاکیه و توقع داره!!!
  شما بگین چیکار کنم؟!!!موندم….خیلی بهم ریختم نمی دونم چه کاری درسته،نکنه بعد از بچه دیگه نتونم درس بخونم و پشیمون بشم،نکنه بچه رو به خاطر درس نخوندنم سرزنش کنم؟؟؟؟؟؟
  آیا راهی وجود داره که بتونم هم زمان درس بخونم و بچه دار بشم؟مثلا دانشگاه مجازی که شهریه زیادی نخواد!!!
  کمک کنین لطفا کم مونده دیوونه بشم!

  توسط happy · 3069 روز 19 ساعت 2 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • در حال حاضر شما میتونید همین رشته رو در دانشگاه پیام نور ادامه بدید و برای بچه دار شدن هم مشکلی ندارید ... چون دروس خواندنی هستند و شما میتونید فقط برای رفع اشکال به دانشگاه مراجعه کنید ... شرایط سخت هست ولی میتونید از پسش بربیاد اگر همسرتون در کنارتون باشه و به جای غرغر کردن همراهیتون کنه ....

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3069 روز 2 ساعت 34 دقیقه قبل

 4. 0 votes

  سلام. من تازه عضو شدم. مشکلم اینه که شوهرم اصلا بچه نمیخواد. ما الان 9 ساله ازدواج کردیم و دیگه داره دیر میشه. اما اون کاملا مخالفه. زندگیمون از همه نظر عالیه و همدیگه رو واقعا دوست داریم. نمیدونم چیکار کنم. زندگی بدون بچه الان باهاش مشکلی ندارم اما میترسم در اینده پشیمون بشم.

  توسط farooh · 3053 روز 4 ساعت 37 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • خب زندگی مشترک اسمش با خودشه و اگر بچه میخوایت باید هر دوی شما تمایل به داشتن بچه داشته باشید ... پس از این استرس و نگرانی دست بردارید و با خانواده ها در این مورد و خود ایشون صحبت کنید ... به هر حال هر دوی شما باید در این مورد به نتیجه گیری قطعی برسید

   توسط مدیریت سایت - محمدی · 3053 روز 56 دقیقه قبل

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است