پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » بلاتکلیفی
1 امتیاز
Vote Con!
حل شده

بلاتکلیفی

تگ2

سلام
من متاسفانه از گذشته ی همسرم باخبر شدم و فهمیدم که در گذشته و در دوران مجردی با پسری ارتباط داشته و این ارتباط به گرفتن لب و خوردن سینه ها منجل شده!
من شدیدا از این موضوع رنج میبرم
بخدا هرشب به این موضوع فکر میکنم و عذاب میکشم
توروخدا راهنماییم کنید!
هم دوستش دارم هم واسم سخت و عذاب آوره که قبل از من یکی با همسرم رابطه داشته
چیکار کنم؟

توسط ahmad درازدواج · پاسخ 3498 روز 21 ساعت 46 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 1 ( 100% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (2)

 1. -2 votes
  پذیرفته شده

  بسم الله الرحمن الرحیم
  السلام علیک یاصاحب الزمان ادرکنی
  السلام علیک یا ابا عبدالله
  عفو وگذشت-
  سلام علیکم.
  هیچ کس ،جز معصمومین علیه السلام از خطا واشتباه مصمون نیست،وزن ومردی که زندگی مشترک را آغاز می کنند ، به ویژه در ابتدای راه ،ممکن است برخی گفتار ورفتارهای یکدیگر را ناصواب بدانند.دراین گونه موارد باید ،باسینه ای گشاده رفتار کنندولغزش های یکدیگر را ندیده بگیرند .اغماض ،عفو وگذشت،آبی است که آتش غضب وکینه را فرو می نشاند وبه انسان آرامش روحی می بخشد.

  اسحاق ابن عمار می گوید :
  از امام صادق علیه السلام پرسیدم :زن چه حقی بر عهده ی همسر خویش دارد که اگر آنها را بر آورد سازد ،نیکوکار خواهد بود؟
  امام (ع)در پاسخ فرمود:خوراک وپوشاک اورا تامین کند ونادانی اورا ببخشد .سپس فرمود:پدرم ،امام باقر (ع)همسری داشت که اورا اذیت می کرد ،ولی پدرم اورا می بخشید .
  پیامبر فرمود:
  تعافوا تسقط الضغائن بینکم.
  از یکدیگر ،در گذرید تا کینه ها از میانتان رخت برببندد.
  -دوست عزیز هر یک از ما ممکن است در گذشته اشتباهاتی کرده باشیم –اما باید زمان حال را در نظر گرفت –اگر کسی در گذشته اشتباهی انجام داده زمان حال رادرنظر بگیریم ما هم ببخشیم.سعی کنیم با بخشش به زندگی نشاط بدهیم بنای زندگی را حفظ کنیم.
  دوست عزیز هر یک از ما ممکن است در دوره ای از زندگی دچار اشتباهی شویم که وقتی بعد از گذشتن سال ها به آن کار خودمون فکر می کنیم پشیمان هستیم چون هریک از ما در دوره ای از زندگی از روی جهل یانادانی ممکن است دست به کار اشتباهی بزنیم-
  لذا در زندگی زناشویی هم ممکن است هریک از زن ومرد در گذشته کاری را از روی جهل یا فکر نکردن ویا از روی شور یا احساسات انجام داده باشند.دراین مواقع لازم است هریک از مرد وزن برای حفظ بنیان خانواده از خطاهای یکدیگر بگذرند تا پایه های زندگی خودشون را حفظ کنند.لذا در بسیاری از کتاب های روانشناسی –مشاوران باتجربه ازدواج می گویند که اگر هریک از زن ومرد باور کنند که کامل نیستند وآن وقت است که هریک از زن ومرد برای اصلاح خودشون اقدام می کنندوبسیاری از مشکلات رفع میشود-لذاشما می توانید همسرتون را ببخشید –مطمئن باشید که همسرتون هم از کار خودشون ناراحت است پس چه بهتر با گذشت به زندگی خودتون ادامه بدید.

  موفق باشید.
  اگر به پاسخ تون رسیدید لطفا کلمه ی حل شد را در سمت چپ بزنید در غیر این صورت می توانید به سوال خوداردامه بدهید وپاسخی دیگر دریافت کنید.
  یاعلی………

  توسط میثم رشید · 3494 روز 10 ساعت 55 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  خب چرا در این کار تجسس کردید مگر خداوند بندگانشو از تجسس منع نکرده … خب وقتی در این حالت قرار میگیرید براتون هضم این رابطه بسیار سخت میشه …در ضمن گذشته هر کسی به خودش مربوط میشه و ممکنه شما هم گذشته ای داشته باشید که واقعاگ بر روی زندگی مشترک اثربگذاره ولی وقتی زندگی مشترکی رو شروع میکنید باید ملاک عملتون این باشه که از اون لحظه به بعد چه رفتاری با شما و زندگی مشترکش داره نه اینکه تمام استنادتون به گذشته باشه

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3168 روز 18 ساعت 54 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است